Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 233220 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 06, 2010, 16:53:46 »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 06, 2010, 21:57:39 »
Dobra szybkie pytania dotycza  postaci: Brayana, Steve, Lawa, Larsa

1. Czy te postacie sa porownywalne w walce ofensywnej i defensywnej ?
2. Ktory z nich jest najbardziej skilowy? (sadze ze Steve  , lecz chcialbym poznac wasze zdanie ) ?
3.Czy gra brayanem opiera sie w glownej mierze na tauncie ?
4.Czy Lars mozna grac ofensywnie czy raczej jest to postac defensywna ?
     
     I z innej beczki:

1. Czy ktos wie o jakims DLC lub patchu do tekkena ktory ma wyjsc ? (nowe plansze stroje itp. itd. )

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 06, 2010, 22:14:18 »
2. Pod względem manualnym - zdecydowanie Bryan. Pod względem ogarnianięcia całej postaci, kombinowania z przejściami i postawami - Steve.
3. Nie, taunta używa się głównie w setupach.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 07, 2010, 02:26:09 »
Dobra szybkie pytania dotycza  postaci: Brayana, Steve, Lawa, Larsa

1. Czy te postacie sa porownywalne w walce ofensywnej i defensywnej ?
2. Ktory z nich jest najbardziej skilowy? (sadze ze Steve  , lecz chcialbym poznac wasze zdanie ) ?
3.Czy gra brayanem opiera sie w glownej mierze na tauncie ?
4.Czy Lars mozna grac ofensywnie czy raczej jest to postac defensywna ?
     
     I z innej beczki:

1. Czy ktos wie o jakims DLC lub patchu do tekkena ktory ma wyjsc ? (nowe plansze stroje itp. itd. )

1. Wszystkie są zasadniczo topami, więc nie można wybrać źle. Z wymienionych przez ciebie postaci najbardziej ofensywną wg. mnie jest law. Defensywną nie mam pojęcia, ciężko ocenić - steve jest bardzo bezpieczny i ma solidny keep out, ale law cieniasem w tej kategorii nie jest ze swoim uber CH4 i df2. Larsa nie znam na tyle aby się wypowiadać, Bryan w ofensywie imho nie zamiata - jest postacią reakcyjną i setupową (oki pod ścianą itp), wymaga imho cierpliwej gry.
2. Skillowy zdecydowanie bez dwóch zdań Bryan, nie ma chyba o czym dyskutować. Powiedziałbym nawet, że gra na pro poziomie powiedzmy, wymaga chyba najlepszego timingu w grze.. Taunt cancele po zmianach w stosunku do piątki są naprawdę ciężkie i nawet knee nie ma super wysokiej skuteczności tutaj a to już coś znaczy.
3. Nie, aczkolwiek gra Bryanem bez taunta albo niska skuteczność w jego aplikowaniu bardzo spłyca grę ta postacią, Bryan jest uznawany za topa m.in. ze względu na potencjał gry tauntem. Bez taunta tracimy setupy pod ścianą, reset juggla itp.
4. Tu ci nie będę w stanie pomóc, może frizen albo ktoś :) Ze swoich marginalnie rzadkich walk z larsem wydaje mi się postacią zbalansowaną jeśli chodzi o styl gry.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 07, 2010, 03:42:37 »
Defensywną nie mam pojęcia, ciężko ocenić - steve jest bardzo bezpieczny i ma solidny keep out
Co ma bezpieczeństwo postaci do grania w defensywie? ;p Trochę ciężko grać defensywnie Stevem z najszybszą wybitką mającą 19 klatek...

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 07, 2010, 09:40:57 »
Lars jest zbalansowany, na pressing troche ciezej nim grac, bo ma moze 3 ciosy z przewaga na blok i to w dodatku prawie bezuzyteczne. Ale zdecydowanie nie jest defensywny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 09:42:40 wysłana przez Frizen »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 07, 2010, 13:52:11 »
Snejku, napisałem jak sam z resztą zacytowałeś "steve jest bardzo bezpieczny i ma solidny keep out". Steva keep out oceniany jest nawet na zaibatsu 5/5 można więc powiedzieć, że Steve jest postacią o mocnej defensywie. Ma okrutne b+1 dające na CH juggle po 82pkt, super df2 (homing move, juggle on CH), mocne 121, low crushujące uf2 oraz oczywiście swaye itp. Jeśli chodzi o wymienione przeze mnie bezpieczeństwo odnosiło się to raczej do ofensywy tej postaci ponieważ w pytaniu blaugrana20 była wymieniona zarówno ofensywa jak i defensywa. Czy moje wyjaśnienie jest satysfakcjonujące?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 07, 2010, 16:10:33 »
Tak.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 07, 2010, 19:37:44 »
Dobra szybkie pytania dotycza  postaci: Brayana, Steve, Lawa, Larsa

1. Czy te postacie sa porownywalne w walce ofensywnej i defensywnej ?
2. Ktory z nich jest najbardziej skilowy? (sadze ze Steve  , lecz chcialbym poznac wasze zdanie ) ?
3.Czy gra brayanem opiera sie w glownej mierze na tauncie ?
4.Czy Lars mozna grac ofensywnie czy raczej jest to postac defensywna ?
     
     I z innej beczki:

1. Czy ktos wie o jakims DLC lub patchu do tekkena ktory ma wyjsc ? (nowe plansze stroje itp. itd. )

1. Bryan i Steve imo.
2. Na pewno Law, Bryan z trudnych rzeczy ma tylko akcje z tauntem, za to juggle i ścianę ma banalne. Law ma trudne juggle i chyba najtrudniejszą ścianę w grze. Steve jest dość trudny do opanowania, jego juggle i ściana nie należą do najprostszych. Lars zdecydowanie najprostszy, nie ma chyba nic trudnego manualnie.
3. Samym tauntem się walki nie wygra, ale jest dobrze to umieć :P
4. Lars jest najlepszy w defensywie (uf+3, uf+4), ale w ofensywie też mu niczego nie brakuje.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 08, 2010, 00:25:23 »
Law ma trudne juggle? Buahaha! Najprostsze magic 4 w grze, poza Bobem może, cała reszta śmiesznie prosta jeśli nie liczyć DSS a i bez tego można przyciąć damage taki że CHU'J.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 08, 2010, 00:34:32 »
Wlasnie moim zdanie Steve i Brayan sa najbardziej skilowi  , Brayan ze wzgledy na timing a Steve bo juggle i sciana nie sa latwe ( bynajmiej dla mnie gracza ktorego mainem jest Eddy :) )
 Co do Juggli Lawa nie sa trudne  takie podstawowe( a i tak swoje biora ) a jak ktos znam plansze to mozna nim szalec na calego.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 08, 2010, 09:42:23 »
Trudność prowadzenia steva to wg. mnie flow odpowiedni, nie wiem jak to opisać. Juggle ma naprawdę nie trudne, ściana zależy, widziałem przeróżne, nie wiem która najmocniejsza, ale ta którą robił Nin w Niemczech ciężka nie jest.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 08, 2010, 11:50:03 »
Law ma trudne juggle? Buahaha! Najprostsze magic 4 w grze, poza Bobem może, cała reszta śmiesznie prosta jeśli nie liczyć DSS a i bez tego można przyciąć damage taki że CHU'J.

No mi właśnie chodziło o juggle z dss taki jak robi Malgu, Isaac czy Noname. Skoro dla ciebie to jest proste to szacun. Jeśli chodzi o Stefana to akcje typu- dck2, dckf2~dck1, df121~b, flk(1)f1, B!, f21~b, dck1 czy CH b1, ext dck1, b1~b, flk1, f21~b, dckws12, B!, SF też proste szczególnie nie są  :P

Cytuj
ściana zależy, widziałem przeróżne, nie wiem która najmocniejsza, ale ta którą robił Nin w Niemczech ciężka nie jest.

w! f+2,1~b~d/b, ws+1,2 B! 3,1,1 - to jest chyba najmocniejsze, trudne może nie jest, ale w porównaniu do ściany Bryana  ;)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 08, 2010, 12:19:40 »
4,3 DSS f+3 Lawa na ścianie jest całkiem trudne  :'(

Wszystkie akcje Lawa z max dmg wymagają DSS, juggle bez ściany i bez używania DSS kroją koło 66 (po d/f+2)

Taunt->jetto Bry jest bezsprzecznie hardcorowo trudne, ale znajdą się tacy którzy powiedzą że i bez tego można przyciąć damage taki że CHU'J ;)

Moim zdaniem Law i Bry są porównywalni skillowo, ale na innych polach się to realizuje.
Whatever, i tak jestem noobem :P

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 08, 2010, 12:30:56 »
Oczywiście, zgodnie z przewidywaniami zaczęło się wymienianie hardów dla każdego z panów...

Słuchajcie, Blaugrana pytał o ogólne porównanie tych postaci. Względem całej reszty Law ma chyba najprostsze juggle do posadzenia dla początkujących.

A tak swoją drogą to hardkory ma każdy, mogę Wam powrzucać parę akcji Anną których jestem pewny, że nie zrobicie a i tak uważam, że przeważnie ma ona dość nieskomplikowane akcje.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.