Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121976 razy)

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:59:07 »
Cytuj
Vipe dawno cię nie widziałem na PSN, chorujesz czy co ?
hehe jakoś powoli wpadam w okres braku chęci na grę, im bliżej wiosny tym mam większe moto zajawki ;)


tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:17:37 »
Heja Wengrzyn
ten "cwaniaczek" to ja :)
z tym "niemiłosiernym zbiciem" to przesadziłeś - bylo kilka "close set'ów".
tak czy inaczej - nie wiem którą postacią grasz "na poważnie" (najwięcej BP masz Blanką zdaje się), ale jak dla mnie najwięcej wyciskałeś z Dhalsima
Blanką masz 5k BP ale to raczej nie jest postać dla Ciebie na tę chwilę bo opiera się na mind games itp a do tego trzeba ogrania
Guile - mógłbyś go rozwinąc, ale tutaj musiałbyś ogarnać jego normale i zrezygnować z flash kicków

na pewno brakuje Ci ogrania - glownie dobrego wykorzystania normali - widac ze zafiksowales sie na HP/HK - do tego brak cierpliwosci i kilka rund straciles przez dziwne decyzje (rzucanie projectile'i na wakeupie, teleporty itp.)

ogolnie - milo mnie zaskoczyłeś - nie wiem na ile masz chęć i możliwość ogrania się, ale jak dla mnie jest coś w Twojej grze co dobrze rokuje. Takze nie zalamuj sie i graj
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:26:20 »
Taku gra mega lame Blanką na poke'ach i też działa. Niekoniecznie małpi vortex.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:03:51 »
gdzie blanka polega na mindgamsach o_O
tak ogólnie to każda postać polega na mindgamesach w mniejszym lub większym stopniu , blanka w mniejszym

dobra blanka to cierpliwy stworek grający dobre footsies , no chyba że czyjeś ambicje kończą się na nabijaniu punktów na rankedach przy 4 kreskowym połączeniu - wtedy się spamowanie rolla może sprawdzić
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 02:05:22 wysłana przez maddest »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:06:57 »
Footsies to też mind-game'y. Hold dat shit.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:15:11 »
gdzie blanka polega na mindgamsach o_O

a od kiedy to "mindgamsy" to cos oddzielonego od footsies?
Blanka to gimmick character i tyle
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:17:52 »
mindgames to za bardzo ogolne pojecie , footsies to w glownej mierze dobra reakcja i znajomosc postaci i normali.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:21:50 »
mindgames to za bardzo ogolne pojecie
nope
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 28, 2012, 10:25:42 »
Heja Wengrzyn
ten "cwaniaczek" to ja :)
z tym "niemiłosiernym zbiciem" to przesadziłeś - bylo kilka "close set'ów".
tak czy inaczej - nie wiem którą postacią grasz "na poważnie" (najwięcej BP masz Blanką zdaje się), ale jak dla mnie najwięcej wyciskałeś z Dhalsima
Blanką masz 5k BP ale to raczej nie jest postać dla Ciebie na tę chwilę bo opiera się na mind games itp a do tego trzeba ogrania
Guile - mógłbyś go rozwinąc, ale tutaj musiałbyś ogarnać jego normale i zrezygnować z flash kicków

na pewno brakuje Ci ogrania - glownie dobrego wykorzystania normali - widac ze zafiksowales sie na HP/HK - do tego brak cierpliwosci i kilka rund straciles przez dziwne decyzje (rzucanie projectile'i na wakeupie, teleporty itp.)

ogolnie - milo mnie zaskoczyłeś - nie wiem na ile masz chęć i możliwość ogrania się, ale jak dla mnie jest coś w Twojej grze co dobrze rokuje. Takze nie zalamuj sie i graj

Nie no, nie oszukumy sie - poki co jestem slaby w te gre bo gram schematcznie. Twoje dobre slowa wynikaja tez z tego, ze nie przegrales ze mna, ale wyobraz sobie, jak musi czuc sie gracz, ktory opanowal dobrze 3-4 postacie, a przegrywa z takim noobem jak jak, ktory Blanka uzywa podstawowych ciosow. Nie raz wygrywalem z ludzmi, ktorzy technicznie byli 10 lat swietlnych przede mna i az mi ich bylo szkoda.
Blanka mam B i nawet nie wiem jakim cudem. Nieraz przegrywalem z ludzmi, ktorzy mieli D (tak jak Ty) a nieraz tluklem ludzi Dhalsimem (gdy mialem D+) ktorzy mieli B.
Guilem zaczalem grac wlasciwie od 3 dni, po obejrzeniu kilku filmikow, ktore zapodal chyba na 4. stronie tego tematu ktorys kolega z forum. Zrobilem tutka, ale utknalem gdzies na 17 levelu. I wiem jak powinienem grac, ale rzadko mi wychodzi to, co chce zrobic.
Simem zaczalem grac, jak pewien angol mnie nim zmasakrowal i po prostu skopiwoalem jego taktyke;)
A gram bo bardzo lubie te gre (z reszta opisalem w dziale "przywitaj sie") i narazie ani troche mi sie nie znudzila.
I iczywiscie chce sie rozwijac, ale gdzie nie spojrze, to spotykam sie z obcymi terminami. Pytac tez ow szystko nie chce, bo moze nie wystarczyc miejsca w internecie:)
Poki co chcialbym nauczyc sie grac tymi, ktorymi juz troche gralem, czyli Guilem, Kenem i Simem. Kiedys chcialbym ogarnac tez Honde, Akume i Chun Li, bo raz dane bylo mi przezyc totalne zniszczenie z rak tych postaci, i wiem, ze moga wymiatac.
Aha, teraz mam tez nowego sticka i musze sie do niego przyzwyczaic, albo naprawic poprzedniego;)
Tak czy owak - nie poddaje sie.
Dzieki za gre BTW.
Marek Boom

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 28, 2012, 10:39:38 »
imo
gimmicks - ciężko mi to określić bo to prawie to samo co niżej ale to granie tak żeby u przeciwnika wykorzystać czas, w zasadzie jego znikomy odłamek jakim dysponuje na odpowiednią reakcję.
mindgames - opieranie swojej taktyki na błędnych odczytach przeciwnika tego co w danej chwili chcemy zrobić i w zasadzie można robić to z powodzeniem na hurra, ale działa zazwyczaj na krótką metę aż nie nauczy się człowiek footsies
a footsies - prowadzenie rozgrywki z wyczuciem odległości pomiędzy postaciami i bardzo dobrą oceną co odpowiedni przycisk może w danej chwili, kontrola przeciwnika normalami i reakcja na jego poczynania, więc to coś więcej niż gimmicks i mindgames

po tym jakie metody przeciwnik stosuje widać w zasadzie po pierwszej rundzie, widzisz blankę z przedziału 1-2k PP ale od c***a (10k lub więcej) BP - spodziewaj się pierwszej metody, runda się kończy a ty masz przed oczami napis FIGHT i chmurkę nad głową z literkami WTF. Nie twierdzę że gość nie gra dobrze, bo może i tak jest, ale wystąpienie laga skutecznie mu w tym pomaga.

chuja = penisa w brzydszym znaczeniu, chociaż jak użyje go kobieta w zdaniu "ale ty masz ....." widząc co wyciągasz ze spodni to już takie brzydkie nie jest, a wręcz to komplement.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 10:44:01 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:50:07 »
mindgames to za bardzo ogolne pojecie
nope

jeśli ktoś za każdym razem wygrywa sytuację reversal/bait/punish to wtedy można powiedzieć że ma dobre mindgamy , ale jeżeli komuś takiemu brakuje np dobrej reakcji i znajomości framedaty przez co gra słabe footsies to znaczy że ma słabe mindgamy? wtf? nie , bo ma słabe footsies a nie mindgamy , jeżeli to by było to samo to najprawdopodobniej nie nazywałoby się footsies tylko wszyscy by na to mówili mindgamy. to tak jakbyś napisał Wengrzynowi że żeby grać Blanką trzeba dobrze grać w street fightera , mindgames to za bardzo ogólne pojęcie żeby tłumaczyć je jako footsies

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:51:25 »
Jak dla mnie gimmicki to są mało rzetelne mixupy - ot takie sztuczki. Kiedy przeciwnik ogarnie wszystkie akcje, to kolejne mixupy stają się ryzykowne. Takie przeciwieństwo w miarę bezpiecznego vortexu Akumy. 
Z tego to powodu małpa nie jest topem.

Może faktycznie niepotrzebnie się przyczepiłem do tego odróżniania footsies od majndgejmów, ale jednak od razu człowiekowi przychodzą na myśl właśnie mixupy, gimmicki i wszelkie tanie zagrywki zielonego stwora. W każdym razie nie zapominajmy, że ma zestaw dobrych normali i wporzo walk speed.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 28, 2012, 12:02:25 »
Gimmick - coś, co działa tylko na przeciwniku który nie umie tego pokonać. Cały Twój sukces polega na przeciwniku i jego błędach egzekucyjnych.
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Bellevar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Bellevar
  • Skąd: Grudzidz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:03:17 »
Gimmick - to co wyżej Van napisał.
Footsies - spacing i poke'owanie przeciwnika czyli tak troszke w sumie to co napisał wcześniej Wilk.
Mindgames - wszelkie mixup'y, bait'y.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:45:38 »
wow - nie ma to jak dyskusja o pojeciach - żeby było jasne - ja używam słów takich jak gimmick w sensie słownikowym a nie bijatykowym, a gimmick to po prostu "sztuczka/trick/podstęp"

Cytuj
to tak jakbyś napisał Wengrzynowi że żeby grać Blanką trzeba dobrze grać w street fightera
i dokladnie taka jest glowna mysl mojego pierwszego posta - ale dziękuję wszystkim za Wasz input - kącik dla początkującego ma juz 21 stron :D
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war