Autor Wątek: Anti-Character strats  (Przeczytany 16882 razy)

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 27, 2010, 19:37:57 »
W PL też wiele osób ma problemy z Ivy.

Nie widzę w tym nic złego :P

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:00:14 »
Ciężko powiedzieć że wielu w polsce ma problemy, kiedy niewielu w to gra xD.

Ale imo na nią najciężej nauczy się grać, nie znając postaci nawet z totalnie średnią ivy można coś dostać będąc dużo lepszym. U innych postaci jest to mniej zauważalne.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:53:29 »
Z Hilde i Amy jest ciężej. U nich musisz tylko dobrze zgadywać i możesz wygrywać nawet z najlepszymi nie znając tej gry w ogóle;p

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 27, 2010, 23:35:02 »
Nie wiem jak jest z Amy bo też jej nie ogarniam do końca, ale z hilde się nie zgodzę, wiesz czego możesz się spodziewać i bardzo szybko można się ograć na to od zera praktycznie. Pisząc "nauczyć się grać" nie mam na myśli zgadywanek "zaatakuje czy nie zaatakuje" tylko to że totalnie nie wiesz czego się spodziewać, czemu czymś dostałeś i co masz z tym zrobić. Z hilde wszystko jest klarowne i wszystko jest jasne bo generalnie jej gameplay (a przynajmniej to jak ludzie nią grają) jest przewidywalny. Mi wystarczyło kilka walk z tobą żeby zrozumieć tą postać. U Amy a tym bardziej u Ivy zajmuje to wiele więcej czasu.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 28, 2010, 00:02:25 »
Aha no jeśli o coś takiego Ci chodziło to faktycznie, tutaj przodują te bardzo rozbudowane postacie typu Ivy, Yoshi itp chociaż w ich przypadku to może nie chodzi o to, że najciężej się ograć tylko, że najdłużej to trwa.

Chociaż w przypadku Hilde i Amy to nie ważne, czy znasz te postaci jak własną kieszeń czy nie, i tak rezultat jest podobny. W przypadku Hilde wystarczy jeden błąd i koniec, a w przypadku Amy musisz zgadywać lepiej niż Twój przeciwnik żeby wygrać. Na cos takiego nie da się ograć xD tutaj główną rolę gra raczej szczęścię.

Amer

  • [Warszawa]
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Amerazzz
  • PSN ID: AmerazzzPL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:49:40 »
Zagadnienie dla osób, które jeszcze w to grają ;) Wyrwania z rzutów. Zmagałem się wczoraj z bardzo dobrym Francuzem, który notorycznie wyrywał mi się z rzutów. Zapytany o swój sekret, stwierdził że przy wyrwaniach stawia na następujący układ: 80% - rzuty z "A", pozostałe 20% "B". Nie licząc sytuacji przy ścianie/krawędzi i rzutach posyłających na RO (tu odgadnięcie jest zdecydowanie bardziej namacalne).

Ucieczki z rzutów w SC od zawsze były moją achillesową piętą, choć to po części wina tego durnego systemu (czysta zgadywanaka). Niemniej wiemy przecież o istnieniu graczy, którzy radzą z tym sobie bardzo dobrze. Może więc faktycznie jest na to jakiś przepis?

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:48:48 »
Zgadywanie, przewidywanie + recepta Ringa czyli trzymając blok mashuj A albo B, bardzo pomocne, szczególnie online.
Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2010, 17:43:49 »
Niestety nie ma na to złotej recepty. Wiadmo, że u Lizarda lepiej wyrywać się z B (214B+G), u Ivy w SW z A itd., ale reszta to kwestia szczęścia.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:23:11 »
Jakieś tipy na Amy? Jest strasznie bezpieczna, stepować ją wydaje się bardziej ryzykowne. Szczerze to bardziej mnie ona denerwuje od lancji bo tam chociaż wiem gdzie popełniam błąd.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:53:33 »
Akurat Suka tak źle nie ma z Amy. Na bliskim zasięgu nie da się stepnąć jej 3A i 1A, ale na dalekim w Twoją lewą stronę obejdziesz 33B i 8W A+B więc tutaj dużo ona zrobić nie może. Zawsze rób JU po 236KK i 6:6B. Parę najlepszych ciosów Amy jest karalnych np 2B+K (-18), 1A (-21) lub 8W A+B (-13). No i obejrzyj walki Maxou vs Thugish Pond :d

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2010, 19:12:04 »
Na 8WR była niedawno dyskusja na temat matchupu Amy vs. Lizardman. Napisałem wtedy, że według mnie to jest 6:4, jednak na chwilę obecną wydaje mi się, że to jednak 7:3. Jest bodaj jedyną postacią, która karze 66B oraz A+B (jedno ma -11 a drugie -12). Na dodatek Lizardman ma problemy z karaniem jej (jedyna sensowna kara z kucania to WS+B), a na dodatek rudzielec dobrze unika mixupów z LC za pomocą 4A. Poza tym większość użytecznych ciosów Lizardmana (z małymi wyjątkami) to midy, a na midy Amy ma... aGI.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 08, 2010, 00:10:07 »
Akurat Suka tak źle nie ma z Amy. Na bliskim zasięgu nie da się stepnąć jej 3A i 1A, ale na dalekim w Twoją lewą stronę obejdziesz 33B i 8W A+B więc tutaj dużo ona zrobić nie może. Zawsze rób JU po 236KK i 6:6B. Parę najlepszych ciosów Amy jest karalnych np 2B+K (-18), 1A (-21) lub 8W A+B (-13). No i obejrzyj walki Maxou vs Thugish Pond :d

Szkoda że tam od ponda dostał:g. JU po 236KK jest jakieś trudniejsze, a 33B i 8W A+B stepuje się w różne strony : P.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 08, 2010, 17:50:52 »
Nie wiem, przy Ivy nie zauważyłem tego. 33B zbiera z jednej strony całkowicie (nawet Cię wybije jak stoisz za Amy lol) ale 8WR A+B jeśli zbiera to bardzo lekko, nigdy nie miałem jakichś sporych problemów z obejściem tego. Poza tym z takich banałów to zbijaj 66A na reakcję, schylaj się przy 1KA (drugi cios daje +4 na bloku). Amy ma też problemy z karaniem lowów, które mają niezbyt dużą stratę i kończą się w TC. Nie wiem dokładnie, ale chyba u Suki takie lowy to chyba 2A+B, 11A, 11K?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2010, 17:54:48 wysłana przez Ring »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 08, 2010, 18:00:15 »
Tych lowów to by i tak dobrze nie ukarała nawet wtedy, gdyby nie kończyły się w TC. Mają - odpowiednio - -16, -16 i -17.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Anti-Character strats
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 08, 2010, 18:04:33 »
Chyba zapominasz, że ona może robić 6:6B z FC też, które ma i16:P i to jest jeden z najlepszych punisherów na -16 w grze.

W przypadku 2A+B Setsuki problemem może być jednak zasięg (na bloku odpycha trochę). A co do 11A to myślałem, że ma -15.