Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 233234 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:24:33 »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:16:40 »
Hwo nie ma w tej części żadnych kar czy co? Chanel grał ryzykownie (w sumie Zafą inaczej sie nie da :D), a MDJ nie wykorzystywał często strat na bloku.
Chyba, że się umówili po koleżeńsku, że nie karają poniżej -16 ;D
(piszę w kontekście wszystkich ich walk na tamtym profilu)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 12:20:09 wysłana przez Qjon »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:10:21 »
Widzę, że wszyscy uważają że wszystko i zawsze można ukarać w tej grze i nikt nie popełnia błędów i zawsze wyrywa się z  każdego rzutu. Nie każdy cios ma sygnalizowaną stratę na bloku, po wielu karalnych opcjach zafina ma kontynuacje, które jugglują i można ich nie robić bądź opóźnić. Nikt nie gra idealnie i argument, że zafina jest karalna jest w tym kontekście mało istotny. CD4 jina jest na bloku bardzo karalny i oczywisty, ale nie każdy cios tak ma.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 20, 2010, 17:23:56 »
Z tego co kiedyś wyczytałem na TZ, Zafa przez jakiś czas miała być nowym mainem MDJota, więc jej frame datę powinien znać ;)
Poza tym widać, że grali totalnie na lajcie, skoro Chanel urządzał sobie zabawy w Mantisie, a MDJ nic na to nie robił :D

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 20, 2010, 22:59:06 »
No ta na TZ wiedza co mysli MDJ .

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 20, 2010, 23:38:57 »
Co za kanał w ogóle! Pełno walk najlepszych graczy w Azji, a ja nic o tym nie wiedziałem - dzięki za linka Dadrot!

Oczywiście najbardziej z tych nowych interesowały mnie walki Chanela grającego Zafiną... I nie ukrywam, że kilka fajnych myków zobaczyłem, warto będzie je wprowadzić do swojej gry. No i widząc takie walki, przekonuje się na okrągło o dużej przewadze sticka nad padem - movement na tym pierwszym jest szybszy, płynniejszy, czuć doskonałe panowanie nad każdym ruchem. Ale jak widzę z jaką prędkością trzeba klikać buttony żeby uzyskać te wszystkie, nieraz szalone kombinacje, to mi się odechciewa przesiadki na sticka! :P Niemniej, walki konkretne, mimo że trochę mało efektywny Chanel ta Zafiną - dużo zmyłek i ruchu, dobra gra z MNT, ale czegoś mi tu brakowało. No i zdecydowanie za dużo b+1, karalnego na wybitkę. Faktem jest jednak, że przeciw takiemu MDJowi gra się pewnie piekielnie trudno! :) Tym bardziej, że rzeczywiście na początku T6 pogrywał Zafiną, więc pewnie trochę ja obczaja.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 20, 2010, 23:50:37 »
Luz, jednak nadal nie lubię zafiny, fakt nie potrafię grać ale ni h#$%^ nie uważam aby była taka biedna.
Te jej mixupy dają ogromną przewagę psychologiczną paraliżując przeciwnika i zniechęcając solidnie do karania.
Co z tego, że 2x ukarzę pod rząd po 26 dmg jak wyłapie potem launchera i ogarnę 70 + ściana + oki?

btw. jaki cios bryana wyciąga z postaw? Póki co odkryłem tylko, że df3 ale nawet nie juggluje no i jest %^&& wolny i karalny (27/-30).

Reasumując, tokis musisz mi dać więcej korepetycji i oswoić z zafiną, póki co ona + tańczące małpoludy to mój ksozmar, nie umiem
z nimi walczyć, boję się podejść etc. A tak się składa, że grasz jednym i drugim hehe. W sf pewnie być blanką grał - moja dedukcja jest prawie holmesowa, btw
sherlock holmes wymiata, gorąco polecam ten film   8)

:p
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 21, 2010, 00:17:08 »
Hmm Tokisan grywał zazwyczaj postaciami bardziej rozbudowanym. Lejek, Zafina, Krysia, Tira nie wiem czy w sf4 jest coś w tym stylu odpowiednik, Blanka to prostak i nie bardzo tutaj pasuje : P.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 21, 2010, 00:22:34 »
Nie no, Blanka to jest postać mniej więcej właśnie w takim stylu, gra się nim na różne sztuczki (na wysokim poziomie nie wystarcza cross j.mk i prąd). Ale fakt, nie ma porównania do takiego Gena, Akumy czy C.Viper.

Tokis coś tam próbował grać Viper, ale się szybko zniechęcił bo nie umiał zrobić dwóch qcf'ów.

;*

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:07:16 »

btw. jaki cios bryana wyciąga z postaw? Póki co odkryłem tylko, że df3 ale nawet nie juggluje no i jest %^&& wolny i karalny (27/-30).


Hmm, jak rzeźbiłem coś nie coś Bryanem to dobrze sprawdzało się d/b+2 na chreddy'iego, wybija go z obydwu postaw w przypadku HSP pozwala na kontynuację.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:27:13 »
No niestety db2 nie trafia zafiny w tej śmiesznej postawie :<
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:31:34 »
 ???
Po pracy coś w domu pokombinuję, a qcb+2,4 albo d/f+2,1. Trafiają?? Wydaje mi się, że qcb+4 będzie zbierało, posprawdzam po pracy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 09:44:45 wysłana przez Ryld-PL »

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 21, 2010, 10:36:02 »
QCB4 trafia ale nie juggluje w tej pozycji niskiej zafiny, trafia też za bagatela 12 damage czy cuś, ale jest wolny..
db2 powinno trafiać imo, wtedy nie byłoby problemów, a tak najszybszym midem trafiającym jest właśnie qcb4 (~20klatek) i trafia za 40% wartości i nie juggluje, straszna lipa. Uf4 nie trafia, d2 nie trafia, b1 nie trafia...
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 21, 2010, 11:08:25 »
Czasem śmieszy mnie to że niektóre ciosy trafiają Xiao w AOP i Chredy w RLX a Zafinę w Tarantuli nie xD
Najbardziej bawi mnie próba b! po w! na zafinie. Taki king ma po prostu przepipane bo f+2,2,(2) więc b! po tym odpada. A jedyna opcja jaka pozostaje w takim wypadku to d/b+2 które na zafine daje b! randomowo xD

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 21, 2010, 17:51:41 »
Zafine w postawie tarantuli ( czy jakos tak ) trafia Chreddiego d/p+3+4