Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 204075 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:29:01 »
oook ; D

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 03, 2011, 20:23:40 »
Ferie, więc chyba w końcu przyszedł czas na Ghost Trick, Picrossa 3D oraz nowego Golden Suna :)

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 04, 2011, 00:02:31 »
okej, kilka rzeczy sie skonczylo i zaczelo przez jakis tam okres czasu ; ).
skonczylem w koncu(grac w) final fantasy 13. bawilem sie swietnie, jedynie post game slabszy. juz chyba cos wiecej pisalem na temat tej gry i zdanie sie nie zmienilo. bardzo mile zaskoczenie.

na psp skonczylem remake pierwszego star oceana. tu tez okej, jednak jest najslabsza ze wszytkich czesci. po totalnie super(ale niedocenianej :() dwojce i fajnej trojce myslalem ze bedzie cos super. ale wyszedl calkiem porzadny jrpg. w sumie... to remake gry z 1996 roku wiec okej ;p. stety badz istey gra jest dosyc krotka jak na jrpg.

a na ps2 udalo mi sie skonczyc mgs2... i jestem w szoku. po wielu dosyc roznych opiniach nt. gry bylem nastawiony  na sredniaka... i bardzo sie mylilem. gra zabila mnie historia w niej przedstawiona, takich twistow sie nie spodziewalem. wiadomo, czasu wlasciwej rozgrywki mamy tu nie wiele, gameplay nie jest jakis wybitny... ale swoja trescia i przeslaniem gra naprawde jest wyjatkowa. ostatnie sceny, ostatnia rozmowa przez codec, kilka zdan po napisach koncowych... dawno zadna gra nie wywolala we mnie takich emocji. chyba sie stane fanem serii, wczesniej gralem w jednyke na psx(w 2009 roku lol). az nie moge sie doczekac snake eatera ; ).

a zaczetych to ff8(nie wiem ktory raz) po polsku na psp i persona 3(w koncu!) na ps2. i standardowo tekkenik i ggac ;d


Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 04, 2011, 00:42:13 »
Ja kończę trophiesy w Castlevanii:LoS (która strasznie mnie zawiodła, ale to swoją drogą)

Po tym biorę się za rzeźbienie platyny w Disgaea'i 3. Zajmie mi to pewnie najbliższe 5 lat, więc do premiery TTT2 mam w co grać...

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 04, 2011, 00:45:05 »
 
az nie moge sie doczekac snake eatera ; ).
ja niedawno temu skończyłem snejk itera i generalnie mnie zamordował tak że rodzina od kilku dni identyfikuje moje zwłoki
ale powoli dochodzę do siebie

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 04, 2011, 02:37:24 »
@mace

Az Ci zazdrosze... Przejscie Snake Eater'a pierwszy raz mozna niestety przezyc tylko raz...

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 04, 2011, 02:43:03 »
Az Ci zazdrosze... Przejscie Snake Eater'a pierwszy raz mozna niestety przezyc tylko raz...

Ja pamiętam jak dziś, siedziałem z padem w ciemnym pokoju, oświetlony tylko przez stary TV. Diabelna końcówka zaczęła się o 2, zanim skończyłem gameplay, przesłuchałem rozmowy etc, była już 6. Tak niewyspany i tak zadowolony jeszcze na zajęciach nie byłem (wówczas)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Bellevar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Bellevar
  • Skąd: Grudzidz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 05, 2011, 02:06:53 »
Ferie, więc chyba w końcu przyszedł czas na Ghost Trick, Picrossa 3D oraz nowego Golden Suna :)

Di 22 luty na DS'a wychodzi dobry jrpg Radiant Historia. Może być nawet lepszy od Golden Sun'a.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 05, 2011, 10:34:40 »
Ferie, więc chyba w końcu przyszedł czas na Ghost Trick, Picrossa 3D oraz nowego Golden Suna :)

Di 22 luty na DS'a wychodzi dobry jrpg Radiant Historia. Może być nawet lepszy od Golden Sun'a.
Golden Suna chcę przejść z sentymentu do poprzednich części :) Na jRPG-i - ogólnie - nie bardzo mam czas.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 09, 2011, 17:29:07 »
Mam pytanko. Jak spędziłem pierwszą godzinę grania w Demon's Souls chwaląc grę za atmosferę/klimat/styl, i bluzgając z góry na dół za gameplay, to powinienem sobie od razu odpuścić, czy też DS to jedna z tych gier, które "robią się dobre później"?
Moje pięści krwawią śmiercią!

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 09, 2011, 18:40:36 »
to tytuł oparty na czystej rozgrywce, nie ma fabuły zbytnio etc. Albo się to komuś podoba albo nie, jak z bijatykami. Ja nabiłem ostatni level ale to tylko dlatego, że uwielbiam takie gry. Hack 'n slash gdzie wszystko opiera się tylko na rozgrywce, planowanie przechodzenia gry pod kątem różnych dupereli, szczypta fajnego grindu, challenge. Wiele osób uważa, że to gra ciężka, inni ciskają padami a wg mnie to po prostu oldskulowy tytuł, który nie jest z gatunku instant gratification, ona ma uczyć cierpliwości oraz niepopełniania błędów. Tak się kiedyś robiło gry SP.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 10, 2011, 00:56:42 »
z tą fabułą to nie przesadzaj - fabuła jest i to bardzo fajna tyle, że sposób narracji znacznie odbiega od dzisiejszych standardów - w sensie nie masz cutscenek gdzie jest wszystko wyjaśnione i to nie jest tak że każdy napotkany NPC przy pierwszym zagadaniu zaczyna nawijać jak katarynka ("o witaj nieznajomy - usiądź teraz i posłuchaj jak przez półgodziny przyblizam ci realia świata")
ot gra specyficzna i tyle - jak ktoś nie lubi grindowania i raczej spodziewa się porywającej rozgrywki to DS nie jest dobrym tytułem - tutaj chodzi o to, żeby zaliczyć perfect run'a i mieć radochę po zabiciu smoka przy pomocy 300 wystrzelonych strzał
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 10, 2011, 02:40:28 »
No dobra Tejotl, to spróbuję chociaż pierwszy zamek cały przejść i zobaczę, co potem. Trochę mnie wkurza właśnie ten brak narracji, bo do "trudności" już się przyzwyczaiłem. Niemniej gra mogłaby dać czasem mapę lokacji, albo chociaż jakiś cel ciut precyzyjniejszy niż "idź tam, zabij co się da, zbierz co się da", bo tak jak jest, trochę mnie uderza bezcelowość.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 10, 2011, 18:19:50 »
Farmvill na facebooku mnie też uderza bezcelowością a są miliony graczy, którzy nie podzielają mojej opinii. Zamiast się bezcelowo pytać czy to gra dla mnie, obczaj na youtube filmik z gameplay jakiś krótki a potem oceń sam czy ci pasi czy nie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 11, 2011, 03:36:08 »
Pytam Dadrocie, czy gra się rozkręca a nie, czy jest dla mnie. Jeśli moje pytanie uważasz za bezcelowe, to po co marnujesz czas na pisanie odpowiedzi na X zdań? EOT.

(btw: zmieniłem broń ze startowej halabardy na zwykły miecz i okazało się, że jest fajniej. Niby różnica mała, ale halabarda w tej grze jest chyba zaskryptowana na szukanie najbliższej ściany, żeby się od niej odbić ;) )
Moje pięści krwawią śmiercią!