Media > Inne media

Rysunki, grafiki, CG art, 3D - ogólnie

(1/8) > >>

Ring:
Zakładam ten wątek, bo wiem, że na forum jest trochę osób, które się tym interesują i spędzają w programach do grafiki/animacji lub przed samą kartką papieru dużo czasu ;-P

Sam osobiście z rysowaniem skończyłem wiele lat temu, bardziej mnie ciągneło do grafiki komputerowej. Ostatnio znowu na to wzięło - teraz jestem w trakcie tworzenia animacji ... Titanica. Nie wiem, kiedy uda mi się to skończyć. To jest moja pierwsza próba wyjścia poza Photoshopa. Całość będzie zrobiona na warstwach 3D w After Effects dla uzyskania większego realizmu (model statku nie jest 3D... kosztem większej możliwości obracania kamery wybrałem większą ilość detali jaką mogę na niego wcisnąć) Poniżej wrzucam parę screenów ze scen, które są mniej więcej skończone (sorki za rozmiar, są to screeny direct feed 720x480)


To ostatnie co zrobiłem. Nad zbudowaniem tej sceny siedziałem ok 4-5 dni. Składa się ona z ok 70 elementów zrobionych w różnych programach i połączonych w jedną całość w AE. Efekt rozbłysków zrobiłem w Sony Vegas. I chyba przez to całość wygląda bardziej jak jakieś malowidło, a zależało mi nad czymś bardziej realistycznym. Inspiracją do tej sceny był obraz Kena Marshall'a - http://2.bp.blogspot.com/_hyECORLe2jg/SWfuNjiSNGI/AAAAAAAADRk/5lVJHBWIzcU/s400/titanic.jpg oraz film Cameron'a z 1997 (naturalnie ;p)


Tutaj znowu inspiracja filmem Jamesa Camerona. To akurat było dość proste do stworzenia, woda i niebo zrobione w AE a statek w photoshopie. AE pozwala na stworzenie niesamowicie realistycznej wody =) to główny powód dla którego się na niego przesiadłem.


V

V

Tutaj coś co miałem w głowie od początku robienia tej animacji - scena, gdzie kamera zaczyna pod wodą i wyjeżdża na powierzchnię. Obie sceny były robione oddzielnie, później prawie osiwiałem próbując je połączyć =P mniej więcej się udało ale jeszcze nie do końca.

No i to tyle na razie. Reszty nie warto pokazywać, bo jeszcze wymaga dużo pracy. Chcę, żeby cały filmik trwał ok 5 min lub więcej ale niestety idzie to jak krew z nosa...

Snake:
Wow, a ja byłem z siebie zadowolony kiedy w starych walkach z sc3 udało mi się zrobić płynny efekt przechodzenia między jednym meczem a drugim :o

CheeseOfTheDay:
Naaajs Ringu. Bardzo obiecująco to wygląda:>. Jak sam (o ile) zacznę się w to bawić to wiem do kogo będę się zwracać z pytaniami : P.

Gargooletz:
Rzeźnia. Czekam na final ver.

Di:
Robisz to na TYM komputerze?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej