Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216589 razy)

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #825 dnia: Listopad 18, 2010, 15:05:01 »
Dadrot, ja nie jestem zadnym mesjaszem Tekkena, ja po prostu w przeciwienstwie do Ciebie, od dawien dawna, meczylem sie low tierami na turniejach. Dlaczego Frizen i Gajda zmienili postac z mishim? Dlaczego ja grajac Ravenem, gowno ugrywalem (Sway zostawil ta postac calkowicie), a nagle biore Larsa, 2 tygodnie cwiczen i wiekszy sukces? Bo wlasnie gra jest niezbalansowana, niektore postacie sa tak silne i latwe, w porowaniu z innymi, ze mozna wlozyc duzo mniej pracy i wygrywac i to jest wlasnie oznaka , ze gra jest nie zbalansowana, gdyby byla, frizen musialby grac 5 lat Larsem, tak jak to bylo z mishimami zeby cos ugrywac. A tu kilka miesiecy cwiczen, to juz byl w top 3, minelo pol roku, zaczal wygrywac. W Tekken crashu biora rozne postacie fakt, pokaz mi team zlozony z Ravenow i innych low tierow, ktory byl chodzby w top3?  Ja nie twierdze dadrot, ze gra nie jest lepiej zbalansowana niz byla, moze jest. Zbalansowany to jest starcraft, w ktorym mozna grac kazda nacja a i tak, pomimo wielkiej pracy Blizzarda, i tak sa roznice. Nie pisz mi ze Tekken 6 jest zbalansowany, bo gdyby tak bylo, to bysmy mieli znacznie bardziej roznorodne turnieje, i nie byloby dominacji ciagle tych samych graczy. Ciekawe dlaczego w top 6 ostatnio byly 3 Larsy. Zapewne dlatego, ze w tej grze takim yoskiem gra sie tak samo latwo i skutecznie jak Larsem...... Gdyby byl balans to gracze ktorzy maja, duzo wieksze doswiadczenie ode mnie i nie tylko ode mnie, wygrywalyby turnieje, nikt po miesiecu gry by ich nie rozwalil, a wystarczy zobaczyc, jak doswiadczeni gracze przegrywaja i z kim.

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #826 dnia: Listopad 18, 2010, 15:07:10 »
Tak na prawdę to top5 robi się z zasady, ale spokojnie można zrobić top10 i różnice między tymi postaciami będą jak to napisał Grzesiu - marginalne:
- Lars
- Steve
- Law
- Bryan
- Alisa
- Lili
- Bob
- Bruce
- Julia
- Miguel (tu można zamiast niego wstawić też np. takiego Rogera, Leo, Baeka czy Ninę ale tak naprawdę to w tym miejscu topy łączą się już z postaciami bardzo dobrymi - tylko lekko im ustępującymi)

Osiem pierwszych miejsc to postacie które najczęściej pojawiają się w czołówkach wszelkich Tier List i różnice między nimi są prawie żadne (może tylko Człowiek-Płaszcz wysuwa się lekko na Top1).
A całe powyższe Top10 to jest moja subiektywna Lista Tierów w tej części



nie wymienienie niny w top 5 to zbrodnia przeciwko ludzkosci;p
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 18, 2010, 15:08:41 »
Tak Dadrot, Ja i Nevan to koncik wzajemnej adoracji <lol2>. Jeszcze moze przyjaciele od serca? Stary przyczepiles sie tego, ze my sie lubimy, i dlatego ze wszystkim sie zgadzamy, co za bzdura, z Nevanem mialem wiele sprzeczec, a zgadzam sie z tym co pisze i tyle. Po prostu, jak widzisz, wielu osobom wydaje sie to samo, ale Ty nie mozesz tego zaakceptowac.

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 18, 2010, 15:11:36 »
Dadrot, ja nie jestem zadnym mesjaszem Tekkena, ja po prostu w przeciwienstwie do Ciebie, od dawien dawna, meczylem sie low tierami na turniejach. Dlaczego Frizen i Gajda zmienili postac z mishim? Dlaczego ja grajac Ravenem, gowno ugrywalem (Sway zostawil ta postac calkowicie), a nagle biore Larsa, 2 tygodnie cwiczen i wiekszy sukces? Bo wlasnie gra jest niezbalansowana, niektore postacie sa tak silne i latwe, w porowaniu z innymi, ze mozna wlozyc duzo mniej pracy i wygrywac i to jest wlasnie oznaka , ze gra jest nie zbalansowana, gdyby byla, frizen musialby grac 5 lat Larsem, tak jak to bylo z mishimami zeby cos ugrywac. A tu kilka miesiecy cwiczen, to juz byl w top 3, minelo pol roku, zaczal wygrywac. W Tekken crashu biora rozne postacie fakt, pokaz mi team zlozony z Ravenow i innych low tierow, ktory byl chodzby w top3?  Ja nie twierdze dadrot, ze gra nie jest lepiej zbalansowana niz byla, moze jest. Zbalansowany to jest starcraft, w ktorym mozna grac kazda nacja a i tak, pomimo wielkiej pracy Blizzarda, i tak sa roznice. Nie pisz mi ze Tekken 6 jest zbalansowany, bo gdyby tak bylo, to bysmy mieli znacznie bardziej roznorodne turnieje, i nie byloby dominacji ciagle tych samych graczy. Ciekawe dlaczego w top 6 ostatnio byly 3 Larsy. Zapewne dlatego, ze w tej grze takim yoskiem gra sie tak samo latwo i skutecznie jak Larsem...... Gdyby byl balans to gracze ktorzy maja, duzo wieksze doswiadczenie ode mnie i nie tylko ode mnie, wygrywalyby turnieje, nikt po miesiecu gry by ich nie rozwalil, a wystarczy zobaczyc, jak doswiadczeni gracze przegrywaja i z kim.


w tekkenie 6br top tierami sa gracze,no bo tundra nie wygra larsem z raumem

No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 18, 2010, 15:12:53 »
ja gralem i pamietam,ze chipp nie zabieral dmg...
chyba wyjazdy zagraniczne ci przy okazji skilla w języku polskim stępiły :D
Dobra, spadam z tematu, a na odchodne tylko cię poinformuję, że albo grałeś w gg 5 minut, albo twoi przeciwnicy mieli 5 minut treningu Chippem. Powodzenia w dalszym zabieraniu obrażeń w tekkenie.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 18, 2010, 15:14:21 »
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #831 dnia: Listopad 18, 2010, 15:17:24 »
gra jest nie zbalansowana, gdyby byla, frizen musialby grac 5 lat Larsem, tak jak to bylo z mishimami zeby cos ugrywac. A tu kilka miesiecy cwiczen, to juz byl w top 3, minelo pol roku, zaczal wygrywac.
Łatwość postaci to nie jej siła. To że Larsiwo jest takie i takie to już jest pomyłka twórców. Są wśród topów postacie wcale nie takie łatwe jak np. Bryan, Steve czy Law(żeby pięknie oganąć nim wszystkie przejścia i pary - jak JFJ, też trzeba trochę czasu i manuala).

W Tekken crashu biora rozne postacie fakt, pokaz mi team zlozony z Ravenow i innych low tierow, ktory byl chodzby w top3?
W crashu tak ja w prawie każdej teamówce w drużynie nie może być dwóch takich samych postaci.

nie wymienienie niny w top 5 to zbrodnia przeciwko ludzkosci;p
Czy ja gdzieś kurwa podałem kolejność w mojej subiektywnej Tier Liście??
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 15:21:39 wysłana przez Cambion »

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #832 dnia: Listopad 18, 2010, 15:17:47 »
ja gralem i pamietam,ze chipp nie zabieral dmg...
chyba wyjazdy zagraniczne ci przy okazji skilla w języku polskim stępiły :D
Dobra, spadam z tematu, a na odchodne tylko cię poinformuję, że albo grałeś w gg 5 minut, albo twoi przeciwnicy mieli 5 minut treningu Chippem. Powodzenia w dalszym zabieraniu obrażeń w tekkenie.
kurcze przez te wyjazdy,nawet nie potafie napisac gdzie zrobilem blad w jezyku polskim,chodzi ci o dmg??

spadaj,spadaj;p
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #833 dnia: Listopad 18, 2010, 15:22:01 »
Szkoda że nie zobaczyłam tych Anakinowych bzdur, zapisałabym sobie w notatniku ku potomności. Pamiętasz coś Nevan?

Słów Spike'a nie skomentuję z paru powodów.

Też mam swoje zdanie na temat topów, postać musi spełniać parę warunków, aby była "Tap madl" :P.
Zastanawiam się wciąż, jaki jest priorytet tych cech, ale patrząc na ostatnie walki, zaczynam myśleć, że:
- na 1 miejscu chodzi tu o dobre, zasięgowe punche i dobre serie (midowe, high-midowe), które można opóźniać i mieszać, no i oczywiście o dobre, niewidoczne, szybkie, gryzące (i w miarę bezpieczne) lowy. Często spotkać też można jakiś mid dający + na bloku, jakby im mało było narzędzi do pressingu.
- Na drugim miejscu przychodzi dobry punishing i whiff punishing, szczególnie punishing między 12 a 15 klatek (nieważne za ile, ważne żeby dosięgnąć, norma u topów to KND za 12 klatek) oraz whiff-punish długiego dystansu. Te dwie cechy są już wystarczająco dobre, ale nie zapominajmy o ...
- punkcie nr 3, czyli bardzo dobry wall carry i dobry damage, i wiążący się z tym jakiś normal hit launcher lub bardzo priorytetowy CH launcher (oczywiście przynajmniej jeden bezpieczny na bloku, a jakże).
- Czwarta cecha to wszelkie użyteczne crushe, "suprise moves", "oh shit moves", czyli ogólnie ciosy, które mają jakąś bardzo dobrą właściwość (Brzuchy Boba, u/f+3 Larsa, wślizg Lawa) i które dobry gracz od czasu do czasu używa.
- A jak postać w dodatku ma dobre okizeme, to już w ogóle wypas.

Jeśli postać ma niedorozwiniętą jedną z cech, jest high-midem. Im więcej, tym jest niżej.

PS. Jin ma jedną zarąbistą rzecz: parry. Zostawią mu takie parry i trochę go podrasują: będzie uber-topem w TTT2.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #834 dnia: Listopad 18, 2010, 15:24:47 »
No tak, po raz kolejny nasza rodzima elita z politowaniem wyjaśniła mi o co tak naprawdę chodzi. Oczywiście nigdy nie przeszło ci tundra przez myśl, że problem w dużej mierzy leży w tobie a nie postaci? Nie da się ukryć, że pewnymi zawodnikami gra się prościej, pisałem o tym już w kilku postach wyżej proponując ranking oparty na tej właśnie zależności. I jestem pewny, że znalazło by się wielu graczy "bawiących" się ravenem, którzy przejechaliby się po tobie jak walcem parafrazując czyjeś słowa z przed paru postów. Yoshimitsu słaby, ok ale nawet rain nie grający nim na poważnie pokazał że można. Owszem pro zawodnicy w Korei będą zawsze pogrywać solidniejszymi postaciami ponieważ oni robią to dla kasy i na ich poziomie gry dysproporcje się uwydatniają. Ty może i wywojujesz w Polsce wysoką pozycje napierdalając uf3, ale to nie sprawdza się zawsze i wszędzie. Co do crasha to wydaje mi się, że system jest eliminacyjny. Tak więc jeśli masz przyjemność obserwować team składający się z kumy, ravena czy innego wanga to nie jest to przypadek. A topowi gracze jak to topowi gracze. Mają swoje preferencje, widziałem jednak sporo walk takiego Knee używającego devil jina, który w waszych listach jest poza nawiasem i mogę śmiało stwierdzić, że on nim morduje. Myślę, że grając nim na high profile turnieju zaszedł by naprawdę wysoko.

Ja jedyne na co pragnę zwrócić waszą uwagę to brak dystansu, który prezentujecie. Zachowujecie się jak światowa czołówka, wszechmocna i wszechwiedząca. A tak niestety nie jest. Jako przeciętny gracz bardziej sugeruje się zdaniem takiego Nina czy Knee niż waszą profesjonalną analizą. Mi scusi
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #835 dnia: Listopad 18, 2010, 15:26:45 »
"Uwaga - podczas czytania wysłano 4 odpowiedzi, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość? "
najs.

w tekkenie 6br top tierami sa gracze,no bo tundra nie wygra larsem z raumem
Tu sie zgadzam.

to jest wlasnie oznaka , ze gra jest nie zbalansowana, gdyby byla, frizen musialby grac 5 lat Larsem, tak jak to bylo z mishimami zeby cos ugrywac. A tu kilka miesiecy cwiczen, to juz byl w top 3, minelo pol roku, zaczal wygrywac.
Tutaj musze dorzucic jedno moje ale, w DR sie uczylem systemu tej gry, a nie mishim :) Grajac tak skillowymi postaciami przez tyle czasu, gdzie musialem myslec o naprawde masie rzeczy podczas gry nimi to gra larsem wydala mi sie bardzo prosta i bylem dosyc szybko w stanie sie nauczyc nim grac. Wiec gdybym zaczal grac dopiero w t6 to pewnie byloby podobnie, jak za DR.

Tekken 6 jest bardzo dobrze zbalansowany, jednak nie do konca :P
A podcinka Garnka jest bardzo widoczna i dosyc latwa do bronienia na reflex, przynajmniej w moim odczuciu. (gdzie z ta miguela mam dosyc spory problem)

@Dadrot
Wygrywam Ravenem z Larsem Tundry co oznacza:
a) Raven jest wyzej w tierach od Larsa
b) znam jego styl gry do podszewki
c) Gram od niego duzo lepiej
d)nie zna postaci (lol)
Jak widzisz jest sporo mozliwosci, dlaczego ktos przegrywa z inna osoba. Wcale nie musi to byc przez sile postaci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 15:31:08 wysłana przez Frizen »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #836 dnia: Listopad 18, 2010, 15:28:30 »

Słów Spike'a nie skomentuję z paru powodów.

z powodu argumentow czy uroku osobistego??
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 15:36:59 wysłana przez Radical_Spike »
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 18, 2010, 15:44:38 »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tundra

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 18, 2010, 15:49:45 »
Dobrze dadrot napisales ze jestes przecietnym graczem, nie powinienes sie w ogole sugerowac ocenami Nina, bo jak sam powiedziales, to elita ktora gra dla kasy, nie nasz poziom, nie nasze realia. Gramy w Polsce, nie w Korei ( z tego co wiem). Wiec my piszemy o polskich realiach, ja nie mowie prawd absolutnych, po prostu widze co i jaka postacia mozna zwojowac. Na pewno znajdzie sie ktos z Korei, kto grajacy Ravenem by ze mna wygral. Ale jakos nie widze osob w Polsce, ktorzy by mnie tak zlali jak Ty mowisz,... Moze top Polski to nie jest jaki miedzynarodowy skill, ale gramy w miare na nasze realia. Ja to co mowie, to z doswiadczenia. A ty sie opierasz filmikami na youtubie i wywiadami z kims tam. Przyjedz na turniej, wygraj go Yoshim, potem mow ze to dobra postac. Przeciez to tylko Polska, samozwanczy mistrzowie, ktorzy gowno umieja, a Nin przeciez powiedzial, ze mozna grac kazdym. Miedzy nami roznica jest taka, ze ja zdarzylem juz przetstowac wiele rzeczy w realu a nie na forum, pogralem, ocenilem, wyciagnalem jakeis wnioski. Ty obejrzales sobie walke z crasha i doszedles do wniosku, ze wiesz wszystko. Tyle w temacie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 18, 2010, 15:57:55 »
Ja bym to ułozył tak:

1) Ogólny skill gracza
2) Ogólny skill w grze dana postacia
3) Ogranie na poszczególne postacie
4) Tiery

Oczywiscie odnosi sie to do T6.

Co do Topow T6 - Mysle ze swiat sie nie skonczy na tym jak napisze ze Lars jest Topem. Ale jego "topowatosc" ma sie nijak do "topowatosci" chociazby Henka z DR. Wniosek z tego ze T6 nie jest zbalansowany w 100%, ale na pewno bardziej od innych czesci gry w ktorych tiery moglby byc bardziej istotne. Moja opinia jest oparta na wiedzy ktora posiadlem grajac z innymi graczami w polsce oraz sluchajac ich opowiesci o scenie Tekkena z poprzednich gier, gdyz wtedy nie jezdzilem na turnieje.