Autor Wątek: Obejrzałeś i polecasz?  (Przeczytany 67079 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 16, 2011, 17:56:51 »
Ninja Assassin to najgłupszy wysokobudżetowy film 2009.

Kajam się i przedstawiam wersję końcową mojej opinii. ;)
Swoją drogą Noc Żywych Żydów nieźle psuje głowę, choć to krótki film.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 16, 2011, 19:05:46 »
Ja z kolei polecę "Rampage" - jedyny film Uwe Bolla (tak, jego :-X ), który da się obejrzeć od początku do końca. Średnia 6.4 na imdb jest chyba odgórnym przejawem nienawiści wszystkich do nazwiska reżysera, bo samo filmidło ma ciekawą historię z przesłaniem, przyzwoitą kreację głównego bohatera (teoretycznie negatywny, ale kibicuje mu się do końca filmu), świetnie wpisuje się w panujące aktualnie nastroje społeczne. Warto wytrzymać pierwsze przegadane i trochę mdłe ~20 minut filmu oraz nadużywanie kamery "z ręki" (aż się w głowie kręci), bo czas poświęcony na obejrzenie straconym nie będzie.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 08, 2011, 21:45:22 »


Polecam wam trzy absolutnie wyjątkowe filmy:

Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)

Animacja w stylu anime. Jeśli ktoś nie widział to absolutnie powinien to zobaczyć. Choćby tylko dlatego, że film został nagrodzony Oscarem. Dawno mnie nic nie oczarowało jak to ;]  Przy okazji to polecam jeszcze zobaczyć inne dziecko tego reżysera: Ruchomy zamek Hauru

Czarny Łabędź

Dramat psychologiczny o dość trudnej dla większości facetów tematyce kręcącej się wokół baletu ;]  Nie ma co się zrażać bo film miażdży. A na zachętę to napiszę, że jest całkiem sporo erotyki :P  Aha no tak, film jest teraz nominowany do Oscara ale to akurat zainteresowani filmem wiedzą.

127 godzin

Biograficzny/Dramat.  Film też ma szanse na Oscara w tym roku :)  Nie ma co tu dużo opisywać, kolejny dobry film którym warto się zainteresować.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 17, 2011, 19:32:19 »
Miyazaki jest w ogólności rewelacyjny. Nawet te słabsze jego produkcje w stylu "Księżniczki Mononoke" mają nieziemski klimat.

Co do tematu, to wczoraj skończyłem "Królestwo" Larsa von Triera. Rewelacja, ale po ostatnim odcinku miałem zamiar opluć monitor. Jak ktoś nie widział, a chce obejrzeć, to radzę nie czytać żadnych recenzji, czy innych filmwebów, tylko oglądać na żywca - piorunujący efekt końcowy murowany.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 18, 2011, 11:59:37 »
oooo tak spodziewałem się każdego zakończenia ale nie takiego ;)
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 18, 2011, 20:00:41 »

Czarny Łabędź

Dramat psychologiczny o dość trudnej dla większości facetów tematyce kręcącej się wokół baletu ;]  Nie ma co się zrażać bo film miażdży. A na zachętę to napiszę, że jest całkiem sporo erotyki :P  Aha no tak, film jest teraz nominowany do Oscara ale to akurat zainteresowani filmem wiedzą.

Ej kuwa bo zaraz zacznę zabijać, gwałcić i plądrować!
Jesli ktos uważa że balet to nie tematyka dla facetów to własnoręcznie mu to przetłumaczę!

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 18, 2011, 20:04:32 »
bieganie w balerinkach i rajstopkach to przy współczesnych wzorcach kulturowych samobój, prawdziwy facet pluje na coś takiego czarną śliną :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

czołgista

  • Gość
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 18, 2011, 20:35:50 »
bieganie w balerinkach i rajstopkach to przy współczesnych wzorcach kulturowych samobój, prawdziwy facet pluje na coś takiego czarną śliną :)
Prawdziwy facet nie boi się osądów

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 18, 2011, 21:07:44 »
to w takim razie cytujesz złego posta?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 18, 2011, 21:16:50 »
Ale co mają współczesne wzorce kulturowe do definicji prawdziwego faceta? Bo to jest tak jakby wzajemnie się wykluczające - albo prawdziwy facet w ogóle, albo facet współczesny. Ten pierwszy, prawdziwy facet, jak to ładnie Czołgista napisał, nie będzie się bał osądów. Ten drugi z kolei nie dość, że będzie się osądów bał, to jeszcze przez to na wszelki wypadek na balerinki nie napluje śliną żadną, choćby i ze strachu, że kawałek tej śliny osiądzie mu na jego fabrycznie dziurawych portkach rizerwd za dwie i pół stówki.

Żeby nie było offtopa, to Walc z Baszirem mieli wymiona. Świetne zabiegi formalne stosowane w celu wywołania szoku są świetne.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 18, 2011, 21:28:08 »
Właśnie wyłażę więc nie będę się rozpisywał, ale ma to bardzo wiele wspólnego ponieważ "prawdziwy facet" tak samo jak (np.) "piękno" to nie jakieś uniwersalne, jasno sprecyzowane i co najważniejsze prawdziwe dla wszystkich, sztywne definicje. Czyli dokładnie na odwrót niż jak ci się wydaje. Takim absolutem jest np. sama koncepcja "prawdy"... z resztą nieważne. Wierz sobie w co tam chcesz.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 18, 2011, 21:46:24 »
Tak, tak, Platońskie definicje ideału przerabiałem w liceum. Definicja prawdziwego faceta jest sprecyzowana choćby i przez zbiór twardych, męskich zasad, albo wyraża się poprzez zachowanie faceta w określonych sytuacjach. I prawdziwy facet w sytuacji napotkania balerinek i rajstopek na pewno na to nie napluje.

Wojna polsko - ruska, ostatni dobry, polski film.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 18, 2011, 22:08:16 »
Nie wiem co się tak niepotrzebnie produkujcie na ten temat ;]  To po prostu bardzo dobry film i każdy kto takowe filmy(dobre/wyjątkowe/wybitne) lubi oglądać to go zobaczy. Jeśli bycie "prawdziwym facetem" oznacza oglądanie Expendables to ja współczuję :) 

Hmm ta Wojna Polsko-Ruska to naprawdę dziwny film. W trakcie oglądania i na krótko po obejrzeniu nawet mi się podobał. Ale jak się tak głębiej zastanowić nad tym co się właśnie widziało... właściwie to bym nie polecał tego filmu nikomu kto nie jest łysym, zasmarkanym kibolem z IQ krowy ;/

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 18, 2011, 22:13:31 »
Maslowska to pisała jak miała naście lat, co jest ciekawe samo w sobie. Do tego IMO ten film to między innymi rewelacyjne studium polskiego dresa właśnie - zaćpany czymkolwiek, kłócący się z kimkolwiek o cokolwiek, który nie wie nawet, czy żyje. Do tego język, kompletna rewelacja. Monolog Bohosiewicz u Silnego w domu, kiedy szuka fety to jest majstersztyk. No i, koniec końców, wychodzi na to, że nawet dres ma uczucia, chce uczuć i kitraj się dżordżio, palancie :D Inna rzecz, że książka się z leksza od filmu różni.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 18, 2011, 22:24:59 »
Właściwie to Wojna Polsko-Ruska to bardzo smutny film. Bo oglądając go zdajesz sobie sprawę, że naprawdę są tacy ludzie :psyduck:  Mi się kilku takich znajomych przypomniało i na wymioty mi się zebrało :/  Nie musiałem oglądać tego filmu bo na żywo widziałem coś podobnego ;]