Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216679 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 02, 2010, 22:12:55 »
Law to jest żart.

I Paul.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 02, 2010, 22:14:44 »
Wiesz frizen to tylko opinia jakiś Japończyków, każdy ma inne zdanie. Rain podobno uważa, że Bryan to postać end all be all i każda inna jest gorsza, czytałem na zaibatsu jak MYK stwierdził, że najlepszy wg niego jest Lars. Jeszcze jakiś inny koreaniec wskazywał Bruce/Law. Patrząc na ilość tekken lordów widać wyraźną dominacje Boba i Steva, a na wielu turniejach świetnie sobie radzą Pauly. Wszystko jest kwestią subiektywną tak jak to, że uważasz, że Lars jest mid tierem..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 02, 2010, 22:16:27 »
Kwestia poziomu gry IMO. Sam ugrywam więcej spamując karalne (tyle że nikt poza Di i Scoopem na AoT mi tego nie ukarał...) d/f+2 niż próbując grać "pr0" kiedy ktoś jani.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 02, 2010, 22:21:33 »
Wszystko jest kwestią subiektywną tak jak to, że uważasz, że Lars jest mid tierem..

Nigdy nie mowilem ze Lars jest srednia postacia.Uwazam ze lars jest mid-high tierem i powinien byc w A.

To jest chyba tier lista wg. popularnosci postaci a nie sily.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 02, 2010, 22:26:37 »
Nie wiem na ile można wierzyć Kane z tekkenzaibatsu, ale wg niego jest to tier lista reprezentująca potencjalną siłę postaci.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 02, 2010, 23:04:56 »
dla mnie Steve A, Law, Bruce, Paul S

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 02, 2010, 23:18:16 »
Dlaczego Bob jest w S? Co on tak naprawdę ma takiego? Ja bym zamienił go z Lawem i Brucem.
Dobre pytanie. To prawda, jest szybki, bardzo silny, mocne juggle. Ale główna jego siła tkwi w tym, że nadal jest wielu graczy kompletnie nie wiedzących o co chodzi jak ich bije Bob. A słabe strony to brak jakiegokolwiek porządnego lowa. A zmuszać do schylania się przy pomocy cd4,1+2 też nie jest takie beztroskie. Brak szybkiej wybitki to jak dla mnie największa bolączka. Życzę powodzenia Bob-playerom którzy grają z Xiaoyu, Kryśką i tym podobnym postaciom. Poprostu krew zalewa... Ale nie bronię tej blond kluski, żeby nie było ;D

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 03, 2010, 01:09:56 »
A słabe strony to brak jakiegokolwiek porządnego lowa. A zmuszać do schylania się przy pomocy cd4,1+2 też nie jest takie beztroskie.

Samewise siejesz herezje! xD życzyłbym sobie tak świetnego ciosu dla swojej postaci jak cd4,1+2 bobka.
Ty naprawdę nie wiesz co to znaczy nie mieć dobrego low'a...
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 01:11:48 wysłana przez Rafimaru »

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 03, 2010, 01:15:53 »
A d+2 Garnka już nie daje KND? W sumie to jedna z niewielu postaci których nie sprawdzałem w tej części. :D

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 03, 2010, 01:25:44 »
Pisząc poprzedniego posta miałem na myśli Nine, a o Gingko w tej kwestii aż tak bardzo się nie martwię.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 03, 2010, 08:15:23 »
Samewise siejesz herezje! xD życzyłbym sobie tak świetnego ciosu dla swojej postaci jak cd4,1+2 bobka.
Ty naprawdę nie wiesz co to znaczy nie mieć dobrego low'a...
Rafi, nie bulwersuj się tak :P Nie napisałem przecież, że to zły cios bo takim na pewno nie jest. Chodziło mi o to, że wszyscy się tego spodziewają jak już widza dasha, podobnie jak u Kaza tyle, że ten ma wiele świetnych wymian więc nie jest to takie oczywiste co ostatecznie wyjdzie.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 03, 2010, 09:54:43 »
Natural na low z akcją za ~50 i KND to słabo? Jeśli ludzie się tego spodziewają nie rób wavedasha tylko od razu sweepa. Na refleks zablokować to jest chyba niewykonalne, tym bardziej jeśli zrobizz bez sygnalizowanego wavedasha.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 03, 2010, 10:51:58 »
Ej no... nie napastujcie mnie tak. Ja nigdzie nie napisałem, że to jest słabe i do kitu. To jedna z najlepszych rzeczy u Boba.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 03, 2010, 11:53:00 »
Ej no spoko, ja tam nie naskakuje na ciebie tylko staram się przemówić do rozsądku ;)
Generalnie jest taka tendencja, że zawsze każdy uważa że jego postaci czegoś brakuje i ma mnóstwo wad.
Rozumiem to doskonale, naturalna cecha ludzka. Ja gram w zasadzie ekskluzywnie Brajanem i uważam, że ma ewidentne problemy z obroną przed ofensywną grą np. Lowa, czy właśnie Boba. Jeśli przeciwnik daje mi czas na odpowiedni spacing mogę zacząć polować na CH 3+4, uf4 i podobne zagrania. Wg. mnie w ogóle nie sprawdza się w pressingu i jego launchery są jak w przypadku Steva i Boba przeciętne. Jet Upper jest świetny ale tylko jako punisher itp. Teoretycznie Brajan ma wszystkie narzędzia, mocne oki z tauntem (ale to akurat wymaga troszkę timingu i w realnej walce dużo ciężej to posadzić niż rzut paula pod ścianą + komplet), ma ciekawe resety juggli (ale ponownie, jest to relatywnie ciężkie) i kilka dobrych narzędzi. Ale lowy ma naprawdę słabe (QCB3 to jedyny dobry low, nie daje jednak żadnej przewagi ani kontynuacji i ma ok 20 klatek, absolutnie nie jest na poziomie CD3 brusa), jego launchery są średnie (df3 zbyt karalny i sygnalizowany, jet upper o dziwo ciężko posadzić poza karą itp) aczkolwiek nie jest jeszcze żadna tragedia.

Generalnie wiem, że brajan jest solidnym high tierem i gdyby rozgrywka wyglądała jak w DR byłby wg mnie absolutnym topem, rzeczywistość jest jednak taka, że postacie z ogromnym pressingiem rządzą a brajanem nie da rady tak grać.. Wystarczy popatrzeć na inne "topy". Law, Bob, Lars, Nina, Brus, Steve etc. Każdą postacią, która ma dobry pressing w tym tekkenie znacznie łatwiej grać. Taka jest moja opinia w tym temacie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 03, 2010, 13:14:14 »
Tu akurat trochę przestrzeliłeś Dadrot, bo Bryana jeśli chodzi o pressing można postawić na równi z tymi co wypisałeś. Powiedziałbym nawet, że to jest jedna z jego mocniejszych stron  ;)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.