Autor Wątek: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]  (Przeczytany 18922 razy)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:29:09 »
Hahaha polaczki od razu chcą przerabiać i kraść :D

Jak my jesteśmy polaczki , to Ty z tym ze swoim narzekaniem na wszystko jesteś Ultra Polaczek. Przerobine Psp w porównaniu do nieprzerobionego jest o wiele fajniejsze, emulatory, komuniakatory, gierki, nie trzeba tych umdeków nosić. Wiem że to kradzież. Ja mam takie nawyki że lubię sprawdzać dużo gier, ale mało kończę, większość szybko mi się nudzi, szukam tych perełek które mnie pochłoną, a grając na orginałach raczej to mało prawdopodobne, będe więc przerabiał i i kradł, nie jest to moralne ale to jest the nature of the beast, filmy też pewnie ściągasz, muze na YT słuchasz, seriale oglądasz zapewne również. Na dobrą sprawę jakbym miał nie piracić to bym sobie nie pooglądał starych walk bokserskich czy meczy nawet głupiego dokumentu o ćpunach bym nie mógł zobaczyć bo bym go musiał szukać w archiwach i zamawiać kasetę VHS z east Ohio.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:45:43 »
Cytat: Bolgan
Bla Bla Bla

Ależ to jest właśnie czyste polactwo - usprawiedliwianie piractwa tym że "ja to robię tylko dla homebrew i ja nie kończę zbyt wielu gier, a w ogóle to ja jestem koneserem XXX którego nie da się dostać w Polsce więc muszę piracić sorry :///". Pomijam kwestię moralności, bo tu się nie o to rozchodzi - ale jeśli nie widzisz różnicy między ściągnięciem jakiegoś archiwalnego nagrania, na którym autor już w ogóle nie planuje zarobić i tylko nieliczne sklepy wystawiają niesprzedane kopie z myślą o fanach, którzy chcieliby mieć coś takiego, a kupnem nowej konsoli i przerobieniem jej od razu będąc w tym momencie kolejną cegiełką w murze ludzi, którzy już na start narażają Sony na straty finansowe (jako że chyba nadal dokładają oni do każdej sprzedanej konsolki i odbijają sobie na grach i akcesoriach...)
smh tbh fam

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:59:49 »
A ja jak kupilem PSP to tydzien szukalem wszedzie Jeanne d'Arc - nie bylo gdzie kupic nawet na aukcjach (a mam tez via firma dojscie do wielu kanalow). I sie wkur* i walnalem pandore.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:04:07 »
Rozkręciliśmy się trochę, więc oddzieliłem temat. (żeby przy okazji pozwolić sobie zabrać głos)

Ja sam w dawnych czasach PSX-a jechałem na piratach, bo "drogie te gry i w ogóle". Po zakupie PS3 problem braku piratów rozwiązałem łatwo: zbierałem sporo informacji przed zakupem i kupowałem gry ostrożnie. Jeśli okazywały się niewypałami to szły na sprzedaż albo wymianę, straty minimalne. Kiedy wiedziałem, że gra będzie słaba ale coś mnie ciągnęło (FFXIII), kupowałem z drugiej ręki i też był spokój. Skoro biedny student może tak działać - każdy inny raczej też sobie poradzi.

Druga sprawa, że jak przeszedłem Amnezję na PC (pirat), to uczciwie poszedłem kupić oryginał w sklepie. Potwierdzam mit o sporadycznym pozytywnym działaniu piratów :)
Moje pięści krwawią śmiercią!

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:25:31 »
Ja mam takie nawyki że lubię sprawdzać dużo gier, ale mało kończę, większość szybko mi się nudzi, szukam tych perełek które mnie pochłoną, a grając na orginałach raczej to mało prawdopodobne[...]
Mało prawdopodobne bo zacząłeś piracic, bez piracenia kazda gra by Cie wchlonela albo byś poswiecil jej choc troche wiecej czasu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 00:48:11 wysłana przez VanDarkholme »
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:32:38 »
mnie ogolnie piractwo srednio rusza kiedy chodzi o to ze ktos nie ma kasy albo twierdzi ze nie ma itd., sam ściągnąłem więcej gier niż kupiłem (Amiga/PSX/Saturn/PS2/Dreamcast/PC), ale jak ktos dorabia do tego wielką filozofie walki z korporacją o wolność konsumentów i "niebywale wysokie ceny gier na ktore zaden Polak nie moze sobie pozwolić" to nerwy mi puszczają
zwłaszcza gdy tacy idioci wbijają się na fora na tydzień przed oficjalną premierą i opisują wrażenia z gry
z drugiej strony podobnie bierze mnie kur*ica gdy czytam "genialne" wyliczenia wydawców z cyklu "naszą grę ściągnięto 2 miliony razy z torrentów to znaczy ze sprzedaliśmy o 2 miliony mniej kopii gry" - nie, to że ściągnąłem "Prostytutki vs Zombie Arcade Shooter 4" to nie znaczy, że kupiłbym tę grę gdyby nie była spiracona.

wracając do Vity - ja chętnie kupie - np takie UMVC3 na które nie chce tracić czasu grając na "dużej" konsoli a handheldzie może być bardzo fajną odskocznią
liczę też na Harvest Moona jakiegoś na Vitę :D
ogolnie nigdy nie mialem ciśnienia na handhelda, ale w przypadku Vity nie ma tej "p***dółkowatości" znanej z innych handheldów - czyli słabej grafy i 100 odmian tetrisa/bubblebobble/arkanoida

to co mnie martwi w Vicie to konieczność kupna dwóch wersji tej samej gry - np przy UMVC3, SFxT etc. - fajnie byloby gdyby wydawcy wypuszczali jakieś sensowne bundle PS3+PSV
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:36:38 »
A ja jak kupilem PSP to tydzien szukalem wszedzie Jeanne d'Arc - nie bylo gdzie kupic nawet na aukcjach (a mam tez via firma dojscie do wielu kanalow). I sie wkur* i walnalem pandore.

Offtop> kocham tą grę. Najlepsza na PSP.
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:59:49 »
Cytat: Bolgan
Bla Bla Bla


Napisałem otwarcie i to dwa razy że jestem złodziejem i że kradnę, a jak mnie cytujesz, to cytuj mnie normalnie, a nie po frajersku. Może wtedy by do Ciebie dotarło co napisałem. Gdzie tam widzisz usprawiedliwianie się? Czytaj ze zrozumieniem, napisałem co robie i tyle, Piractwo to kradzież, piractwo to piractwo, stare czy nowe jeżeli jest nelegalnie zamieszczone na sieci, jest piractwem. Swoim postem udowodniłeś tylko to, że masz w głowie kasztana.

Ja mam takie nawyki że lubię sprawdzać dużo gier, ale mało kończę, większość szybko mi się nudzi, szukam tych perełek które mnie pochłoną, a grając na orginałach raczej to mało prawdopodobne[...]
Mało prawdopodobne bo zacząłeś piracic, bez piracenia kazda gra by Cie wchlonela.

Niesamowite..... to rozumiem że jakbym nie ściągał filmów z sieci, to wchłonełoby mnie "American Pie 4" albo jakbym nie jadł frytek to by mi smakowały ziemniaki? Zycie w błogiej niewiedzy vs nielegalna ale szeroka perspektywa. Dobro i zło są na szali, każdy wyważa według własnej skali.....

   A tak wogule ja nie zaczałem piracić tylko piraciłem od zawsze gdy miałem 4 lata to jest w 90 roku cieżko było pirata a co dopiero o orginał, były też czasy gdzie nie miałem siana nawet na pirata więc mnie nie ratowały nawet kopie :]. Jednak nasz growy świat się zmienił i fajnie  a tak nawiasem w życiu miałem całkiem dużo orginałów jak na poziom 'polactwa" którym wg niektórych emanuję.

Jeśli ktoś ma zamiar umorlaniać mnie - zdeklarowanego złodzieja własności intelektualnej, to proszę najpierw o wykasowanie seriali i wszystkich mp3 z dysku bo podjeżdza to hipokryzją i mesjanizmem odwróconego dekalogu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 01:15:06 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2011, 11:17:06 »
Dodam tylko, że kupowanie używek to też działanie na szkodę twórcy/wydawcy, niezgodne z licencją gry, rozpatrywane na równi z piractwem.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2011, 11:59:31 »
Czyli działalność gamestopów, które w takim USA są na co trzeciej ulicy, jest niby nielegalna? :p

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:20:05 »
Jak ostatnio sprawdzałem to było zgodne z licencją gry, ale co ja tam wiem. Poza tym różnica jest oczywista - przy kupowaniu używki liczba kopii na rynku się nie zmienia, przy piractwie - zmienia, tyle że bez korzyści dla twórcy. Innymi słowy - jak na Ursynowie 10 osób chce kupić grę Catherine, to co najmniej 1 musi ją faktycznie kupić, a reszta musi poczekać ten tydzień/dwa/miesiąc, aż pierwsza skończy. I wtedy i tak tylko druga kupi. W międzyczasie cena nówki spada, część z tych 10 osób może się jednak zdecyduje na nówkę - powiedzmy że łącznie kupiło grę 5 osób.
A jakby zamiast tego piracić? 10 osób ściąga, jedną rusza sumienie i idzie do sklepu żeby udowodnić, że "jak mi się coś podoba to za to płacę". No faktycznie ten rynek wtórny to nawet większe szkody niż piractwo :f

Poza tym online passy, dodatki takie jak Catwoman w Arkham City - dla mnie deal jest całkiem uczciwy. Jak kogoś stać na nową kopię, to ma ku temu powód. Jak kupi używkę, to przynajmniej odda część kasy twórcom w postaci Online Passa. Poza tym kupując używkę wspiera rynek wtórny - a dzięki rynkowi wtórnemu m.in. pierwsza osoba w ogóle kupiła tę grę, bo wiedziała, że odzyska część pieniędzy sprzedając tę kopię po tygodniu.

@Bolgan: No dobrze, no to tym razem cytat dokładny.
Cytuj
Przerobine Psp w porównaniu do nieprzerobionego jest o wiele fajniejsze, emulatory, komuniakatory, gierki, nie trzeba tych umdeków nosić.
Cytuj
Ja mam takie nawyki że lubię sprawdzać dużo gier, ale mało kończę, większość szybko mi się nudzi, szukam tych perełek które mnie pochłoną, a grając na orginałach raczej to mało prawdopodobne
Cytuj
Na dobrą sprawę jakbym miał nie piracić to bym sobie nie pooglądał starych walk bokserskich czy meczy nawet głupiego dokumentu o ćpunach bym nie mógł zobaczyć bo bym go musiał szukać w archiwach i zamawiać kasetę VHS z east Ohio.

Oj pewnie, zapewniasz że wiesz że to kradzież i to kilkukrotnie. Ale jeśli to powyżej to nie jest usprawiedliwianie się, to ja nie wiem co jest :p
smh tbh fam

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:21:02 »
Czyli działalność gamestopów, które w takim USA są na co trzeciej ulicy, jest niby nielegalna? :p
Jest legalna wg. kodeksu prawnego. Wg. wydawców gier (i chyba jakieś tam kruczki na poparcie ich chorych tez istnieją/istniały) jest i powinno być nielegalne. Przecież online pass i wszystkie jemu podobne wynalazki w pierwszej kolejności powstały jako anty-gamestop software.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 12:23:01 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:49:16 »

@Bolgan: No dobrze, no to tym razem cytat dokładny.
Cytuj
Przerobine Psp w porównaniu do nieprzerobionego jest o wiele fajniejsze, emulatory, komuniakatory, gierki, nie trzeba tych umdeków nosić.
Cytuj
Ja mam takie nawyki że lubię sprawdzać dużo gier, ale mało kończę, większość szybko mi się nudzi, szukam tych perełek które mnie pochłoną, a grając na orginałach raczej to mało prawdopodobne
Cytuj
Na dobrą sprawę jakbym miał nie piracić to bym sobie nie pooglądał starych walk bokserskich czy meczy nawet głupiego dokumentu o ćpunach bym nie mógł zobaczyć bo bym go musiał szukać w archiwach i zamawiać kasetę VHS z east Ohio.

Oj pewnie, zapewniasz że wiesz że to kradzież i to kilkukrotnie. Ale jeśli to powyżej to nie jest usprawiedliwianie się, to ja nie wiem co jest :p

To jest powód.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2011, 16:23:20 »
Jak ostatnio sprawdzałem to było zgodne z licencją gry, ale co ja tam wiem.
Otwórz sobie instrukcję dowolnej gry na PS3 lub wejdź TUTAJ
Czytamy:
Cytuj
Zabrania się dzierżawienia, wypożyczania, udzielania podlicencji, publikowania, modyfikowania, adaptowania oraz tłumaczenia jakiejkolwiek części gry.
(...)
Nie można odsprzedawać gry bez wyraźnej zgody firmy Sony Computer Entertainment Europe
Wzmiankę taką znajdziesz w każdej instrukcji do gry.

Poza tym różnica jest oczywista - przy kupowaniu używki liczba kopii na rynku się nie zmienia, przy piractwie - zmienia, tyle że bez korzyści dla twórcy.
Rozszerzę Twój tok rozumowania: przy kupowaniu używki liczba użytkowników danego produktu na rynku zwiększa się, przy piractwie - zwiększa się, w obu przypadkach bez korzyści dla twórcy.
Ba, powiem więcej - jest szansa, że "pirat" się nawróci i kupi folię, nigdy nie słyszałem o przypadku, żeby kupujący używki nabył potem nówkę. ;D

Dla wydawcy nie jest istotne to, że czasem sobie kupisz używkę, a czasem nówkę po niższej cenie; nie kupiłeś folii = nie przekazałeś żadnych pieniędzy dystrybutorowi, jesteś więc traktowany na równi z piratem.

Cytuj
Innymi słowy - jak na Ursynowie 10 osób chce kupić grę Catherine, to co najmniej 1 musi ją faktycznie kupić, a reszta musi poczekać ten tydzień/dwa/miesiąc, aż pierwsza skończy. I wtedy i tak tylko druga kupi. W międzyczasie cena nówki spada, część z tych 10 osób może się jednak zdecyduje na nówkę - powiedzmy że łącznie kupiło grę 5 osób.
Hehe, cudowna teoria, zakładająca, że Ursynów to bezludna wyspa bez dostępu do Internetu, a listonosze tam nie dochodzą.

Cytuj
Poza tym kupując używkę wspiera rynek wtórny - a dzięki rynkowi wtórnemu m.in. pierwsza osoba w ogóle kupiła tę grę, bo wiedziała, że odzyska część pieniędzy sprzedając tę kopię po tygodniu.
To jedyny sensowny argument usprawiedliwiający kupowanie używek, cała reszta jest tylko usprawiedliwianiem swojego sumienia, bo "przecież zapłaciłem  za tę używkę, nie to co pirat, więc ja nie jestem złodziejem".

Ciekawy paradoks występuje na forum PS3Site - z jednej strony dział Giełda, handel/wymiana używkami, a z drugiej zakaz tworzenia ekip do zakupów PSN, bo "to okradanie twórców i niezgodne z licencją"... :D

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2011, 16:30:23 »
To jakim cudem Gamestop, Gametrade czy Świat Gier istnieją :o ?

A co do Ursynowa, to był kutfa przykład, równie dobrze mógłbym powiedzieć o kilku tysiącach osób i całej Polsce, wychodzi na to samo - sporo osób musi jednak tę grę kupić.
smh tbh fam