Autor Wątek: Command Capture  (Przeczytany 5801 razy)

Sepkong

  • Moderator forum
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Command Capture
« dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:22:41 »
były kiedyś jakieś skargi na działanie command capture w Practice w T5? Bo efekt zapisanej kombinacji w tym oto przypadku:
http://www.youtube.com/watch?v=fdWGsxK5tZ0
wyraźnie zależy od odległości - z bliska i z połowy ekranu działa normalnie, a z b. dalekiego dystansu nie bangla. OCB?

PS jakby ktoś się pytał, po co ten punch, to 1+3+4 wcisnąłem jako hold 1, 3+4

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Command Capture
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:08:04 »
Jak odchodzisz za daleko to konsola ma do obliczania więcej grafiki. T5 nie chodził zawsze i wszędzie w pełnych 60 klatkach (wystarczy drop na ułamek sekundy do 59 klatek, by nie chodził), więc możliwe że przy tej odległości gierka chodzi już np w 55 klatkach czego nie widać bo takiej różnicy nie zobaczysz w tego typu grze w takim momencie.

Rejestrator inputów w tekkenie jest taki (a przynajmniej ma taki buffor) że nie zapamięta ci inputu przy dropach animacji, a przynajmniej nie zawsze. Czyli że jak w danej chwili dropnie ci do 55 klatek na sekunde to nie ma bata w kilku momentach wyświetli ci zaledwie 1 klatkę w 2 klatkach obrazu, jak wciśniesz w takiej przedłużonej klatce taki input to może się zdarzyć że buffor tego inputu nie przyjmie.

Więc jak nagrywasz coś w 60 klatkach a później puszczasz coś gdy wyświetla np 55 klatek/s to może się coś takiego zdarzyć.

Nie wiem na 100% jak jest w t5, ale w takim t3 tak ten rejestrator inputów działał, w T5 tego nie uświadczyłem, natomiast w t6 przy bardzo lagującej grze gdzie animka spada nawet do 15-20 klatek/s coś takiego mi się przytrafiało. Tak więc myślę że w tym przypadku też o to chodzi.

Sepkong

  • Moderator forum
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Command Capture
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:24:09 »
Jestem skłonny uwierzyć, że to właśnie w tym rzecz.
Cholernie dobre wyjaśnienie, nie spodziewałem się. Dzięki