Autor Wątek: Skórka strony  (Przeczytany 29798 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:33:48 »
Mnie się podoba, jest świetna, tak trzymać.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 07, 2010, 18:15:22 »
Mamy z VHO ciekawą koncepcję, którą teraz staramy się (no głównie on się stara :P) zrealizować. Ma być prosto i ładnie :) Trzymajcie kciuki i wyczekujcie nowej skórki.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:00:24 »
Jak się podoba zmieniona skórka strony?

To nie jest jeszcze finalna wersja. IMO do poprawek może/musi pójść:
- header -> czarny napis jakąś zwykłą czcionką + brak uciętego atramentu w lewym górnym rogu
- menu -> myślicie, że warto dołożyć jeszcze obwódkę do tych przycisków?
- wpisy i widgety -> elementy je oddzielające (jakieś propozycje?)
- czcinka -> zmienić?

VHO siedział do 5, żeby sprawdzić każdy piksel - respect :)

Wpadliśmy na pomysł, żeby Backdash utrzymany był w lekko komiksowej konwencji, tak jak to wygląda np. u mnie w sygnaturze. Kolorystyka: biel i czerń (mieszanka tych kolorów daje wrażenie estetyki... chyba) z dodatkiem trzeciego - tutaj według mnie od zielonego, który jest teraz w menu, lepiej pasuje czerwień (patrz: włosy Adona).

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:41:40 »
Jak dla mnie wygląda świetnie, rażą mnie tylko kanciaste "okienka" filmików z yt - Jakby miały jakąś niewielką, zaokrągloną ramkę to byłby wypas. :)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 08, 2010, 09:22:05 »
Linki z youtube powinny mieć widoczną opcję fullscreen, logo do lekkiej poprawy, menu powinno być czarno białe z większymi buttonami tak aby design całej strony był jednolity. Koniecznie jakieś tło transparentne żeby strona nie biła po oczach taką pustką.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 08, 2010, 09:22:48 »
Na Waszym miejscu po bokach zamiast bieli dałabym jasną grafikę w odcieniach szarości (np postaciami z gier, taki kolażyk zapętlony). Aktualny header jest paskudny w barwach (choć odlschoolowy ;D) więc jestem jak najbardziej za za wersją cz&b + np. czerwień (z Sin City mi się coś takiego kojarzy). obwódki w menu byłyby spoko choć bez nich też jest przejrzyście :)

http://img710.imageshack.us/img710/7329/lalalaf.jpg akurat miałam pod ręką plakat z sc, grafika jaśniejsza, żeby mniej rzucała się w oczy (już mi się nie chce tego zmieniać skoro zuploadowałam) i przechodząca w zupełną szarość na dole, no i ofc z postaciami z tych gier, o których ma byś strona - taką mam wizję ale pewnie nie przypadnie wam ona do gustu :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 09:45:53 wysłana przez Kati »
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:06:24 »
rażą mnie tylko kanciaste "okienka" filmików z yt - Jakby miały jakąś niewielką, zaokrągloną ramkę to byłby wypas. :)
Chodzi o te po prawej stronie? One są z widgeta i nie wiem, czy wiele można tam zrobić. Zobaczymy.

Linki z youtube powinny mieć widoczną opcję fullscreen
Jak wyżej.

menu powinno być czarno białe z większymi buttonami tak aby design całej strony był jednolity.
Podświetlone przyciski jako białe? Jestem za.

http://img710.imageshack.us/img710/7329/lalalaf.jpg akurat miałam pod ręką plakat z sc, grafika jaśniejsza, żeby mniej rzucała się w oczy (już mi się nie chce tego zmieniać skoro zuploadowałam) i przechodząca w zupełną szarość na dole, no i ofc z postaciami z tych gier, o których ma byś strona - taką mam wizję ale pewnie nie przypadnie wam ona do gustu :P
Nie wiem na ile możliwe będzie zrobienie tylu szarych pasków (i żeby dodatkowo dobrze ze sobą komponowały). Ciężko może być też z tym tłem dla linków pod newsem. Czy jest tu ktoś, kto zna się na dobrze CSS-ie i PHP? (ja znam tylko podstawy)

Jeśli chodzi o przestrzeń z boku - przygotujesz taki collage? :P

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:19:54 »
powiedz tylko z czego i jakie wymiary (jeśli jest to istotne, nie wiem np jak ta przestrzeń rozkłada się na innych rozdzielczościach niż moja) a nie ma problemu :)
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:50:05 »
I tu jest problem. Taki collage musiałby się powtarzać nie tylko w pionie, ale i w poziomie, bo każdy ma inną rozdzielczość. Dochodzi jeszcze problem z połączeniem headera z tłem.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:58:49 »
Di, chodzi mi i o te z boku, i w newsach. Po prostu strasznie ostro się to odcina.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:03:59 »
co do pionu to ja miałam inną koncepcję - w pionie nie musiałby się powtarzać tylko gradientem przechodziłby w czystą szarość więc tu nie ma problemu.
co do headera to może wystarczyłaby zwykła ramka oddzielająca zawartość strony od tła? :)
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:08:15 »
Di, chodzi mi i o te z boku, i w newsach. Po prostu strasznie ostro się to odcina.
Powiedz mi tylko, jak to zrobić. Widziałeś gdzieś zagnieżdżony film z YT z zaokrąglonymi rogami?

co do headera to może wystarczyłaby zwykła ramka oddzielająca zawartość strony od tła? :)
To nie jest zgodne z koncepcją, którą przyjęliśmy. Chcę, żeby header "wychodził" z menu i nie był oddzielony od tła.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:13:26 »
nie bardzo się znam na tym ale w takim razie header mógłby po prostu być transparentną grafiką w gif albo png?
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:17:48 »
Chyba mógłby, ale wtedy taki collage musiałby mieć bardzo małych elementów, bo inaczej grafika w headerze byłaby niewidoczna.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Skórka strony
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 08, 2010, 13:19:55 »
jak będzie już zrobiony header to spokojnie się potem do tego grafikę dostosuje tak, żeby nie było chaosu :)
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php