Autor Wątek: Lars - dyskusja ogólna  (Przeczytany 31170 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:58:28 »
Ale jak może cokolwiek być mid kraszem skoro połowa midów idzie wertykalnie? Przecież to nawet nie jest do zrobienia.

W ogóle mnie zastanawia czy ktokolwiek tutaj wie co to są krasze? O tym było pisane już dawno bo w początkach T5 kiedy szerzej to wprowadzili do gry, więc może ktoś zapomniał. 

Nie ma czegoś takiego jak hit box krasz, albo coś ma parametr crush i detekcja bazuje na prostym skrypcie (tak prostym jak kiedy kucniemy i gra czyta że mamy klatki niewidzialności dla ciosów z parametrem high) albo coś bazuje na hit boxach i to czy coś trafi czy nie trafi zależy tylko od tych hitboxów.

u/f3 nie może być high crashem jeżeli choćby 1 cios w grze idący na high by to zbierał zawsze w 10/10 przypadkach. A to nie jest jeden cios bo są 4 elektryki, 4 nieelektryki, łokieć anny, f+4 Xio, wr+2 i b,f+2 Alisy a to tylko kilka postaci, jestem pewien że takich highów znalazłoby się ze 30. Więc jak może coś być high crushem w takiej sytuacji?

Crashe to są skrypty które uaktywniają się w danej klatce i w danej klatce znikają (zawsze w tych samych), ignorują coś takiego jak hit box. Dlaczego ewgf nie zbiera kucnięcia takiego Jacka? Bo kucnięcie to najprostszy przykład crusha, prosty skrypt i ignorowanie hit boxów z parametrem high.

Z tego wynika że coś takiego jak mid crush nie może istnieć bo nie ma ciosu który ignoruje wszystkie ciosy z hit boxem na mid.

Namko wprowadziło więcej kraszy w celach taktycznych, były one już w T3 ale było ich kilka na całą grę, w t5 pojawiło się ich więcej bo każda postać dostała coś takiego na high i na low. To o czym tutaj mówicie było już w tekkenie 1 i w każdej tak naprawdę bijatyce, detekcja kolizji opierająca się na hitboxach.
Jeżeli w T5 namko szerzej wprowadziło crashe czym się tak chwalili, to czym one się według was różnią od tej detekcji kolizji w T1 skoro według was haj krasz to jest coś co schyla się pod hajem ale tylko pod niektórymi i to w randomowych klatkach : F ?



Oczywiście można sobie pisać o haj krasz to haj krasz tamto na dosłownie wszystko, i nawet na ewgf'a jak to robili na zaibatsu, ale później wychodza z tego śmieszne sytuacje turniejowe typu "kuwaaa bag, robilem haj krasza_low krasza i nie skraszowało!!, przez to przegrałem, kuwa (pipi) zabugowany tekken!!" ; FF
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 21:00:14 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:11:23 »
Spoks, wiem na czym polegają crushe w tej grze, nie musisz pisać "myślałem że chociaż ty to wiesz". Co do high crusha, to po prostu myślałem że u/f+3 ma go wbudowanego w któreś z początkowych klatek. Co do mid crusha, napisałem to ironicznie, bo wiele razy zdarzyło mi się, że ten cios scrushował mi np. d/f+4 Alisy, co imo jest patologią ;]

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:44:44 »
@HiKrush bez urazy ale nie gadaj bzdur, bo Frizen to swietny gracz, jest bardzo szybki, ma jeden z lepszych movementow w Polsce (wiem cos o tym, bo to moj tekken fetysz), swietnie kara i ma pomysl na gre. Swietnie operuje wieloma postaciami (fox, bob, kazyua, lars, dvj) i swietnie sie z nim gra, bo dobrze szybko potrafi wykorzystac bledy przeciwnika (jak gralismy z tydzien temu Lili vs Fox to zaczelo sie z 0-7 bo 1 ciosem wylaczam mi przerozne jano-akcje, dopiero po zmianie sposobu gry zagralismy od nowa i bylo z 12:15).

Jak mozesz wydawac opinie o kims, z kim zapewne nie grales? Kilka razy to juz pisalem (wyglada to jak spam od taty lol) - juz 2 lata temu jak pierwszy raz z nim zagralem, widzac szybkosc i movement, mowilem, ze bedzie zarzadzal za 1-2 lata. Bo to widzisz!

A on nie jest jedyny z takich "nowszych" graczy, xyw nie bede wymienial (moze nie przed turniejem), aby komus tremy nie zrobic =]. Ale to sie widzi i czuje podczas gry, co mi sie zajebiscie podoba:).

Wiec daj sobie na wstrzymanie, bo jak mi ktos pisze, ze taki Frizen wybil sie na postaci to mnie skreca, bo wiem jak gra, a gralem praktycznie z kazdym z czolowki Polski wiele meczy do "10" (poza wyjatkami np. Robson i kilkoma innymi osobami [liberty], nad czym ubolewam) i moge z cala pewnoscia powiedziec, ze Frizen obecnie do niej nalezy. I ciagle sie uczy. Do tego chodzi nam do sklepu po piwo, wiec masz idealną osobe w teamie!; o.

i na koniec
Cytuj
Że Lars ma lepsze predyspozycje do wygrywania najlepiej widać po mistrzach polskiej kapy. Przypatrzcie się, kim dziś grają ludzie, którzy za T4 janili Jinami.
Ok wiec ja widze:
- Matta, ktory jak dalej gral foxem i urywal sporo
- Nevana grajacy MILFEm
- Gajde grajacy Larsem, ktory przypadkowo wygrywal tez zapewne turnieje w T5, T4 i bog wie T0 jakie jeszcze
- Devila, ktory wygral w T6 2+ turnieje (potem znikl), ktory tez pewnie wybil sie na nowym Bobie, bo w T5:DR nie wychodzi z grupy swojm mardonem i fengiem
- Tokisa, ktory zamiast zabojczym Lawem (main z T5/DR), idac w slady sola, gra dziewczynami z ladnymi nogami; )
- Di ktory zawsze gral miskami (i pawlem)
- ... mozna wymieniac i wymieniac

zaraz chwila... cos tu nie pasuje do Twojego textu wybijajacych sie osob na kapiastej postaci. bardziej pasuje text o osobach, ktore od wielu lat graja w ta gre i robia progres. A to, ze niektorzy chca grac silnymi postaciami to nie powinno nikogo dziwic. Turnieje sa od WYGRYWANIA, for fun gra sie czym chce. A i na naszej scenie sa wyjatki - postacie lock-in (solo!; ) - low tiery (qjon, tokis) i rozne takie.

Wiec nie dyskredytuj czyjegos skilla twierdziac, ze wygrywa on "przez postac" bo gwarantuje Ci, ze ta praktycznie kazda osoba z top sceny zagralaby randomem i wygralaby przez sama szybkosc, pomyslunek i ogolny skill w tekkena. ciekawe co bys wtedy napisal.

----

A najsmiesniejsze, ze Gajde tez wyzywali od lam i kap (hi Komandos). Gajde, ktory jak z nim gralem w T5:DR to urakal mi elektrykiem chyba 200000/20000000 wiffow, nie pomijajac ani jednego. taka to lama z tego Gajdy.

Naprawde, aby ocenic jak ktos gra, trzeba cos o tej grze wiedziec. Jedni widza tylko "kapy i jugle" i widzac zajebista safe gre z obu stron na poki powiedza "lamerska nuda", nie wiedzac w ogole o co chodzi.

----

Co do crushy - chodzi tez o rozroznienie o czym pisal Liberty wyzej. ALe potocznie sie przyjelo, jak cos powiedmzy omija wiekszosc ciosow, to w mowie potocznej crushuje (kazdy wie o co chodzi). Sa ciosy wyjatki typu d+1 Boba, df+3+4 lili, ktore sa ciosami nie wiem jak to nazwac "nakladajacymi", psujacymi cala czyjas teorie; ).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 23:04:56 wysłana przez Solo »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 15, 2011, 23:43:07 »
LOL Solo napisał niemalże dokładnie to co sam chciałem naskrobać XD
Jakoś nie widzę w śród czołówki graczy w T6 mrowia Larsów.


Jeśli chodzi o crushe i terminologie, po prostu łatwiej powiedzieć że cios jest high crushem zamiast mówić "cios taki a taki zcrushował mi tego a tego high/mid/whatever move'a w takiej a takiej sytuacji." Wiadomo że nie trzymamy się definicji, ale w samej rozgrywce niewiele to zmienia, bo i tak trzeba się w praniu przekonać który cios jest reliable crushem.
To ciekawy temat, ale raczej nie w sub-forum Larsa.

Jeśli chodzi zaś o u/f+3 to mogę jakoś zaakceptować jego właściwości. Ot, Lars jest najpierw nisko a potem skacze w ch.. wysoko i generalnie u/f+3 zawsze wchodzi, i jest broken, imba itp, itd...





Co innego d/f+2 Paula... Niby noodalls pokazał że tam nic nie crushuje, ale tyle razy ile Paul wjechał mi dół-przód dwójką pod jabami, czy nawet w sytuacji gdy robiłem standing 4 mając 4 klatki przewagi... Koszmar.

Ok, koniec offtopa...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 00:28:25 wysłana przez DaeDraug »

Benek

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Niemcza
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:45:53 »
Ech , nie chciało mi się pisać i Jareczek widze , że mnie w tym wyręczył bravoooo;)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 16, 2011, 13:12:43 »
Nie chce mi się czytać całości, bo bzdurami jedzie od pierwszego zdania. Kiedy ja napisałem, że Frizen to nie jest świetny gracz? Ale bez domysłów i spekulacji, konkretny przypis poproszę. A jak nie macie, to powściągnijcie wyobraźnię.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 16, 2011, 14:43:53 »
Ależ oczywiście, że w tej grze są mid crushe, weźmy np takie d+3+4 od Lili, qcf+4 od Anny.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 16, 2011, 15:33:50 »
Ależ oczywiście, że w tej grze są mid crushe, weźmy np takie d+3+4 od Lili, qcf+4 od Anny.
Ale czy ww. ciosy crushują absolutnie każdego mida?

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 16, 2011, 16:29:33 »
d+1 jak i innych takich ciosow nie da sie crushowac. Mowienie ze cos jest mid crushem jest bardzo umowne.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 16, 2011, 16:32:32 »
@Solo
Ja miałem przygody z różnymi postaciami, ale od 6 lat pozostaję wierny mojemu niedźwiadkowi :* (no dobra, raz go zdradziłem - w Bełchatowie podczas Tekken Night Tournament)

Mowienie ze cos jest mid crushem jest bardzo umowne.
To prawda, ze względu na charakter ciosu - horizontal lub vertical.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 16, 2011, 16:35:44 »
No właśnie o to mi chodzi - nie ma w tej grze obligatoryjnych mid-crushy :)

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 16, 2011, 16:37:37 »
Di, na MaT grales co chwile kim innym ze mna :P

EDIT by Di: Ale Panda była mainem mimo wszystko. Koniec offtopa ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 16:38:55 wysłana przez Di »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 16, 2011, 20:22:45 »
Przypominam że u/f+3 nie tylko crushuje wszystko ale też świetnie ściąga ze stepa ;]

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:01:53 »
Ale tylko jednego ;)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lars - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:38:03 »
Śmieszna dyskusja. Szkoda, że mnie nie było. Lars według mnie jest Top w tej grze, ale absolutnie nie można go porównać do Steve'a z T5 czy Jina z T4, bo te postacie to były bugi twórców. Frizen jest świetnym graczem, i dlatego według mnie marnował się, grając Człowiekiem- Płaszczem, jeśli zmienił postać na Stevea to wyjdzie mu to tylko na dobre, chociaż to też jest ścisły Top tej gry, ale według mnie trochę bardziej wymagający niż Płaszczak.