Autor Wątek: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9  (Przeczytany 297233 razy)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1110 dnia: Lipiec 23, 2011, 16:05:55 »
W Polsce nazywają to "zbalansowaną postacią". W innych krajach mówią na to "well-balanced character".

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1111 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:14:05 »
W Polsce nazywają to "zbalansowaną postacią". W innych krajach mówią na to "well-balanced character".

NIe zgodze sie z toba. Biorac pod uwage inne "well balanced" postacie to mu sporo brakuje imo w tej chwili.
Przyklad dobrze mi znany - Kabal.

1- Dobry rusher posiadajacy niezle mixupy
2- Zoner, moze nie top, ale swietnie sobie radzi z zonerami.
3-Brak ciezki combosow, ale nadrabia 1 i 2.

While Rain nie ma w arsenale nic konkretnego do prowadzenia pressingu. (jedyne co jest sensowne to b2,f3 (chyba) punch/sweep.

Zonowanie - zapomnij, db2 wolny startup/recovery. df3 jeszcze gorzej. Teleport - sredni w porownaniu do Rajdenowego to przepasc. Tak, ze w zonowaniu nie powymieniasz sie a teleport bardzo ryzykowny.

PROs:
Mocne kombo 40+ z EXboost H20 robie 65% (3 paski), calkiem dobry wakeup i db4 (Roundhouse) mozliwosc Cancelowania.
I to tyle jesli chodzi o jego mocne strony na pierwszy rzut oka.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1112 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:18:22 »
Jak dla mnie wszystkie te rzeczy o ktorych napisales w stosunku do 6x% akcji to jest balans. Gdyby wyciskal max 45% to mozna by mowic o tym, ze jest biedny.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1113 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:50:37 »
A Kabal nie jest czasem topem? Tak we wsi gadali...

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1114 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:54:36 »
Furb widziałeś te jego kombosy za 50% bez buffa? To są komba nie wykonalne versusowo. Rain robi solidne 45% bnb, a żadna ściema z buffem i jugglami za 80% nie uratuje faktu, że jest biedny. :P Tzn. jest całkiem solidną postacią, ale nie dla każdego. :)

Qjon:
Kabal ponoć jest A+ tier, nie jest topem. A część turniejów które wygrał Michaelangelo był przez blok infnita, tak mówią, nie mam na ten temat swojego zdania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 19:38:19 wysłana przez Apock »

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1115 dnia: Lipiec 23, 2011, 19:17:30 »
A Kabal nie jest czasem topem? Tak we wsi gadali...

Nie kolego, tak jak powiedzal Apock - Kabal to A+ a to dlatego, ze przegrywa z pozycja S. As simple as that.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1116 dnia: Lipiec 23, 2011, 19:42:16 »
Gdyby wyciskal max 45% to mozna by mowic o tym, ze jest biedny.

No nie pozostaje mi nic jak zyczyc powodzenia. Nie wiem stary, ale jak dla mnie to zeby byla to zbalansowana postac lub powiedzmy dobra to akcja z crossupa to troche za malo. Bo tak naprawde tylko w takim wypadku Rain sieje zniszczenie. Na poziomie casual moze i jest okej. Mi sie bardzo podoba jako postac/ciosy, ale jesli mam grac np. z Onizuka predzej mnie zje flowllews Victory zanim ja posadze crossupa i go wykoncze jak on zdecyduje stac za klonem. Troche po chuja opcja szczerze mowiac. Jednakze to jest tak zwany "first impression" i moze jakims cudem okaze sie, ze Rain jest w A+ tier i mozna nim wymiatac.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1117 dnia: Lipiec 23, 2011, 19:46:10 »
Wyciagam wnioski z tego co mowia. Jesli mowia, ze ma masakryczny dmg, ale startupy ma powolne i nieuzyteczne to znaczy, ze jest chyba bardziej zbalansowany niz chocby sektor, ktory wyciaga 45% z palcem w dupie. No, ale ja zawsze w teoretyzowaniu bylem slaby.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1118 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:18:33 »
jak brac pod uwage "cos za cos" to jets cholernie zbalansowany :D

Powinni mu zmienic nazwe z Rain na Rasiak tak samo drewniany. wejkapy tragedia stringi smisznie sie kleca i niewygodnie bardzo zle sie ta postac prowadzi ciosy specjalne nijakie to ze cos z tym robia to na zasadzie bo musze zrobic z tego co ma. Na pewno nie jest to postac intuicyjna. Jestem roczarowany nim o ile w treningu cos wychodzi o tyle w walce robia sie klocki a w łonline to juz padaczka.

A kebab to Atier z rankingow Bradego i Reo po pierwszym patchu. Brady wtedy twierdził ze Sub to S a teraz płacze.  Kabal jest smieszny bo wygrywaja nim turnieje choc nie jest topem ale to dotyczy tylko kolesi ze scisłej czołowki co sa ograni na reszte postaci i na reszte czołowki xD sami prowadza perfect swoje postaci. Reo nie gra juz Kabalem i leje wszystkich tak samo a nie spreza sie jak Wongi i reszta. A Micke pewnie tez by wygrał ten tur Cyraxem ale nie chciał ryzykowac. Bez blockinfinita to dobry a nawet przecietny maind. Ratuje go to ze jest prosty jak cep nie liczac dashcancela. Moze nie w sensie autopilot ale nie am co sie oszukiwac jest prosty.

musza skonczyc ten ranking https://spreadsheets0.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AkOCnfkQ4mX6dDQyYWFOTmpQY1J0RWMxYTBlenJGM3c&single=true&gid=0&output=html i mzoe bedzie wreszcie cos wiarygodnego

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1119 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:24:58 »
Ratuje go to ze jest prosty jak cep nie liczac dashcancela. Moze nie w sensie autopilot ale nie am co sie oszukiwac jest prosty.

kowal, ze wszystkim sie zgodze, ale gdyby nylo tak jak mowisz to mieli bysmy "clone machine" Kabali a nie Skorpionow czy rajdenow lub Ermacow (ktorych i tak ubylo). Tak, ze tutaj mysle, ze kowalowa wyobraznia troche za daleko Cie poniosla. Moze nie mam 2k na koncie online, ale z tego co widzalem to jest tak a nie inaczej. To sie troche nie zgadza z ta teza of yours.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 20:26:51 wysłana przez PolishBastard »

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1120 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:43:30 »
Kabal po prostu ssie w onlinie tak samo jak Kung zyskuje. Dlatego tez nie ma Jaxa i kazda postac co ma opcje grania z  kontry w online jest w plecy z powodu lagow.  W necie po prostu najlepiej grac postaciami ktorymi nie trzeba myslec o tym jak podejsc do goscia walisz TP i po sprawie, i takimi co maja strigi z mixupami ponizej 10f. Jaxow w online nie ma prawie wcale a ta postac potrafi naprawde burdel zrobic a nikt jej nie bierze na powaznie. Takze na online statystyki nie ma co patrzec.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1121 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:05:27 »
No okej, ale i tak u nas to jest tak, ze ta gra to opiera sie na grze online - innymi slowy tak zyje. Po za tym jak ksiazka mowi - sila klabla tkwi w rushdownnie. Jak bys na to nie popatrzyl to i tak postaciami z S tier bedzie latwiej. Bez wzgledu na to czy grasz online czy offline. Nawet w USA nie ma tyle Kabali. Gram postacia ktora mi pasuje. Mam pewne swoje zasady ukrztaltowane historia Arcade i dalej tak bedzie. Mi to odpowiada a tym bardziej jak na 20 walk zagram z Kabalem ktorego i tak zjem bez napinania. Long story short, jak bys na to nie patrzyl to Kabal nie nalezy do postaci ktorymi latwo sie wygrywa.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1122 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:20:57 »
napisałem ze jest prosty a nie ze nim sie łatwo wygrywa. I tak jest, nie potrzeba miec jakiegos timingu w stringach itp, command lista mała. Jego stringi sa dobre w kazdej sytuacji bo wiekszosc wchodzi na maind, w zasadzie zaczynac wszystko od jednego wybranego bo i tak da sie przejsc czy wrocic do innych. U innych postaci trzeba bardziej myslec czym i w kogo i co dalej. Nawet taki debil jak Rajdek ma ze stringami duzo gorsza sytuacje.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1123 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:46:06 »
napisałem ze jest prosty a nie ze nim sie łatwo wygrywa. I tak jest, nie potrzeba miec jakiegos timingu w stringach itp, command lista mała. Jego stringi sa dobre w kazdej sytuacji bo wiekszosc wchodzi na maind, w zasadzie zaczynac wszystko od jednego wybranego bo i tak da sie przejsc czy wrocic do innych. U innych postaci trzeba bardziej myslec czym i w kogo i co dalej. Nawet taki debil jak Rajdek ma ze stringami duzo gorsza sytuacje.

More less powiedzal bym "pokrywamy sie q pewnych kwestiach" a pewne roznice to juz wizja indywidualna.
End of subject.

Peace :)

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1124 dnia: Lipiec 23, 2011, 22:47:47 »
Lol. Z tej układanki wychodzi że Reptile to Top1 :D