Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 216571 razy)

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 10, 2010, 15:54:19 »
Z tymi jugglami Niny po SS1+2 to prawda ale na chwilę obecną jakiś komplet wydaje się  mało realny, bo teoria to nie praktyka. W walce nie wszystko wychodzi i lepszy gwarantowany damage niż raz na jakiś czas uda się coś posadzić, a i tak nic specjalnie mocnego. Dużo też zależy czy SS był prawy czy lewy...

Podzielam zdanie, że Nina nie jest słabą postacią ale brakuje jej pewnych rzeczy przez które nie może się równać z głównymi topami tej gry.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 14, 2010, 09:08:55 »
Poprawiłem oceniaczkę Bruca, wkradł się tam jeden błąd odnośnie jego kar, nie wiem jak ja to zrobiłem i nie zauważyłem...

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 14, 2010, 20:22:39 »
Moja ocena Marduka:

Karanie: 3/5
-10: 2,1_1,2_1,d+2 - nodpowiednio 26_22_23 dmg czyli standardowo
-13: d/f+4,2 - 38 dmg, ale uważać trzeba bo jak sie spóźnimy to my lecimy (-17)
-14: b+4 - 24 dmg więc lepiej używać d/f+4,2. Zaleta tego ciosu to zasięg.
-15: f+1+2 - patrz wyżej.
-16: d/f+1 - jak widać wybitką Craig karze dopiero od -16, przykre.
-17 i więcej: d/f+3,d/f+1

FC_WS:
-11: WS+1 - 16 dmg
-13: WS+4 - 25 dmg
-18: WS+3 - wybitka dopieo od -18, smutne.

No więc jak widać, karanie Marduka wypada raczej słabo, ale i tak jest lepiej niż w DR, bo teraz mamy przynajmniej jakąś konkretną kare od -13 do -15. No, ale m.in przez brak szybkiej wybitki z WS ocena wyższa być nie może.
 
Ofensywa: 3.5/5
Odebranie Mardukowi konkretnych przewag po d+1 i SS+1+2 na pewno odbiło się na ocenie. Ale jeśli mam wymienić jakiś stuff do rozpoczęcia ofensywy to na pewno będzie to f,f+1+2 - jugglujący rzut, niestety łatwy to zauważenia i wyrwania. Kolejne rzeczy to:
- d/f+3,1...(i kontynuacje do customowania z przejściem do postawy;
- FC d/f+4 (+8 na trafieniu);
- SS+2~3+4 (+2 na bloku i mind game, niestety wolne i ciężko to posadzić na przeciwnika z dobrym movementem;
- f+1+4 - do ataku na daleki zasięg, raczej bezpieczne gdyż wielu nie wie jak to karać. Niestety liniowe.
- qcf+2 (low, +5 na trafieniu co daje nam dużo inicjatywy).
- VTS - pozycja teraz jeszcze bardziej przydatna ze względu na to że możemy przejść do niej właśnie po SS+2 oraz po WS_VTS 1. Dobra do Mind game'ów bo mamy z niej i wybitke i szybkiego mida, rzuty oraz szybkiego low'a.

Karanie whiffów: 4/5
W zasadzie mogę rzec tylko jedno: d/f+3,d/f+1 wybitka z konkretnym zasięgiem. Niestety jednak uważam, że zasięg ten został troche zmniejszony w stosunku do DR. Tam gdzie d/f+3,d/f+1 nie sięgnie mamy jeszcze f+1+2 lub  b+4, ale tym nie skroimy więcej niż 25 dmg.

Keep Out/Panic: 3/5
Kiedyś był tego królem lecz teraz po osłabieniu Cornered Beasta i d/b+1+2 jest gorzej. Z dobrych crashy mogę wymienić:
- d/f+1+2 (świetnie crashuje wszelkie punche oraz nieźle trackuje w obie strony, jednak jakby ciut słabiej niż w DR);
- d+4 (nieźle trackuje, niezbijalny 16 klatkowy HC, niestety mocno karalny na bloku;
Poza tym:
- b+4 (trackuje w prawo, no i gdy nie wiesz co zrobić, zrób ten cios);
- 1+2 (tylko gdy spodziewamy się że może wejśc na CH, niestety teraz trwa aż 15 klatek).
Nie można również zapomnieć o jego nie chicken'owalnych reversalach, jednak zadają one tylko gwarantowane 8 dmg i sprowadzają do Mount'a, gdzie przeciwnik już może się obronić przed większą ilością dmg.  No i brak konkretnego low crasha też robi swoje :(

Okizeme: 2/3
Mamy kilka naprawdę dniezłych ciosów na oki, na przykład:
b+1,2 - dwa dobijające midy, z dobrym zasięgiem na backrollujących.
f+4 - patrz wyżej
GT - na leżących i rollujących
d/b+4_b+1+2_u/f+3+4 - na leżących, czasem trafiają również rollujących
Tackle - chyba jedyna sfera gdzie można go wykorzystać; z dobrym timingiem łapie i backroll i techroll.
Niestety d/f+3 + kontynuacje już tak dobrze nie zbiera backrolla, przez co nie moge dać więcej niż 2 punkty na 3.

Obrażenia: 4.5/5
Damage z juggle'i to w tej cześci naprawde mocna strona Craiga. Po nasłabszej wybitce juggle powyżej 70 to standard. Wall carry również należy do lepszych w grze.
Do pełnych 5 punktów zabrakło dobrych opcji po boundzie na ścianie, bo d/f+2,1 kroi bardzo średnio.


Łącznie: 20/28
Tak jak w przypadku Pandy można byłoby tu odjąć coś za model postaci, gdyż na Marduk siedzą rzeczy które na inne postacie nie mają prawa siąść. Są juggle które wchodzą tylko na niego (a te podstawowe o wiele pewniej na niego siedzą), gdy leży może dostać o wiele więcej niż inni, trudniej nim obchodzić niektóre ciosy jak również łatwiej go "zachaczyć" jakimś janowym ciosem. Nie bede jednak nic odejmował gdyż według przepisów model postaci nie podlega ocenie, a poza tym są jeszcze inne, nieoceniane sfery gry w których Marduk dostałby jakieś punkty 8)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 12:08:11 wysłana przez Cambion »

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 15, 2010, 08:52:48 »
Bardzo fajny i konkretny opis, z tym że zastanawiam się czy nie należy mu się w przypadku karania wiffów o 0,5 pkt więcej. W końcu z d/f+3,d/f+1 wyciąga się naprawdę spory dmg.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 15, 2010, 09:40:47 »
Dałbym może pół punkta więcej w ofensywie, ale ogólnie chyba nieźle.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 15, 2010, 11:24:28 »
Wyciąga się konkretny dmg, ale chyba tylko on-axis. Cambion, dobrze gadam?

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 15, 2010, 11:35:07 »
Bardzo fajny i konkretny opis, z tym że zastanawiam się czy nie należy mu się w przypadku karania wiffów o 0,5 pkt więcej. W końcu z d/f+3,d/f+1 wyciąga się naprawdę spory dmg.
Też tak myślałem, ale do zasięgu BTP od Pandy dużo temu brakuje dlatego że kto rozegrał ze 100 walk w tej części sam się o tym przekona że ma to zasięg mniejszy niż wskazuje animacja pierwszej nogi :( (w DR było odwrotnie, tam zahaczał już palcami od stopy  ;)). Poza tym wychodzi w 17 klatek ,a nie 15.

Dałbym może pół punkta więcej w ofensywie, ale ogólnie chyba nieźle.
No średnio, ale chyba jeśli chodzi o ofensywa to jest trochę lepiej niż w DR :o gdyż, osłabili CB które było ikoną jego... defensywy, więc zmusza to Marduka do aktaku w którym jednak nie jest tak różowo bo taki Tackle jest teraz łatwiejszy do wyrwania. No, ale ze względu na ilośc nowych midów które dostał moge mu dopisać te 0,5 do ofensywy 8) Tak żeby nie był gorszy od Pandy... 8)

Wyciąga się konkretny dmg, ale chyba tylko on-axis. Cambion, dobrze gadam?

Akurat u Marduka kąt wybicia nie ma już znaczenie, chyba że wejdzie od boku czy w plecy, wtedy robimy po prostu ciut słabszy juggle. W DR pod tym względem było strasznie... :(

PS. W najbliższym czasie postaram się jeszcze zrobić Wanga, Leo i Draga
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 11:43:35 wysłana przez Cambion »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:39:44 »
Bawiłem się dzisiaj troszku Ravenem i jestem pod wrażeniem. Czarnuch daje radę, ma wy$%^& mixupy, fajne juggle etc.
Jest chyba mało popularną postacią, co o nim sądzicie? Strasznie mi się spodobał i aż zaczynam się zastanawiać czy na drugą postać nie wziąć go sobie :)
Napiszcie coś o nim jeśli macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia.  8)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:19:15 »
Łatwo stepowalny, karalny, z juggli ciągnie bardzo średnio jak na tego Tekkena. Fakt, popularny to on raczej nie jest; gra nim Tundra, ja (ale tylko z sentymentu, 4fun, na pewno nie turniejowo ;D ) i...? No właśnie. Także to może być in plus. Mix-upy też ma niezłe. Ogólnie low, który przez to, że ludzie go nie znają jest jako takim midem. Ale przyjemnie się nim gra:P

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:24:15 »
I ma fajną jugglującą podcinkę mieszaną z midem - Wiem że niebezpieczne i lepsi gracze potrafią na to zareagować, ale na turnieju można nieźle przyjanić na nieogranych. :D

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:37:34 »
I ta podcinka ma JF-a, która sprawia, że zamiast kary na wybitkę u prawie każdego ma tylko -13 (czyli wybiją go tylko Kaz i Chreddy) - trzeba zrobić :f+2.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:05:50 »
Możesz Di coś więcej o tym JF napisać?
Bo nie rozumiem.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:10:50 »
znalazłem na TZ coś takiego:
qcf+2 greatly slowed down, much more consistently punishable than DR. "JF" version where you do it as fast as possible and it is only -13 is no longer there.  :-[
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:34:03 »
Ah... byłem pewny, że to było z BR-a a nie z T6 :) W T6 to działało.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 18, 2010, 18:46:53 »
z juggli ciągnie bardzo średnio

Wprawdzie nie znam jego wszystkich juggli ale po d/f+2 spokojnie nawet ja moge zrobić juggla za 72, a to chyba nieźle??