Autor Wątek: [Super Skrull] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 2506 razy)

Slide

  • Gość
[Super Skrull] Dyskusja ogólna
« dnia: Luty 21, 2011, 15:05:16 »
Dyskusja na temat postaci - historia, smaczki, matchup itp.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2011, 17:28:54 »
Cholera chyba Super Skrull ma najcięższy timing w combosach w MvC3 :/ ciężko naprawdę mi ogarnąć jego zaawansowane combosy. Może nie poświęciłem mu w treningu bardzo dużo czasu w porównaniu do Dormammu (Phoenix do tej pory na pałę, bez treningu :D) ale tak czy siak uważam, że ma najbardziej wymagające combosy z postaci, które testowałem a było ich kilka

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 20:42:00 »
triale (mission mode) miał łatwe, ale moze po prostu kiepskie mu powymyslali...

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2011, 20:49:39 »
triale (mission mode) miał łatwe, ale moze po prostu kiepskie mu powymyslali...

kiepskie mu powymyślali, najlepsze w tej postaci jest to, że nie potrzebuje asyst żeby zadawać bardzo duży dmg, oczywiście praktycznie każdy combo potrzebuje wykończenia w postaci hypera, ale również bez tego dmg jest bardzo wysoki. najgorszy moment w jego combosach to dashe z S na ziemi albo skrull smash (dół+H w powietrzu) po dashu w powietrzu kiedy znika z pola widzenia i później ponowny dash z S. Poza tym ma dużo ciekawych loopów z skrull smash niekoniecznie polegających na mashowaniu tych samych przycisków.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2011, 13:19:41 »
Doszedłem do wniosku, że Super Skrull jest jedną z najgorszych postaci w tej grze. Przykro mi to mówić, ale coraz bardziej zastanawiam się nad wyrzuceniem go z mojego teamu :/ Słabe normalne, aż prosi się żeby standing H było overheadem O_o na postaci rashujące elastic slam praktycznie nieskuteczny. Brak możliwości cancelowania hypera za pomocą x factor żeby wydłużyć dmg. Mało przydatny dash, brak możliwości nabicia levelu i kontynuowania combosa po wielu sytuacjach. Nie widać żadnego gracza na scenie, który pokazłby czy rzeczywiście można ugrać coś tą postacią. Jak na character który potrzebuje mieć nabity hyper, aby zadawać porządny dmg to słabo sprawdza się w tej roli.

Jedyna nadzieja na sprawdzeniu jego resetów, które zamieściłem w dziale "Dla początkujących". Jeżeli rzeczywiście się sprawdzą w walce to jest dla tej postaci nadzieja, bo w treningu to wszystko pięknie wygląda. Dam jeszcze tej postaci szanse, bo nie widzę na razie innej na tyle klimatycznej żeby wpakować ją do mojego teamu jednak coraz bardziej myśle nad złożeniem sobie zespołu, który będzie dobrze współgrał.

Co prawda w ostatnich dniach znalazłem dużo ciekawych rzeczy, które współgrają u mnie w teamie i może jak je wymasteruje to będę zadowolony jednak patrząc się na to co prezentują inni gracze tworząc teamy trochę czuję się na gorszej pozycji :/

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2011, 13:44:59 »
Ja zaczynam walkę od super skrulla i powiem szczerze że daje radę. Owszem nie da się cancelować jego hyperów x factorem ale i tak jego dmg jest solidny. Ja gram skrullem na combo kończone inferno żeby potem ewentualnie dodac drugiego hypera i kontynuowac natarcie :). Skrull jest ciężki w operowaniu bo żeby mógł podejść do oppa to trzeba się namęczyć. Resety wydają się bardzo użyteczne, więc czas usiąść i to wszystko posprawdzać.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2011, 13:53:51 »
No właśnie ja nie wiem od kogo zaczynać walkę od Super Skrulla czy Dormammu. Na razie lepiej mi idzie zaczynać Dormkiem, ale jedynie ze względu dłuższego czasu spędzonego nim w treningu.

Co do hyperów Super Skrulla to po obu da radę posadzić yoga catastrophe (czyt. Stalking Flare) Dormammu. 

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2011, 06:37:28 »
tak i dlatego wlasnie jest lepiej zaczynac skrullem bo potem reszta teamu jest w stanie nadgonic gdy deadnie goblin :) w wawie to dzialalo :P

Never give up no matter how bleak your situation is.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2011, 10:14:58 »
Wczoraj usiadłem do treningu (co prawda z padem więc nie był on tak efektywny, ale szybko doszedłem do jakiegoś poziomu). W końcu ustawiłem sobie idealnie jak tylko mogłem asysty :DDDDD co jeszcze odkryłem dla Skrulla ciekawy presing (może to już znasz, ale ja bardzo mało siedziałem w treningu dlatego co odkryje to się jaram  :P). Mianowicie z Dark Hole i fake attack -> elastic slam wychodzą zajebiste mix upy :D tak żałuję, że nie mam nic do nagrywania, bo byśmy lepiej rozkminiali te dwie postaci (Dormammu i Super Skrull). Sprawdziłem w walce i naprawdę trzymają poziom, na dodatek wszystkie akcje fake'owe są zajebiście skuteczne zwłaszcza typu:

 :d-r: :srk_h:, cancel, elastic slam M bardzo skuteczne bo po uderzeniu kiedy przeciwnik nie wyskoczy jeszcze na maksymalną wysokość możesz złapać command grabem :D

Wczoraj przeprosiłem się z Super Skrullem. Moje żale były spowodowane tym, że na pierwszy rzut oka nie wydaje się on być postacią mocną, ale widać że jest mimo to solidną postacią kiedy usiądzie się do treningu -> co efekty widać już po pierwszym dniu spędzonym tą postacią. Wcześniej tylko w treningu ćwiczyłem Dormammu. Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że na online nie wychodzą mi totalnie Ise Loop i łatwiej wpisuje się je na padzie O_o na treningu jeden za drugim wczoraj wpisywałem.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2011, 12:07:36 »
Ja grając w wawie używałem skrulla do counterów :) Ci co byli to wiedzą o czym mówię. Przy dobrym advance guardzie można sadzić L,M,H, orbital grudge H, Fatal Buster, w polu oczywiście potem dajesz meteor smash,inferno, natomiast jak odbijesz od gościa od ściany to tam potem dajesz, crouch M,H,S, air M,M,H,S, meteor smash, inferno. Bardzo dobrze działa :)

Never give up no matter how bleak your situation is.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2011, 12:24:43 »
Jak to możliwe żeby po advancing guard zrobić L, M, H ... ?

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2011, 12:29:57 »
jak wyczujesz dobre opóźnienie oppa po adv guardzie to daszujesz do niego i robisz combo :P ja tak np na dantego grałem dopóki mój opp się opamiętał i nie kończył stringa. Tak to zawsze było tak że robił stringa do końca a ja robiłem adv guarda i zawsze go łapałem na combo z L,M,H, orbital grudge itd :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 12:32:18 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Slide

  • Gość
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2011, 12:43:11 »
Masz to jak nagrać, bo na razie słabo to widzę ?

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [Super Skrull] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2011, 18:48:22 »
tu chodzi o przewidzenie że twój przeciwnik dokończy stringa a ty np odepchniesz go przed ostatnim ciosem i wtedy on słifuje i go karasz. Inaczej ci nie powiem. Ja tak robiłem i działało. Może się wygłupię albo nie ale nie wiem czy wszyscy wiedzą że combo super skrulla L,M,H,orbital grudge + opcje zaczyna się od LOW ! :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 16:14:55 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.