Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 203996 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 06, 2010, 09:45:24 »
Przejrzałem posta no i widzę że i niektórzy też Ratcheta pomęczyli, z doskoku TOD teraz przechodzę no i w kolejce QFB - TOD już mi się powoli dłuży - to przeskakiwanie pomiędzy planetami bleee, ale całkiem miła odskocznia od Bad Company 2 w którym aktualnie siedzę, odpalę też i MGO, ale na oba tytuły za mało czasu - online po prostu pożera godziny z życia a SSF4 teraz się pojawił. Nie można zapomnieć o Burnoucie i Motorstormach - też masę czasu na to poszło ale jako ścigałki arkade nie mają sobie równych.
Offline - okazjonalnie (czemu doba nie trwa 100h ;) ) na ekranie zawita - Demon Souls, Virtua Tenis, Hot Shot Golf, Afterburner, HAWX, EOJ, Capcom Classic Collection (Commando, Final Fight, G'n'G, Trojan), RR7 (jak dojdę do 100% to chyba zaświecę jak żarówa bo ostatnie wyścigi są nie do ukończenia na złoto ;) ), Tekken 5/6, 1942 Joint Strike, Lumines, Zen Pinball (stół SF2 - miodzio), można by jeszcze powymieniać, bo przez te kilka lat się trochę tego nazbierało ale chyba resztę odpalę z dzieciakiem jak się pojawi, żeby pamiętał w co się kiedyś grało.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 09:57:20 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 06, 2010, 23:05:49 »
Ja w tej chwili skończyłem God Of War III - jeśli chodzi o sam gameplay to super gier - w końcu w broniach czuć power i jest sens przełączać się między różnymi ich rodzajami. Do tego na cześć przeciwników ewidentnie trzeba korzystać z konkretnego "sposobu" a nie jak w poprzednich GOW'ach, że kwadrat, kwadrat, trójkąt i do przodu :D Grafika też robi świetne wrażenie chociaż w wielu miejscach można dostrzec całą masę "oszustw" i "sztuczek" rodem z PS2. Więc mimo że gra wygląda obłędnie w sumie nie można jej "technicznie" porównywać do Uncharted 2, który jest "perfekcyjny" i "kompletny" w temacie cieniowania, animacji czy fizyki, a God of War stawia na efekciarskie widoki i piękny styl, które przykrywają wiele technicznych niedoskonałości. Totalną porażką jest natomiast fabuła - nie tyle jej główny zarys (który jako tako kupy się trzyma), ale cała masa nielogicznych "szczegółów"... Pewnie przygotuje długiego posta na forum PSX EXTREME (fajboje mnie zjedzą ale co tam - niech znajdą logiczne kontrargumenty). 

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 07, 2010, 17:57:07 »
Half-minute hero skończony. Bardzo mi się ta gra podobała, szczególnie humor, muzyczka (tworząca miejscami świetny klimacik) no i lekka i przyjemna rozgrywka:).
Lada dzień zaczynam legend of mana z psx'a. Zawsze mnie ta gra interesowała no a że jest na dwie osoby to będzie fajnie:).

No i wciąż bawię się w ff13. Gram sobię powolutku na clear save'ie, 130h na liczniku i jeszcze trochę zostało do zdobycia:P.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 08, 2010, 10:02:50 »
Eh,a mnie siostra dalej męczy psychicznie bo dalej mi nie przywiozła FF13... mało gra, bo nie ma czasu i wychodz na to, że chyba nigdy tego nie dostanę xD

Legend of mana... kurczę, strasznie sie przy tej grze męczyłem... nie wiem dlaczego. Jakoś to źle wspominam. Jeśli interesują Cię RPGi z PSXa to polecam np Breath of Fire 3 i 4 jeśli jeszcze nie grałeś. Coś wspaniałego.

Ja sam niedługo chyba zacznę znowu przechodzić Parasite Eve 1 i 2... jak dla mnie to są jedne z najlepszych gier w jakie grałem (szczególnie dwójka)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 08, 2010, 11:57:54 »
z klasyków z psx polecam następujące tytuły: xenogears, suikoden I&II, chrono cross, grandia i bardzo overlooked grę mianowicie Blood omen legacy of Kain - pierwszą część. Gra ma uber klimat i jest ZAJEBISTA i oryginalna. ja teraz sobie na psp powolutku ff9 przechodzę, ponieważ obok 13ki i 11ki to jedyna część która mnie ominęła. Ponadto super jest Final fantasy tactics jeśli ktoś nie grał polecam.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 08, 2010, 12:06:32 »
Ponadto super jest Final fantasy tactics jeśli ktoś nie grał polecam.

Tactics Ogre - The Knight Of Lodis. FFT przy tym ssie. :>

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 08, 2010, 15:24:29 »
Wątpię;]. FFT to jak dla mnie gra ponad czasowa, przechodziłem już chyba z 5 razy, do żadnej innej gry tego typu tak dobrze mi się nie wraca:>.

Ringu w BoF4 grałem. Generalnie to grałem we wszystkie rpg'i w które miałem zagrać, z psx'a, kilkanaście lat temu kiedy miałem psx'a. Wyjątkiem jest mana na którą wtedy nie było chyba już czasu, a że dziewczyna chce w to ze mną zagrać to czemu nie, tym bardziej że jest to na dwie osoby.
Poza tym wyjątkiem to nie chce mi się grać w coś co już jest stare jak niektórzy użytkownicy na tym forum, a w co nie chciało mi się grać wtedy kiedy miałem okazję. Nie zmusiłbym się do sprawdzenia takiego BOF3 (które mnie nawet nie interesowało) lub PE1 (które było świetne ale którego widziałem już 80% gameplaya razem z bonusami) teraz jest to już zbyt brzydkie, zbyt archaiczne i bym potrzebował jakiś wspomnień z tym by zadziałał sentyment, by mi się chciało do tego wracać:P.

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 08, 2010, 15:43:18 »
ja z kolei zrobilem sobie mala przerwe od cudownego Star Oceana 3(do niektorych battle trophies trzeba sie przygotowywac mentalnie przez jakis czas ;p) i zaczalem sobie grac w... FFX. lol, ta gra to chyba moj ulubiony final na ps2. swietny system gry, system walki mimo iz turowy to strasznie mi odpowiada. historia tez daje rade, pomimo kilku banalow (tidus pojawia sie nie wiadomo skad, gada totalne glupoty, ale... ludzie mu i tak ufaja i zapraszaja do druzyny ROTFL :D tzn. potem to juz ma jakis tam sens, no ale na poczatku jest niesmak ;p). generalnie swietna gra ;).
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 08, 2010, 15:46:39 »
Wątpię;]. FFT to jak dla mnie gra ponad czasowa, przechodziłem już chyba z 5 razy, do żadnej innej gry tego typu tak dobrze mi się nie wraca:>.

A ja mam to samo w przypadku TKoL, za to żadnego Finala nie dałem rady przełknąć, Tacticsa też nie. :P

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 08, 2010, 16:08:14 »
Wątpię;]. FFT to jak dla mnie gra ponad czasowa, przechodziłem już chyba z 5 razy, do żadnej innej gry tego typu tak dobrze mi się nie wraca:>.

Ringu w BoF4 grałem. Generalnie to grałem we wszystkie rpg'i w które miałem zagrać, z psx'a, kilkanaście lat temu kiedy miałem psx'a. Wyjątkiem jest mana na którą wtedy nie było chyba już czasu, a że dziewczyna chce w to ze mną zagrać to czemu nie, tym bardziej że jest to na dwie osoby.
Poza tym wyjątkiem to nie chce mi się grać w coś co już jest stare jak niektórzy użytkownicy na tym forum, a w co nie chciało mi się grać wtedy kiedy miałem okazję. Nie zmusiłbym się do sprawdzenia takiego BOF3 (które mnie nawet nie interesowało) lub PE1 (które było świetne ale którego widziałem już 80% gameplaya razem z bonusami) teraz jest to już zbyt brzydkie, zbyt archaiczne i bym potrzebował jakiś wspomnień z tym by zadziałał sentyment, by mi się chciało do tego wracać:P.

Mi się właśnie w te stare RPGi dalej najprzyjemniej gra. Najlepiej wspominam Finale, BoF, Star Ocean, PE, Legend Of Dragoon, Valkyrie Profile, Chrono Cross i Xenogears. W sumie to na PS2 nie było wiele gier, które mnie podobnie wciągneły.

Z kolei gra na której prawie osiwiałem to Dragon Warrior 7. Grał ktoś w to?

Grałem w to dawno temu, za czasów kiedy jeszcze internet nie gościł w moim domu. Poziom trudności wydawał mi się niemal z kosmosu, w dodatku w wielu momentach nie wiedziałem co robić i gdzie iść. W sumie wyszło na to, że na pierwszy CD zeszło około 150 godzin (do czasu aż na giełdzie komputerowej dorwałem stare numery jakiegoś pisma z wydrukowanym opisem gry) i prawie się zabiłem jak okazało się, że drugi CD był wadliwy i nie mogę dalej grać.... do dnia dzisiejszego nie mam "odwagi", żeby zacząć to przechodzić od nowa.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 08, 2010, 16:37:24 »
Dragon quest 7 znaczy sie?

Nie specjalnie mnie ciągnęło do tej serii. Widziałem ostatnią część która wyszła na ps2 i nie podobało mi się.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 08, 2010, 17:20:36 »
Tak, Dragon Quest 7. U nas (albo w USA) seria wydana pod tytulem Dragon Warrior. Grałem tylko w tą jedną część. Może kiedyś zabiorę się za reszte.

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 10, 2010, 13:38:25 »
dragon warrior 7? tez próbowalem w to grac. jednak nes'owa rozgrywka mnie odrzucila. a najbardziej to mnie odrzucil bohater ktory wygladal jak krasnoludek, ktory wpadl do kubła z(o ile dobrze pamietam) zielona farba ;p.
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 10, 2010, 17:12:58 »
No faktycznie, główny bohater to trochę niewypał ze strony Akiry Toriamy (który projektował również wszystkie inne postaci oraz przeciwników/bossów) ale jednak jakimś cudem ta gra pobiła chyba ilością sprzedanych egzemplarzy FF wtedy. Z tej gierki najlepiej wspominam chyba system klas postaci i to, że była jednak bardzo wciągająca po jakimś czasie. Grafika/muzyka okropne (chociaż element audiowizualny się mało dla mnie liczy, to tutaj muzyka grała mi na nerwach przez cały czas a najgorsza to już była kamera...)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 11, 2010, 23:28:55 »
Z mojej strony FF Tactics wrocil na salony polecam jak kogoś poprzednie posty nie zachęciły, no i jeszcze nie przeszedłem FF8 i FF9 co mnie w zasadzie cieszy, mimo że zespoilowano mi kim jest laguna,i tak wiele zabawy przedemna. Pozaty mchyba się pokuszę o zakup na psn bo na emu to nie to samo jednak. Jeszcze GOWa konczę, mam zamiar FF13 dorwać i Heavy Rain. 


Jesteś GRZYBIORZEM.