Autor Wątek: Rolento - dyskusja ogólna  (Przeczytany 1800 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Rolento - dyskusja ogólna
« dnia: Marzec 12, 2012, 19:57:23 »
Discuss about this sexy bastard!

EX rekka ma 19 klatek niewidzialności i -3 na bloku. Stay salty Rolento haters.:kappa:

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Rolento - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2012, 00:37:59 »
Ale jako aa się nie sprawdza;(

Takie ogólne przemyślenia aka theory fighting: pomimo bycia totalnie przejebanym imo po czasie jego pozycja może nieco opaść. Ma świetny pressing i normale, ale jego mixupy są strasznie prostackie, a obrażenia grubo poniżej średniej. Po pewnym ograniu ludzie będą lepiej blokować śmieszne crossupy i walić alpha countery na blockstringach i przy sytuacji w której Rolento musi kogoś otworzyć 3-4 razy, a ktoś go np. 2 to nie widzę jego przyszłości na szczytach tier list.

Innym większym problemem jest to, że na razie wygląda na najnudniejsza postać w grze :\

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Rolento - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2012, 01:04:20 »
No nie, ale s.mp to na tyle zajebisty AA, że raczej nie ma się czym martwić. ;p Trochę się zgadzam z drugą częścią, ale to też zależy jak się do tego podchodzi. Jeśli ocenia się go jako samodzielną postać to może i tak, ale dla mnie to typowa postać do zaczynania walki, budowania paska i otwierania przeciwnika po raz pierwszy. Dlatego dobrze jest imo teamować go z postaciami mającymi dobry damage i mixupy, bo nawet jeśli mają problemy z podchodzeniem (Hugo) albo zżerają pasek w ekspresowym tempie (Rufus), to Rolento na pierwszym slocie to wynagradza.

Co do tego że jest nudny to nie wiem, raczej kwestia gustu. Jak dla mnie jego opcje jeśli chodzi o movement (wall jump, rolle, hopy) dają sporo możliwości do kombinowania i zabawy. No ale możliwe że faktycznie okaże się, że jedyny słuszny sposób grania tą postacią to zajechanie przeciwnika s.lp i rekkami. :p

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Rolento - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2012, 01:20:37 »
O to mi właśnie chodzi. Na razie nikt nie udowodnił, że reszta jego speciali ma jakieś sensowne zastosowanie.

Ale i tak na razie gra się nim śmiesznie. Chociaż grałem nim bardziej na zoning s.hp, s.mp, j.mp niż na pressing s.lp :P

Dobrze, że chociaż w cornerze trochę te combo rozbudowali, a i w midscreenie pokazali, że da się wsadzić s.lp, albo s.hk przed c.hk po rekkach.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Rolento - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2012, 10:04:38 »
Nudny? IT'S FUCKING ROLENTO.

Btw. jest postać z lepszymi normalami w tej grze?