Autor Wątek: Ogólnie o Larsie  (Przeczytany 4899 razy)

caradolph

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gimme a tournament.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: caradolph
  • Skąd: Silesia
Ogólnie o Larsie
« dnia: Listopad 11, 2012, 00:53:14 »
Nowości:

SE d/f+1 - Nowy bound, który wydaje się być kapkę bardziej consistent niż f,b+2,1. Nie używać poza jugglami, bo -15 na bloku oraz przy jugglach w plecy, bo nie wejdzie.
b+2,3 - m,h alternatywa dla b+2,1 (m,m). Zakłada W!, NC, niestety nie jailuje na bloku ani nie da się hit confirmować, więc używać rozważnie.
f+4,1,2,1 - Nowa ściana. Ostatni cios ma -12 na bloku, pierwsze 2 są NC, 3 NCc, jednak poza jugglami nie opłaca się z tego korzystać.

Zmiany:

u/f+4 już nie zakłada B!.
DE 1+2 już nie wybija na NH.
f+1+2 ma teraz -14 na bloku i mniejszy zasięg.
iSW wrzuca lepiej na ścianę, jednak siedzi tylko f+1+4 i nie ma nic konkretniejszego.
b+2,1 ma teraz -10 na bloku.
u/f+3 już nie jest tak priorytetowe, można wybić z niego zwykłym d/f+1 bądź punchami.
u/f+3+4,1 ma więcej frejmów on hit, ale dalej jest bezużyteczne.
FC d/f+1+2 ma mniej klatek na hicie.
d+2 teraz bounduje

Punishing:

-10 - 1,2; 1,1; 2,1 (najlepiej 1,2, gdyż +4 on hit i zabiera niewiele mniej niż 2,1, które ma +1)
-11 - dalej 1,2
-12 - f+2,4
-13 - d/f+1; f+1+4 (tutaj jednak dalej idzie w ruch f+2,4, gdyż f+1+4 zadaje mniej i jest karalne na wybitkę)
-14 - f,b+2,1 i mini juggle
-15 - f+1+2 (juggle); b+1; d/b+2,1 (jeśli nie dosięga f+1+2 ładujemy d/b+2,1)
-16 - u/f+3 i juggle

WS punishing:

-10 - FC d+1
-11 - WS+4
-12 - dalej WS+4
-13 - WS+2,1
-14 - dalej WS+2,1
-15 - WS+1 (juggle)
-16 - u/f+3 (juggle)

Imo osłabienie Larsa ze względu na zasięg bardziej wynika z poprawienia movementu niźli osłabienia jego trackingu i hitboxów. Jeśli zauważę jeszcze jakieś zmiany wrzucę je tutaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 12:21:42 wysłana przez caradolph »
Szukam sparring partnerów do TTT2 i TK6 (czyt. ludzi, którzy wiedzą czym to się je). Lokalizacja - Śląsk, najlepiej okolice Jastrzębia, Żor, Katowic i Pszczyny.


Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2012, 01:21:29 »
Warto wspomnieć, że SE df1 nie bounduje gdy jugglujemy przeciwnika od tyłu (głowa, a nie nogi w naszą stronę).

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2012, 03:46:29 »
d+2  bounduje

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 00:16:36 »
Ja nie jestem ekspertem wiec moje obserwacje należy zwerfikować, ale mam wrażenie że przez zmiany właściwości ciosów i/lub zmiany w systemie (szeroko rozumiana grawitacja na ścianie czy coś) stare juggle ze ścianą nie działają. Kiedyś można było chyba było albo zrobić bounda wcześniej, a wtedy na ścianie już tylko jakiś tam jeden cios siadał (juggle w stylu u/f+4, d/b+2,1, f,b+2,1, B!, d/b+2,3, WALL, DE~1+2) albo zrobić bounda dopiero na ścianie i wtedy siadała cała ściana  (juggle w stylu u/f+4, d/b+2,1, d/b+2,3, WALL, DE~1+2, <tutaj siadało jakieś 1+2 czy d/b+2,1, f+1+4>)... Teraz ta druga opcja nie działa. Z tego co znalazłem na szybko to w miarę dobry damage z prostych akcji daje coś w stylu: u/f+4, d/f+2, d/b+2,1, f,b+2,1, B!, d/b+2,3, WALL, DE~1,2).

caradolph

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gimme a tournament.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: caradolph
  • Skąd: Silesia
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, 00:38:49 »
Samym Larsem standard po u/f+4 to : u/f+4, d/f+2, d/b+2,1, f,b+2,1, B!, d/b+2,3 W!, d/b+2,1, f+1+4. Ja nie zdążam dołożyć po W! d/f+1, bo d/b+2,3 dosyć nisko wbija na ścianę. Poza tym w parze z większością postaci jeśli zrobimy d/f+2 w jugglu to standardowe TA! nie siedzi, więc najlepiej robić JS, d/b+2 i całą resztę,  żeby było consistent (oczywiście kiedy nie ma w pobliżu ściany). Poza tym WB! bez TA! jest bezsensowny, bo damage jest naprawdę świetny. Zawsze można zboundować na ścianie za pomocą d+2 i jechać z full akcją.

Przykładowy juggle z WB! i TA!: u/f+4, d/f+2, d/b+2,1 d/b+2,3, W! d+2 TA! (Dragunov) b+2,1,3 (Lars) f+4,1,2,1. Kiedy zaczynamy juggle'a od WB! to f,b+2,1 ofkoz leci na bound.
Szukam sparring partnerów do TTT2 i TK6 (czyt. ludzi, którzy wiedzą czym to się je). Lokalizacja - Śląsk, najlepiej okolice Jastrzębia, Żor, Katowic i Pszczyny.


Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2012, 09:52:27 »
Kiedyś można było chyba było albo zrobić bounda wcześniej, a wtedy na ścianie już tylko jakiś tam jeden cios siadał (juggle w stylu u/f+4, d/b+2,1, f,b+2,1, B!, d/b+2,3, WALL, DE~1+2)
Nie, wystarczyło podbiec i załadować d/f1, barka (nie pamiętam, czy w T6 siedziało przy tak niskim splacie db21, barka czy nawet cała ściana)

Jak chcesz prostą i dobrą ścianę dla obu przypadków (bound przed ścianą, bound na ścianie) to rób to nowe: f+4,1,2,1 - siedzi zawsze praktycznie na autopilocie, kroi smacznie.

Zenson

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2012, 10:42:16 »
dmg na podstawie arc blast -> 4 hit -> B!

na samej ścianie d/b+2,1 bara zabierze o 2 dmg wiecej niz f+4,1,2,1 i jes moim zdaniem latwiejsze ze wzgledu na hitbox d/b+2,1 i notacje (dash f+4 itd latwiej zepsuc niz dash d/b+2,1)
o około 7-8 dmg wiecej  od d/b+2,1 bara zbierze komplet czyli d/f+1, d/b+2,1 bara

na sciane od d/b+2,3 lepiej wrzucic b+2,3 -> zbierze 2 dmg wiecej i tak samo latwe
jesli zrobimy B! f,b+2,1 zamiast d/b+2~f,d/f+1(ktore samo w sobie zabierze 1 dmg wiecej) to mozemy wrzucic DE+1,2, ktore poniesie dalej i da 1 dmg wiecej niz b+2,3 (w t6 nie siedziało na niektore postacie, niekoniecznie małe)

po kazdej z tych akcji da sie zrobic komplet d/f+1, d/b+2,1, bara ale zalezy to od odległosci do sciany (najpewniejsze jest po prostu d/b2,1, bara, które siedzi ZAWSZE)

Jeśli ściana nie jest bardzo daleko najlepiej robic po prostu dash u/f+3 i po tym bardzo łatwo d/f+1, d/b+2,1, bara (można też popisać się iSW, bara, ale zbierze to mniej o jakies 4 dmg)

Jeśli ściana bardzo blisko to robimy d/b+2,1 i komplet (jeśli pierwszy lub drugi hit wrzucającego na ścianę d/b+2,1 pociagnie już na ścianie to omijamy d/f+1, d/b+2,1 i wrzucamy tylko barke)

Wiem,że troche namotałem z tym dmg ale starałem się najjaśniej jak się da.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 10:44:53 wysłana przez Zenson »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2012, 12:25:30 »
iSW, bar kroi chyba najwięcej. A w każdym razie siedzi w akcjach tagowych.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Zenson

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2012, 12:58:12 »
@hajkrasz

Jeśli ściana nie jest bardzo daleko najlepiej robic po prostu dash u/f+3 i po tym bardzo łatwo d/f+1, d/b+2,1, bara (można też popisać się iSW, bara, ale zbierze to mniej o jakies 4 dmg)



wydaje mi sie ze chodzi o solo, a po tagowych nie z kazdym da sie zrobic to sensownie

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2012, 13:15:48 »
A, solo, to pewnie macie racje. Ale w tagowych zawsze zrobisz sensownie przez f+3,2+3. Przynajmniej mi się nie udało nie zrobić sensownie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Zenson

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2012, 14:57:47 »
a ze stivem jak zrobic sensownie ?

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2012, 15:32:24 »
Splatt, b,f+2,1 B! Steve qcf+1~b, 3,1,1 Lars iSW, f+1+4. Splat, d/f+1+2 (tak to się robi?) B! Steve qcf+1~b flk1,1,1,2 Lars iSW, f+1+4. Powinno siedzieć, ale nie wiem, za ile, bo teraz wymyślam.

EDIT: Żeby się nie masturbować z f,f,f rób po prostu DE 2+3. Łatwe to jest nawet jak się nie ma binda 2+3, bo wciskasz f+3 i już 3 nie puszczasz, a tylko dociskasz 2, palcem wskazującym na przykład, palce układając w ten sposób:

Robiąc tak oszczędzasz jeden klawisz binda, bo w tagu Lars/Steve chyba nie ma innego praktycznego zastosowania dla 2+3 niż rzut z DE.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 15:37:31 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2012, 15:40:16 »
Sa miejsca w ktorych robiac po f+3 nie siadzie, a robiac f,f,f juz tak.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2012, 15:44:19 »
Aż tak nie sprawdzałem, ale to chyba nie są te miejsca, które wymieniłem?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Zenson

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ogólnie o Larsie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2012, 16:48:56 »
wiem jak to bindowac. ja zostawiam trojke  a dociskam rzut 2+3, pozniej trzymam ten rzut i dociskam przod jedynke i wychodzi bara. chodzi o to ze wczesniej probowalem te akcje o ktorych mowiles i nihuhu nie moglem zrobic? zrobil ktos te akcje ? skoro siedzi to to czemu wsyzscy koncza te akcje z f+4,1,2,1 ? dobra siadam na practise
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 16:52:21 wysłana przez Zenson »