Autor Wątek: Regulamin forum - wersja beta  (Przeczytany 25745 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Regulamin forum - wersja beta
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 07, 2011, 21:58:46 »
Miałem trochę na głowie, ale w końcu mogę odpisać.

1) Sygnatury oraz avatary - po namyśle podzielam zdanie Solo. Nie będziemy wprowadzać tak dużych restrykcji.

2) Podział na grupy uzależniony od ilości wymiarów, w których poruszają się w grach - taka koncepcja zupełnie mi się nie podoba. Forum jest od tego, żeby łączyć, a nie wprowadzać podziały lub je podkreślać. Czy na Bursach fani 3D są odizolowani od reszty uczestników? Ja w październiku czegoś takiego nie czułem. Na miejscu panowała dobra atmosfera i ludzie pokazali, że liczy się pasja, a nie jedna cyferka.

3) Prowokacje - to jak wrzucanie w podstawówce koleżance do plecaka żabę, żeby pokazać nasze zainteresowanie nią. Bądźmy poważni i mówmy prosto z mostu. Nie wymuszajmy na innych snucia domysłów.

4) Przestrzeganie regulaminu przez administratorów i moderatorów - biję się w pierś i postaram się przestrzegać przygotowanego przez osoby odpowiedzialne za forum regulaminu.


Jako główny problem widzę to, że dla części użytkowników forum jest niejako synonimem zlotu czy spotkania pomiędzy kumplami - myślą, że tutaj mogą robić to samo, co w trakcie np. popijawy, nie bacząc na to, że prywatność tutaj nie ma specjalnie miejsca.

Cytuj
Forum – pierwotnie rynek oraz publiczny plac




Z tego miejsca proszę o to, żeby osoby, którym przeszkadza coś na forum, podawali argumenty, najlepiej w formie krótkich zdań lub akapitów. Logiczny podział wypowiedzi pozwoli uniknąć nieporozumień, a kulturalna dyskusja* usprawni dążenia do tego, na czym chyba nam wszystkim zależy - ładzie.

* - cytując Nevana: "w momencie kiedy brak argumentów sięga się po ciosy poniżej pasa"
Nie dopuszczajmy do tego typu utarczek słownych jak wytykanie błędów językowych. Traktujmy innych tak, jak sami chcemy być traktowani. Jeśli uważasz, że druga osoba zachowuje się niewłaściwie, za pomocą własnej kultury i intelektu pokaż jej, że jest w błędzie. Nie rzucaj błotem, bo sam się nim pobrudzisz.


---
Jeśli przeoczyłem coś - dajcie znać :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 22:06:16 wysłana przez Di »

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Regulamin forum - wersja beta
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 05, 2011, 00:53:36 »
Jeśli przeoczyłem coś - dajcie znać :)
Przeoczyłeś update pierwszej strony tematu, wg. nadgorliwego Hiryu, którego interpretacją jest, że obowiązuje regulamin z pierwszej strony a w tym limit 50kB na grafikę w awatarze czy sygnaturze. A wg. mnie przeoczyłeś opublikowanie regulaminu na górze strony forum (uważam, że ktoś może po prostu nie chcieć czytać tego działu, a już na pewno temat o regulaminie w wersji beta nie jest dobrą wskazówką; "beta? poczekam aż wypuszczą pełną wersję").
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Regulamin forum - wersja beta
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 05, 2011, 07:57:12 »
Do końca tygodnia postaram się wszystko załatwić.