Autor Wątek: Avatar  (Przeczytany 15976 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Avatar
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2009, 14:50:21 »
jak coś ja może jestem chętny Di, mieszkam jakieś 400m od IMAX na sadybie (o tym mówicie?) więc daleko nie będe mieć :p
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2009, 16:19:44 »
O musiało być coś nie tak, bo teraz już połowa ma 100x100:P.
Przestawiłem na 100x100, ale nie o tym jest temat ;)

jak coś ja może jestem chętny Di, mieszkam jakieś 400m od IMAX na sadybie (o tym mówicie?) więc daleko nie będe mieć :p
Tak, właśnie o to kino chodzi. Na dniach będę rezerwował bilety.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 19:47:17 »
Oby nie skończyło się jak 2012, tzn poza dobrymi efektami dno dna. Niech chociaż będzie to średnie. Później człowiek żałuje, że wydaje tyle kasy na jakąś kaszanę. Mnie siostra ze swoimi znajomymi chce wyciągnac na to w sobote. W sumie dawno nie byłem na czymś w 3D =S

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Avatar
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:08:50 »
 No i byłem wczoraj na seansie Avatara 3D, swoją drogą, po raz pierwszy mając do czynienia z technologią wyświetlania czegokolwiek w 3D. Sam efekt okazał się interesujący, nawet jeśli nie jest to "pełne 3D"(bo oczywiście nie jest), to jednak niektóre efekty wplątane w ciekawe ujęcia i poparte świetną reżyserią robią wrażenie - sprawdźcie sami, nie będę spoilował.
  A spoilować mi się chcę i to bardzo, bo film wcisnął mnie w fotel! Jako fan gier, fantastyki i człowiek o bogatej wyobraźni jak i empatii, wchłonąłem ten obraz z przyjemnością, nie zważając na pewne naiwności scenariusza -  bo tylko one mogą zepsuć odbiór filmu. Cieszę się, że w sumie nie wiedziałem czego się po Avatarze spodziewać, co pozwoliło mi radować się z poznawania wraz z bohaterem otaczającej go nowej rzeczywistości, jaką jest świat Pandory. Jedyne czego oczekiwałem po scenariuszu to opowieść o bohaterach i o słusznej walce w imię tego, co się kocha i to właśnie(ale nie tylko to ;)otrzymałem. Film jest widowiskowy, akcja wartka, działania bohatera próbującego zasymilować się z tubylcami - wiarygodne, nie zabraknie również scen, które zagrają na waszych emocjach. Świat przedstawiony w filmie został przedstawiony tak sugestywnie, że aż szkoda go opuszczać - mitologia, tradycje i język zamieszkujących planetę, inteligentnych i pokojowo nastawionych Na'vi są rzeczywiste "do bólu", co pozwala poczuć sympatię i współczucie dla niebieskich olbrzymów. Flora i fauna Pandory to majstersztyk designu(wraz ze stroną audio!), scenerie zaś - choć wykreowane przez speców od efektów specjalnych - monumentalne i plastyczne zarazem, przez co nieraz urzekną was swoim pięknem. Pomaga w tym również wspomniane 3D - wrażenie głębi, zmiany ostrości, zróżnicowanie planów, które sprawiają że można poczuć ogrom otaczającego nas środowiska. Dla mnie 6/5, jeśli chodzi o wizualizację - granica między światem rzeczywistym, a tym stworzonym w głowie Camerona i powołanym do życia przez sztab grafików i speców od efektów, właśnie została zatarta. Przynajmniej ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem - dość powiedzieć że Władca Pierścieni, Matrix i Transformery razem wzięte, wydają się plastikowe wobec "żywej" Pandory - w moim mniemaniu, oczywiście! :) Ponadto, film ma również "gamingowy" feeling - Cameron na pewno grał w Warcrafta 3, zaś pierwsze spotkanie z dżunglą, to jakbym odpalił demo Lost Planet 2! Jest oczywiście sporo strzelania i wybuchów, powietrzne bitwy i ujeżdżanie bestii, znajdzie się nawet Boss Battle! :D
Powtarzam jednak - film urzeka przede wszystkim designem i przenikaniem się świata rzeczywistego z wirtualnym, ponadto przedstawienie ludzi jako agresorów, chcących zniszczyć dla hasju(jakżeby inaczej :P) to, co piękne i szlachetne, jest dla mnie strzałem w dziesiątkę i z miejsca wywołuję sympatię dla dzikich Na'vi, którzy wraz ze swym pięknym światem są głównymi bohaterami filmu. Jest trochę dobrej gry aktorskiej - czuć radość Jake'a Sully(main hero), gdy odkrywa Pandorę i możliwości jakie daje mu avatar, by potem ze smutkiem wracać do swojego ułomnego, ludzkiego ciała. Fajna jest niebieskoskóra Neytiri, wprowadzająca Jake'a w życie Na'vi, daje też radę główny badass Quaritch. Na drugim planie dobrze prezentuje się "jajogłowa" Sigourney Weaver i "twarda babka ze skrupułami" Michelle Rodriguez. Bądź co bądź jednak, to nie aktorstwem ten film stoi - co nie znaczy że jest źle pod tym względem.
  Dobra, bo się rozpisałem grubo! :) Podsumowując, już krótko - wybierzcie się na ten film bo warto, naprawdę. Ja osobiście mam zamiar przejść się na seans 3D ponownie w najbliższym tygodniu - Avatar oczarował mnie kompletnie i życzę mu Oskarów, a publice - drugiej części!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 22:33:38 wysłana przez Tokis_TLT »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:17:48 »
Warto zaznaczyć - bo chyba o tym nie napisałeś, Tokis - że film został stworzony w całości techniką komputerową. Wspomniana przez Ciebie "gra aktorów" to motion-capture.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Avatar
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:23:34 »
kiedy rezerwujesz bilety Di? ja się piszę jak coś ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:29:49 »
Rezerwacje trzeba odbierać na 48h przed seansem. Wczoraj kupiłem, a o tym wyjściu pisałem w dziale dla warszawiaków.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:39:32 »
Ja wczoraj bylem i nie zawiodłem się. Fabułą fabułą, ale film nie pozwala się nudzic ani trochę. Oczywiście najbardziej szokujące są wizualia, czy ten film naprawdę kosztował "tylko" niecałe 250mln dolarów? Mi to wygląda na najdroższy film w historii.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Avatar
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:52:54 »
Cóż, film rzeczywiście zacny. Warto było pójść. Specjalnie ominąłem seans 3D bo jakoś to mnie nie za bardzo kręci ale po kilku minutach filmu zacząłem srogo tego żałować :) Ten film to jeden wielki, malowniczy pejzaż! Widoki zapierają dech w piersiach coś niesamowitego. Obawiałem się nieco wykonania  Na'vi bo po zwiastunach wydawali mi się plastikowi - ale nie byli tak bardzo sztuczni jak mi sie wydawało^ ^ Historia nie najgorsza ale oczywiście niczym nie zaskakuje i wiadomo jak się skończy. Ale fabuła niestety wciąga :) Genialna wręcz muzyka! Tak naprawdę to nie miałem żadnych oczekiwań co do filmu - żadnych. I to chyba pomaga bo poszedłem z kumplami którzy mieli duże oczekiwania i się zawiedli. Uprościli to tak, że to kolejna łzawa, długa historyjka. Według mnie z ostatnich "wielkich filmów" takie jak 2012 czy mega kiszkowaty DYSTRYKT 9 to AVATAR jest tym filmem naprawdę godnym uwagi. 3D only!

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Avatar
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:20:24 »
Patrząc na to, co napisał Tokis, mi nie pozostaje nic innego, jak napisać, że film jest jest warty każdej na niego złotówki.

Fabuła może i mało skomplikowana, ale spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Avatar
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:22:14 »
Ładna bajka. Poszliśmy w sumie z przypadku, ale warto było. Tylko to 3D trochę naciągane. :P

Guardian

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Life is brutal, SO am I!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Guardian-TcT-
  • Skąd: Ja mam wiedzieć?
Odp: Avatar
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:19:17 »
Byłem i sam film jak dla mnie MEGA!! Tylko te efekty 3D troche mnie zawiodły ale tak czy owak film wyśmienity!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Avatar
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:01:59 »
Zdecydowanie mój numer jeden :) Pewnie nawet poszukam sobie jakiegoś fajnego avatarka (lol).  Z tym, że to nie jest do końca trzeźwa opinia. Zawsze jak obejrzę/przejdę/przeczytam coś wybitnie fajnego to chodzę nahype'owany przez tydzień i często dopiero potem, jak ochłonę, zaczynam dostrzegać jakieś wady. Może i w tym przypadku tak będzie. Jak na razie jestem zachwycony :)

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Avatar
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:07:37 »
idę na to dopiero w poniedziałek, wcześniej nie było żadnych sensownych miejsc już :| bardzo jestem ciekawa czy ten wszędobylski zachwyt nad efektami jest w pełni podstawny :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 18:08:50 wysłana przez Kati »
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Avatar
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2010, 17:50:39 »
Akurat efekty specjalne zrobiły na mnie chyba najmniejsze wrażenie (chociaż nie powiem, że nie ogromne ; ). Cały ten film jest po prostu... piękny ;]