Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 157234 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 28, 2010, 17:49:38 »
Spoko, ja sam od wczoraj nie spałem. Dzisiaj tez sie na mnie to odbilo, Arnboku zrobil mi CFa dwa razy pod rząd, Tirą!  :-[

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 29, 2010, 00:53:20 »
Czy Setsuka nie powinna przypadkiem też być w topach? Może po prostu nie miałem okazji się za bardzo na nią ograć bo mało osób dobrze nią gra, ale zdaję się być kosmicznie szybka i silna, zasięg też ma nie najgorszy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 07:38:16 wysłana przez PePe »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 29, 2010, 09:01:56 »
Na pewno nie. Tym bardziej nie w online. Do kosmicznie szybkiej trochę jej brakuje, raz że nie ma najszybszego A Dwa że ma jeden z najwolniejszych movementów w grze. Zresztą wybierz sobie Setskę na practice i poruszaj się trochę nią w tył i na i do przodu, porównaj sobie jej dashe z z dashami takiej ivy czy hilde.
Gwarantów też nie ma jakiś super silnych, nie licząc trzyhitówek  i rzutów jest raczej w normie.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 29, 2010, 09:18:52 »
Hmm ale online ona dostaje power up'a jak większość postaci, takiego 11A, które ma jakieś 30 klatek nie da się zablokować i ciągle sie to łyka, to samo z 2A+B. Parasolki też na bloku ukarać się nie da na reakcje jeśli połączenie nie dopisuje itp a

Fakt, że ona jest jedną z najrzadszych postaci granych na wysokim poziomie jakie można znaleźć na PSN oraz, że przez laga wiele jej combosów jest nieporównywalnie trudniejszych to raczej problemów z nią nie powinieneś mieć =P chyba, że trafisz na jakąś bardzo dobrą.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 29, 2010, 09:58:40 »
Jakiego power upa?

1AA nie przewraca i jest karalne na trafieniu.
11A trwa tak długo że trudno tym złapać na CH. Na samym trafieniu nic nie dostajesz bo te 2-3 klatki na lagu nic nie dają bo byś musiał maszować wcześniej niż zconfirmujesz trafienie a jak tak będziesz robił to będziesz sam się frame trapował jeżeli przeciwnik to zablokuje.
2A+B jest z tego najlepsze, ale to wciąż prawie pół sekundowy low i nie problem żeby ktoś setske zdjął w trakcie jego trwania.

Sorry ale głupie 22K ivy bije te wszystkie lowy na głowę, od 2A+B jest dużo szybsze i kraszuje, a od 11A jest dużo szybsze i daje gwarantowanego gwaranta.

Wiele jej combosów staje się trudniejszych, wiele rzeczy staje się niemożliwych bądź nieopłacalnych. Np 4A jest bardzo fajnym ciosem i offline łapiesz na CH i masz mocnego gwaranta. A online, nie wiem czy pamiętasz jak z tobą grałem, musiałem robić te B+K jeszcze zanim 4A trafiło bo tam nie ma nawet klatki tolerancji więc nie ma czasu czekać i patrzeć. To nie jedyny tego typu przykład.

Fajnie jeżeli parasolka jest niekaralna online, ale to raczej nie jest wyjątek, przy takiej ivy sc_ss jest nie do wyrwania chyba że przewidzisz to i maszujesz dużo wcześniej (ale wtedy i parasol można przewidzieć, jeżeli ktoś tego nadużywa, i ukarać).

Zresztą, nie mówmy o jakiejś grze paralityków w której liczy się tylko to żeby wcisnąć jakiegoś lowa czy wykorzystać na maxa laga by zacichać, bo taka bijatyka wyprana z logiki, mind game?ów, sensownej taktyki, taka w której wymashowanie czegoś jest ważniejsze niż reagowanie na coś w real timie, nie jest już bijatyką tylko jakimś mortal kombat vs street fighter 5 na nesa w 20 klatkach.

A w mortal kombat vs street fighter 5 nikt normalny znający się na bijatykach w dzisiejszych czasach nie zagra więc nie rozmawiajmy o takich grach.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 29, 2010, 11:27:01 »
No dlatego mówie, że dostaje power up'a jak każda postać -  karanie ciosów z krótkim blockstunem staje się praktycznie niemożliwe w zależności od połączenia (im szybszy cios tym gorzej), nie da sie blokować lowów, które normalnie sie blokuje offline itp. Z rzutami jest podobnie, nie da się wyrywać na reakcje, trzeba zawsze mashować, wiec to nie dotyczy tylko rzutów specjalnych Ivy czy Asty, ale każdej postaci.

SC4 online to właśnie taka wypaczona bijatyka, gdzie można wygrać beż żadnych mind game'ów i taktyki. Jeśli chcesz sensownie pograć to musisz znaleźć do tego odpowiednia osobę z doświadczeniem offline.

No, zgadzam sie, że 22k Ivy jest lepsze niż 2A+B i 11A.

Ale co do 1:A:A to nie wiem - co prawda nie ma dużego zasięgu i jest karalne mocno, ale z drugiej strony jest niewidzialne (przez co można to bez przeszkód używać online), daje RO i ścianę. 22K Ivy jak gracz umie to blokować, to praktycznie nie sposób tego posadzić (chyba, że przejdzie pod midem) dlatego nie powinno się tego używać online. Jak ktoś nigdy nie schyla się na pałe to wtedy 1A:A:A Suki jest znacznie bardziej przydatne.

A tak swoją drogą to nie wiedzialem, ze to jest karalne na trafieniu? Ale to chyba musi mieć jakieś -10.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 29, 2010, 14:11:12 »
Tak tylko weź się ucz takiego jf'a na zmiennym lagu. Jak przeciwnik wie że można to ukarać na trafieniu to wyjdziesz na tym gorzej, jak ci będzie wychodzić w kratkę, bo kilka postaci ma 11 klatkowe AA a czasu na zareagowanie jest sporo.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 29, 2010, 14:28:54 »
Jesteś pewien, że to się da ukarać 11 klatkowymi ciosami? Próbowałem Xian AA - nie działa, Amy 6BB - nie działa. Taki za to może ukarać swoim i10 AA.

Które postaci miały jeszcze 11 klatkowe?

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 29, 2010, 18:39:03 »
Hmm ale online ona dostaje power up'a jak większość postaci, takiego 11A, które ma jakieś 30 klatek nie da się zablokować i ciągle sie to łyka, to samo z 2A+B. Parasolki też na bloku ukarać się nie da na reakcje jeśli połączenie nie dopisuje itp a

Fakt, że ona jest jedną z najrzadszych postaci granych na wysokim poziomie jakie można znaleźć na PSN oraz, że przez laga wiele jej combosów jest nieporównywalnie trudniejszych to raczej problemów z nią nie powinieneś mieć =P chyba, że trafisz na jakąś bardzo dobrą.

Ja grałem z kolesiem o nick'u Rugal81 i miałem bardzo duże problemy... W sumie każda wygrana runda była właściwie "wymęczona"...

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 29, 2010, 20:07:25 »
Jak pamiętam sprawdzałem to na AA yosha i wchodziło zawsze. Inna sprawa że Xianowe też wchodzi tylko chyba musi być specjalny zasięg bo jak pierwszy zrobi whiffa i drugi trafi to X też ukaże. Może to dlatego bo X'owe A staje się 12 klatkowcem z większej odległości, nie wiem nie chce mi się tego sprawdzać bo mało to ważne:P.

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 30, 2010, 00:01:43 »
może to wydac sie wam smieszne ale nie mam pojęcia jak przerwać stuna. ktos podpowie? W takich okolicznosciach moglbym zaoszczedzic troche zycia:)
Feel the Rhythm!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 30, 2010, 00:32:52 »
Mashuj kierunki ;]

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 30, 2010, 00:40:17 »
Nie wszyzstkie stuny są wyrywalne.
Nie pamiętam ile trzeba kierunków dokładnie wklepać by się wyrwać jednak w moim przypadku zwykle starczą dwa szybkie okrążenia kciukiem na krzyżaku.
Jedyny stun przy którym mam trudności z wyrwaniem to 6K Siegfrieda. Kompletnie nie wiem czemu. Będę go sprawdzał jak odbiorę konsole :P
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 30, 2010, 01:00:12 »
 6k napewno jest wyrywalny, tak samo 4a Siega i to wlasnie pogarsza sprawe, jednak ostatnimi czasy spodobała mi się gra Yoshim i to wlasnie nim bede gre uskuteczniał. O Siegu ani smie zapomniec, jednak dziwnie jest ciagle tego samego wybierac grając 10 walk z rzedu z jedną osoba.
 Dzis widzialem na youtube kogos(tak mi sie wydaje) lepszego niz lolo i mam zamiar sie tym z wami podzielic , ale to juz jutro, bo ide spac.
Feel the Rhythm!

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 30, 2010, 02:03:13 »
Wiem, że jest wyrywalny ale jakoś tak ciężej mi z niego sięuwolnić. Trza mi to sprawdzić
Widzę, że Yosh coś popularny się robi ::)
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść