Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599609 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:56:20 »
To CE Ivy na chwile obecną wydaje się z deczka przerabane - podobno ma startup w pierwszej klatce już więc będzie gwarantowane 80-90 dmg po wszystkim i zawsze, chyba, że kucniesz. Na pewno tego tak nie zostawią.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:58:53 »
Na pewno tego tak nie zostawią.
Z tym, że nie ma pewności.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 30, 2011, 14:36:14 »
Jest. Po raz pierwszy w historii gre z serii SC beda testowac przed premiera gracze z US i EU więc o balans na razie nie trzeba się martwic.

Kayane opisała swoje wrazenia, mozna dowiedzieć się mnóstwo rzeczy o grze:

http://kayane.fr/2011/08/30/soul-calibur-v-first-impressions-of-the-demo/

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 30, 2011, 20:27:59 »
Nie no, mam nadzieję, że nie zostawią tego CE w taki sposób bo ja dziękuje za zmuszanie mnie do kucania na pałę jak tylko się coś na pasku przeciwnika zaświeci

Ale to JG mi się podoba. Chociaż to gwarantowane AA po BB brzmi nie najlepiej... chyba, że każdy by tak mógł. Zresztą, w razie co będą mogli to zpatchować i co własnie cieszy mnie jeszcze bardziej to fakt, że w końcu będą to gracze testować!

Ringu, kiedy dołączasz do teamu testującego :D ?
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 30, 2011, 20:34:15 »
Póki ci zapowiada się że soul calibur iv będzie ostatnią częścią w którą będę grał, no ale czas pokaże... Może jednak się złamię...

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 30, 2011, 20:44:56 »
To CE Ivy na chwile obecną wydaje się z deczka przerabane - podobno ma startup w pierwszej klatce już więc będzie gwarantowane 80-90 dmg po wszystkim i zawsze, chyba, że kucniesz. Na pewno tego tak nie zostawią.

Na pewno tak tego nie zostawią chyba że działać to będzie na zasadzie 1 klatkowych rzutów w vf5 tylko z bliska i na blokującego. Poza tym ta 1 klatka też może być domysłem bądź wrażeniem testujących. Może tam być 5 klatek a po prostu nie widzą różnicy.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpień 31, 2011, 16:11:55 »
Posłuchajcie tego xD

Cytat: Malek
According to Kayane, CE are invincible !!!
Which means, you have to wait to attack Ivy on wake up.
She can just wake up at will with her CE, no way to beat that.

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 06, 2011, 17:36:09 »
Panowie darują, że się wtrącę.
Ja tymczasem jak zwykle o postaciach:

„(…) wielu dobrze nam znanych bohaterów zniknie, a zamiast nich pojawi się sporo debiutantów. Głównym bohaterem zostanie Patroklos, syn Sophitii. (…) Zobaczymy też między innymi jego siostrę Pyrrę (porwaną w wieku trzech lat i od tamtej pory wiodącą życie wędrowniczki, mającą mgliste pojęcie o swojej rodzinie), Natsu (uczennicę Taki, w której zamieszkuje potężny demon Arahabaki), Leixię (piętnastoletnią córkę Xianghuy) i niejakiego Z.W.E.I. Ta mroczna postać walczy rzadko spotykanym mieczem o trzech rękojeściach, dzięki którym może go używać w sposób podobny do pałek tonfa, zaś podczas pojedynku wzywa do pomocy wilkołaka zwanego E.I.N.”

- ot ledwo mały fragmencik z wrześniowego Play Boxa. Czy wnosi coś nowego do znanych już informacji, czy też nie – każdy oceni sam. Zajdą się tam również informację o Brave i Critical Edge (choć nie wydaje mi się by pisali coś więcej nad to co już wiadomo). A zainteresowanych tym, że „pomimo niezłych wyników sprzedaży na turniejach tytuł ten jest tylko odrobinę popularniejszy od niszowych japońskich bijatyk 2D” i że „piątka ma serię odmłodzić” – dosłownie i w przenośni, co ma bezpośrednio zmienić opisany wyżej stan rzeczy (który wydawać by się mógł dość abstrakcyjną opinią, znając dorobek większości osób na tym forum) zapraszam do bezpośredniej lektury.

Część dotycząca bohaterów mnie osobiście nie pociesza. Z grona moich ulubionych postaci mogę zdecydowanie wykreślić Cass (którą gram od początku i tą stratę ciężko mi będzie przeboleć), bo oczywiście trzy postacie posługujące się „stylem gladiatora” to byłoby o wiele za dużo. Poza tym najwyraźniej jej przypadnie ledwo wspomnienie w historii głównego bohatera, bo ktoś Hansa PatroKlosa szkolić musiał gdy mamusi zabrakło. Do Cassandry dołącza Taki (choć chodzą delikatne słuchy, że jednak pozwolą jej zostać…), Xianghua, a być może nawet Talim, skoro przy Z.W.E.Iu wymieniono podobieństwo do tonfa… Choć taki powód byłby niewiarogodny. Ponoć mają również zastąpić Amy, co było by wyjątkowo dziwne skoro pełnoprawną postacią jest raptem od ostatniej części. I jeśli tak będzie to założę się, że zginie ona zabita przez opętanego myślą posiadania Soul Edge’a Raphaela. Oczywiście w wyniku nieszczęśliwego wypadku…
Jak tak dalej pójdzie nie ostatnie się ani jedna postać, którą lubiłam - a co za tym idzie - którą opanowałam.

Dziwi mnie też wzmianka o porwaniu trzyletniej Pyrry (nasuwa na myśl niecne zamiary Tiry wobec dzieci Sophitii w III). Mnie osobiście Pyrra wydaje się jak na razie zbyt zalękniona i niepewna swego jak na kogoś, kto od lat prowadzi wędrowny styl życia.

Możecie odetchnąć z ulgą, to tyle z mojej strony na dziś;p

A tak swoją drogą, Heniek, czy to nie Sędzia Robak z „Procesu” Floydów tam na avatarze?:p

P.S. A tak ma wyglądać wspominana Leixia (tu razem z Xian). Grafikę można uznać za wystarczająco wiarygodną skoro jest prezentem dla Kayane od Daishi Odashimy.

Wygląda na to, że ma pod szyją kryształ z wisiorka Kilika. Ojcostwo zatem wyjaśnione.
Poza tym bardzo przypomina główną bohaterkę "Devil Hunter Yoko"...  A to nie jedyna taka "zbieżność" z anime moim zdaniem, Natsu jako pomarańczowy ninja z demonem ukrytym w jej ciele pachnie mi trochę inspiracją zakorzenioną w Naruto:p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 19:18:58 wysłana przez Silmeven »

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 06, 2011, 20:28:15 »
Dlaczego "Hans" Partoklos :o?
Ja mówiłem, że Zwei to syn Talim i Maxiego! Coś musi być na rzeczy : p
Choć dobrze by było, by Talimki nie wyrzucali bo w sumie nie jest wielki problem ja postarzyć a i tak wciąż była by młoda :P
Rapha i Amy tez nie ch zostawią >< W ogóle niech Raph znowu będzie fajny jak w dwójce czy trójce :<
Z tego co pamietam a propo Zwei'a ma możliwość zasadzenia mida i lowa jednocześnie z pomocą Ein'a ale to zdaje się jest dość sytuacyjne więc pewnie da się bronić przez 3G (chyba jedyna ciekawostka na jego temat, którą wyczytałem ale mi się spodobała)

@Silmeven
Tak, owszem, to Sędzia Robak. Ciesze się, że ktoś skojaryzł :D Uroczo tutaj wszyedł czyż nie :P?

Co do Lexii... mam nadzieje, że będzie wyglądać mniej więcej tak jak na tym rysunku, czyli normalnie. Młodo ale normalnie. I by nie była różowo-czerwona >< No i trochę imie mi nie styka... Xianghua było takie stricte chińskie a Lexia to brzmi trochę jak ze Star-Treka : p

Wciąż czekam na Yosha i Rocka/Bangoo. Niech mi ich nie zepsują ><
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 20:37:01 wysłana przez Heniek »
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 06, 2011, 20:43:04 »
Patro-Klos: p Taki niewinny, ukryty test na spostrzegawczość>p
Nie bierz tego do siebie^^
Swoją drogą tą literówkę, która zrobiłeś w jego imieniu ja używam od jakiegoś czasu na stałe:p "Partoklos" brzmi dla mnie adekwatnie, bo jakoś nie podchodzi mi na głównego bohatera>< Tak tak, znów zabawy słowne^^'
A propos:


Maxi i tak wydaje się za młody na tak "starego" potomkaXD
Martwi mnie jednak to podobieństwo broni Z.W.E.Ia, a co za tym idzie i stylu walki...
Niby koncepty z dwójki, ale to co kiedyś mogło się wydawać przesadnie powiększoną bronią bez związku nasuwa teraz pewne przypuszczenia. Jednak szkoda by było zwłaszcza, że Talim ma spory potencjał do wykorzystania. No i jest moją trzecią w kolejce postacią zaraz po Cass i Amy, którą to prezentuje w miarę godny poziom, więc jeśli cała trójka pójdzie do odstrzału...><
 
Hah, na Rapha nie licz, zwampirzył się do reszty a od tego nie ma powtoru: p Może być tylko gorzej i będzie niedługo wyglądał jak Nosferatu: p Myślę, że jego zostawią, choć mnie osobiście nie zrobi to różnicy, bo nie przepadam:q W przeciwieństwie do panny z mojego avatara. Jak można zastąpi postać, która ledwo co się pojawiła?>< Nigdy się nawet nie wysilili na oryginalny strój 2p dla niej...

Kontynuując sagę spadkobierców z Rockiem pewnie też można się pożegnać. Mnie właśnie ciekawi jak by Bangoo wyglądał. Cały czas mam przed oczami wyobrażenie chudego młokosa w stylu disnejowskiego Piotrusia Pana, który byłby raczej marnym zastępstwem:p

Co do Robaka to było w sumie pytanie retoryczne, w końcu ciężko nie poznać gdy się Floydów zna:) Uroczo?:'D Pomijając fakt, że jest robakiem tylko do połowy..:q


Tira nie bij, wytłumacz:q
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 21:20:11 wysłana przez Silmeven »

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:06:54 »
aaa... teraz rrozumiem :P
No cóż, widać u mnie ze spostrzegawczością nie najlepiej w takim razie xD

Bo to wina tego zdechłego szczura, kuny, fretki czy innego kudłacza zapewne :P A literówka to dlatego bo ja to wciąż nie mogę zapamiętać jego imienia dokładnie : p

Nie no w sumie z tego co czytałem to Zwei nie jest wcale jakoś specjalnie gibki, na pewno nie ma porównania do Talim. Tak więc, mimo, że te grafiki na dzień dzisiejszy mogą sugerować czarne myśli to jednak mam nadzieję, że Talimke zostawią ze względu na to, że raz - łatwo ja postarzyć i dwa - jej styl diametralnie by się różnił od tego prezentowanego przez Niemca

Może wyglądać jak Nosferatu, byle nie wyglądał jak Edward ><
Nie no co do Amy to by mi się dziwne wydawało, gdyby mieli ją wywalić, więc zapewne to jakaś plotka ^^
Chociaż wszystko się może zdarzyć...

No jak zrobią z niego Piotrusia Pana czy innego Mowgliego to się, że tak powiem lekko, wścieknę. Ja bym wolał go widzieć jako indianina pokroju choćby ostatniego Mohikanina :P

Ja znam Floydów od jakiegoś czasu a Robaka od niedwana w sumie więc jakoś się da ^^'

Jakby ona była taką podróżniczką to tej osiemnastki by nie dożyła raczej...
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

maDeNTi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • NO PAIN NO GAIN
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: maDeNTi
  • Skąd: Kalisz
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 07, 2011, 15:03:36 »
Wychodzi na to że zostaje czekać na pełną listę zawodników, bo na razie zapowiada się na niezłą roszadę ... o niee, nie będzie pani X [... i DOBRZE nie cierpię s*ki (taki uraz od 3)] ... jeśli zaś chodzi o znajomość postaci to wątpię żeby była jakoś bardzo przydatna w opanowaniu fighterów w nadchodzącej odsłonie SC, biorąc pod uwagę jakie zmiany szykują nam twórcy.
< --NO PAIN NO GAIN-- >

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 07, 2011, 15:13:27 »
Będzie Voldo będzie impreza. Oby była opcja ubrania go w strój Słońca Peru z SC3.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:18:23 »
@ Heniek tam na jego ramieniu to ryśXD a raczej to co z niego zostało... Jeśli idzie o gibkość to rzecz jasna dziewczyna porkoju Talim będzie się odznaczać innym rodzajem gibkości niż facet typu Zwei'a. Ale nie oznacza to, że będzie się ruszał w porównaniu do niej jak słoń, zwłaszcza jeśli jgo miecz ma zadawać podobne obrażenia jak tonfa. Pociesza fakt, że mimo podobnego użycia broni styl moż być diametralnie inny. Zgadzam się jednak, że mają bardzo dużo powodów by zostawić małą kapłankę wiatru, ale jak już wiemy po najnowszej części można się spodziewać wszystkiego.
Chcesz drugiego Nightwolfa z MK?:p
Z Pyrry taka samotna wędrowniczka jak z Ivy zakonnica.

@ maDeNTi o tym właśnie mówię. Osoby jak ja, którym zkasowali niemal wszystkich opanowanych zawodników będą musiały uczyć się tej gry niemal od nowa. Ojej, czyżbyś kiedyś oberwał mocno po czterech literach od jakiejś Xianghuy, skoro tak ją uwielbiasz?:p

@ Hiryu Voldo 2p z trójki był do tej pory chyba jego najlepszym strojem (w nim nie wyglądał przynajmniej jak sadomaso:q), ale ja bym się nie obraziła, gdyby wcielili w życie równoległy koncept z maską lekarza zadżumionych

Byłoby miło, gdyby pozwolili powracać do niektórych wcześniejszych kostiumów.
Ale najnowszy strój włochatego demona-pająka też nie jest zły. Można powiedzieć, że wreszcie wykorzystali motyw, który jako pierwszy nasuwał się na myśl po zapoznaniu się ze stylem Volda.

<(Hell yeah!)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2011, 21:24:56 wysłana przez Silmeven »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:42:50 »
Czyli jest już jakiś wstępny roster, czy pokazują po trochę?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.