Autor Wątek: Strategie, match-upy, ciekawostki  (Przeczytany 26846 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:42:33 »
Tiery według Maxou:

Cytuj
My list (updated) :
S: Algol*, Alpha Pat, Cervantes, Mitsurugi
A: Viola*, Patroklos, Omega
C: Nightmare, Astaroth, Yoshimitsu, Voldo, Ivy, Natsu, Pyrrha
D: Ezio, Leixa*, Maxi, Aeon, Xiba, Hilde, Tira
E: Siegfried*, ZWEI*, Dampierre
F: Raph*

* = need to be patched asap.
- Algol need a real nerf : way too much damage overall, his 66B is just way too safe (-10/-11/-12 should be good because of pushback), Qi K/B at wake up should have removed tracking (especially Qi K) in order to make the A useful, FC 8B BE should be nerfed in air combos.
- Viola need a real nerf too : waaaaay too much damage, her 44A BE need to be nerfed, her 3B AAB 6A+B 2B+K BE needs to be removed, her BT throw need to be nerfed in order not to have 44A BE connecting.
- Leixa needs to be upped : I put her in mid (D being mid) but I think is she should be in E... She deals no damage at all, her only redeeming feature is her correct frame trap game and auto-evade game. She needs either to have more damage or more guard breaking situations.
- Siegfried needs to be upped too : please give him back 55/50 damage throws, and he needs more NH damage without BE.
- Raph well... just make him pre-patch version, everyone will be happy.

I think this game is kinda balanced too, but some tweaks are needed to make this game even better.

PS : If you want to patch Alpha Patroklos, I would reduce damage overall (reduce 2A BE and JF twister damage would reduce all his damage), make FC 3B:B to 1.03's 1B:B timing (1JF window), make FC 3B:B less damaging too but buff 6AA (-14 instead of -16 block), buff 44A (more range, this move is completely useless atm).
PPS : Hilde may be C tier and Ezio may be E tier. Dampierre tier is completely random.

Według mnie dość dobra i niewiele można się do niej przyczepić.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:09:16 »
a gdzie mu B zjadło?
W sumie nienajgorsza lista, jak na francuza to w ogóle czad, jednak się ten naród rozwija trochę umysłowo.
Gdyby dorobić to B to w nim powinna być Viola z Nighmarem i Maxim. Xiba i Hilde na pewno są wyżej, do C ich.

I w sumie z tym co napisał o nerfowaniu Violi to się zgadzam oprócz ogolnego osłabienia 44A(BE). Można jej za to zwiększyć scalling w kombosach, ale samo 44A(BE) powinno zostac jakie jest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 18:13:50 wysłana przez Aragh »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:33:22 »
^ Czyli przegięte.

Też moim zdaniem niezła lista, ale:

Asta, Hilde, Zwei, Viola ,Sieg i Natsu o oczko wyżej

Ivy niżej, lol jak można ją w ogóle stawiać na tej samej pozycji co Natsu.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:34:17 »
jak można ją w ogóle stawiać na tej samej pozycji co Natsu.
Podobno Natsu ma tylko 2 dobre ciosy.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:25:43 »
I nie ma dobrego mida.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:49:14 »
CE też m do pupy
Zwei ewidentnie wyżej o to oczko co najmniej

Kim jest Raphael?
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 22, 2012, 22:47:22 »
nie wiem, ponoć była taka postać w v1.01  :kappa:

maDeNTi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • NO PAIN NO GAIN
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: maDeNTi
  • Skąd: Kalisz
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:59:09 »
Heniu uważam że przesadzasz z tym "Zwei ewidentnie wyżej o to oczko co najmniej." , bo im dłużej nim gram tym więcej dziur znajduje które jak ktos bedzie umiał wykorzystać to leżymy.

Przy okazji, jak dla mnie taka tier lista jak ta nie ma zbytnio sensu i dobrego odzwierciedlenia w rzeczywistym stanie rzeczy przy takiej grze jak SCV. Tutaj ewidentnie powinno to być zrobione na podstawie "meczapów", bo wiele zależy od zasięgu i push backa, nawet i karacie, bo później wychodzi na to że np taki Sieg który jest tierem E dochodzi do 1/8 lub dalej dlatego że dostaje od wiekszości postaci w dupę i ma słabą frame date, tylko że akurat z topowymi postaciami radzi sobie dobrze a że wiekszość gra takimi no to ... (to jest czysto teoretyczny przykład xD).
< --NO PAIN NO GAIN-- >

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 23, 2012, 16:52:58 »
Dlatego stawiam Zwei'a wyżej bo mimo swoich dziur (ponoć Violi też ich nie brakuje ale nie chcę ich porównywać bo to inna liga) ma dużo sytuacji w których po prostu jest bardzo do przodu z klatkami i do tego ma dobry damage.
Ale może moje zdanie wynikać z tego, ze nie mam zbyt wiele okazji do grania online (bo mój internet) i dlatego, że jest masa zabawy z tą postacią i przez to go nieco faworyzuje :P
No i z Ringiem offline szło mi lepiej ostatnio niż Yoshem w SC4 kiedykolwiek :D

Co do tych meczapów to chyba masz rację. Choć to w sumie winno się tyczyć chyba każdej części. Pamiętam, ze była swego czasu tabelka taka fajna z match-upami konkretnych postaci (biedny Rock...). No ale w niektórych przypadkach ewidentnie można powiedzieć jak mocny ktoś jest (zachowując choćby odrobinę obiektywizmu). A prawda jest taka, że Sieg playerzy koszmarnie narzekają na swoją postać, mimo tego, że nie jest tak słaby jak większość z nich uważa Zresztą mam wrażenie, jak też wspominałem wcześniej, że w tej części wyjątkowo wyraźnie dają się we znaki narzekania na "swoją postać" z wielu, wielu stron.

Swoją drogą dobrze, że Ezio jest według cytatu na D bo zaczyna mi się ta postać podobać :D

@Libi
Wygląda na to, że trza by przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 17:26:21 wysłana przez Heniek »
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 23, 2012, 17:22:50 »
Nudzi mnie to narzekanie na Siegfrieda. Tak naprawdę to jego jedynymi wadami są karalność i problemy z whiffami. Ma b.dobry damage, zasięg, najlepsze side step killery w grze (nie licząc ofc 44A BE Violki), świetne poke'i i nawet niezłe kary. Oczywiście wg pantoidioty jest niegrywalny.

W SC5 większość graczy widzi tylko wady swojej postaci i narzeka. To nie jest dobry mindset, w sumie ja też tak miałem, ale już mi przeszło.

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 23, 2012, 17:27:08 »
Zgadzam się z tier listą Maxou. Może dał bym Siegfrieda i Xibę oczko wyżej. Mam pewne wątplwiości co do Ezio - wydaje mi się, że dobry gracz może tą postacią naprawdę dużo zdziałać (a o to przecież chodzi z tierami), po prostu jeszcze żaden jego operator nie zaliczył żadnego spektakularnego zwycięstwa.

Z drugiej strony, Cervantes również nie, a z jakiegoś powodu jest wg. Maxou S-tierem...
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 23, 2012, 17:37:54 »
No bo wyniki turniejów akurat nijak mają się do tier list, na to ma wplyw wiele czynnikow.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 23, 2012, 18:46:29 »
o matchupach to jest prawda, i oczywiście że tierlisty nie mają żadnego sensu, przecież to jest for fun wszystko, żeby można było więcej ponarzekać na swoje i nie swoje postaci. Ja akurat nie mam co na Violę narzekac że jest za słaba więc narzekam na resztę że jest za silna :P Ring robi to samo i obrał sobie na cel moją Violę ;)
W SCIV jeszcze w 3 lata po premierze nie było jasnej tierlisty co do której wszyscy byliby zgodni, a to z czym na koniec wyskoczyli francuzi u wielu osób zapoczątkowało takie myślenie o ich narodzie jakie teraz (po pieprzeniu pantocratora) reprezentuję ja. Niby w SCV postaci sa dużo biedniejsze (żeby nie powiedzieć że wygladają przy tych z IV jak dzieci z ugandy przy Magdzie Gessler), ale to nie oznacza ze łatwiej je ocenić (z paroma wyjątkami) bo też czestsze są sytuacje kiedy jakaś postać niszczy całą sobą jakąś inną postać (ja osobiście mogę potwierdzić że Siegfried niszczy Violę, a Hilde niszczy Siegfrieda). Po raz n-ty przytoczę słowa PePego że w tej grze trzeba mieć kilka mainów bo są rozchwiane matchupy. Choć w sumie wystarczy że ma się swojego maina i mitsurugiego. Ale bym sie śmiał gdyby się z czasem okazało że w top10 większych eventów jest zawsze po 4 mitsu i 4 cervków :D

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:01:24 »
To jeżeli ja chcę mainować Mitsu to powinienem opracować różne style gry? :P

Ja akurat na Mitsu nie narzekam bo nie mam na co, taka prawda. Chociaż nie sądzę że jest OP jak wiele osób wokoło wyskakuje (głównie na 8wr) bo jednak i da się go przeczytać i przekopać, nie? ;)
"Sua Sponte"

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Strategie, match-upy, ciekawostki
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:09:17 »
@Ringu
Żebyś Ty widział na 8wr w temacie o nowym patchu. Płacz na kilka stron jdnej osoby o tym jaka Leixia jest słaaaabaaaa, że nie ma lowów, że nie ma mix-upów i, że zabranie jej podwójnego CE zabija tą postać kompletnie. Ale tak to już jest gdy ktoś uważa za mix-up jedynie niewidoczny low/szybki mid

Oj Mitsu na pewno jest do pokonania (Xian w SC3 też była) ale ma naprawdę frame datę z kosmosu (damage też).
Za mało jednak mam doświadczenia w grze przeciw niemu (jak i wielu innym postaciom :D) by powiedzieć co w moim odczuciu jest u niego straszne jeszcze :D
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść