Autor Wątek: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]  (Przeczytany 18729 razy)

sla

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
  • Skąd: Kraków
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 05, 2012, 09:27:02 »
Co do łamania, ponoć Sony wycofało z PS Store Motorstorm Arctic Edge (PSP) ponieważ miał jakiś exploit, który pozwalał (miał pozwolić) na instalację lewego softu i homebrew. Pewnie kwestia czasu jak Vita pęknie.

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 05, 2012, 09:39:59 »
Ja kupilem Vite w dniu premiery i tez czekam na jakies info odnosnie zlamania jej:D

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 05, 2012, 10:23:06 »
Ten Motorstorm pozwalał na załadowanie Half Byte Loadera dla Vity poprzez emulator PSP - to było "środowisko" do odpalania części HB, nie wiązało się w żadnym stopniu z możliwością odpalania gier z PSP, a co dopiero Vity.

sla

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
  • Skąd: Kraków
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 05, 2012, 13:52:31 »
Przydałoby się, żeby YT normalnie działało w przeglądarce Vity i fajną opcją byłoby otwieranie PDFów. Zapewne oryginalny stuff na to nie pozwoli i będzie trzeba patrzyć na HB. Co do przerabiania, to mtv - kupię sobie MK i nic mi więcej nie potrzeba :D

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 05, 2012, 15:12:02 »
Nikt nie zblizyl sie do zlamania Vity, HBL to zupelnie cos innego. Nie wydaje mi sie, aby zlamali ja nawet za rok. Po pierwsze to pierwsza konsola tak mocno zintegrowana z siecia. Po drugie kazda gra jest inaczej zabezpieczana. Po trzecie nikt nie wie ile amych zabezpieczen i gdzie zrobilo Sony - wystarczy pamietac ile czasu zajelo ogarniecie tego na PS3 (a i tak potem 1 update softu na 3.56 i posprzatane). A Vita wyszla 5 lat pozniej, wiec latwo sobie wyobrazic jakie doswiadczenie na tym polu ma tutaj Sony.

Brak obslugi Youtube to mala wtopa przy Vicie. Mam nadzieje, ze Sony juz negocjuje aby pojawila sie aplikacja Youtube. Samego flasha moze nie byc. Ale skoro konsolka jest tak mocno na socialspam nstawiona (FB, twittery bajery) to YT poprostu must be i ludzie to sami wymusza. Jedyna rzecz ktorej mi brakuje w tej konsolce (+jRPGI of coz; )
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 15:14:10 wysłana przez Solo »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 05, 2012, 22:07:45 »
Podczas Capcom Fight Clubu będzie można przetestować Vitę w przeznaczonej do tego strefie :).

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 05, 2012, 23:30:45 »
Ja już trochę PSV poużywałem i ogólnie mi się podoba, ale mam trochę zastrzeżeń.
Funkcje multimedialne są słabe - materiały trzeba przegrywać przy pomocy tego całego "kreatora zawartości", do tego non stop coś mu się nie podoba (zły format/kodek czy za duża rozdzielczość filmów). Przeglądarka nie jest tragiczna, ale jakaś Opera by się zdecydowanie przydała. Podobnie jak porządny klient YT.
Gałki analogowe są takie sobie - póki co wydają się być mało precyzyjne i mało wygodne. Miejmy nadzieję, że podobnie jak na dużych konsolach (szczególnie w przypadku COD'a) programistom uda się z czasem dobrać czułość, nieliniowość, deadzone, lekki auto-aim itp. itd. tak żeby jednak grało się lepiej. Trochę problematyczny jest też brak L2/R2 - niby dzięki 2 gałkom można już grać w większość gier podobnych do tych z dużych konsol, ale w niektórych przypadkach może zabraknąć przycisków (zwłaszcza że nie ma też L3/R3). No i bateria - nie jest jakaś tragiczna, ale mogła by być ciutkę lepsza (tak z 30-50% więcej pojemności).

sla

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
  • Skąd: Kraków
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 06, 2012, 09:13:46 »
Przydałoby się, żeby bateria była wymienna. Oczywiście przesadzam, ale już się zastanawiam jaka jest jej żywotność i czy będzie jakaś możliwość wymiany, jak padnie.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 06, 2012, 22:47:47 »
wymiana - tak, ale tylko przy naruszeniu gwarancji - przynajmniej tak to wyglada na te chwile
nie wiem jak to technicznie wyglada ale z tego co mowia to spadek zywotnosci baterii to jest kwestia kilkuset ladowań - takze to moze byc kwestia roku/dwoch?
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 07, 2012, 04:23:47 »
Polecam śledzić 2 wiodące serwisy scenowe

psx-scene.com
ps3hax.net

jeżeli coś się wydarzy, oni będą wiedzieć pierwsi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2012, 04:38:11 wysłana przez Grey »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 07, 2012, 09:44:13 »
PePe co do L2/R2 itp - ale oczywiscie, ze sa - na tylnym ekranie dotykowym ,powiedzmy w najprostrzej opcji lewa polowa tylnego to L2, a prawa to R2 ; ).