Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 204884 razy)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #795 dnia: Sierpień 07, 2012, 13:50:22 »
RoF <3

Muszę się zebrać w sobie żeby gwiazdki na arenie porobić :D

Bati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ludzka dzida
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bati_KING
  • Skąd: Bytom
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #796 dnia: Sierpień 07, 2012, 14:15:35 »
Vindictus ;D
Flamingo KUR*A

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #797 dnia: Sierpień 07, 2012, 14:39:00 »
Resonance jest świetny, ale nieco irytuje mnie to, ze nie można wejść do menu podczas eksploracji dungeonu bo odbywa się ona non stop w battle mode.

System i oprawa kopie zadek:).
"Don't f%ck with a witch"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #798 dnia: Sierpień 07, 2012, 16:26:15 »
RoF <3

Muszę się zebrać w sobie żeby gwiazdki na arenie porobić :D
Max 15 godzin grindu ;)

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #799 dnia: Sierpień 18, 2012, 13:55:47 »
40h w RoF i dopiero 7 chapter;]. System walki to arcydzieło - chyba najlepszy w jRPG na tej generacji (w zasadzie to jest nic innego jak zmodyfikowany system Valkyrie Profile 2 - ba nawet jak pierwszy raz odpaliłem grę to mi się z nią skojarzyło;]). Fabuła...jakaś tam jest, szkoda tylko że na drugim planie, bo na pierwszym wykonujemy jakieś wątpliwe questy fabularne w postaci "przynieś mi butelkę wina, której strzeże Yeti" i np. chapter później "przynieś lekarstwo z tej samej lokacji". W końcu po godzinach sępienia Hexów udało mi się odkryć prawie całą mapę (wszystko co w tej chwili mogę) i mogę olać temat - szkoda tylko, że mapa jest tak chamsko zaprojektowana i nie można podłączyć kilku terminali do niektórych miejsc - np. do Wonderland chyba nic się nie da podłączyć, a słyszałem że tam się 'fajne' rzeczy dzieją;]. Obecnie mam ok. 60 LV, (3x mniej więcej HG lv.23 + MG lv. 25 + 'rzucajki' lv. 15) co jak na 7 chapter myślę, ze jest całkiem ok, a przed końcem chaptera chcę jeszcze pogrindować na ognistych Yeti w Etsii (dobre miejsce w tym momencie - Yeti+jego body parts to tak na oko 20K+ EXP za sztukę).

Nie rozumiem co takiego trudnego ludzie w tej grze widzą - jest trochę bardziej wymagająca, ale po kosmosach jakie ludzie pisali spodziewałem się mega hardkoru, a prawda jest taka, ze jak poświęci się tę godzinkę na początku na tutoriala + trochę praktyki na arenie aby skumać system i w walce planuje się z wyprzedzeniem co mamy zamiar zrobić to gra jest bardzo przystępna pod względem poziomu trudności. Ale fakt, FFXIII to to nie jest gdzie przez 90% gry nawalamy tępo auto-battle.

Tak czy siak - gra rządzi;].
"Don't f%ck with a witch"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #800 dnia: Sierpień 18, 2012, 14:16:09 »
Fabuła później wchodzi w miarę na pierwszy plan, ale gra wymaga przynajmniej drugiego przejścia - wtedy w pewnych momentach już na początku gry wrzuca się banan na ryj i radocha, że całość zaczyna się bardzo sensownie układać ;) Dla fabuły też bardzo istotne jest rozmawianie co chapter ze wszystkimi (!) Npcami, bo zwłaszcza później mają konkretne rzeczy do powiedzenia.
Co do poziomu trudności - jest ciężko na początku kiedy nie wszystko się jeszcze rozumie, mamy mało bezeli, słabe bronie itd, a i tak w sumie wtedy da się nadrobić sprytem (i odrobiną farta). Ja za pierwszm razem na ostatnim bossie mialem chyba sub90 lvl w całym teamie i było trudno, mając wyższy i grindując nachalnie można było całą grę łykać na szczała (level cap wynosi 300).
Na szczęście post-game dungeon wyciska z gracza więcej :)

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #801 dnia: Sierpień 18, 2012, 16:53:50 »
Ja kupowanie w ciemno sobie odpuściłem bo to byłby pierwszy JRPG i nie chciałem ryzykować i tak jak czytałem to IMO to takie proste nie jest ale to kwestia tego że to nie Front Mission w którym mogę godzinę robić jedną turę ;)

U mnie na tapecie ostatnio trochę Vindictusa z domieszką Ghost Recon Online zakrapianym FM3 ;)
"Sua Sponte"

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #802 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:53:52 »
zostałem pozbawiony telewizora crt przez co nie moge grac na mojej kochanej ps2 (grałem w super robot wars @3, super gra... dla fanów mechów :D). przez co z braku laku zaczelem ogrywac gry na kieszonsolki. na pierwszy ogień poszła Castlevania Order of Ecclesia na DS'a. ta gra jest za dobra. muzyka, fajne postacie, scenariusz zjadliwy(scenariusze w Castlevaniach nie robily nigdy na mnie specjalnego wrazenia, ale taki juz chyba urok serii) wysoki poziom trudnosci(czasem nawet aż za wysoki...). no perełka, nie spodziewałem sie takiego kozaka. chyba moja 2ga w kolejnosci co do ulubionych Castlevanii(na pierwszym miejscu Symphony of the Night ktorej chyba nic nie pobije).

teraz mam zamiar ograc w końcu phoenix wrighty, zobaczymy jak to bedzie.
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #803 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:55:23 »
Mi tam posty Grave'a przypomniały, że chciałem już dawno temu gierkę obczaić, więc czym prędzej nabyłem cyfrową kopię, co by nie czekać na listonosza/kuriera.

Też mój pierwszy jrpg (nie licząć może Poków, khe khe) i jestem mega zadowolony (chap6 - 30h). Nie czuję specjalnie potrzeby grindu, bo gra faktycznie jakaś super trudna nie jest. Arenka jest bardziej sensowną wersją napierdalania w pocie czoła. Jedyny grind jaki przeżyłem i mnie mocno wkurzył, to misja z częściami manekinów. Nie ma to jak backtracking, fetch  i grind 'please drop' w jednej misji :\
Fabuła jest fajnie przedstawiona. Bardzo subtelna narracja z kapką filozofii i szczyptą humoru. Dawno nie grałem w coś, co w pierwszych 10min nie każe mi ratować świata :)

Co do grafy to o ile areny są raczej mdłe, a stonowane kolory wszystkim do gustu nie przypadną, to modele i projekty postaci i przeciwników są naprawdę na elo poziomie. Do tego customize, kocie uszka, mejdo capy i zajebiście.

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #804 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:22:44 »
Grabczas: W RoFie możesz myśleć godzinę zanim cokolwiek zrobisz, bo gdy stoisz postacią w miejscu to przeciwnicy też stoją.

Być może dlatego gra nie wydaje mi się trudna (nawet na początku) bo sporo o tym słyszałem (w sensie ad.poziomu trudności) i na samym początku pierwsze miejsce do którego się udałem była Arena z której nie wyszedłem dopóki nie skumałem systemu walki:).

Obecnie kończę 13 chapter.

Level postaci 90-100 z czego jakieś 55 należą do karabinów - moja Leanne dual SMG's + dobre party scratchuje każdego bez bonusa:P.

Super sposób na pakowanie MG już w 9 chapterze jest - podciągamy 1.5 EXP i AMP z levelu 6go do Areny, zakładamy sobie akcesorium boostujące EXP (od dziadka dostajemy za lalkę co karmimy tego jak się później okazuje Dwellesta), dajemy postaci 2 x MG i bijemy złotego gluta z 20-3 na Arenie;]. Szybko recoveruje scratch damage ale to dobrze - zwykły strzał z bliska z podpakowanych MG daje damage x8 w górę co przy powiedzmy 50 hitach, 6xEXP (ze wszytskich bonusów) i skipowaniu tur pozostałej 2ki postaci powoduje level up do jakieś półtorej minuty - bez Hero action, bez szukania walk, bez loadingów - używamy 2 przycisków;]. Jedyny minus to farmienie odpowiednich kolorowych hexów aby podciągnąć te bonusy do areny i aby w ogóle je aktywować, no ale jest to imo gra warta świeczki;].
"Don't f%ck with a witch"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #805 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:58:12 »
Ja z kolei w końcu wziąłem się za...



Aktualnie 11h na liczniku.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #806 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:17:54 »
TOMB RAIDER!
Dwa... tak archaiczna się ta gra wydaję. I te "zagadki"... ale klimat wciąż ma fajny
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #807 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:41:26 »
The Settlers Online

Całkiem na poważnie w to cisnę można powiedzieć. Aktualnie 47lv.

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #808 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:33:46 »
Dobra, Neverland jest trudne;]. Zbyt pewny siebie tam poszedłem i pierwszą walkę jakoś wygrałem a w drugiej zostałem zeszmacony:P. Need move levels:P.
"Don't f%ck with a witch"

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #809 dnia: Sierpień 29, 2012, 01:15:26 »
Ja właśnie przeszedłem Bulletstorm - na serio polecam. Grywalność jest bardzo wysoka, a grafika (przynajmniej na X'ie) bardzo dobra. Gra ma pewne irytujące niedoróbki, ale i tak jest godna polecenia i daję kupę frajdy. Poza tym polecam jeszcze Half-minute Hero (na PSP/PSVITA) - do kupienia na PS Store za jakieś 18 zł. Na serio fajna i wciągająca gierka, chociaż nierówna (szczególnie misje księżniczki mnie nudziły, na szczęście bardzo szybko się je przechodziło). Poza tym przeszedłem też niedawno RDR - no ale to jest gra legenda więc pewnie nie trzeba jakoś specjalnie polecać... Z innej beczki przechodzę obecnie Splinter Cell (3) Chaos Theory HD na PS3. Całkiem fajna gra, pomimo paru uproszczeń i nie do końca trafnych rozwiązań w sterowaniu i interakcji z otoczeniem gra się całkiem OK, nie jest jakaś mega "archaiczna". Z drugiej strony, chyba mimo wszystko lepiej grało mi się w najnowsze SC:Conviction. Mam wrażenie, że ludzie krytykując najnowszą odsłonę konfrontowali ją bardziej ze wspomnieniami i emocjami związanymi z SC:CT niż z faktyczną grą, która z dzisiejszej perspektywy aż tak idealna i wypasiona nie jest :) Jeśli chodzi o dopracowanie, możliwości czy rozmach to nie jest to gra tej samej ligi co chociażby MGS3.