Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216560 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 13, 2010, 22:48:39 »
Zafina
Karanie: 2,5/5


-10: 1,3 [24] +1 na trafieniu
-12: d+1 [15] -8 na hicie, krejzi
-13: d/f+1,4_d/f+1,2 [36_34] -1_+1 na hicie
-14: d/f+3,4 [38] +9 na trafieniu
-16: d/f+2 [JS] przyzwoity zasięg; b+1+2 [14] bardzo zasięgowy low, po sporym pushbacku; f,f+2 [36] wallsplat
-17: u/f+4 [JS] ot, hopkik

FC_WS:
-12(?): WS+4 [21]
-15: WS+1,2; z gwarantowanym po nim d/f+4,1 daje 46dmg
-18: WS+2 [JS]

Na tle innych postaci damage kar Zafy wygląda w porządku, ale wybijanie ze stójki dopiero od -16 boli.

Ofensywa: 2.5/5
Z jednej strony oglądając frame datę Zafy prawie wszędzie widzimy minusiki, z drugiej 3 postawy i mixupy z nich (zwłaszcza ze Scarecrow) pozwalają przy rozsądnej grze na niezłe mieszanie przeciwnikowi w głowie; MNT i TRT crushują wszystkie high (ta ostatnia także część midów). Boli brak jakiegoś dobrego low poke'a ze stójki (b+1+2 jest zbyt stratne na bloku).

Karanie whiffów: 4/5
D/f+2 i WS+2 - dwie wybitki o przyzwoitym zasięgu (WS+2 nawet więcej niż przyzwoity), obłędny w kwestii zasięgu low: b+1+2, lecące przez pół planszy f,f+3+4 - Zapka ma czym ukarać cios w powietrze. F+2,3 daje nam na trafieniu 8 klatek przewagi i pozostawia w SCR (możliwość dalszych mixupów).  Na uwagę zasługuje także świetny komplet w plecy: 1+2,4,4  b+3 za 90dmg.

Keep Out/Panic: 4/5
Gdy robi się gorąco, Zafa ma w zanadrzu parę narzędzi; przede wszystkim highcrushujące d/b+2 - na CH dające KND; unikające highów wybitki: d/f+2 czy SCR 4 (po której siedzą mocarne juggle), crushujący nawet niektóre midy b+1+2 (nie należy jednak nadużywać ze względu na stratę na bloku) czy d/b+4 (pozwalające na przejście do MNT). Zaskakujące dla napierającego przeciwnika mogą też być d/f+1+2_d/b+1+2 - schylają się pod ciosami, na hicie pozwalają na juggla. Jej backdash/sidestep zdaje się być "lepszy" niż u innych postaci.

Okizeme: 2/3
Leżącego gnębimy głównie d+2, na CH siedzi cały string d+2,4,3. F+2,3_d/f+1 łapie do juggla backrollujących, z dystansu dobijać leżących możemy f,f+3+4 (ale z tym ostrożnie, bo można "przelecieć" oponenta), nieźle mieszają w głowie mixy z TRT. Brak jedynie jakiegoś dobrego uniwersalnego narzędzia na techrollujących (1+2 z postawy SCR).

Obrażenia: 3.5/5
Damage bez ściany w okolicach 70-80 punktów, ze ścianą 85-95 (+ możliwość setupowania leżącego) - więc powyżej przeciętnej tej części.

Łącznie: 18,5/28

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 14, 2010, 02:20:07 »
Nie chce mi się wierzyć, że ofensywa zafiny to marne 2,5. Jest karalna, co z tego? Po połowie ciosów ma kontynuacje, większość osób gra nią mocno ofensywnie. Podstawą  agresywnej gry są mixupy i zmuszanie przeciwnika do zgadywanki a to jest mocna stroną tej postaci imo. Zdecydowanie dałbym jej więcej w tej kategorii. Nawet oglądając walki tego hamburgera z koreańcami czuć to.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 14, 2010, 02:27:59 »
Tak tak, wszyscy już wiemy, każda postać w tej grze jest zajebista, oprócz Bryana ;]

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 14, 2010, 08:28:50 »
Tokis, ale skoro ofensywę Zafiny uważasz za najgorszą w grze, to nie może ona dostać 2,5 punktu.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 14, 2010, 11:41:02 »
Nie przesadzaj, póki co moja ocena Bryana to jedna z najwyższych w naszej tier liście. Co nie zmienia faktu, że zafina ma szalone mixupy tak samo jak christi/eddy.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 14, 2010, 12:06:32 »
Tak tak, wszyscy już wiemy, każda postać w tej grze jest zajebista, oprócz Bryana ;]

MOC 8)

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 14, 2010, 12:43:40 »
Dadrot - to, ze ma takie mixupy to jedno, jak ograsz sie na taka postac, to 2/3 tych mixupow idzie w zapomnienie. Zgadzam sie z opinia tokisa, Zafina ma slaba ofensywe.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 14, 2010, 12:50:09 »
Tokis, ale skoro ofensywę Zafiny uważasz za najgorszą w grze, to nie może ona dostać 2,5 punktu.
Sprostuję, bo wczoraj pisałem wszystko na szybko - uważam ofensywę Zafiny w grze za najsłabszą, jeśli mówimy o czystej matematyce. FrameData mówi sama za siebie - jest to najbardziej karalna postać w grze, mało przewag, wiele strat, co dla mnie zasługuje na 1/5 jeśli chodzi o ofensywę, bo nie można odpalić (prawie)nic na pałę. Bo zobaczcie, nawet jeśli cios jest bezpieczny to z reguły zostawia Zaf na konkretnej stracie, co równa się oddaniu inicjatywy przeciwnikowi - więc gdzie tu można mówić o pressingu? Jak już napisałem w oceniaczce, ocenę winduje w górę konkretny mixup z postaw i możliwość dokończenia stringa, co może przerwać ewentualną karę i zdobyć nam efekt CH.

Dadrot, zauważ że (niemal)każdy z jej osławionych mixupów jest grubo karalny, jeśli tylko przeciwinik odczyta nasze intencje, zaś przebywanie/poruszanie się w postawach to też spory hazard - nie ma bloku(oprócz MNT), ograniczony step/bd, trudności z wyjściem z postawy, etc. Ja nie mam ani b+1 z przewagą na bloku, ani taunta, zaś każda wybitka karalna...:P

Dobra ch**, jutro tydzień Zafiny, więc popełnię samobója i napisze co, gdzie i jak, jeśli chodzi o grę przeciwko niej, żeby nie było już wątpliwości, gdzie miejsce Zafiny w tier liście... :D

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 14, 2010, 12:59:59 »
Przyda się, bo sam mam problem z mirrorami :) (nie odczytuję intencji przeciwnika, tylko przewiduję, co JA zrobiłbym w tej sytuacji - co wcale nie musi się sprawdzać :D )

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 14, 2010, 15:55:27 »
A to ciekawe, jak człowiek ogrywa się na mixupy? Przecież cała idea polega na zmuszeniu do zgadywanki 50/50. Co z tego, że po jakimś ciosie zafina ma -12 jeśli może od razu zrobić followupa (juggle) lub przerwać? Co do ryzyka postaw to też przesada, testowałem w practice, jej postawa evaduje 90% ciosów, nie można zafiny z tej postawy jugglować (tarantula) i pasywnie ma bonusa w postaci znacznie zmniejszonych obrażeń (zbiera tlyko 40 lub 60% dmg nie pamiętam, df3 Bryana trafia za 9 bodajże lol). A co do czystej matematyki to podchodząc do tematu w ten sposób to np. taunt bryana jest bezużyteczny. Jest sygnalizowany i trwa prawie 30 klatek, KAŻDA postać w grze to ukarzę najsilniejszym jugglem, a jeszcze jak ciężko posadzić po tym mocniejsza akcję? Dodajmy do tego fakt, że zafina ma naprawdę silne juggle (silniejsze niż bryan np) itp. Nie twierdzę, że zafina jest topem, ale litości ona naprawdę ma plusy. Poza tym szczerze tokis - myślę, że znacznie mniejszą skuteczność odnotowałbyś stevem albo uber mocnym Bryanem niż zafiną czy christi. Bryan czy steve cię nigdy nie zaskoczy albo nie zmusi do ciągłych zgadywanek. A te postacie tak.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 14, 2010, 16:02:02 »
np. taunt bryana jest bezużyteczny.

Dadrot weź wyłącz te Mortal Kombat.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 14, 2010, 16:03:07 »
Przeczytaj jeszcze raz całą wypowiedź zamiast cytować mały wyrwany z kontekstu fragment, to może zrozumiesz.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 14, 2010, 16:06:54 »
Nie czepiaj się mnie, bo zacytowałem najmniejszą z głupot jakie napisałeś. Może Ty potrafisz porównywać ofens Zafiny do Bryana albo Steve'a, ja uważam to za niemądre delikatnie mówiąc i nie próbuj się ze mną kłócić. Jeśli nie potrafisz odróżnić słabego lowa od wolnego juggle startera z postawy to... poprostu masz problem. Nie pisz tylko, że Zafina ma wybitne mixupy bo ich nie ma i nie będzie miała raczej.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 14, 2010, 16:13:15 »
Co za bajki  :D Taunt bryana jest bezuzyteczny, a Zafina ma ofensywe porownywalna do topow.

Ktos tu zapomnial ze taunt bryana trackuje, jest unblockiem i mozna go cancelowac w kazdej klatce.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 14, 2010, 16:15:56 »
Ciekawi mnie twoje kryterium głupoty nevan. Zacznijmy od tego, że ja się ciebie nie czepiałem, pokaż mi gdzie? To ty zacytowałeś zupełnie wyrwany z kontekstu fragment mojej wypowiedzi kierowanej nota bene do Tokisa, po czym jeszcze dojebałeś coś o mortal kombat, więc weź pomyśl kto się kogo czepia i kto tu wypisuje głupoty. Chcesz mi udowodnić błąd? Śmiało, ja potrafię się przyznać publicznie do takowych. Ale weź sformułuj konkretny argument i pokaż mi gdzie wypisałem "głupoty" zamiast pisać ogólniki i mnie atakować na forum.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.