Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216644 razy)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:37:29 »
Może po prostu zakasam rękawy i potrenuję, bo karanie flashem nawet w tych rzadkich okazjach jest dość skillowe. :) Trzeba wykonać flasha przedłużonego 4~1 aby miał trochę większy zasięg... arcade stick się kłania.

No doooobra, niech Ci będzie. Podwyższę ocenę do 2/5 jeśli Asuka podwyższy do 3/5 ;)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:41:04 »
Jeśli chodzi o ciosy na low, to rzeczywiście u Yosha jest z tym marnie. Jedynym dobrym lowem jest podcinka mieczem. Odkąd "Joszimiszczu" stracił FC d/f+3, nie ma jak zmusić przeciwnika, żeby kucnął.

Tenshi, ja mimo wszystko uważam, że 1 punkt to za mało. Bo co mają powiedzieć Bob i Steve, którzy wybijają dopiero przy - o ile się nie mylę - karze 18 klatek? IMO 1.5 to takie minimum przyzwoitości ;)

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:42:41 »
Podwyższ do 2/5 bo zdemotywowałaś mnie do pisania o Jacku - Musiałbym mu dać 0,5. :D

Do tego - Opcja zostawienia przeciwnika w FC w ramach karania to świetna sprawa kiedy wiesz kto jakie ma opcje z FC. Patrz pozytywnie! ;)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:45:00 »
Ale Asuka powinna mieć 3/5 :P
(Podwyższam ocenę Yosha)

Nikt z Was się nie przyczepił do Dinosaurowego +1/1 za bycie unikalnym. Myślałam, że to skomentujecie. Jak myślicie, Yosh zasługuje na to? To że ma trochę więcej unblocków nie czyni go od razu takim unikalnym...

@HateMe - no OK, szkoda tylko że jest -4 na trafieniu, więc i tak trzeba blokować ;)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:50:18 »
Nikt z Was się nie przyczepił do Dinosaurowego +1/1 za bycie unikalnym. Myślałam, że to skomentujecie. Jak myślicie, Yosh zasługuje na to? To że ma trochę więcej unblocków nie czyni go od razu takim unikalnym...
Na razie jesteśmy przy karaniu ;)

Niemniej... ciężko powiedzieć... ale wydaje mi się, że dodatkowy punkt można mu dać nie za bycie unikalnym, ale za możliwość samoistnego odpalania rage'a. Unikalny to może być np. najlepszy backdash w grze (patrz: Alicja w Krainie Rakiet)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:52:49 »
No, najlepszy backdash w grze i wstawanie z leżenia a la Ogre to niezłe rzeczy. :) Alicja w Krainie Rakiet, LOL. :D
Odpalanie rage'a gdy już się przegrywa to takie sobie jest... ale lepsze to niż próba podleczenia się - leczenie w Tk6, gdy pasek energii ma więcej punktów, jest bardzo mizerne.

Swoją drogą zastanawiam się, czy ktoś ma najlepszy SS w grze. Steve? Taekwondocy? :)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:58:17 »
Baek we FLA, chyba.

IMO Yosh zasługuje na to +1. Kosmiczna ilość pozycji, tricków i kombinacji na prawdę może namieszać - Tyle że nie w momencie kiedy wszyscy grają na pałę. ;)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:01:15 »

IMO Yosh zasługuje na to +1. Kosmiczna ilość pozycji, tricków i kombinacji na prawdę może namieszać - Tyle że nie w momencie kiedy wszyscy grają na pałę. ;)

Otóż to! :D
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:05:23 »
Hate, ale w rankingu nie ma sensu dawać dodatkowych punktów za nieogranie (bo chyba do tego zmierzasz). Grałem 4-5 różnymi Yoshami (Tekken + Soul Calibur) i wiem, że akcje - przez wielu nazywane "trikami" - są skuteczne tylko wtedy, gdy przeciwnik nie zna Yosha.

Swoją drogą zastanawiam się, czy ktoś ma najlepszy SS w grze. Steve? Taekwondocy? :)
Jeśli bierzemy pod uwagę zwykły SS, to chyba każdy ma taki sam (nie licząc kwestii hitboxów). Jeśli SS z postawy etc., to chyba wspomniany Baek.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:07:19 »
Nie rozkminiałem Yosha w T6 jeszcze na tyle żeby stwierdzić czy da się to zniwelować ograniem... Powinienem wziąć to PS3 do rodziny na święta. ;p

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:08:32 »
Ja bym nie dawał punktu za unikalność yoshemiu. Ale to moja opinia, co do mixupów i lowów jeszcze dzisiaj napisze o co mi chodzi, sprawdzę w practice, uważam, że ofensywe co by nie mówić ma rozsądną (oczywiście jak pisałem wcześniej nie na poziomie lawa, pawła czy lili). Jeśli chodzi o SS to lili jest bezkonkurencyjna (dla mnie jest top 3 w BR), no i steve - ale to nie ss lecz unik, wiadomo. Generalnie im dłużej nad tym wszystkim myślę tym jasniejsza jest dla mnie kwestia tierów w BR. W BR topem jest postać z dobrym pressingiem i mixupem. To tak proste..

Popatrzcie kto dominuje - Law, Lili, Paul, Alisa etc. Kiedyś za czasów DR w korei rządziły mishimy i każdy podziwiał manuala skośnych. Teraz? Popatrzcie na crashe, praktycznie tylko lili, alisa, law, bruce etc. Ile razy czytałem - "podajcie w której walce są mishimy bo nie chce mi się szukać". Analizując dowolną walkę widać jeden pattern, i ciężko tu mówic czy ktoś gorszy czy jani etc. Taki jest ten tekken, że faworyzuje pressing a w grze pitbulowej liczą sie mixupy i bezpieczne ciosy. To jest skuteczna gra i jedyny mankament tego tekkena w moich oczach. Sytuacja odwrotna niż w nowym Street fighterze, gdzie gra defensywna > rush. Jeśli zasypiemy przeciwnika mixupami to w końcu się złapie a nam przy tak małych arenach starczą na ogół 2 błędy. Ja osobiście w każdej bijatyce gram defensywnie, taką mam naturę i taki styl mi pasuje, w BR mam problem bo gra karze mnie za to.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:13:13 »
Jeśli bierzemy pod uwagę zwykły SS, to chyba każdy ma taki sam (nie licząc kwestii hitboxów). Jeśli SS z postawy etc., to chyba wspomniany Baek.
Stepował ktoś z was kiedyś używając Christie? :p IMO, ona w ogóle nie ma stepu...

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:16:01 »
Jack też nie, za dużo masy. ;)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:17:21 »
Lili ma najlepszy "zwykły" step właśnie z racji na pozycję modelu postaci i jej hitboxa. Lekko odchylona w tył, drobna postać. Ze specjalnych stepów, rządzi oczywiście steve, chociaż ja bym honorow wyróżnił ninę i Kinga.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:48:24 »
Wracam do dyskusji.

W kwestii SStepów sprawa jest dość oczywista. Alisie wystarczy 6 zwykłych stepów na obejście modelu przeciwnika a Lili nawet 5,5 (zakładając że stoi się tuż przy nim) a np taki Wang potrzebuje aż 8.

Chętnie podwyższył bym ocenę Asuki na 3, nie wiem tylko za co to 3 miało by być... w skali x/5 3 to już powyżej połowy, wolał bym zostawić taką ocenę dla postaci z normalną karą na -10 ale wallspalttem od -13 np. Leo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 15:52:29 wysłana przez DaeDraug »