Ankieta

Ban na DLC na turniejach?

Tak - banujemy wszystkie DLC (w tym stroje)
8 (23.5%)
Tak - ban tylko na postacie DLC
5 (14.7%)
Tak - banujemy tylko stroje DLC
13 (38.2%)
Nie - nie banujemy żadnych treści DLC
8 (23.5%)

Głosów w sumie: 34

Autor Wątek: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym  (Przeczytany 21631 razy)

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:27:15 »
Zgadza sie. Stroj Cyraxa i Smoke'a chyba jest pre-patch. A tak to chyba jest okej.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:17:29 »
Stroje nigdy nie będą naprawione, bo takie miały być od początku, więc IMO ban i dozwolone tylko costume 1+2 (zeby nikt nie mial watpliwosci).
Jeśli ktoś uważa, że Skarlett jest OP to banujmy od razu Raidena, Kunga, Reptaja, Kitanę i każdego innego topa, wot.
Freddy nie jest OP, jest broken i póki nie zostanie spatchowany (przenikanie przez projecty i dmg scaling) nie powinien być dozwolony.
Kratos banned z powodu niedostępności na X360 - to też imo oczywiste.

Osobiście co do kwestii dlc zgadzam się w pełni z Furbem.

Bradyński rzekł.

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:24:47 »
Stroje nigdy nie będą naprawione, bo takie miały być od początku, więc IMO ban i dozwolone tylko costume 1+2 (zeby nikt nie mial watpliwosci).

W życiu! ;D
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2011, 22:28:28 »
Qjon, Skarlet jest broken, przez swoj kunai cancel, a nie dlatego ze jest TOP'em. Warto poczytac na ten temat, zanim zaczniesz elaboraty sadzic. :P No off.
Rozwijajac mysl, chodzi oto ze postacie takie jak Reptail/Sub Zero, maja ze Skarlet 1-9, sam NRS stwierdzil, ze zostanie to zalatane, dlatego Skarlet ma bana na niektore turnieje. :P


ps. A stroje zostaną naprawione, co też zostalo zapowiedziane.. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 22:32:54 wysłana przez Apock »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:12:10 »
Broken Kunai cancel trzeba umieć (i jest nawet trudne na padzie, na hitboxie nie, lol), nie muszę o nim czytać, bo umiem korzystać z trybów Practice i Versus. Iagb Kabala jest niewiele gorsze i wciąż sobie jest. Na Testjumajt nawet była ankieta, czy Skarlet ma być dozwolona na Evo czy nie i bynajmniej nie z powodu rzucania nożykami. Poza tym po to chyba dodano w ostatnim dużym patchu armory na niektórych exach, żeby ludzie nie umiejący sobię radzić z projectilami (podkreślam ludzie, nie chary) mogli coś zrobić (tylko Sub jeszcze ma lipe).
NRS dużo już stwierdził i od 2 miesięcy nie naprawił nawet tych jej rzutów, dlatego o tym co zostanie naprawione nie ma co gdybać, dopóki nie zostanie to naprawione; co tak naprawdę zmienią konkretnie nie wiadomo.

@Manior: tak, napisałem to z premedytacją wiedząc, że Poduszka daje Ci +50 do skila ;pppp
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 23:22:22 wysłana przez Qjon »

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2011, 08:15:59 »
armor nic nie daje na kunai u wiekszosci postaci. nie kazdy ma jak klata przez 3/4 animacji. IAGB nikomu nawet prosom nie wychodzi ciagiem na prawidłowej wysokosci co w koncu prowadzi do trada z duzo gorszymi skutkami niz przy kunai bo obrywasz w powietrzu albo przejdzie dołem, mozan tez podchodzic łatwiej dashami w sumie nie ma z tym zadnego problemu. przez kunai reo nikt nie mogł przejsc.

wiec jest broken ale trudne trudniejsze od AIGB ale skutecznosci i efektu nawet nie ma co porownywac bo to nie ta liga

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2011, 08:55:28 »
Qjon, nie rozumiesz. Kunai na bloku odbija do tylu, dlatego niektore postacie bez teleportu, maja po prostu zbyt duzy problem z podejsciem do niej. Oczywiscie ze trzeba umiec, kazdym trzeba umiec grac, nawet postaciami ktore sa broken. :P Wydaje mi się zresztą, że Snake ładnie sprawę podsumował, dla mnie osobiście to obojętne, bo nie grywam żadną z tych postaci, ale nie zgadzam się z banowaniem postaci, które na całym świecie są dozwolone.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 09:00:00 wysłana przez Apock »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2011, 09:20:33 »
Ja to wiem Apock, ale zauważ też, że nożyk zabiera 0,5% (na hicie 3%) dmg na bloku, na hicie daje tylko minimalny zysk w klatkach, a ponadto cancelując go w b- lub f-dasha Skarlet nie może przejść od razu do bloku, więc na upartego przeciwnik może nas zatrejdować swoją kulką, a przynajmniej wybić z rytmu. Gorzej jest w mid distance (bo tu dopiero kunai spam powinien naprawdę być używany), ale wtedy do gry już wchodzą armory.
O co mi chodzi? O to, że na samym rzucaniu nożami nie można oprzeć gry, a jeśli tak by było to IMO można by o nich mówić broken, to nie TK5 i b1 Bryana :)

Ja po prostu nie lubię demonizowania jednego zagrania.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:11:49 »
Mając na uwadze, fakt, że najlepsi mówią, że jest broken, że na east coast(bodajże) jest zbanoawna to zawierzę im.

btw, głównie chodzi własnie o mid distance, bo postacie takie jak sub0 i reptail nie mają armora na swoich ruchach, a przez brak teleportu są bezsilni. ;P A nie może być tak, że jakaś postać przegrywa 0-10 i tyle, dlatego będzie naprawiane. :) A nie dlatego, że nikt sobie z nią nie radzi.

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:16:16 »
Nie ma, to sobie kup, nie chcesz to cierp.

Miałem pisać o tym wcześniej ale mi neta rozłączało cały dzień... Wiedziałem że pojawi się tego typu komentarz.

Analogicznie, nie banujmy Kratosa. Co z tego że ktoś gra cały czas na XBox'ie, przecież może sobie kupić PS3, nie chce, to niech cierpi.

Ban na DLC to rozsądna opcja. To tylko moje zdanie, a wiadomo że z opiniami zamieszczanymi w internecie nie należy się za bardzo liczyć...

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:19:22 »
Nie ma, to sobie kup, nie chcesz to cierp.

Miałem pisać o tym wcześniej ale mi neta rozłączało cały dzień... Wiedziałem że pojawi się tego typu komentarz.

Analogicznie, nie banujmy Kratosa. Co z tego że ktoś gra cały czas na XBox'ie, przecież może sobie kupić PS3, nie chce, to niech cierpi.

Ban na DLC to rozsądna opcja. To tylko moje zdanie, a wiadomo że z opiniami zamieszczanymi w internecie nie należy się za bardzo liczyć...


Ja nie rozumiem, ja można odwoływać się do zdroworozsądkowego myślenia, wypierając ze świadomości fakt, że _wszędzie_ DLC są dozwolone. O jakiej logice mówisz. Nie podoba mi się rola, adwokata diabła, ale nie można ignorować faktów, tylko dlatego, że nam to nie po drodze.

edit:
Zignoruje argument o Kratosie bo jest głupi, exclusive char. zawsze były banowane na turniejach, DLC nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 10:23:12 wysłana przez Apock »

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:22:35 »
Nay, nay... Mi to wszystko jedno, to tylko Mortal Kombat :D

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:25:23 »
Więc to taką logiką się kierujesz. :D

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:50:21 »
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Napisałem że moim zdaniem ban na DLC jest rozsądny, ale generalnie to whateva - będziemy po prostu grali zgodnie z zasadami - a ostateczna decyzja zależy i tak od organizatora.
Nawet jak by był DLC Shao Khan to znalazły by się turnieje na których by go dopuszczano - zasady turnieju to kwestia konwencji. A to czy przejmiemy zasady z majorów granych w US, z EVO, czy z jakiś lokalnych turów nie robi mi różnicy - zasady to zasady.

Argument że wszędzie grają wg tych samych reguł jest dobry, nawet bardzo -  ale trochę ad hoc. IMO powinniśmy się trzymać zasad z EVO, albo ustalić własny regulamin turniejowy - mamy coś takiego dla T6, SSF4 i nie ma pytań czy gramy na 2 rundy, czy można postać zmieniać itd.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK9 - Dyskusje o regulaminie turniejowym
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:59:11 »
Ale ban na DLC na EVO był dlatego, że były to postacie stosunkowo młode. Turniej ma być w październiku, mgliście widzę sytuacje, w której DLC jest od 4 miesięcy a nikt nie może nimi grać.