Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216803 razy)

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 18, 2010, 13:22:01 »
Wow ale wszystko ożyło nagle na forum :)


frizen nie tylko ma moc wygrwania turniejow,ale jest rowniez najepszy we wskszeszaniu forum.
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 18, 2010, 13:23:32 »
Wow ale wszystko ożyło nagle na forum :)
Ale z Tobą tundra się nie zgodzę w kwestii Tier listy, jesteś straszliwie zarozumiały kurcze..
Gracze nieporównywalnie lepsi od ciebie są zgodni co do tego, że różnice w tierach są marginalne i gra trzyma super poziom balansu, na tekken crashu ludziska grają kumą, ravenem i różnymi nietypowymi postaciami. A ty piszesz takie głupoty i to tak kategorycznym tonem jakbyś był mesjaszem prawdy i oświecenia lol. Jeśli myślisz, że możliwe jest PEŁNE zbalansowanie bijatyki z 40 zawodnikami którzy się od siebie różnią to powodzenia. Tekken jest tak blisko jak się tylko da. To nie jest SF4 gdzie można było grać na turnieju 4 zawodnikami.

Brednia dnia.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 18, 2010, 13:35:47 »
A ja się ogólnie zgodzę z Dadrotem i nie jest to kwestia tego, że jesteśmy z tego samego miasta i że czasem sparuje z jego kamerdynerem 8).
Może różnice w Tierach nie są marginalne, lecz trochę większe (szczególnie między tymi ścisłymi topami, a resztą), ale i tak jest to według mnie najlepiej zbalansowany Tekken w historii. Może to przez ten "troche janowy" system, ale w żadnym innym nie widziałem takiej różnorodności postaci na turniejach i sparingach. Oczywiście wciąż jest trochę postaci mało popularnych, ale wynika to raczej z tego że są one:
1. Za trudne do gry.
2. Słabe (tak, bo tier lista oczywiście wciąż obowiązuje).
3. Brzydko wyglądają (np. na widok kangura po prostu chce mi się rzygać, a takim Wangiem nikt nie chce grac bo jest stary).
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 13:38:32 wysłana przez Cambion »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 18, 2010, 13:39:35 »
Tekken jest tak blisko jak się tylko da.

To żeby forum ożywało dalej napiszę:

ktoś nie grał w GG :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 18, 2010, 13:51:20 »
ja gralem i pamietam,ze chipp nie zabieral dmg...
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 18, 2010, 13:51:30 »
Cytuj
zajman b+1+2 wallstunuje,mozliwe,ze to jedyny 10 klatkowy cios, ale za to to jaki!!!!!!
To dlaczego Jina dałeś na samym końcu B Rank? Też ma 10-klatkowego wallstuna, niewidzialną podcinkę (Hell), chyba najlepszego 12klatkowego mida w grze, dobre inne poki itd ;p Nie wydaje mi się żeby był gorszy, a na pewno nie dużo gorszy od Garnka.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 18, 2010, 14:01:34 »
ale sie tu narobilo ??
Troche slow ode mnie. Nie jestem jakims tam super wazniakiem czy pro skillowcem ale musze zgodzic sie z agrumentami Cambiona, dotyczacymi tier listy. Faktem jest ze postacie typu wang , kangur i kilka innych moze i sa slabe ale wiekszosc ludzi jest zbyt leniwa by je poznac i opanowac na tyle zeby zagrozic innym graczom grajacym topami. Ja np przezucilem sie na AK ktory wedlug prosow jest slaby jak sie patrzy a mimo to jestem w stanie zagrozic niektorym lepszym ode mnie graczom. Tier liste powinno sie ustalac zupelnie inaczej niz wiekszosc osob probuje to zrobic. Jeden gdzies widzial ze asuka kosi to hyc odrazu wyzej, inny ze wang, jeszcze inny ze np kangur. Wlasnie wtedy robi sie balagan i kazdy wymysla swoja tier liste biorac ja z kosmosu. Dla mnie tier lista powinna byc ustalana poprzez rozegranie walk miedzy graczami na tym samym poziomie by stwierdzic jaki MU jest dobry lub zly dla danej postaci i wtedy ustalic co i jak. To takie moje skromne zdanie.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 18, 2010, 14:04:29 »
Po to chyba właśnie był tworzony ten temat:
http://backdash.pl/forum/index.php?topic=94.0
by maksymalnie obiektywnie ocenić "pałer" poszczególnych zawodników i móc ich względem jasno określonego kryterium uszeregować :)

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 18, 2010, 14:12:12 »
Może Dadrot napisz, co na to Sunchip ?

Co do tier listy.
Dziwną macie manierę, bo piszecie np. "taki Anakin powiedział, że w top 5  jest miguel", " Miguel tak wysoko?", "Wypowiedź anakina pokazuje, jak bardzo ta gra jest zbalansowana, a tier lista jest jedynie subiektywną oceną" - Coś takiego podobnego było na forum.

Czy zmiana w Top 5 jednej postaci świadczy o tym, że gra jest zbalansowana ? a co z pozostałymi które wymienił ? Bob, Lars, Steve, Law - czyli defakto postacie, które wymienia w topie KAŻDY dobry gracz. Więc jaki tu balans, skoro zawsze pojawiają się te same postacie. Zmiana jednej w stawce nie pokazuje, że gra jest idealnie zbalansowana.
Jeśli próbować by wykminić obiektywną listę terów no to, trzeba by wziąc pod uwagę wszystkie te "subiektywne listy" najlepszych graczy i w topie i tak były by te same postacie.
Ja tam uważam, że tier lista zostaje utworzona żeby pokazać którymi postaciami się wygrywa, a nie którymi postaciami da się grać.

Da się grać wszystkimi postaciami w tekkenie, nie wszystkimi da się wygrywać. I jako swój argument podaje wyniki światowych turniejów. Jeśli nie wygrywa ich knee no to zawsze mamy larsa, Steviego, Boba, Lawa itd. Co z tego, że naaaawet w crashu pojawiają sie Raveny, Wangi i Kumy skoro nic nie ugrywają.

Oczywiście pojawiają się wyjątki, ale to sporadycznie.  ]

I takie moje skromne zdanie, z którym nie wszyscy musza się zgadzać, a i nawet mogą mi wyperswadować błędy, tylko w granicach rozsądku, które dla mnie kończą się kiedy czyjeś zdanie ocenia się poprzez nieznane cechy danej osoby bądź osiągnięcia np. " A co ty tam wiesz głupi noobie, byłeś w Korei albo wygrałeś jakiś turniej? Jak nie, to nie masz żadnego prawa się wypowiadać"
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 14:14:59 wysłana przez Zulata »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 18, 2010, 14:14:01 »
Człowiek o którym piszesz naopowiadał najwięcej kłamstw na TZ dlatego został zbanowany.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 18, 2010, 14:16:16 »
Anakin ?

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 18, 2010, 14:20:24 »
No. Pamiętam bzdury jakie wypisywał no i się w końcu doigrał.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 18, 2010, 14:44:05 »
Tak na prawdę to top5 robi się z zasady, ale spokojnie można zrobić top10 i różnice między tymi postaciami będą jak to napisał Grzesiu - marginalne:
- Lars
- Steve
- Law
- Bryan
- Alisa
- Lili
- Bob
- Bruce
- Julia
- Miguel (tu można zamiast niego wstawić też np. takiego Rogera, Leo, Baeka czy Ninę ale tak naprawdę to w tym miejscu topy łączą się już z postaciami bardzo dobrymi - tylko lekko im ustępującymi)

Osiem pierwszych miejsc to postacie które najczęściej pojawiają się w czołówkach wszelkich Tier List i różnice między nimi są prawie żadne (może tylko Człowiek-Płaszcz wysuwa się lekko na Top1).
A całe powyższe Top10 to jest moja subiektywna Lista Tierów w tej części
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 14:49:37 wysłana przez Cambion »

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 18, 2010, 14:59:39 »
Cytuj
zajman b+1+2 wallstunuje,mozliwe,ze to jedyny 10 klatkowy cios, ale za to to jaki!!!!!!
To dlaczego Jina dałeś na samym końcu B Rank? Też ma 10-klatkowego wallstuna, niewidzialną podcinkę (Hell), chyba najlepszego 12klatkowego mida w grze, dobre inne poki itd ;p Nie wydaje mi się żeby był gorszy, a na pewno nie dużo gorszy od Garnka.

BO...

d+4 to nie d/f+3 czy nawet d+4

2,4 da sie schylic na bluku,wiec przy b+1+2 jest moim zdaniem gorsze

90%pokow da sie blokowac na widok

4  to nie u/f+2

d/f+1 to nie

d+1+2

d/b+4nie crashuje,wiec juggle z tego to przypadek;/

nawet nieblok ganryu jest o niebo lepszy

zasieg ciosow jina wola o pomste do nieba,gan pod tymwzgledem znacznie lepszy z f+1+2 (14 klatek)

gan ma 14 klatkowego ,niekaralnego startera na normal hicie

qcf+2 jest naprawde wybornym crushem,jin chyba takiego nie ma

jin 1,3 a gan 2,4

o zasiegu juz wspomnialem,tak?? d+4 jina ma gorszy zasiego o d+4

a same juggle to juz,oczywista suplemacja ganryu z fantastycznymi opcjami oki

tak wiec mam nadzieje,ze cie przekonalem,a pozostali dostali argumenty.
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 18, 2010, 15:03:50 »
Brednią dnia a nawet miesiąca jest nevan to, że ktoś tak subiektywny i małostkowy jak ty został moderatorem. No ale zapomniałem, że rozmowa jest toczona przez grono wzajemnej adoracji, opnie nt balansu Knee, Nina, sunchipa etc są mało wiarygodne bo nie da rady ukryć, że żaden z nich nie wygrał Obornik Dolny Tekken Cup Oktołber 2009, rozegranego przy ulicy Mącipały 13b. Wszak by prowadzić dyskusję z Mistrzem Polski Tekken październik, synem boga słońca Nevanem, trzeba mieć na swoim koncie sukcesy przynajmniej na skalę powiatu Piekary Śląskie. Oczywiście potwierdzone notarialnie. Nie zapominajmy jednak, że tak jak każdy mitologiczny bohater pokroju Achillesa czy Samsona, także nevan ma swoje słabości. A są one dwie - młodzi chłopcy o niewinnej urodzie oraz Daniel Diabeł Koprowski, który udowodnił naszemu bohaterowi, że bez absolutnie żadnej wiedzy na temat tej gry może go wyeliminować z turnieju jinem, robiąc juggle z t3. Nevan, proszę wróć teraz do swojej megalomańskiej napinki i wypisywania dyrdymałów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 17:24:50 wysłana przez Nevan »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.