Autor Wątek: Juggle  (Przeczytany 14340 razy)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Juggle
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2010, 19:16:21 »
Chopy, co robicie po f+1+2 trafione  w plecy ?

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Juggle
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2010, 19:32:03 »
d+1 ws+2,1 B! 1+2_d/f+3,3
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Juggle
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2010, 19:41:07 »
Dobre :) W sumie po b! siedzi d/b+2~f, 1 . Zadaje o 2 dmg więcej od d/f+3,3 .

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Juggle
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 28, 2010, 20:17:11 »
Tak, jak wejdzie od tylu to siedzi. Ale ten juggle jest tez na rozne katy gdzie postac sie lubi dziwnie obracac i wtedy nie siedzi ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Juggle
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2010, 20:43:14 »
Nie no, wiadome że każdy bound ender z trzech wymienionych ma inne zastosowanie i w sumie każdy jest przydatny. Skoro już kręcisz się po forum to napisz co na rewallsplata najlepsze ?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 20:45:04 wysłana przez ZajmaN »

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Juggle
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2010, 22:03:18 »
Gdy postac lezy prosto na scianie lecz pod katem spada z niej, mozna robic f+1,2,3~d,1+2 B! . Jak postac lezy bokiem na scianie to mozna sie pobawic z 2,1,4 czy innymi d/b+2,1 ale ciezko tutaj cos lepszego wykombinowac. Lars nie ma jakis wybitnych narzedzi do rewallsplatowania.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Juggle
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 05, 2012, 18:34:20 »
Jestem noob'em w teczkena więc z góry sorki, ale byłbym wdzięczny za jakieś możliwie proste do wykonania, a w miarę silne wall carry czy jakieś inne wskazówki dotyczące grania Lars'em gdy przeciwnik jest pod ścianą :) Jak narazie to ściana zamiast mi pomagać tylko mi przeszkadza obniżając damage output i takie tam :P A na pewno da się z niej jakoś korzystać :D

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Juggle
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 05, 2012, 18:44:59 »
Wall carry - d/b+2,3 lub d/b+2,1.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Juggle
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 05, 2012, 18:51:30 »
Wallsplat, uf4, df1 db21, barka (tzw. Prezent).
d3,1 to swag pickup lezacego po barce.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Juggle
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:01:59 »
Dzięki Furb i Qjon. Byłbym jednak happy przy pełniejszym opisie :) Jak użyję d/b+2,3 lub d/b+2,1 po B! to faktycznie jestem w stanie gościa dosyć daleko zaprowadzić. Tylko np. po takim d/b+2,1 jak gościu uderzy w ścianę i chcę zrobić standardowe wall combo w stylu u/f+4 (...) czy d/f+1+2 (...)  to gość od razu płasko na podłodze ląduje i już nic mi tam nie wchodzi... Jakie serie mam w takiej sytuacji stosować?  Albo jak gościa dobiję do ściany tym d/b+2,3 to co najlepiej robić potem? Jak się szybko zbliżyć? Zakładam, że coś w stylu f+3~1, ale wolałbym jakiś konkretny opis :P No i pytanko o takie chociażby u/f+3 - pod ścianą totalnie mi się psuje z tego juggle, dą się coś z tym zrobić czy w ogóle nie należy tego ciosu pod ścianą używać?

PS. Last question - jak kończę wall combo "db21, barek" to często w practice mi tego ostatniego ciosu (barek) nie zalicza do 'combo', ale z drugiej strony mimo ustawienia "stand to guard" CPU go nie blokuje - to jakiś błąd gry czy co? Mam się tym przejmować, że coś źle robię, czy wszystko jest ok?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2012, 19:12:40 wysłana przez PePe »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Juggle
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:12:26 »
Uf3 pod sciana c**jowe, nie pamietam specific juggla. Jak zrobisz wallcarry po boundzie, to szbko podbiegasz/das**jesz i robisz df1, barka (najbardziej consistent). Jeśli np. wybijesz w miarę blisko ściany i zrobisz od razu wallcarry za pomocą db21_3, to rób f+3 1+2 B! df1, barka (chyba siedzi na neiktórych pełne df1, db21, barka, albo na wszystkich, już nie pamiętam).

Są też sytuacje pozwalające na boundowanie na ścianie za pomocą f,b+2,1, ale dalej niech się wypowiada ktoś, kto ma grę :kappa:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2012, 19:14:41 wysłana przez Qjon »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Juggle
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:15:52 »
Po f+3, 1+2 i uf+4 powinno siedziec wszystko (nie wiem jak z malymi postacami). W wiekszosci przypadkow po wallcarry bez bounda siegnie uf/4, a na wieksze dystanse f+3, 1+2.

Frizen

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Juggle
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:51:21 »
Ale glupoty gadasz Qjon :D Z sredniego dystansu do wallcarry uzywa sie u/f+3 po boundzie, z daleka d/b+2,3,z bliska d/b+2,1. Jak jestes juz tak blisko sciany ze robisz d/b+2,1 i drugi cios uderza juz na scianie to poprostu dorzucasz barke. Jakbys chcial zrobic po boundzie d/f+1, jak mowil Qjon to wtedy postac wpada za nisko na sciane i bar po d/b+2,1 juz tam nie siedzi. fb21 to najpewniejszy bounder na scianie, po d/b+2,1_3 strasznie sciezko jest zboundowac na scianie za pomoca u/f+4, lepiej w tym przypadku zrobic DE+1+2.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Juggle
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2012, 20:02:40 »
A gdzie ja napisalem o sytuacji, w której drugi hit z db21 juz trafia na ścianie? Pisalem tylko o czystych wrzutkach, skup się.
Jak zboundujesz na ścianie, to df1, barka siedzi zawsze, a po wallsplacie (np f24), uf4 B! df1 db21 bar robil kazdy kto choc raz uslyszal Rars na character select screenie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2012, 20:06:08 wysłana przez Qjon »

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Juggle
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2012, 23:15:58 »
Chłopaki nie pobijcie się tylko przez moje pytania :)

fb21 to najpewniejszy bounder na scianie, po d/b+2,1_3 strasznie sciezko jest zboundowac na scianie za pomoca u/f+4, lepiej w tym przypadku zrobic DE+1+2.
Widzę że Frizen trafnie obczaił mój problem. Tylko jeszcze 2 pytanka:
- o co chodzi z tym bounderem fb21? ja tego zawsze używam w normalnych jugglach do zrobienia bound'a... należy tego używać także przy ścianie? nigdy o tym nie slyszałem
- co to jest DE ?? ^^