Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216627 razy)

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #990 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:46:32 »
Dadrot to ze sie zgadzam z czolowym polskim graczem, dla Ciebie oznacza ze jest moim guru... Zalosne. Uwierz mi, nie ma osoby w Polsce, z ktora sie kloce bardziej odnosnie Tekkena niz z Frizenem, non stop mamy inne zdanie na rozne tematy, i zazwyczaj gdy ja cos mowie Frizen mowi cos zupelnie innego. Natomiast zdarzylem pograc niektorymi postaciami sporo, Frizen tez i widzimy pewna sile. Ostatnio Punisher probowal udowodnic ze Frizen to dziecko, ktore wygrywa przypadkiem, coz.. wynik ich pojedynku kazdy zna. W Korei bardzo czesto w Crashu gracze graja postaciami, powszechnie uznawanymi za słabe, powiem Ci Dadrot, ze naliczylem wiecej Ravenow niz Larsow, czy innych topow. Mowie o tym dlatego, ze nie zawsze to co mowi jakis guru, jest prawda. Oni sobie graja kim chca, i czesto na tiery nie zwracaja uwagi wcale. Na ich poziomie, tiery odgrywaja mniejsze znaczenie niz na naszym, bo w Polsce, sila postaci moze zadecydowac o wielu rzeczach, a im skill rosnie, tym decyduje mniej. Tak z reszta jak przypuszczalem, nie podaliscie zadnych logicznych argumentow, dlaczego Lars jest najlepszy. Ja nie umiem powiedziec czemu np 16 postac w grze zalozmy, jest lepsza od 17, bo nie prowadze takich analiz, z reszta pewnie sie nie da. Natomiast gdy mowie, ze ktos jest zdecydowanie najlepszy, a kilka osob tutaj na 1 miejscu daje Larsa, to ja umiem dac argumenty, i to naprawde sporo.

Steve:

- Juggle po punch parry, ktory ze sciana potrafi zabrac prawie cale zycie, jest to ewenement w calej grze
- Zbugowana sciana, ktora kroi niesamowity dmg i jest ona realnie do zrobienia, to nie jest uber hardcore ktorego sie zrobic nie da.
- qcf+1, ktore dziala praktycznie jak deathfist i ma -1 na bloku, ciezko to nawet uznac za zart...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 23:49:17 wysłana przez Mariusz "Tundra" Pudzianowski »

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #991 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:59:14 »
Cytuj
- Juggle po punch parry, ktory ze sciana potrafi zabrac prawie cale zycie, jest to ewenement w calej grze

No spoko, tylko zrób to na turnieju w walce,a nie na practice czy na sparach raz na kilkanaście walk. ;)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #992 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:14:53 »
Ja nie zrobie, bo nie gram Stevem, zobaczysz na AOT 2, ze niektorzy beda to robic, i to z bardzo dobra skutecznoscia.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #993 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:22:12 »
Ja nie zrobie, bo nie gram Stevem, zobaczysz na AOT 2, ze niektorzy beda to robic, i to z bardzo dobra skutecznoscia.

Ale to nie jest standardowa akcja do vs, nikt tego nie zrobi ze 100% skutecznością. No chyba, że o czymś nie wiem i Frizen jest 2nd Generation Knee. :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #994 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:25:34 »
w ogóle to ocb z tym super combem? Jak to sie robi? To zabiera ponad 150dmg?

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #995 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:41:11 »
FF2 po punch parry :P Nie wiem dokładnie ile można po tym max wyciągnąć ale na pewno nie więcej niż 60dmg bez ściany. Jeśli takie rzeczy mamy brać pod uwagę przy ustalaniu pozycji postaci na tier liście to Bryan jest największym topem z pewnością. Przecież ma gwarantowaną wybitkę po nieblokowalnym ciosie.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #996 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:48:56 »
FF2 po punch parry :P Nie wiem dokładnie ile można po tym max wyciągnąć ale na pewno nie więcej niż 60dmg bez ściany. Jeśli takie rzeczy mamy brać pod uwagę przy ustalaniu pozycji postaci na tier liście to Bryan jest największym topem z pewnością. Przecież ma gwarantowaną wybitkę po nieblokowalnym ciosie.

Dlatego w Korei tylko "brajan" "brajan" "brajan"

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #997 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:53:56 »
A już myślałem, że mnie pozytywnie tundra zaskoczy, ale nie.. Jego logiczne i mocne argumenty to ponownie wyolbrzymiony bullshit. Prawie cały pasek lmao..
QCF1 aż tak dobre, że podajesz ten cios jako jeden z trzech głównych powodów dla których ta postać jest wg was najsilniejsza w grze? Są w tym tekkenie ciosy równie dobre i lepsze.. A ściana? Na bank dobra ale w połączeniu ze słabym karaniem i bardzo przeciętnymi (ogólnie) wybitkami to chyba za mało, żeby postawić go na szczycie i 'rozważać' czy powinno się go banować czy nie rofl.

Frizzen - nawet nie zacznę rozważać hipotetycznej sytuacji co by było gdyby, w ogóle nie widzę w tym żadnego sensu, wybacz.

edit, furb - w Korei jest tylko jeden Bryan, drugi czasem wpadnie na święta ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 00:56:01 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #998 dnia: Grudzień 23, 2010, 01:11:40 »
Czego nie zrozumieliscie w zdaniu, w ktory napisalem ze punch parry ze sciana?? robisz juggle'a po punch parry, doprowadzasz do sciany, robisz zbugowana sciane i leci wiekszosc zycia. Widzialem sporo takich akcji, wiec wiem co mowie. Jeden glupi punch i nagle w mgnieniu oka nie ma ponad polowy zycia.  Juggle po parry kroi duzo wiecej niz 60 bez sciany, nikt nie robi tego 100%, ale widzialem skutecznosc na poziomie +50%. Dadrot podaj mi jakikolwiek cios w grze, ktory trwa 15 klatek, jest midem, wbija kucajacych i stojacych na sciane i ma -1 na bloku ( lub inna bardzo mala kare) i na dodatek ma niezly zasieg. Bo skoro jest duzo ciosow dobrych lub lepszych, to wymien jeden chociaz.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #999 dnia: Grudzień 23, 2010, 01:25:09 »
Ja nie zrobie, bo nie gram Stevem, zobaczysz na AOT 2, ze niektorzy beda to robic, i to z bardzo dobra skutecznoscia.

Ale to nie jest standardowa akcja do vs, nikt tego nie zrobi ze 100% skutecznością. No chyba, że o czymś nie wiem i Frizen jest 2nd Generation Knee. :P
Ale przecież to jest proste. Jaki problem wcisnąć przód, poczekać na odpowiedni moment i wcisnąć przód,2? Nawet niech tam będzie jedno klatkowe okienko na to to co to za problem usiąść godzinę i się nauczyć tego timingu? Ja pierwszy raz o tym usłyszałem i już mi nieźle wychodzi.

Na prawdę jeżeli dla niektórych takie coś może być czymś trudnym to zapewne by się zagubili w 2d'kach gdzie czasami trzeba się nauczyć akcji z kilkoma jednoklatkowymi jf'ami.


Inna sprawa że to wciąż parry, a każde parry to zawsze jest ryzyko. Kwestia mind game'ów.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #1000 dnia: Grudzień 23, 2010, 02:22:00 »
Mógłbym tu zacytować dosłownie każde zdanie akolity Frizena i je zakwestionować, ale nie zrobie tego bo k**wa mi się nie chce.

PANOWIE ZNIEŚCIE TO, ŻE CZŁOWIEK-PŁASZCZ JEST ABSOLUTNYM TOPEM, bo zaprzeczanie nic nie da.

Tak jak mówiono, że w DR Marduk jest Top ileśtam ze względu na Tackle'a i CB co było świętą prawdą, tak wy nie mówcie, że Lars tutaj jest karalny czy coś tam albo, że Stefan jest TOP 0, bo ma qcf+1, bo się k**wa ośmieszacie. Po prostu grajcie sobie Człowiekiem-Płaszczem i śmiejcie się z innych że nim nie grają, koniec kropka.

Wesołych Świąt!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 02:25:19 wysłana przez Cambion »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #1001 dnia: Grudzień 23, 2010, 02:39:36 »
Tundra ale z ciebie typ, napisałem wyraźnie że są w t6 równie dobre i lepsze ciosy i to się zgadza, natomiast nie oznacza to że ci znajdę dokładnie taki sam o takich samych właściwościach. Równie dobre albo lepsze =/= dokładnie takie same parametry. Dla mnie np kazowy elektron > qcf1; ma większy zasięg, jest szybszy, ma przewagę na bloku, jugluje, crushuje etc. Ale równie dobrych i lepszych od qcf1 steva ciosów jest więcej w tej grze, ty natomiast robisz scenę i wygląda na to, że naprawdę uważasz, że to NAJLEPSZY cios w całym BR, broken. Dobrych ciosów z wall splatem troszkę jest, dużo szybszych też. To samo dotyczy JS czy dobrych low poków. Co do akcji po parry to napisz ile można realnie wyciągnąć obrażeń na większości postaci bez super nietypowych okoliczności (rage, super dokładny kąt, pękająca podłoga, BIG, zaćmienie słońca itp). Bo prawie cały pasek nie brzmi jak przekonywujący argument.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #1002 dnia: Grudzień 23, 2010, 07:08:13 »
qcf1 jest do obejścia a nawet wystepowania w obie strony, całkiem bezproblemowo (chyba że gra miśkiem, chociaż niekoniecznie) więc nie jest to jakaś tam imba, czy nawet jakoś bardzo niezbalansowany cios. To tak jakby co.

Rupert

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • I dare you, i double dare you say what again!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rupert_is
  • Skąd: Bytom
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #1003 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:27:42 »
Ale wiecie też, że istnieją plansze bez sciany ?

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #1004 dnia: Grudzień 23, 2010, 09:28:25 »
A ściana? Na bank dobra ale w połączeniu ze słabym karaniem i bardzo przeciętnymi (ogólnie) wybitkami to chyba za mało, żeby postawić go na szczycie i 'rozważać' czy powinno się go banować czy nie rofl.
No niestety tak to jest, jak jedyną grą w którą sie gra całe życie jest tekken. Nie wie się, co to naprawdę znaczy przegięta postać w bijatyce (sc4 Hilde, ST Akuma, CE Bison itd., przykładów by się troche znalazło), wtedy takie coś jak qcf+1 i juggle po pary wystarcza, żeby krzyczeć o bana ;p

Co do mojego top fajf:

1. Lars
2. Bryan
3. Steve
4. Bruce
5. Law