Autor Wątek: MK - Tier lista i matchupy.  (Przeczytany 53565 razy)

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 25, 2011, 13:41:49 »
Po prostu nie znam połowy zawodników :/ :/

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:53:15 »
Sub Zero vs Kung Lao 4-6
Sub Zero vs Raiden 5-5
Sub Zero vs Cyrax 4-6
Sub Zero vs Reptile 4-6
Sub Zero vs Johny Cage 5-5
Sub Zero vs Shang Tsung 4-6
Sub Zero vs Kitana 4-6
Sub Zero vs NightWolf 5-5
Sub Zero vs Liu Kang 6-4
Sub Zero vs Mileena 5-5
Sub Zero vs Ermac 5-5
Sub Zero vs Kano 5-5
Sub Zero vs Scorpion 5-5
Sub Zero vs Jax 6-4
Sub Zero vs Sektor 5-5
Sub Zero vs Kabal 5-5
Sub Zero vs Smoke 4-6
Sub Zero vs Quan Chi 6-4
Sub Zero vs Baraka 7-3
Sub Zero vs Sonya 6-4
Sub Zero vs Jade 6-4
Sub Zero vs Stryker 7-3
Sub Zero vs Noob 5-5
Sub Zero vs Sheeva 7-3
Sub Zero vs Sindel 5-5

Tak wg mnie wygladaja matchupy subzero ;]

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 25, 2011, 14:56:52 »
wow
spotkałes sheve barake i straykera po 10 razy
niezły wynik
ja na 2k walk barake miałem 1 raz a sheeve i starykera ze 4razy

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 25, 2011, 15:38:50 »
Sub Zero vs Stryker 7-3

Imo. bliżej 8-2 :/ Swoją drogą pograłbym ten MU więcej :P

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 25, 2011, 15:47:11 »
Sub Zero vs Cyrax 4-6
Sub Zero vs Reptile 4-6
Sub Zero vs Johny Cage 5-5
Sub Zero vs Kitana 4-6
Sub Zero vs Ermac 5-5
Sub Zero vs Noob 5-5
Sub Zero vs Sindel 5-5

Z Cyraxem jest 5-5, albo wręcz lekka przewaga po stronie Suba. Matchup jest dosyć łatwy i można go obczaić.
Z Reptilem też nie widzę większego problemu. Wystarczy slidować pod kwasem z pyska, a freezować, kiedy Reptile rzuca kulki.
Z Jhonym Cage Sub ma przewagę 6-4, a przynajmniej 5,5-4,5. Chociaż z drugiej strony nie grałem z ogranym Dżonym po dodaniu tego EX armora.
Z Kitaną też nie dał bym przewagi po stronie Kitany. Jak już to remis. Można ją blokować przez stawianie clonów w powietrzu.
Z Ermacem na pewno przewaga jest co najmniej lekka po stronie Ermaca.
Z Noobem jest na 100% przewaga po stronie Sub-Zero. Noob nawet go zonować nie może. Każda wymiana prowadzi do tego że Nooba mrozi i wyłapuje jak nie combo to przyjemniej Slide'a. Poza tym jak Noob próbuje robić teleport na Freeza, to po prostu tym teleportem nie trafia. Co najmniej przewaga 6-4 dla Suba.
Z Sindel przy dobrym opanowaniu zoningu przez jej operatora, Subowi naprawdę ciężko w ogóle podejść. Dałbym 5,5-4,5 dla Sindel.

Reszta jest ok.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:00:37 »
Cytuj
Z Cyraxem jest 5-5, albo wręcz lekka przewaga po stronie Suba. Matchup jest dosyć łatwy i można go obczaić.
Z Reptilem też nie widzę większego problemu. Wystarczy slidować pod kwasem z pyska, a freezować, kiedy Reptile rzuca kulki.
Z Jhonym Cage Sub ma przewagę 6-4, a przynajmniej 5,5-4,5. Chociaż z drugiej strony nie grałem z ogranym Dżonym po dodaniu tego EX armora.
Z Kitaną też nie dał bym przewagi po stronie Kitany. Jak już to remis. Można ją blokować przez stawianie clonów w powietrzu.
Z Ermacem na pewno przewaga jest co najmniej lekka po stronie Ermaca.
Z Noobem jest na 100% przewaga po stronie Sub-Zero. Noob nawet go zonować nie może. Każda wymiana prowadzi do tego że Nooba mrozi i wyłapuje jak nie combo to przyjemniej Slide'a. Poza tym jak Noob próbuje robić teleport na Freeza, to po prostu tym teleportem nie trafia. Co najmniej przewaga 6-4 dla Suba.
Z Sindel przy dobrym opanowaniu zoningu przez jej operatora, Subowi naprawdę ciężko w ogóle podejść. Dałbym 5,5-4,5 dla Sindel.

ooo dzieki za pomocne rzeczy o coś takiego mi chodziło :)  Jakbyś tak dopisał do reszty też byłoby super :D

btw.
Interesują mnie też Smoke i Noob. Nooba można jeszcze podpatrzeć od  Alioune, Suba od Brady'ego, ale Smoke'iem to w ogóle nie wiem kto nim dobrze teraz gra...


Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:01:00 »
Brady twierdzi że Sub-Zero vs Kitana jest bardzo ciężkie dla Suba (3-7 or smthing jak dobrze pamiętam). Takie rutynowe stawianie klona w powietrzu to raczej zaproszenie do juggla z fan throw.

@Vipe:
Poszukaj sobie gier Arisa, on mainuje Smoke'a.

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:01:48 »
Cyrax ma 2x lepsze zonowanie niz sub i moze zrobic tele na wyczucie jak iceballa rzucasz i masz kombo 60% =[
Reptile jak sie wymieniasz iceball vs forceball to zanim wstaniesz z ziemii to on juz jest odmrozony temu dalem 4-6
Jc majac armora jest 5-5 teraz
Kitana przewaga po jej stronie eot! :D
Ermaca mozna dobrze crossupowac z timingiem to on whiffuje swoimi specjalami temu 5-5 jest wg mnie
Noob moze przeczekac az rzucisz icebalaa i zrobic tele =[ jest to 5-5 jak dla mnie walka sprowadza sie do tego kto kogo pod sciana ma
Sindel z bliska nic nie zrobi ;]

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 25, 2011, 16:13:14 »
Wombat: Nie rutynowe, ale oduczające tych dziwnych teleportów. Raz na jakiś czas, żeby Kitana sobie nie pozwalała.

Onizuka: A ty możesz na wyczucie rzucić iceballa, jak on rzuca bombki, i ex iceballa jak rzuca siatkę. Jak zacząłem grać w ten sposób z Cyraxem, to koleś się mi rozpłakał ostatnio na PSN. A to nie jedyny Cyrax. Wiem że mam przewagę w tym meczu.
To rzucasz EX Iceballa i masz combo z Reptilem :P
Co do Dżonego to może masz racje, musiał bym z Furbem pograć.
Ostatnio z Ermakami wygrywam, ale też to nie są Ermaki poziomu Qjonowego. Do niego ciężko mi było podejść jak ostatnio grałem. Z tego co wiem to on całkiem nieźle kontruje crossupy.
Do Nooba to na 100% jestem pewny przewagi po stronie Suba. Moje porażki w tym meczu mogę policzyć na palcach jednej ręki. A i tak nie wiem czy wykorzystał bym wszystkie swoje palce.
Do Sindel trzeba podejść najpierw. A jak już podejdziesz, to jak trafisz na dobrą Sindel, to ona wie co zrobić. Nie doceniasz tego meczu, bo pewnie nie trafiłeś na niezłe Sindel (bardzo mało ich w ogóle).

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 25, 2011, 17:13:55 »
Ok nie bede sie klocil, tak widze te matchupy moim okiem

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 25, 2011, 18:00:22 »
Do Nooba to na 100% jestem pewny przewagi po stronie Suba.

Chyba tylko online. Off jest tak jak pisze Onizuka, mogę na reakcje robić TP w balle ale wymaga to skupienia i dobrego timingu.
Sub ma małą przewagę bo combuje na trade projectile'i i przez to trzeba ograniczyć zoning.
W ofensywie też ma lepiej (2,2  :-X) stąd moje 6-4 dla Suba. Może jest to nawet bliżej 5.5-4.5 dla Suba.

Noob ładnie gasi WakeUpy Suba (które ssą) a Sub nie może się ratować Wakeupem z set upu na BlackHole'a po combo (musi się rolować i skakać).

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:34:09 »
skupiać się na masterowaniu Kunga tylko po to, żeby odnosić zwycięstwo. Tym przyjemniejsze się ono staje, kiedy wygrasz walkę kimś odrobinę się przy tym męcząc. ;)

Wk*.*ia mnie takie gadanie i miałem napisać dość jadowitego posta, ale zaciągnąłem się papierosem, przemyślałem sprawę i stwierdziłem że jak ktoś się musi wypłakać jaki to ten Lao zły i niepokonany, to niech sobie płacze - nie moja sprawa :>

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:37:40 »
skupiać się na masterowaniu Kunga tylko po to, żeby odnosić zwycięstwo. Tym przyjemniejsze się ono staje, kiedy wygrasz walkę kimś odrobinę się przy tym męcząc. ;)

Wk*.*ia mnie takie gadanie i miałem napisać dość jadowitego posta, ale zaciągnąłem się papierosem, przemyślałem sprawę i stwierdziłem że jak ktoś się musi wypłakać jaki to ten Lao zły i niepokonany, to niech sobie płacze - nie moja sprawa :>
Nie ma co pluć jadem. Ja nie chciałem przez to powiedzieć, że konkretnie Ty jestes słabym graczem i stąd Twój wybór padł na Lao. Chodzi mi o to, że Kung jest najmocniejszą postacią w tej grze, która nawet takiemu noobowi jak ja pozwoliła wygrać jeden pojedynek z Onizuką - a znam nim tylko parę kombinacji! W rękach dobrego gracza pozwala odnosić wieczne zwycięstwa - widac to doskonale po Twoich sukcesach i wynikach na tutejszych turniejach. Mniej się człowiek namęczy Kungiem żeby odnieść zwycięstwo, niż np. Scorpionem. Mówię to z własnego doświadczenia, bez ukrytych podtekstów czy puszczania oczek.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:38:18 »
Ale coś w tym jest... Nie gram w to jakoś specjalnie, ale wygląda mi na najbardziej uniwersalną postać bez złych match-upów.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:41:33 »
Nevan, nie masz racji, Kung Lao ma kiepski match- up, vs Kung lao. ^^