Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216614 razy)

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 12, 2010, 22:48:41 »
Jak gram na necie od premiery to poza Aaliyah_korea i Mattem dobrego Steve'a nie widziałem. Larsa to chyba w ogóle. Za to Bobków, Lilek, Julek, Nin i Lawków jest na pęczki  :P Co do jugglowania przez całą arenę, to Bruca nic nie pobije  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2010, 22:50:15 wysłana przez Komandos »

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 12, 2010, 23:49:25 »
Z julka i nina z 3 razy gralem na necie @_@. Cos mi tam paula brakuje w tym zestawieniu, ale widze ze to tylko taki polski odchyl ;p

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 13, 2010, 01:42:13 »
Paul jest max prostacki i przewidywalny, na wysokim poziomie ciężko nim coś ugrać raczej  :P U nas jeszcze ludzie nie kminią do końca tej gry, dlatego kapucha Paulem uchodzi. I wcale nie prawda, że w Korei nie ma dobrego Paula. Taki Disaster zjada na śniadanie wszystkich wieśmanów burgerów  ;)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 13, 2010, 11:20:04 »
Polecam PAULa  Ccera wg.mnie takiego Chetta zjada na wejsciu.
A swoją drogą każda postać każdym zawodnikiem można grać prostacko .
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 11:38:24 wysłana przez AKI_WROC_PL »

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 13, 2010, 12:48:13 »
Jeszcze Lilka imo za nisko jest, powinna być zdecydowanie w top5. Przegięte naturale, masakryczne juggle po wszystkim + podcinka której nie da się blokować na necie  :D

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 13, 2010, 13:12:51 »
Cytuj
+ podcinka której nie da się blokować na necie
Która niby?

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 13, 2010, 13:34:20 »
Komandos - ta podcinke online sie zamknietymi oczami blokuje. Ma tylko 2 niekaralne juggle startery (ff+3 i df3+4) - wiec karaj reszte. Zreszta online to para-tekken =P (ale for fun pograc mozna). I ze zapytam jakie naturale? Lili i przegiete NC? To juz w ogole dla mnie nowosc totalna, bo jedynie 2,4 ((h,h, schylamy sie po bloku 1go) sie uzywa. Oswiec mnie:).
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 13:36:36 wysłana przez Solo »

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 13, 2010, 14:01:07 »
Ma tylko 2 niekaralne juggle startery
Jak skromnie :P

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 13, 2010, 17:49:27 »
Samewise - ale nie sa to typowe zagrania, ktorymi mozesz spamowac (ala df+2). ff+3 jest ma zero trackingu, stepujesz to w dowolna strone, cios i24. Z kolei df+3+4 - i23 - uzywalne przy odleglosci 2-3 postaci (w zwarciu odpada zupelnie). Cos za cos - jedni maja bezpieczne wybitki w zwarciu (law czy paul), inni na odleglosc (Lili), jeszcze inni transport do sciany gratis (Bruce), jeszcze inni milion ciosow na pokowanie (Lars) itp. Nawet Asuka ma swoje bonusy (takze niekaralne JS).

Mowa wyzej jest o online - nie widzialem jeszcze ani 1 lili, ktora uzylaby ff+3, z kolei malo ktora (prawie zadna) tez dobi df3+4 i potem block, tylko leca jakimis kontynuacjami, wtedy wystarczy dowolny i12 odpalac. Cala reszte karamy, wiec nie wiem w czym problem. Szczegolnie, ze kazda zablokowana wybitka u Lili to Brucem min. ok. 40 dmg za free.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 17:54:48 wysłana przez Solo »

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 13, 2010, 18:11:49 »
Lili jest tak wysoko glownie przez dmg, naturale fajne to ja widzialem tylko 2 u niej - 2,4 i ten po qcf ktory schyla sie pod midami i wrzuca na sciane :P Moze i ma moracne juggle, ale ciezej jest wybic, dlatego trzeba bardzo kombinowac z dalekozasiegowymi JS.

Solo, akurat poki Larsa nie sa jego mocna strona, nie ma zadnego sensownego z przewaga. Bardziej nadrabia niekaralnymi wybitkami wlasnie i dmg. Miales nim zaczac grac  :-[
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 13, 2010, 19:37:01 »
Moja pierwsza próba oceny kogokolwiek, liczę więc na krytykę i wsparcie (Tokis, jesteś? ;p )

Zafina
Karanie: 3/5


-10: 1,3 [24] +1 na trafieniu
-12: d+2 [15] -8 na hicie, krejzi
-13: d/f+1,4_d/f+1,2 [36_34] -1_+1 na hicie
-14: d/f+3,4 [38] +9 na trafieniu
-16: d/f+2 [JS] przyzwoity zasięg; b+1+2 [14] bardzo zasięgowy low, po sporym pushbacku; f,f+2 [36] wallsplat
-17: u/f+4 [JS] ot, hopkik

FC_WS:
-12(?): WS+4 [21]
-15: WS+1,2; z gwarantowanym po nim d/f+4,1 daje 46dmg
-18: WS+2 [JS]

Na tle innych postaci damage kar Zafy wygląda w porządku, ale wybijanie ze stójki dopiero od -16 boli.

Ofensywa: 2.5/5
Z jednej strony oglądając frame datę Zafy prawie wszędzie widzimy minusiki, z drugiej 3 postawy i mixupy z nich (zwłaszcza ze Scarecrow) pozwalają przy rozsądnej grze na niezłe mieszanie przeciwnikowi w głowie; MNT i TRT crushują wszystkie high (ta ostatnia także część midów). Boli brak jakiegoś dobrego low poke'a (b+1+2 jest zbyt stratne na bloku).

Karanie whiffów: 4/5
D/f+2 i WS+2 - dwie wybitki o przyzwoitym zasięgu (WS+2 nawet więcej niż przyzwoity) + obłędny w kwestii zasięgu low: b+1+2 - Zapka ma czym ukarać cios w powietrze. Na uwagę zasługuje także świetny komplet w plecy: 1+2,4,4  b+3 za 90dmg.

Keep Out/Panic: 4/5
Gdy robi się gorąco, Zafa ma w zanadrzu parę narzędzi; przede wszystkim highcrushujące d/b+2 - na CH dające KND, crushujący nawet niektóre midy b+1+2 (nie należy jednak nadużywać ze względu na stratę na bloku) czy d/b+4 (pozwalające na przejście do MNT). Jej backdash zdaje się być "lepszy" niż u innych postaci.

Okizeme: 2/3
Leżącego gnębimy głównie d+2,4 (NC), na CH siedzi cały string d+2,4,3. F+2,3 łapie do juggla backrollujących, z dystansu dobijać leżących możemy f,f+3+4 (ale z tym ostrożnie, bo można "przelecieć" oponenta), nieźle mieszają w głowie mixy z TRT. Brak jedynie jakiegoś dobrego narzędzia na techrollujących.

Obrażenia: 3.5/5
Damage bez ściany w okolicach 70-80 punktów, ze ścianą 85-95 (+ możliwość setupowania leżącego) - więc powyżej przeciętnej tej części.

Łącznie: 19/28

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 13, 2010, 21:29:07 »
Cytat: Qjon
Moja pierwsza próba oceny kogokolwiek, liczę więc na krytykę i wsparcie (Tokis, jesteś? ;p )
Jestem, jestem, uprzedziłeś mnie! :P

Cytuj
Zafina
Karanie: 3/5


-10: 1,3 [24] +1 na trafieniu
-12: d+2 [15] -8 na hicie, krejzi
-13: d/f+1,4_d/f+1,2 [36_34] -1_+1 na hicie
-14: d/f+3,4 [38] +9 na trafieniu
-16: d/f+2 [JS] przyzwoity zasięg; b+1+2 [14] bardzo zasięgowy low, po sporym pushbacku; f,f+2 [36] wallsplat
-17: u/f+4 [JS] ot, hopkik

FC_WS:
-12(?): WS+4 [21]
-15: WS+1,2; z gwarantowanym po nim d/f+4,1 daje 46dmg
-18: WS+2 [JS]

Na tle innych postaci damage kar Zafy wygląda w porządku, ale wybijanie ze stójki dopiero od -16 boli.
Hmm...ja bym dał 2~2,5 - brak porządnych kar z WS, dobre karanie ze stójki od -14 dopiero(a w tej części znaczące jest karanie od -10 do -13~-14 właśnie, IMO), wybitka od -16...

 i12 jest d+1, nie d+2.

Cytuj
Ofensywa: 2.5/5
Z jednej strony oglądając frame datę Zafy prawie wszędzie widzimy minusiki, z drugiej 3 postawy i mixupy z nich (zwłaszcza ze Scarecrow) pozwalają przy rozsądnej grze na niezłe mieszanie przeciwnikowi w głowie; MNT i TRT crushują wszystkie high (ta ostatnia także część midów). Boli brak jakiegoś dobrego low poke'a (b+1+2 jest zbyt stratne na bloku).
FD Zafiny to jakaś tragedia... Zdecydowanie najmniej ofensywna postać w grze! Przychylę się do twojej opinii o dobrych mix-upach w postawach - i to w sumie winduje ocenę w górę. Dobre low poke'i masz w MNT, ew. d/b+4_d/b+4,[2_D].

2,5 - nie więcej. 

Cytuj
Karanie whiffów: 4/5
D/f+2 i WS+2 - dwie wybitki o przyzwoitym zasięgu (WS+2 nawet więcej niż przyzwoity) + obłędny w kwestii zasięgu low: b+1+2 - Zapka ma czym ukarać cios w powietrze. Na uwagę zasługuje także świetny komplet w plecy: 1+2,4,4  b+3 za 90dmg.
Nic dodać, nic ująć - d/f+2 ma świetny zasięg, tak samo d+2,4(NC+MNT) warto też używać f+2,3 o zacnym zasięgu i przewadze +8 w SCR. F,f+3+4 przelatuje przez całą plansze, b+1+2 to low o jednym z największych zasięgów w grze.

Cytuj
Keep Out/Panic: 4/5
Gdy robi się gorąco, Zafa ma w zanadrzu parę narzędzi; przede wszystkim highcrushujące d/b+2 - na CH dające KND, crushujący nawet niektóre midy b+1+2 (nie należy jednak nadużywać ze względu na stratę na bloku) czy d/b+4 (pozwalające na przejście do MNT). Jej backdash zdaje się być "lepszy" niż u innych postaci.
D/b+2 nie crushuje, jak dla mnie - lepiej w tej kwestii działa d/f+2(AWESOME!)_d/f+1+2_d/b+1+2, boli natomiast spieprzony hitbox hopkicka. IMHO, Zafina ma najwięcej ciosów dających juggle i gwaranty na CH, dużo możliwości kończenia/przerywania serii w postawach, w których dodatkowo można uniknąć wielu zagrań. Zdecydowanie - gra nią polega mocno na baitingu. Cieszy niezły SS/BD.

Mocne 4.
Cytuj
Okizeme: 2/3
Leżącego gnębimy głównie d+2,4 (NC), na CH siedzi cały string d+2,4,3. F+2,3 łapie do juggla backrollujących, z dystansu dobijać leżących możemy f,f+3+4 (ale z tym ostrożnie, bo można "przelecieć" oponenta), nieźle mieszają w głowie mixy z TRT. Brak jedynie jakiegoś dobrego narzędzia na techrollujących.
Leżącego trafia jedynie d+2(super zasięg), niezłe jest też b+3. Z backrolla podnosi d/f+1, a nie jest tak ryzykowne jak f+2,3, mimo to nie ma takiego zasięgu. Techrolla trackuje SCR 1+2, więc warto kończyć juggle za pomocą f,f+3.

2 jest OK.
Cytuj
Obrażenia: 3.5/5
Damage bez ściany w okolicach 70-80 punktów, ze ścianą 85-95 (+ możliwość setupowania leżącego) - więc powyżej przeciętnej tej części.
Słowa Salomona!

Podsumowując:
18-19/28 to zdecydowanie rzetelna ocena! Nie uważam, żeby Zafina była słabsza od Mokujina! :P

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 13, 2010, 22:00:36 »
A wytlumaczy mi ktos na jakiej zasadzie punktuja mokujina? : /
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 13, 2010, 22:04:35 »
Mokujin jest lepszy od połowy postaci w tej grze, więc jest w środku stawki, jeśli nie będziemy brali np. bonusowych juggle'i u drewniaka.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 13, 2010, 22:36:46 »
Cytuj
i12 jest d+1, nie d+2.
Tak, tak, o to mi chodziło ^^

Cytuj
Dobre low poke'i masz w MNT, ew. d/b+4_d/b+4,[2_D].
No właśnie - w MNT, a chodziło mi bardziej o brak low poków ze stójki, a d/b+4 ma 21 klatek - troszke za wolno jak na połka :/

Cytuj
Keep out/Panic
d/f+1+2_d/b+1+2
IMO średnio nadają się na Panic ciosy, bo są trochę wolne ;) Oba natomiast świetnie działają jako round startery (zwłaszcza na Stifa) :D

Cytuj
Oki
Stomp nie trackuje ;/

Zaraz pouzupełniam tekst o niektóre uwagi.