Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216558 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 24, 2010, 12:07:41 »
Szczerzę wątpię abyś to widział, widzieć to można podcinkę bryana i ZAWSZE ją zablokować (chyba, że jesteśmy w trakcie ciosu/recovery). Ale cóż, czytałem na zaibatsu typa który rzekomo pod elektrykami się schylał..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 24, 2010, 12:51:07 »
Zaibatsu to chyba ostatnia strona z jakiej bym brał rady ;p 90% gamoni.

Właśnie ostatnio bez przerwy gram Bryanem i odnoszę wrażenie że to jedna z najlepszych postaci, top ! Nie opanowałem jedynie taunt~f,b+2 ale co tam, pozostaje mi turniejowe taunt~b+4 i f+2,1,4 ;D  Niesamowicie dobre kary, rewelacyjne wiffpunishery, dobry presing i obrzydliwie niekaralny ;D Czego chcieć więcej ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 12:53:18 wysłana przez SoTrombalski »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 24, 2010, 13:05:10 »
Bryan to top, fakt ale powiedziałbym że jest sporo podobnie mocnych postaci którymi gra się łatwiej. Co do karania nie zgodzę się że jest topowe, to samo pressing, reszta jak najbardziej :)

Bryanowi brakuje jakiejś sensownej kary w zakresie -10 do -13 a do pressingu dobrego lowa ale to tylko moja opinia, zobaczymy w weekend jak ci pójdzie tym topem :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 24, 2010, 13:10:31 »
Są postacie z "sztuczkami", jednym z lepszych tego przykładów jest Yoshi. Tylko gdy się te sztuczki pozna, to okazuje się, że Yoshi niewiele poza swoimi sztuczkami ma...

Z drugiej strony... jeśli sztuczek się nie zna, ginie się na perfektach, nie wiedząc jak się ruszyć.

Jednak większość dobrych graczy wie, czego można się spodziewać po takich "trick characters", więc ogólnie łatwo nie jest.

Matt ani Devil we Frankfurcie tego nie wiedzieli, więc chodzi bardziej o to jakich sztuczek używasz i jak je wymieniasz - tak w uproszczeniu.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 24, 2010, 13:15:05 »
Bryan nie ma sensownego lowa?oO. I w ogole Dadrot Ty ciagle o lowach; o -  low = ryzyku juggla, a Bryan to ma ddobre lowy do pokowania, z checia je przejme, oddajac swoje ; -). W T5:DR pamietam, ze tak przech. ciezko mi sie gralo Lili vs Bryan, ze wzgledu na jego bezpieczne ruchy, ze zomg! Juz wolalem do oporu grac z Foxami, Stevami czy nawet DJtami niz Bryanem (sporo pogralem  z Peterem; gra Lili vs jego Bryan to droga przez meke, poking+SSowanie, o reszcie mozemy zapomniec).

Co do schylania sie pod elektrykami - mozna sie schylac, przewidujac, na refleks - "oczywiscie"; o. nawet azjata po kresce amfy tego nie wykona. Oprocz refleksu i grania realtime, czesc rzeczy mozna przewidziec, wypatrzec i to rowniez wplywa na skill danego gracza. O tym m.in. mowil Daigo w swoim wywiadzie.

Nevan - ta. Ja jak nie znam postaci + trikow + stylu rywala, staram sie na poczatku (i ew. nawet cala gre) grac inaczej, caly czas trzymajac odpowiedni dystans, aby nie dac sie nabrac na jakis trick z zwarciu. Gorzej jest,jak sie wstaje i dalej nie zna tych trikow; o. Ale taki to urok tekkena.

Trzeba tez umiec sie przestawiac dynamicznie - widzimy, ze ktos zlapie jakies nasze setupy - wkladamy, zawsze w turnieju warto sprawdzic raz (majac jakis wymienny setup na dana okazje). Aby nie bylo sytuacji, ze grajc u sibie ze swoim/i rywalami, ktorzy blokuja i wiedza wszystko, oduczymy sie robic tego, co moze przyda sie na turnieju (nie jan, ale oki-jan powiedzmy w miare safe).
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 13:17:49 wysłana przez Solo »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 24, 2010, 13:25:08 »
Soluś, primo to jest BR, w DRce to Bryan dla mnie był na innym poziomie w ogóle - najlepszy tekken dla Bryana, po drugie to wyjaśnię o co mi chodziło z lowami. db+3 jest naprawdę fajne to samo z QCB+3 ale nie można tego porównać do pandowego sweepa, wślizgu lowa czy nawet cd3 brusa albo nawet d2 fenga. UWAGA! Nie mówię, że bryan powinien coś takiego mieć! Byłby broken! ALE jest to dziura w jego arsenale. To samo z karami od -10 do -13, jest to spora dziura bo nie ma nic ani mocnego ani splatującego, ale gdyby miał to again, nie byłoby sensu grać inną postacią czego nie chce. Dużo szybciej przywitam w sumie nerfy niż buffy u tej postaci, byle nie byłoby to coś radykalnego jak usunięcie taunta czy zrobienie go bezużytecznym :o
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 24, 2010, 13:34:57 »
Bryanowi brakuje jakiejś sensownej kary w zakresie -10 do -13 a do pressingu dobrego lowa ale to tylko moja opinia, zobaczymy w weekend jak ci pójdzie tym topem :)

f+1,4 albo 2,3  na -10
df+2,1 na -13                        w zupełności wystarczy

Tylko wiesz Panie ;p ja nie mam konsoli nawet a ostatnio na practis siedziałem z 30 min w weekend ;D P.S. Na moim sticku guziczki przestały działać, a pada pożyczam ;D Czarno widzę to żebym dobrze grał w tych warunkach ale postarać się zawsze można :D


Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 24, 2010, 13:44:06 »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 24, 2010, 13:48:20 »
Nie no lał to totalne dno w tym tekkenie, tylko kazek gorszy ;)
słonik: df2,1 kroi mniej niż 2,4 więc sam sobie odpowiedz na temat kar lol, poza tym nie tłumacz się już :P
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 24, 2010, 15:17:01 »
Szczerzę wątpię abyś to widział, widzieć to można podcinkę bryana i ZAWSZE ją zablokować (chyba, że jesteśmy w trakcie ciosu/recovery). Ale cóż, czytałem na zaibatsu typa który rzekomo pod elektrykami się schylał..
No to akurat Aris mówił a nie jest to pierwszy lepszy typek, on akurat dość często mówi z sensem. Ogólnie przyjęło się że granica widzialności podcinek czy lowów to coś około 20 klatek. Można je blokować na reakcje ale jest to bardzo trudne i tylko przy skupieniu. Tyle że każda podcinka może zaczynać się inaczej i dużo ważniejsze jest kiedy zaczynają się rozpoznawalne klatki a nie ile cios trwa. Więc może być tak że podcinka 20 klatkowa będzie rozpoznawalna dopiero od około 6 klatki a podcinka 16 klatkowa będzie rozpoznawalna już od 2 klatki, wyjdzie na to że wszyscy powiedzą że ta pierwsza jest ciężka do zablokowania a ta druga jest niemożliwa do zablokowania mimo tego że przy tych dwóch będzie tyle samo czasu na reakcję. Akurat hell pandy zaczyna się tak jak żaden inny jej cios i wydaje mi się że będąc czujnym dałoby radę to zablokować, oczywiście mając bardzo dobry refleks i znając animację (przynajmniej na crt:P).

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 24, 2010, 15:44:45 »
To nie Aris pisał o elektryku i kucaniu pod nim, dobrze pamiętam cały ten post i to jak typka wszyscy na forum spalili :)
Co do reszty się zgodzę, animacja jest bardzo istotna, widać to idealnie przy rzutach.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 24, 2010, 16:00:47 »
Nie xD. Z tym Arisem to chodziło mi o tego hella pandy xD. Już nie pamiętam co dokładnie powiedział ale wyszło na to że według niego jej hell nie jest niczym przesadzonym bo trudno to pomylić z czymś innym u niej i że w ogóle nie jest to żaden mix up czy coś takiego.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 24, 2010, 16:04:23 »
Taa jak ja lubię tego typu gadke, może to ze mną coś nie tak, ja na refleks tego nie zablokuje, nie ma bata.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 24, 2010, 16:55:11 »
Ja z pandą grałem może z 10 walk, wątpię żebym od razu nauczył się to blokować, ale uważam że Liber ma racje ;) obejrzałem jeden filmik i sądzę że da się spokojnie zablokować na reakcję

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 24, 2010, 17:36:08 »
Chyba jestem telepatycznie podłączony do forum - dzisiaj jadąc tramwajem doszedłem do wniosku, że przemiana Pandy z DR-a do BR-a została zrobiona idealnie pode mnie... a tu taka dyskusja :o

Hellsweep Pandy ma i19. Jeśli robi się tylko ten cios, to można zareagować i go zablokować. Jeśli nie... fakt, nie ma wielu ciosów, które mają podobną animację, ale:
1) wątpię, żeby ktoś w tak krótkim czasie był w stanie to rozpoznać i zablokować
2) animacja na początku wygląda tak, że Panda się schyla - równie dobrze mogę zrobić iWS+4; ciekawy jestem, czy ktoś to rozróżni, żeby to zablokować
Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że użyteczność tego ciosu nie ogranicza się do robienia mind-game'u HS_BTP (  ;) ), bo BHS (Bear HS) ma dużo zalet - świetny crush, b. dobry zasięg, zgarnianie ze stepa (w Lesznie w DE pociąłem Xiao VHO, który mnie obszedł za plecy). Trudniej zablokować cios na low podczas robienia SS/SW niż gdy stoimy i czekamy na to, aż przeciwnik zaatakuje.