Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 482574 razy)

nadrill

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: nadrill
  • Skąd: ZG
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #915 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:43:07 »
http://www.youtube.com/watch?v=HW7DGRF_GKk
http://www.youtube.com/watch?v=ZmXJeheIugU&feature=related
nie wiem czy tu to pasuje ale dobra.
patrzcie jak się zmieniło, np. był link z focusa do hadokena, ogólna grafika(ryj raja bardziej groźny i inny kolor oczu), dziwne ultrasy(szczególnie abla)...

genjuro

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OsaDuude
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #916 dnia: Lipiec 11, 2010, 09:54:13 »
Cholera nie wiem co jest grane, ale nie idzie mi w tej grze wogole  :'( Wprawdzie w bitkach 2d mam sladowe doswiadczenie ( glownie gralem w virtue fighter), ale po rozegraniu kilkuset walk powinno byc juz calkiem niezle a tu dupa ( jakas tam progresja jest wzgledem poczatku przygody ale to prawie nic). Trzeba wiecej trenowac czy co? przeciez te postacie maja po trzy ciosy na krzyz a system nie jest jakis mega rozbudowany. Jakies rady?

Crono

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #917 dnia: Lipiec 11, 2010, 10:01:53 »
przeciez te postacie maja po trzy ciosy na krzyz a system nie jest jakis mega rozbudowany. Jakies rady?

Wróc do Virtua Fighter

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #918 dnia: Lipiec 11, 2010, 11:08:44 »
Jakies rady?

nie polegaj tylko na specjalach - poza tymi "trzema ciosami na krzyż" masz jeszcze kilkanaście normali i to na nich powinieneś opierać swoją grę
ogólnie cięzko cokolwiek powiedzieć skoro nikt nie wie jak grasz/jakie błędy popełniasz, aye?
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #919 dnia: Lipiec 11, 2010, 13:54:52 »
przeciez te postacie maja po trzy ciosy na krzyz a system nie jest jakis mega rozbudowany. Jakies rady?

Wróc do Virtua Fighter

Crono podaruj sobie takie komentarze. To jest forum SSF4 więc jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia lepiej w ogóle nie wypowiadaj się. Z takimi radami to pójdź sobie na forum psxextreme.

genjuro proponuję żebyś obejrzał walki najlepszych graczy na youtube. Każda z postaci ma przynajmniej kilka akcji/combosów których używa praktycznie każdy gracz. Zwracaj duża uwagę na obronę, bo tutaj łatwo stracić dużo staminy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 14:02:57 wysłana przez Slide »

Snow

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Mx4Life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Snow_B
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #920 dnia: Lipiec 11, 2010, 16:36:27 »
Crono podaruj sobie takie komentarze. To jest forum SSF4 więc jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia lepiej w ogóle nie wypowiadaj się. Z takimi radami to pójdź sobie na forum psxextreme.

bez przesady ;) tbh to byla w tym przypadku dosyc dobra rada bo jedna rzecza jest faktycznie miec problem z opanowaniem gry (aka me), a co innego jest totalna ignorancja wynikajaca z podejscia pt. easy mode = post na forum zakonczony napisaniem ze w sumie to gra jest 3 ciosy na krzyz i nierozbudowany system.
I love my daughters, they are so pretty!

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #921 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:00:48 »
@Genjuro
tak postacie mają po "trzy cisy" i wydaje się to proste. ( W porównaniu z VF czy T)
 
Jednak podstawa to umiejętne wykorzystanie tych ciosów.

Kolejna rzecz to umiejętne używanie ciosów normalnych (nie specjalnych). Doceń te ciosy i nie olewaj ich tylko dlatego, że są zwykłym punchem lub kickiem. Czasami można walkę wygrać używając tylko te ciosy. Tylko trzeba wiedzieć jak.

Naucz się combosy!!!!

Kolejna rzecz, duuuużo graj z ludzmi, ale nie z randomami tylko z ludzi z chata SFPL. Albo jeśli masz możliwość grania z kumatymi offline to jeszcze lepiej.

Kolejna sprawa to skarbica wiedzy, czyli internet.
Czytaj, czytaj i czytaj o swojej postaci by ją poznać i nauczyć się walczyć na inne.

Jak już w miarę coś ogarniesz, to wówczas studiuj walki japończyków i amerykańców. Żeby wyciągać wnioski z walk musisz wiedzieć co nieco. Czyli, wiedzieć dlaczego gracz zrobił dany cios lub chciał go zrobić. Nie kopiuj na siłę bo nic nie skumasz i będziesz się dziwił "kurde przecież Daigo tak robi i wygrywa, a ja nie mogę"

tyle...:)

HavocWingPLZG

  • Poznań Dojo
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HavocWingPLZG
  • Skąd: Zielona Góra / Poznań / Taichung
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #922 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:03:06 »
3 ciosy na krzyż to zdecydowanie wielkie uproszczenie. Jak spojrzeć do command lista w np. tekkenie, a w sf, to można pomyśleć że 2d to jakaś bieda i masherka. Jednak jak się bliżej przyjrzeć to wychodzi jak bardzo techniczne są 'rysowanki', takie jak sf'y. Combosy to istotna sprawa, ale ewidentnie najważniejsze, jak wielokrotnie pisano na sonichurricane.com czy srk, footsies, które w większej mierze składają się z normali. Te za to nawet nie są zapisane w command liscie, w przeciwieństwie do takich gier jak vf czy tekken, więc naturalnie można sobie pomyśleć, że są mnie ważne.
3d (generalizuję) są pod tym względem bardziej 'noob friendly' - wchodzisz w practice'a i masz wszystko na talerzu podane. W 2d już też powoli zaczynaja wprowadzać wskazówki, tak jak trial'e w sf4, ale jeszcze do niedawna np. w takim sf3, ktoś kto nie czytał forów/ogląda walk prosów, nie miał nawet skąd wiedzieć, że można np. scancelować specjala w supera (teoretyzuję oczywiście, ale myślę, że to wcale nie musi być dalekie od prawdy). Wiadomo, standardy były robione pod japońców z arcade'ów, którzy i tak wszystko o systemie wiedzą od początku, więc im nic tłumaczyć nie trzeba.
Pewnie dlatego jest o tyle więcej fanów bijatyk 3d niż 2d, bo te mało kto (proporcjonalnie) ogarnia.
Nie żeby było coś złego w tym że gra jest trudna.

Anyway, genjuro, jak chcesz się wzmocnić w sf, to ogarnij sobie właściwości wszystkich ciosów postaci (normale, rzuty, commandy, specjale, supery, ultry), czyli takie rzeczy jak szybkość, zasięg, klatki nietykalności, obrazeni, itd. Poczytaj sobie fora o postaci albo na backdashu albo np. na shoryuken.com. Podglądnij jak grają dana postacią spece i spróbuj zapamiętać co przydatniejsze zagrania. Znajdź najlepsze combosy dla postaci (nie wszystko działa na wszystkich, trzeba testować) i wykuj je na blache. I oczywiście znajdź sobie kompetentnych sparring partnerów i koksaj ile wlezie :D


HavocWingPLZG

  • Poznań Dojo
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HavocWingPLZG
  • Skąd: Zielona Góra / Poznań / Taichung
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #923 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:05:32 »
Heh, spóźniłem się z postem trochę i wyszło że się powtarzam po Vipe'ie. My bad :P

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #924 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:11:39 »
nie polegaj tylko na specjalach - poza tymi "trzema ciosami na krzyż" masz jeszcze kilkanaście normali i to na nich powinieneś opierać swoją grę
QFT. Nie wiem co jeszcze można napisać komuś, kto uważa że postacie w tej grze mają trzy ciosy na krzyż.

Kejim

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Kejim
  • Skąd: Krak�w
  • Steam ID: Kejim
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #925 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:25:03 »
QFT. Nie wiem co jeszcze można napisać komuś, kto uważa że postacie w tej grze mają trzy ciosy na krzyż.

Guile ma 2 :P
:kejim:

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #926 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:31:23 »
Guile ma jakieś 28 ciosów.

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #927 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:33:57 »
nie polegaj tylko na specjalach - poza tymi "trzema ciosami na krzyż" masz jeszcze kilkanaście normali i to na nich powinieneś opierać swoją grę
QFT. Nie wiem co jeszcze można napisać komuś, kto uważa że postacie w tej grze mają trzy ciosy na krzyż.

ale wy spinacie poślady... ja zrozumiałem tą wypowiedź w ten sposób, że w porównaniu z taką virtua jest mniej ciosów, a te 3 to takie w cudzyslowie...
my tutaj powinniśmy zachecać ludzi do grania w sfa a nie przeciwnie...
pozniej dziwic sie, ze scena powolnie rozwija sie jak jakis nowy wchodzi i tylko widzi wasze komenatrze.

Crono

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #928 dnia: Lipiec 12, 2010, 18:17:54 »
nie polegaj tylko na specjalach - poza tymi "trzema ciosami na krzyż" masz jeszcze kilkanaście normali i to na nich powinieneś opierać swoją grę
QFT. Nie wiem co jeszcze można napisać komuś, kto uważa że postacie w tej grze mają trzy ciosy na krzyż.

ale wy spinacie poślady... ja zrozumiałem tą wypowiedź w ten sposób, że w porównaniu z taką virtua jest mniej ciosów, a te 3 to takie w cudzyslowie...
my tutaj powinniśmy zachecać ludzi do grania w sfa a nie przeciwnie...
pozniej dziwic sie, ze scena powolnie rozwija sie jak jakis nowy wchodzi i tylko widzi wasze komenatrze.

Sorry ale jak gosc pisze ze gra ma trzy ciosy na krzyz, to nie za bardzo czuje się skory do pomocy. A że na rozwoju sceny SF w Polsce bardzo mi zależy i dobrze o tym wiesz bo chyba pamiętasz ile swego czasu poświeciałem na nsports.pl, więc nie mów mi gdzie mam iść okay?

cameel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #929 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:22:29 »
nie polegaj tylko na specjalach - poza tymi "trzema ciosami na krzyż" masz jeszcze kilkanaście normali i to na nich powinieneś opierać swoją grę
QFT. Nie wiem co jeszcze można napisać komuś, kto uważa że postacie w tej grze mają trzy ciosy na krzyż.

ale wy spinacie poślady... ja zrozumiałem tą wypowiedź w ten sposób, że w porównaniu z taką virtua jest mniej ciosów, a te 3 to takie w cudzyslowie...
my tutaj powinniśmy zachecać ludzi do grania w sfa a nie przeciwnie...
pozniej dziwic sie, ze scena powolnie rozwija sie jak jakis nowy wchodzi i tylko widzi wasze komenatrze.

Sorry ale jak gosc pisze ze gra ma trzy ciosy na krzyz, to nie za bardzo czuje się skory do pomocy. A że na rozwoju sceny SF w Polsce bardzo mi zależy i dobrze o tym wiesz bo chyba pamiętasz ile swego czasu poświeciałem na nsports.pl, więc nie mów mi gdzie mam iść okay?

Skoro się nie czujesz skory do pomocy, to chociaż powstrzymaj się od zniechęcania ludzi do SF.
I nie spinaj się tak.