Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216785 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:56:25 »
Kurcze, zaczynam poważnie myśleć czy 3,5/5 w dziale punishery i 4,5/5 w keepout to w świetle wszystkich wypowiedzi nie za dużo dla Bryana, jak sądzicie?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:07:30 »
Dadrot, gdybyś chciał brać poprawkę na wszystkie oceny/wypowiedzi, to nigdy byś nie ułożył porządnej listy. ;)
IMO jako 5 punktów przyjmujemy najlepsze karanie (np. dla mnie jest to karanie Kazika, od -13 EWGF i juggle za pół paska), a jako 1 najgorsze (1 Asuki na -10).

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:13:01 »
Nie można brać samego i13 EWGF-a jako wyznacznik maksymalnej ilości punktów. No ale Kazimierz akurat to bezapelacyjnie najlepiej karząca na bloku postać w grze:
-10: 1,1,2
-11: b+1,2
-13: EWGF

FC_WS:
-11: WS+4
-13: WS+1,2
-16: WS+2

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:22:12 »
Nie można brać samego i13 EWGF-a jako wyznacznik maksymalnej ilości punktów. No ale Kazimierz akurat to bezapelacyjnie najlepiej karząca na bloku postać w grze:
-10: 1,1,2
-11: b+1,2
-13: EWGF

FC_WS:
-11: WS+4
-13: WS+1,2
-16: WS+2

A czy przypadkiem nie opóźnili EWGFa w tej części o 1 klatkę, tj. można go zrobić najszybciej jako i14? Velu uparcie mnie przekonuje że tak jest, a ja się nie kłócę oczywiście! :p No więc jak, panowie i panie? Niemniej, Kaz to postać z punishingiem 5/5 IMO, nawet jeśli osłabili EWGF.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:39:45 »
Di, mam tego świadomość i celowo podałem Kaza, niemniej dla mnie tak czy siak samo karanie -13 EWGFem wystarczy. ;P

Tokis - Wydaje mi się że Kazowy EWGF to nadal  tylko 13 klatek. Nie mam jak sprawdzić...

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:46:23 »
Elektryk Kaza siedzi w najmniej 14 klatek.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:38:14 »
A czy przypadkiem nie opóźnili EWGFa w tej części o 1 klatkę, tj. można go zrobić najszybciej jako i14? Velu uparcie mnie przekonuje że tak jest, a ja się nie kłócę oczywiście! :p No więc jak, panowie i panie?
Wiesz, może Velek ma rację, pewnie w jego wersji tekena ewgf ma 14, ale ja w tą wersję jeszcze nie grałem, więc nic o tym nie wiem;].


Elektryk Kaza siedzi w najmniej 14 klatek.
Na podstawie czego doszedłeś do takich wniosków:)?

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:17:12 »
Na podstawie rozmow z Gajda podczas AoT odnosnie buforowania elektrona.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:01:10 »
Aha, no ok. Myślałem że dowiem się trochę więcej:P. No, ok, zapytam inaczej.
Co dokładnie jest nie tak z tym buforowaniem że powoduje to że Kaziu ma teraz 14 klatkowego ewgfa, a pozostałe miszimy mają hmm 15 klatkowego=)?




Wracam do dyskusji.

W kwestii SStepów sprawa jest dość oczywista. Alisie wystarczy 6 zwykłych stepów na obejście modelu przeciwnika a Lili nawet 5,5 (zakładając że stoi się tuż przy nim) a np taki Wang potrzebuje aż 8.

No nie tak do końca oczywista. To ile kółeczek potrzeba zależy od tego wokół kogo chodzisz, oraz kim chodzisz, a nie od samego stepa. Każda postać w tej grze ma inny model, inaczej ułożone ręce i nogi oraz tułów. Ten detalik powoduje to że stojąc na styk z np. Paulem, taką Alisą, promień koła (którego środkiem będzie mniej więcej środek postaci wokół której będziemy sobie chodzić, a brzegiem koła będzie mniej więcej środek tułowia postaci którą będziemy chodzić) które będziesz zataczać będzie mniejszy niż gdybyś chodził takim heńkiem, czy nawet xiajką która niby też jest malutka ale jej tułów znajduje się trochę dalej niż jej najdalej wysunięta część ciała (chociaż głównie tu chodzi o znaczące części jak nogi, ręce (ich hit boxy ofkoz), a nie dłonie czy stopy które podczas stania i poruszania się wnikają w model przeciwnika).
Dlatego też wydaje się że lili tak szybko obchodzi, bo jej tułów nie jest tak daleko wysunięty względem jej pierwszej nogi. Ale wystarczy spróbować taką lili obejść takiego fenga i na odwrót żeby zobaczyć kto zatacza większy okrąg i dlaczego u lili jest on o jakąś połowę większy:P).

Jednym zdaniem. Kółeczka nie są żadnym wyznacznikiem:).

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:43:37 »
Dadrot, gdybyś chciał brać poprawkę na wszystkie oceny/wypowiedzi, to nigdy byś nie ułożył porządnej listy. ;)
IMO jako 5 punktów przyjmujemy najlepsze karanie (np. dla mnie jest to karanie Kazika, od -13 EWGF i juggle za pół paska), a jako 1 najgorsze (1 Asuki na -10).

Jasna sprawa, ja wychodzę z założenia, że 2,5 to przeciętność - ani źle ani dobrze.
Mówiąc o modyfikacji punktacji u Bryana miałem na myśli argumenty, których użyła Tenshi w stosunku do yoshimitsu dając mu 1 w punisherach.
Bo jeśli yosh ma 1 to bryan bez jet upper powinien mieć ile? 1,5? Nie wiem, póki co zostawiam wszystko jak jest. Zobaczymy po jakimś czasie, to co mnie zastanawia to fakt, że na tekkenzaibatsu najwyższą note ma póki co Lars - 24pkt. Z mojej punktacji wynika, że Bryan jest o jakieś 2,5 w plecy tylko. No nie wiem. Stąd moja prośba o input ludzi z forum.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:47:18 »
To możesz zrobić wszystko matematycznie: znajdź najlepszy i najsłabszy punisher na -10 i porównaj je do punishera Bryana, zrób tak z każdym do np. -18 i wyciągnij średnią. ;D

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:47:44 »
To wykreślić unikalność Yosha czy nie? :)

Cheese, a kółeczka różnymi postaciami wokół tej samej postaci mają jakieś znaczenie? Wg mnie tak. To tak jak kroić ten sam bochenek różnymi nożami żeby sprawdzić, który ostrzejszy ... :P Tylko nie zaczynaj mi, że bochenek w różnych miejscach ma różną grubość skórki. :D
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:21:04 »
Tenshi
Własnie w ten sposób testowałem, kółka różnymi postaciami wokół tej samej, dodatkowo starałem się upewnić że pomiędzy poszczególnymi SStepami robiłem wystarczającą przerwę (do końca animacji ss). Też wydaje mi się że warto było to sprawdzić. Taki test może nie jest w 100% accurate ale na pewno coś pokazuje, zwłaszcza że różnica pomiędzy poszczególnymi postaciami może być znaczna (patrz np. Wang a Lili).

A punkt za unikalnośc Yoshi'ego bym jednak zostawił :P

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:23:56 »
I teraz Solo dalej bedzie mi spamowac SS,d+3+4
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 20:25:35 wysłana przez Frizen »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:38:18 »
Cheese, a kółeczka różnymi postaciami wokół tej samej postaci mają jakieś znaczenie? Wg mnie tak. To tak jak kroić ten sam bochenek różnymi nożami żeby sprawdzić, który ostrzejszy ... :P Tylko nie zaczynaj mi, że bochenek w różnych miejscach ma różną grubość skórki. :D

Nie no oczywiście, to kim chodzimy ma takie samo znaczenie jak to wokół kogo chodzimy, i tak też napisałem w pierwszym zdaniu i w przykładzie z Paulem wokół którego chodzi raz Alisa a raz Heniek czy Xio:P.

Z tą różną grubością skórki to też prawda chociaż w innym sensie:P. Np lili okrążając lili za każdym razem jest z nią na styk czy to z boku czy z przodu. Ale kiedy lili będziemy obchodzić fenga to na styku będziemy tylko od jego przodu i od tyłu, z boku i ze skosów będziemy na odległość ponad połowy naszej postaci lub mniej. Gdyby postacie robiły idealne kółka to w niczym by to nie przeszkadzało, ale, może nie każdy wie, że przy SS postacie delikatnie poruszają się do przodu czyli robiąc kółeczka robią tak naprawdę spiralę o sporym zagęszczeniu. Więc kiedy tak nasza Lili robi sobie SS'y wokół Fenga będąc na styk z jego przodem to przechodząc z jego przodu na jego tyły skraca minimalnie promień koła by na jego tyle bądź po całym obejściu na jego przodzie z powrotem powrócić do promienia o pierwotnej długości.
Więc w przypadku fenga skórka może być gdzieniegdzie minimalnie grubsza xD.



DaeDraug: Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. A później wejdź na practice i weź 2x lili i stań na styk, potem weź 2x wanga i też stań na styk. Zobacz przy której parce tułowia postaci są bardziej oddalone od siebie:).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 20:42:41 wysłana przez CheeseOfTheDay »