Autor Wątek: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?  (Przeczytany 22029 razy)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« dnia: Październik 21, 2013, 09:28:24 »
Community Manager Namco poprosił mnie o zadanie tego pytania po turnieju.

A więc: "Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?".

Zachęcam do odpowiedzi, dołączymy je do raportu z turnieju dla Namco :)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 14:03:26 »
1. Zapraszanie gwiazd z Europy, może nawet Korea :P

2. Duże wsparcie sponsorów. Jak widać atrakcyjne nagrody i brak wpisowego i od razu brało udział dużo przypadkowych graczy, a nie tylko zamknięta grupka sceny. Nagrody na ósmym TEJ-u to bardzo wysoki poziom, nie pamiętam, kiedy ostatni raz tyle było do zgarnięcia, więc oby tak dalej.

3. Dostęp do lokalizacji oraz sprzętu. Coraz łatwiej udaje się nam znaleźć lokalizacje do turniejów, ale cały czas to scena musi o to sama zadbać. Również często sami musimy kombinować konsolę i TV, aby turniej mógł się odbyć.

4. Turnieje sponsorowane. Czyli eventy organizowane bezpośrednio przez wydawcę gry, na każdej większej imprezie w jakikolwiek sposób związanej z grami czy e-sportem (np. marzy mi się turniej na IEM w Tekkena) jednak dobrze by było żeby prowadzenie turniejów stało jednak już po stronie doświadczonych osób ze sceny (praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce są osoby, które mają już doświadczenie w prowadzeniu takich imprez, więc nie byłoby z tym problemów).

5. Reklama, marketing. Profesjonalne zwiastuny, plakaty, reklamy na wszystkich stronach gamingowych, jak i informacje na portalach na stronie wydawcy/developera i różnych ich miejscach społecznościowych.


To tak co pierwsze przychodzi mi na myśl.

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2013, 14:51:55 »
Podpisuje się pod postem Młodego , dodam że na stronie samego PGA ciężko było mi znaleźć wzmianke o turnieju wiec  reklama  jak najbardziej

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2013, 15:27:14 »
Ja bym dodał brak wchodzenia sobie w paradę organizatorom turniejów. Należy skończyć z organizowaniem turniejów z całego roku w ciągu dwóch tygodni. 

Duże wsparcie twórców gry przy organizacji turniejów. Jak najbardziej oficjalność turniejów. Gracze muszą wiedzieć, że developerzy wspierają swoje gry i uważają, że warto w nie grać turniejowo.

Ostatnie turnieje odbywały się na większych imprezach z super zapleczem, co dobrze zwiastuje na przyszłość.

Nagrody na poziomie tych z PGA lub lepsze.

Na chwilę obecną tylko to przychodzi mi do głowy.

Przydałoby się w jakiś sposób zwiększyć frekwencję turniejów poprzez większe uczestnictwo osób, które nie działają aż tak aktywnie na scenie (ale w tym wypadku, szczerze mówiąc zupełnie nie mam pomysłu co można zrobić w tym kierunku).

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 15:42:44 »
Przydałoby się w jakiś sposób zwiększyć frekwencję turniejów poprzez większe uczestnictwo osób, które nie działają aż tak aktywnie na scenie (ale w tym wypadku, szczerze mówiąc zupełnie nie mam pomysłu co można zrobić w tym kierunku).
Do tego wystarczy reklama - zwłaszcza serwisy growe typu polygamia, ppe czy gram.pl, bo wydaje mi się że tego zawsze mimo wszystko brakowało i tego nigdy za wiele.

Sepkong

  • Moderator forum
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2013, 16:31:25 »
jak dla mnie jedynym mankamentem Teja ósmego była zbyt mała przestrzeń. W fazie grupowej był duży ścisk przy stanowiskach. Reszta git.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2013, 16:46:13 »
Przede wszystkim to kontrolery do wypożyczenia, bo przyjdzie random, chciałby pograć i "sorki mamy tylko dwa pady, z czego na jednym nie działa część przycisków". IMHO fajnym pomysłem były turnieje na WCG - czyli jak przychodzi random z ulicy i chciałby się spróbować w turnieju, to dać mu szansę w jakimś Single Elemination bo1 na 16 osób, rozegra się w godzinkę na jednym stanowisku, drabinkę ustawi tak, żeby wymiatacze trafili na siebie w pierwszych walkach i przynajmniej jeden random wróci szczęśliwy do domu z koszulką i breloczkiem za drugie miejsce. Jestem też dużym fanym organizowania turniejów przy okazji innych wydarzeń - jakieś turnieje pctowe, targi gier, cokolwiek. W Łodzi jest coś takiego jak Koło Badaczy Gier organizujące różne spotkania na temat gier, na których często pojawiają się również turnieje, i to takie ze sponsoringiem MCZ (rok temu Dante wygrał pada na jednym z takich turów). Starczyło by się do nich odezwać i już byłby turek z nagrodami dla Łodzi i okolic (bilet ulgowy z warszawy kosztuje mniej niż 15 zł).

Jeśli chodzi o Namco to myślę, że najbardziej by nam pomogło jakby wstawiali się za nami przy propozycjach zorganizowania strefy bijatyk różnym imprezom i rzucali gadżety jako nagrody do mniejszych turniejków.
smh tbh fam

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2013, 17:01:08 »
Pozwólcie że coś Wam pokażę...

http://www.ppe.pl/wydarzenia-232-tekken_tej_tournament_vol_8.html

Przeczytajcie komentarze pod wydarzeniem

'dziękujemy' psx extreme, ppe.pl, ps3site.pl za totalną olewkę turnieju na NAJwiększych targach gier i multimediów w Polsce.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2013, 18:18:25 »
Na PPE te wydarzenia sa tak "ukryte", ze trzeba je sobie samemu kliknac i sprawdzic jakie sa turnieje. Pamietam, ze przy innych turach tez nie bylo info na glownej, tylko poukrywane w jakichs zakladkach. Trzeba z reklama isc do kogos kto pokaze do na glownej stronie. Najlepiej kilka razy.

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2013, 23:38:54 »
W Łodzi jest coś takiego jak Koło Badaczy Gier organizujące różne spotkania na temat gier, na których często pojawiają się również turnieje, i to takie ze sponsoringiem MCZ (rok temu Dante wygrał pada na jednym z takich turów). Starczyło by się do nich odezwać i już byłby turek z nagrodami dla Łodzi i okolic (bilet ulgowy z warszawy kosztuje mniej niż 15 zł).
Pad nadawał się do śmieci. Przyciski reagowały tylko po potraktowaniu młotkiem.
Jeżeli chodzi o nawiązanie współpracy z NKBG to życzę powodzenia ( wolą przeprowadzać prelekcje). Event dla casuali w sam raz. Jedna walka przegrywasz odpadasz, a sam turniej traktowany jest jako zapchaj dziura i najlepiej żeby skończył się w godzinę.

Jedyne czego brakuje turniejom w Polsce to reklamy i nowych graczy.
W Łodzi mieliśmy chyba z 10 padów dla ludzi z zewnątrz. rozeszły się ,a i tak brakło.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2013, 06:13:23 »
A jakby pomyśleć o  organizowaniu turnieju jednodniowego  np: w niedziele ?  lub w soboty ale o  troszku późniejszych godzinach ? Bo niektórzy chcą przyjechać  ale nie mogą bo pracują w  systemie 6 dniowym i  zejście w sobotę rano z nocki i jechać do Poznania na 11 mija się z celem wtedy , a jak ranka w sobotę  to całkiem    odpada

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2013, 08:13:48 »
Z kolei w niedzielę ktoś inny musiałby się szybko zwijać/nie przyjechałby wcale, bo w poniedziałek na rano do roboty ;)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2013, 10:55:33 »
Tak jak w przypadku ósmego Teja, bardzo ważna jest strona internetowa - to wizytówka, na którą w pierwszej kolejności patrzą wszystkie osoby, które chcielibyśmy, aby zainteresowały się eventem. Jeśli na stronie znajdują się zachęcające materiały z poprzednich edycji, to jeszcze lepiej.

Pierwszym krokiem w kierunku "lepiej" wydaje się być podział odpowiedzialności. Kiedyś padł pomysł, żeby w naszej społeczności wyznaczyć osoby, które zajmowałyby się prowadzeniem turniejów, robieniem streama, przygotowywaniem filmów promocyjnych, nagrywaniem walk w trakcie turnieju czy robieniem zdjęć (tym samym mniej lub bardziej rezygnując z grania). Wtedy nie wyszło, ale może spróbujemy jeszcze raz? Od streama mamy Kota i Hiryu, stronami www - być może - mogłaby się zająć Tenshi itd. Dodatkowo według mnie pomóc mogłyby: FGC-owy podcast oraz pozaturniejowe streamy (zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną popularność streamów).

Spośród wspomnianych do tej pory problemów największym wyzwaniem jest zwiększenie liczby uczestników. Chyba najlepiej byłoby zacząć od społeczności lokalnych. Porozmawiam z Hiryu i zorientuję się, na ile mógłby tu pomóc Level Up (temat już został poruszony, ale nie wiem, w jakim jest stanie). Postaram się również zrobić bijatykową prelekcję na jakimś konwencie M&A -  zawsze jest szansa na to, że kogoś uda się zainteresować.

Pozwólcie że coś Wam pokażę...

http://www.ppe.pl/wydarzenia-232-tekken_tej_tournament_vol_8.html

Przeczytajcie komentarze pod wydarzeniem

'dziękujemy' psx extreme, ppe.pl, ps3site.pl za totalną olewkę turnieju na NAJwiększych targach gier i multimediów w Polsce.
Z mediami, niestety, jest bardzo różnie. Pamiętam, jak informację o WCG rozesłałem do różnych serwisów (z prośbą o zamieszczenie newsa) i na jednym z serwisów dostałem odpowiedź, że nie widzą sensu wrzucania newsa, bo nic z tego nie mają.

Gdybyś miał kiedyś jeszcze problem z ppe.pl czy ps3site.pl, to daj znać - a nuż mi się uda :).

plakaty
Wydaje mi się, że taka opcja odpada, jeśli sprawą nie zająłby się sponsor.

PS Tenshi, współczuję Ci przy odpisywaniu Hayato ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 11:00:29 wysłana przez Di »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2013, 12:59:58 »
plakaty
Wydaje mi się, że taka opcja odpada, jeśli sprawą nie zająłby się sponsor.
Nie wiem, o co chodzi, ale jak dostanę biuro, to będę miał możliwość darmowego drukowania pewnych ilości rzeczy w A4, na razie nie mam danych, czy w kolorze, czy nie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2013, 13:31:32 »
Właśnie $ miałem na myśli.