Autor Wątek: Kabal - Dyskusja Ogólna  (Przeczytany 12008 razy)

Kamikaze17

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Flowing like the wind
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Grodzisk Maz.
Kabal - Dyskusja Ogólna
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 21:42:54 »
Powoli warto by zacząć ogarniać działy postaci, więc nieco rzeczy dla Kabala:

- po 1,1 jest możliwość mixupa - albo kontynuujemy stringa idąc na low wciskając b+4 i cancelujemy w spin, albo cancelujemy drugie 1 w rzut ostrzami (d,b+2) na overhead.
- jego spin można cancelować w dowolny inny special (piłę, laser albo rzut ostrzami) albo wciskając b+BL (ten cancel zmniejsza recovery czasami, co można zobaczyć na filmiku omawiającym f+3,2 który podlinkowałem w temacie z filmami).
- jeszcze nie sprawdzałem na bardziej ogarniętych graczach, ale po knockdown warto próbować rzucić piłę jak się jest w pewnej odległości. Dzięki temu że idzie na low wiele osób może nią dostać na wakeupie, a jak się nauczą blokować można próbować z cancelowanym spinem po którym można spróbować mixup. Jak napisałem, to jest do przetestowania jeszcze.
Believe what you want to believe~

Punkstyler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Punkstyler
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2011, 00:36:21 »
Po wstępnej analizie wydaje mi się, że będzie to istny Jax Killer. Dzięki gas blast w powietrzu a następnie na ziemi można ładnie Jaxa utrzymać na dystans. Gorzej jak to on sprowadzi nas do cornera, bo wtedy Kabalem ciężko może być się wyrwać. Nie miałem czasu spróbować ale może ktoś to robił: Da się dwa gas blasty w powietrzu zrobić?

oskar

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: >_<
  • Skąd: wroclaw
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2011, 01:05:30 »
Właśnie odkryłem ciekawą rzecz... Po f+3, 2 wystarczy zrobić samo db bez 2 i overhead wyjdzie sam. inne postacie też mają podobne akcje. hym ciekawe...

Kamikaze17

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Flowing like the wind
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Grodzisk Maz.
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2011, 02:01:47 »
Nie miałem czasu spróbować ale może ktoś to robił: Da się dwa gas blasty w powietrzu zrobić?
Z tego co pamiętam jak grałem to niezbyt, zamiast tego najwyżej bardzo szybko można robić instant air gas blasty (ub b+1), co widać np. w tych walkach:
http://www.youtube.com/watch?v=9Al-fWYolLY&feature=related
Believe what you want to believe~

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2011, 02:12:03 »
Właśnie odkryłem ciekawą rzecz... Po f+3, 2 wystarczy zrobić samo db bez 2 i overhead wyjdzie sam. inne postacie też mają podobne akcje. hym ciekawe...
Po prostu Oskarku tak w tej grze dziala buforowanie specjali po normalach- jesli normal trafi, wystarczy wykrecic kierunki od specjala by wyszedl, nie trzeba drugi raz cisnac butona ;-)

Kamikaze17

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Flowing like the wind
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Grodzisk Maz.
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2011, 02:23:12 »
Właśnie odkryłem ciekawą rzecz... Po f+3, 2 wystarczy zrobić samo db bez 2 i overhead wyjdzie sam. inne postacie też mają podobne akcje. hym ciekawe...
Po prostu Oskarku tak w tej grze dziala buforowanie specjali po normalach- jesli normal trafi, wystarczy wykrecic kierunki od specjala by wyszedl, nie trzeba drugi raz cisnac butona ;-)
Więc jak dobrze rozumiem by wyszło 1,1,b+4 xx spin wystarczy wklepać 1,1,b+4, b,f ?
Believe what you want to believe~

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2011, 09:59:57 »
Cytuj
w tej grze dziala buforowanie specjali po normalach- jesli normal trafi, wystarczy wykrecic kierunki od specjala by wyszedl, nie trzeba drugi raz cisnac butona ;-)

Tak nie do końca. To się nazywa negative edge i też występuje np. w syfie. Chodzi o to, że giera do zrobienia speciala czyta zarówno wciśnięcie buttona jak i jego puszczenie. Dlatego jeśli szybko wklepiemy kierunki zanim zdążymy puścić klawisz, to możemy dostać niechcianego speciala.
W MK9 dużo osób na to narzeka. Widocznie okno na ten manewr jest jakieś absurdalnie duże.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2011, 11:51:19 »
Cytuj
w tej grze dziala buforowanie specjali po normalach- jesli normal trafi, wystarczy wykrecic kierunki od specjala by wyszedl, nie trzeba drugi raz cisnac butona ;-)

Tak nie do końca. To się nazywa negative edge i też występuje np. w syfie. Chodzi o to, że giera do zrobienia speciala czyta zarówno wciśnięcie buttona jak i jego puszczenie. Dlatego jeśli szybko wklepiemy kierunki zanim zdążymy puścić klawisz, to możemy dostać niechcianego speciala.
W MK9 dużo osób na to narzeka. Widocznie okno na ten manewr jest jakieś absurdalnie duże.

O proszę, nie wiedziałem że jest w MK9 negative edge. Faktycznie przeszkadza? To lipa trochę.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Punkstyler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Punkstyler
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2011, 17:36:53 »
Dziś bawiłem się Jade i Kabalem i negative jest faktycznie uciążliwy :/ Działa nawet przy podstawach takich jak wciskamy powiedzmy x, qcf. Wtedy Jade walnie typa i jeszcze walnie potem bumerangiem :/ W przypadku kabala przy jego podstawowej kombinacji ->A,Y gdy chcemy zrobić spina konsola czasem odczytuje to jako tornado slam gdyż łapie tego naszego Y...   Trochę jednak pograłem i dostosowałem tempo robienia akcji tak aby to ominąć, jednak sprawdzałem na practice. W ferworze walki coś czuję, że niechciane specjale mogą wchodzić dosyć często. Co do samego Kabala to świetnie, żę dali mu cancel spina. To jest genialne do poruszania się, a i nie raz przeciwnika się na to złapie.

Kamikaze17

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Flowing like the wind
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Grodzisk Maz.
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:46:08 »
Z obserwacji filmów - na ekranie jednocześnie może być tylko jeden gas blast, jak się zrobi dwa IAGB (instant air gas blast) i gracze są oddaleni o cały ekran to pierwszy GB zniknie mniej więcej w odległości podcinki od przeciwnika, więc nie można zbyt szybko rzucać tego.

Po drugie, jaką notację proponujecie jeżeli chodzi o specjale i zaawansowane techniki? Moja propozycja:

Gas Blast (b,b+1) - GB lub blast
Nomad Dash (b,f+4) - ND lub spin
Buzzsaw (b,b+3) - BS lub saw
Tornado Slam (d,b+2) - TS lub slam
Instant Air Gas Blast (ub, b+1) - IAGB
Nomad Dash Cancel (b,f+4~b+BLK) - NDC
Believe what you want to believe~

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:06:09 »
Dlatego jeśli szybko wklepiemy kierunki zanim zdążymy puścić klawisz, to możemy dostać niechcianego speciala.
W MK9 dużo osób na to narzeka. Widocznie okno na ten manewr jest jakieś absurdalnie duże.
Niestety ja mam tak u Sonii robiąc b+2,1,f+2 wychodzi mi często b+2,1~b,f+2. Ból :(

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2011, 00:27:29 »
Tak samo po puszczeniu piły mamy przynajmniej 1 sek przerwy zanim możemy puścić kolejną (ale to chyba i tak każdy Kabal wie).

Moje nazwy:

Gas Blast (b,b+1) - kulka
Nomad Dash (b,f+4) - spin
Buzzsaw (b,b+3) - piły
Tornado Slam (d,b+2) - rzut
Instant Air Gas Blast (ub, b+1) - insta-kulka
Nomad Dash Cancel (b,f+4~b+BLK) - xx
:P

Kamikaze17

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Flowing like the wind
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Grodzisk Maz.
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2011, 00:15:47 »
http://www.youtube.com/watch?v=wmiaCtli14s&feature=related

Reo nieźle miesza swoim Kabalem i prezentuje ładny pressing
Believe what you want to believe~

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2011, 23:02:42 »
Kabal ma midscreena za 39% bez paska i to całkiem prostego. Kto zgadnie jak? 8)

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Kabal - Dyskusja Ogólna
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2011, 15:57:27 »
z BP, FP, kolanko w drugim stringu?