Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599702 razy)

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:13:38 »
to jest glowa pajaka i ludzka glowa do gory nogami. zebami trzyma sie stroju? >.>

silmeven obvs shit is obvs, nie bede edytowac posta xp

A ja nie będę przeszukiwać całego forum by sprawdzić czy wrzucałaś już danego screena czy nie:'D

Wracając do "kiepskich dizajnów"
Mnie bardzo rozczarowała Tira. W IV Mina 2p wyglądała jak słaby custom, tym razem padło na Tirę, przynajmniej w moich oczach. Motyw cierni w stroju jest fajny, ale nie rozwinęli go na tyle na ile można było. Jedyne co mi się podoba, to wycięte bufki stylizowane na średniowieczne suknie i jej włosy, które wyraźnie zainspirowane są jej czapą z 2p w SCIV.

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:17:14 »
Voldo w futerku ftw. Szkoda że nie mam zielonego pojęcia o jakich wy pająkach i demonach gadacie. Designu Hilde dobrze że nie zmieniali, bo był ok.
Hilde in = good game
Fix'd. ;]
Btw. pięć pod rząd postów trzech różnych użytkowników płci żeńskiej na forum o grach wideo, precedens. :psyduck:

Takie tam szczegóły:'D A skoro już o pająkach - po bokach jego głowy również widzę pajęcze "szpony";p

Cat fight:'D Zaraz zlecą się wszyscy użytkownicy płci męskiej:q

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:20:29 »
nie pisz posta pod postem, jest opcja modyfikacji.

nie wiem o co ci chodzi, przeciez zacytowalas moja wypowiedz. ja tylko napisalam, ze nie bede edytowac posta tylko dlatego, ze teraz juz mam oficjalnego arta, na ktorym widac, ze jednak nie zmienili jej broni. jesli jednak chodzi ci o screena z tira i serduszkiem to mnie chodzilo o to, ze ja go zrobilam i wgralam na wikie i zamiescilam w paru innych miejscach, dlatego jest moj :P nawet nazwe ma ta sama :D

jesli chodzi o stroj tiry to krucze glowki ♥ dodam tylko, ze niesamowicie mi sie podoba, ze jej stroj wyglada, jakby byl uszyty z jej starych, podartych ubran z sc4, glownie 2P ale ma pasek z 1P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 21:26:17 wysłana przez suuusuuu »

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:23:34 »
A co do Hildy - z jednej strony to faktycznie dobrze, że jej strój się zbytnio nie zmienił (przede wszystkim - że nie przekombinowali), podobnie jak z Maxim czy Ivy, w końcu stroje 1p są swego rodzaju wizytówką każdej postaci, rozpoznawalne niemal przez każdego, kto ledwo zetknął się z tytułem. Ale z drugiej strony miałam nadzieję, że zbroja Hildy - nie ważne jak bardzo powinna kojarzyć się z poprzednią częścią - nie będzie jej niemal lustrzanym odbiciem... Zmiany na pierwszy rzut oka nie są widoczne, a ja jednak lubię nitkę oryginalności w kolejnych odsłonach postaci.

Swoją drogą z niecierpliwością czekam na nową Amy i mam ogromną nadzieję, że jej strój 2p nie będzie po raz kolejny kopią 1p w wersji białej-.-

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:24:59 »
nie pisz posta pod postem, jest opcja modyfikacji.

nie wiem o co ci chodzi, przeciez zacytowalas moja wypowiedz. ja tylko napisalam, ze nie bede edytowac posta tylko dlatego, ze teraz juz mam oficjalnego arta, na ktorym widac, ze jednak nie zmienili jej broni. jesli jednak chodzi ci o screena z tira i serduszkiem to mnie chodzilo o to, ze ja go zrobilam i wgralam na wikie i zamiescilam w paru innych miejscach, dlatego jest moj :P nawet nazwe ma ta sama :D

jesli chodzi o stroj tiry to krucze glowki ♥


Daj się oswoić:q

Wiem, że to krucze główki^^ Zauważyłam tylko, że kształt nowej fryzury nawiązuje do jej czapy z IV.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:25:33 »
kati, obecny design tiry wyglada jak rozwiniety i zmodyfikowany 2P z SC4

no właśnie ;) niewiele trzeba włożyć wysiłku w zaprojektowanie postaci po szablonie - także nie chodzi mi o ich urodę a jedynie o to, że poszli na łatwiznę niestety.
a projekty postaci to do tej pory był imo jeden z najmocniejszych atutów serii, tym bardziej jest to rozczarowujące (dla mnie).
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:33:31 »
kati, nie wiem czy poszli na latwizne, moim zdaniem podeszli dosc innowacyjnie, bo teraz jak sie przyjrzalam, to wyglada jakby tira swoje stare stroje podarla i uszyla z nich nowy, np uzywa tego samego paska, jaki miala w 1P z sc4

swoja droga nie mogli jej kompletnie redesignowac. to, ze tak drastycznie zmienili jej wyglad z sc3 bylo spowodowane tym, ze tamten design to byla dosyc duza porazka, nie pasowal do reszty postaci z gry i wygladal nieklimatycznie. za to, jesli ustalona jest juz ostateczna sylwetka i cechy postaci, to zostaja narzucone ograniczenia w ktorych designerzy musza sie odnalezc, musi byc jakas spojnosc miedzy kolejnymi odslonami gier i bohaterowie musza byc natychmiast rozpoznawalni (miedzy innymi dlatego designy z tekkena niewiele sie od siebie roznia jesli porownuje sie rozne czesci)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:35:25 »
Też mi się wydaje, że Tira wygląda troche jak jakiś custom z SC4... szkoda, bo jej design w czwórce był świetny, ten jest raczej przeciętny.

Na początku się zapowiadało ciekawie, min. Mitsu na którym widać ząb czasu, a teraz wszystkie postacie zaczynają wyglądać tak samo... =/ może Namco wpadło na to, że łatwiej będzie wymyślić jakąs magiczną historyjke odpowiadająca na pytanie czemu dana postać się nie postarzała niż po prostu "postarzeć" model postaci...

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:38:38 »
ja nadal twierdze, ze tira nie zyje. jest bledsza od cervantesa :P

i tak najwieksza porazka designerska tej gry (do tej pory) jest ZWEI

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:43:16 »
Susu, design Tiry w 3 był przekozacki :) Tira akurat jest taką postacią, której charakter polega na jej zmienności. Tym razem akcja SC dzieje się 17 lat później - tym bardziej nie powinna wyglądać jak Tira z SC4. I wcale nie jest tak, że jak zmienisz coś w designie to gracz od razu nie rozpozna postaci. Jasne, że należałoby zachować pewne cechy ale nie wszystkie - wtedy to się staje po prostu nudne. Gracz widząc postać w nowej odsłonie powinien widzieć, że coś się zmieniło a nie odnosić wrażenie, że to już było.
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:44:21 »
Jak dla mnie na te chwile to Natsu prowadzi w rankingu na najwieksza porażke :P

Przynajmniej areny zapowiadają się lepiej niz w SC4 (ale o to akurat trudno nie było) min ta:




Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:49:12 »
kati, obecny design tiry wyglada jak rozwiniety i zmodyfikowany 2P z SC4

no właśnie ;) niewiele trzeba włożyć wysiłku w zaprojektowanie postaci po szablonie - także nie chodzi mi o ich urodę a jedynie o to, że poszli na łatwiznę niestety.
a projekty postaci to do tej pory był imo jeden z najmocniejszych atutów serii, tym bardziej jest to rozczarowujące (dla mnie).


Niestety "szablonowość" w przypadku urody jest spora od IV i na dzisiejszym przykładzie Tiry nie wygląda by coś miało się zmienić. Zawsze ratowała sytuacje swoją indywidualną twarzą/urodą podczas gdy inne żeńskie postacie zaczynały wyglądać jak ten sam model z lekko zmienionymi parametrami. A teraz i po niej nie widać dawnej oryginalności.

W strojach Tiry zawsze najlepsze było to, że podlegają obu stronom jej natury a do tego są za każdym razem nieprzewidywalne i prezentują szaleństwo w szczegółach, ale szaleństwo ze smakiem. W najnowszym nie widać już takiego szaleństwa jak dawniej, raczej zrezygnowanie. Może Tira się pomału wypala.

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:51:52 »
Susu, design Tiry w 3 był przekozacki :) Tira akurat jest taką postacią, której charakter polega na jej zmienności. Tym razem akcja SC dzieje się 17 lat później - tym bardziej nie powinna wyglądać jak Tira z SC4. I wcale nie jest tak, że jak zmienisz coś w designie to gracz od razu nie rozpozna postaci. Jasne, że należałoby zachować pewne cechy ale nie wszystkie - wtedy to się staje po prostu nudne. Gracz widząc postać w nowej odsłonie powinien widzieć, że coś się zmieniło a nie odnosić wrażenie, że to już było.
ja po prostu mowie to z punktu widzenia osoby, ktora troche wie o zawodzie character designera i wiem, jakie ograniczenia narzucane sa przez art directorow. najwazniejsza jest sylwetka postaci, sama sylwetka juz ma byc w duzym stopniu rozpoznawalna. sytuacja, w ktorej odbiorca patrzac na design reaguje pytaniem "czy to jest ta postac?" zamiast "omg to ta postac!" nie moze miec miejsca, wtedy to jest uznawane za nieudany projekt.

moim zdaniem stroj tiry z sc3 byl super. piszac porazka, nie mialam na mysli tego, ze sam w sobie byl zly czy brzydki, tylko to, ze nie pasowal do reszty gry.

silmeven, 1P tiry zazwyczaj odzwierciedla jolly a 2P odzwierciedla gloomy. nie wiem czy w tym stroju nie widac odzwierciedlenia jej dwoistej osobowosci, chociazby w tym, ze jej wlosy maja kilka kolorow zamiast jednego.

zwei > http://www.youtube.com/watch?v=DtnCq5Q2UBA#t=52s

Silmeven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:53:00 »
Jak dla mnie na te chwile to Natsu prowadzi w rankingu na najwieksza porażke :P

Przynajmniej areny zapowiadają się lepiej niz w SC4 (ale o to akurat trudno nie było) min ta:




Zwłaszcza jej różowe tipsy na arcie... Na szczęście render został ich pozbawiony. Pociesza mnie fakt, że ponoć mimo owej nowej postaci nadal ma być Taki...

Ciężko było się spodziewać gorszych. Cieszą oko.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #404 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:59:02 »
ja po prostu mowie to z punktu widzenia osoby, ktora troche wie o zawodzie character designera i wiem, jakie ograniczenia narzucane sa przez art directorow

tak się składa, że również wiem trochę o zawodzie designera z doświadczenia własnego oraz moich znajomych pracujących od lat w branży. Designerzy w Jp mają dużo więcej swobody przy tworzeniu konceptów niż artyści z naszego podwórka, co widać po takich produkcjach jak właśnie SC, nawet jeśli mięli narzucone pewne wytyczne to nie zmienia faktu że po prostu poszli na łatwiznę...
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php