Autor Wątek: [MvC3] Online  (Przeczytany 19619 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2011, 16:40:09 »
@Hiki - test stricte graficzny bez odzwierciedlenia online o który to się cała sprawa rozbija, BTW - PS3 - słabe cienie, choć przy tym tempie rozgrywki kto na to zwraca uwagę... chyba ja bo lubię tak dopieszczone smaczki. Screen tearing  w Xboxie spowodowany brakiem synchronizacji odświeżania TV z materiałem przesyłanym przez konsolę, jak pamiętam wyłączenie tego w Quak'u na PC powodowało wzrost płynność obrazu, może coś w tym jest i tutaj...
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2011, 17:58:24 »
ja jak pamiętam to u mnie wyłączenie vsync'a to był boost około 20 klatek w każdej grze przez co przez 4 lata grałem ciągle bez tego (ale to były czasy słabych kartek gf2/3), da się przyzwyczaić xD. W bijatyce raczej nie robi to różnicy.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2011, 20:53:57 »
Polecam wam wszystkim żebyście zagrali z Kejimem. Chłopak zagwarantuje wam że udusicie się spamem. Ta gra jest taka kreatywna a niektórzy poprostu tylko spamują. Naucze się jak to przerywać itd , ale to odbiera ogólną przyjemność z gry. W tej grze jest od groma możliwości a Kejim pokazał mi że non stop spamem można spokojnie wygrać ( Haggar Rura, Wesker pistolet i tele no i klaskanie Hulkiem z ciosem odbijającym od ziemi ) Szybko i prosto do zwycięstwa. Żal dupę ściska jak się na to patrzy.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2011, 21:20:54 »
Przecież rura Haggara to 80% jego ofensywy. Wesker nie ma się teleportować? Przecież to jest jego potęga w kreowaniu mixupów.
To tak jakbyś powiedział, że Sagat puszczający dziesiątki fireballi jest spamerem :0

Zresztą wiele razy na forum było to wyjaśniane. Tak długo jak coś działa to po co mamy kombinować? Naturalnym rozwojem jest przeciwstawianie się taktykom z którymi sobie nie radzimy, a nie kombinowanie żeby pokazać jacy jesteśmy ambitni, a potem płakać, że przegraliśmy.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2011, 21:27:59 »
Jak widzę czytanie ze zrozumieniem też stanowi niejaki kłopot. Chodziło mi o spamowanie z końca planszy Weskerem strzału a potem tele żeby uciekać i tak do usranej śmierci. Różnica między ofensywą a spamem jest naprawdę duża. Ja nie płaczę że przegrałem, poprostu dziwi mnie fakt że mimo tego iż gra jest strasznie rozbudowana, niektórzy ograniczają się do najzwyklejszego spamu. Nie porównuj Sagata do tego bo SF to jest zupełnie inna gra, inna taktyka i tam postać nie ma aż takich możliwości jak tutaj. Rozumiem takie spamowanie na turnieju, bo tam każdy chce wygrać ale czemu psuć zabawe na freeplay ? Czemu samemu nie spróbować czegoś co mogłoby przynieść lepsze korzyści. Po to gramy żeby tak jak powiedziałeś uczyć się zapobiegać takim zagraniom, ale gramy też po to by próbować i testować zagrania, które mogłyby się przydać do zaskoczenia przeciwnika. Dla mnie taka gra poprostu jest męcząca i nudna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 21:31:01 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2011, 21:37:26 »
@Manieq_TLT

Jeśli taka gra jest dla Ciebie nudna, to albo zmuś przeciwnika do zmiany taktyki dokopując mu, albo zmień przeciwnika. Nie ma sensu narzekać, bo właśnie gdyby denerwował Cię zonujący-spamujący Ryu w SF4, to nic nie poradzisz. Tutaj, jak mu dokopiesz za spam X razy, to będzie musiał się przestawić.
Moje pięści krwawią śmiercią!

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2011, 21:41:44 »
Ej ja naprawdę rozumiem co wy do mnie mówicie. Tylko dziwi mnie, że niektórzy gry casualowe traktują jak walkę o złote kalesony i w każdej walce jest to samo. Mogę się założyć że dopóki nie znajdzie się ktoś kto przerwie te spamy, nie spowoduje zmian u danego zawodnika a co za tym idzie progresu w jego grze, bo ten jak robot będzie grał i ciągle walił te same rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 21:46:06 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 03, 2011, 21:42:34 »


Widocznie żaden z jego przeciwników jak na razie nie był dla Kejima na tyle przekonujący, żeby zmusić go do zmiany sposobu gry, tyle. Nie wiem czy to co on robi to jakaś przemyślana, skuteczna taktyka czy po prostu spam ciosów z dużym zasięgiem i teleportu (musiałbym z nim zagrać żeby móc to ocenić), ale tak czy inaczej znalazł sposób na wygrywanie na obecnym poziomie gry i wykorzystuje go, na tym to polega.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2011, 22:01:24 »
Cytuj
Jak widzę czytanie ze zrozumieniem też stanowi niejaki kłopot.

Sry, ale z twoje posta nie wynikało jasno, że strzela i ucieka, bo to naprawdę potrzeba miliona tych postrzałów, żeby kogoś zabić. Pro Wesker też będzie zaczynał podobnie ofensywę, więc dlatego się zdziwiłem.

Nawet jeśli granie ze spamerem nie jest przyjemne to chyba warto to rozgryźć, bo się okaże, że mamy pro taktyki kontrujące resety, a spotkamy na turnieju takiego cwaniaka i rzucamy kontroler?
Bijatyki faktycznie zapewniają rozrywkę nie wielu poziomach - od tworzenia combo video, przez odkrywanie nowych rzeczy w treningu, po bicie rekordów w arcade mode - ale ogólnie większość osób gra, żeby wygrać i chyba nie ma w tym nic dziwnego.

Aż mi się przypomniał hatemail z sf4 jak to koleś mi tłumaczył, że gracze dzielą się na 'pięknych', którzy pokazują swój własny styl walki i próbują zachwycić przeciwnika i 'głupich', którzy grają żeby wygrać :D Co lepsze to było na rankedach.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2011, 22:06:53 »
Zagraj na niego jego stylem ;p .

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2011, 22:30:09 »
Polecam wam wszystkim żebyście zagrali z Kejimem. Chłopak zagwarantuje wam że udusicie się spamem. Ta gra jest taka kreatywna a niektórzy poprostu tylko spamują. Naucze się jak to przerywać itd , ale to odbiera ogólną przyjemność z gry. W tej grze jest od groma możliwości a Kejim pokazał mi że non stop spamem można spokojnie wygrać ( Haggar Rura, Wesker pistolet i tele no i klaskanie Hulkiem z ciosem odbijającym od ziemi ) Szybko i prosto do zwycięstwa. Żal dupę ściska jak się na to patrzy.
To niech jedzie do usa i pokona wonga i innych tą taktyką. Na mnie tez działa często spam ale to dlatego, że nie potrafię w to grać. Może ty też jeszcze nie umiesz?

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2011, 22:45:54 »
No ja na pewno jeszcze nie umiem grać w tą grę, jest jeszcze od groma rzeczy, które muszę pojąć,sprawdzić itd. Ja tylko nie rozumiem podejścia do gry. Gramy w sumie dla zabawy a tu okazuje się że za wszelką cenę trzeba wygrać bo inaczej to korona z głowy spadnie. Najfajniejsze jest jednak to że jak na mnie się ktoś o coś wkurza to mu tłumaczę jak to obejść,zablokować czy inne opcje a tu ? Nic, bo pewnie nie można zdradzać tajemnej taktyki, którą się wygrywa, bo potem może być ciężko wymyślić inną,która będzie równie skuteczna co poprzednia.
Cytuj
Jak widzę czytanie ze zrozumieniem też stanowi niejaki kłopot.

Sry, ale z twoje posta nie wynikało jasno, że strzela i ucieka, bo to naprawdę potrzeba miliona tych postrzałów, żeby kogoś zabić. Pro Wesker też będzie zaczynał podobnie ofensywę, więc dlatego się zdziwiłem.

Nawet jeśli granie ze spamerem nie jest przyjemne to chyba warto to rozgryźć, bo się okaże, że mamy pro taktyki kontrujące resety, a spotkamy na turnieju takiego cwaniaka i rzucamy kontroler?
Bijatyki faktycznie zapewniają rozrywkę nie wielu poziomach - od tworzenia combo video, przez odkrywanie nowych rzeczy w treningu, po bicie rekordów w arcade mode - ale ogólnie większość osób gra, żeby wygrać i chyba nie ma w tym nic dziwnego.

Aż mi się przypomniał hatemail z sf4 jak to koleś mi tłumaczył, że gracze dzielą się na 'pięknych', którzy pokazują swój własny styl walki i próbują zachwycić przeciwnika i 'głupich', którzy grają żeby wygrać :D Co lepsze to było na rankedach.
Pro Wesker raczej nie zacznie ofensywy od "Strzał tele do tyłu, strzał tele do tyłu i tak ciągle" tylko będzie mixupował, dodawał asysty i inne rzeczy,które umożliwią mu przybliżenie się do opa i skopanie mu tyłka. Już mówiłem że masz rację, żeby usiąść do tego i rozgryźć to co nas najbardziej boli. Ludzie grają by wygrać to fakt, tylko że widzisz casualowy poziom to zabawa przedewszystkim, chyba że ktoś ma inne zdanie.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2011, 22:50:01 »
Nie ma czegoś takiego jak "casualowy poziom", jest casualowe granie albo poważne granie, jeśli ktoś gra na poważnie a dopiero zaczyna to ma po prostu "słaby poziom". Ale spójrz na to z innej strony, podczas gdy ty uczysz się grać w grę prawidłowo, Kejim używa po prostu taktyk które działają tylko na graczy niewiedzących jak sobie z tym radzić. Koniec końców ty lepiej na tym wyjdziesz ;]

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2011, 23:03:03 »
oby :)

Never give up no matter how bleak your situation is.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: [MvC3] Online
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2011, 23:04:12 »
Ludzie grają by wygrać to fakt, tylko że widzisz casualowy poziom to zabawa przedewszystkim, chyba że ktoś ma inne zdanie.
A do głowy Ci nie przyszło, że kogoś może bawić zoning i runaway?
Ale spójrz na to z innej strony, podczas gdy ty uczysz się grać w grę prawidłowo, Kejim używa po prostu taktyk które działają tylko na graczy niewiedzących jak sobie z tym radzić. Koniec końców ty lepiej na tym wyjdziesz ;]
No chyba żeby zaczął używać innych gdy przeciwnik da odpowiedni odpór tym podstawowym. Poza tym mam pewne wątpliwości czy ktoś, kto zamiast cieszyć się z okazji do przetrenowania dobrze jednego rodzaju sytuacji i wyciągnięcia wniosków zaczyna narzekać, że przeciwnik robi wszystko aby wygrać, uczy się tej gry prawidłowo.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.