Autor Wątek: Ranbat - dyskusje ogólne  (Przeczytany 15958 razy)

Crono

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Ranbat - dyskusje ogólne
« dnia: Marzec 01, 2010, 11:33:48 »
Otwieram temat do dyskusji nad zasadami przyszłych ranbatów w SSFIV które swego czasu świetnie sprawdzały się wcześniej w czasach SFIV (niestety tylko przez krótki okres czasu)

Wprawdzie jako pomysłodawca, mam pewien plan na temat tych rozgrywek ale scene tworzymy wszyscy zatem czekam na wasz aktywny udział w dyskusji i sugestie ;)

W temacie wypisze możliwe rozwiązania dotyczacze naszych przyszłych ranbatów, opcja pogrubione przeze mnie to w mojej ocenie najlepsze rozwiązanie danego problemu, jeśli macie inne zdanie na ten temat piszecie o tym w tym temacie

Do poruszenia następujące kwestie:

1) Zasady:

punkt A

-Double Elimination
-Single Elimination
-League
-Group stage + Single Elimination
-Group stage + Double Elimination

Komentarz: Ranbaty powinny być rozegrane szybko, sprawnie i przejrzyście w takim wypadku nie widzę rozgrywek w trybie league, bądz też grupy + DE. Single Elimination byłby oczywiście najszybszy ale każdy chciałbym mieć druga szanse dlatego DE to moim zdaniem najlepsza opcja.

punkt B

X setów X rund

3 wygrane sety w trybie best of 3

Komentarz: W tej kwestii można dowolnie kombinować, dotychczas graliśmy do 3 wygranych setów w trybie best of 3 (2 wygrane rundy), proponowałbym trzymać się tej tradycji

punkt C

Game Rules:

-Wszystkie postacie dostępne
-Limit czasu: 99 sekund
-W przypadku rozłączenia, rundę rozgrywamy od początku
-tylko przegrany ma prawo do zmiany postaci
-Losowa Plansza
-Żaden z graczy nie będzie rozstawiony w losowaniu
-bez Handicapów



Komentarz: Myśle że tutaj nie będzie dużo do dyskutowania, trzymamy sie zasad turniejowych, ligowych (CSL), jedyna kwestia która jest warta uwagi to możliwość zmiany postaci, dotychczas graliśmy tak że tylko przegrany z poprzedniej walki ma prawo do zmiany postaci. Moim zdaniem jest to fair bo zawsze daje szanse na comeback, do przedyskutowania.

2) Terminarz

Punkt A

Ilość ranbatów na tydzień : 1

komentarz: Jeden turniej tygodniowo to najoptymalniejsza opcja, wprowadza on pewna range zawodów no i nie wymaga ogromnej ilości czasu spędzonego online. Myślę że jeden regularny turniej w weekendu zadowoli każdego i zapewni wysoką frekwencje

punkt B

Czas i Miejsce: Kanał SFpl/Backdash , weekendy Sobota/Niedziela  20:00-23:00

Komentarz: Bez naszego chata nie było by mowy o żadnych ranbatach wedle tradycji stawiam na stary dobry kanał SFpl, co do godziny weekend póżnym wieczorem zdaje się najlepszym terminem na grę i naprawdę nie zabiera dużo czasu

3) Ranking

Bardzo ważna kwestia, w końcu każdy z nas lubi rywalizacje a ranking tylko zachęca do jak najczęstszej gry, nad sposobem punktacji jeszcze poważnie nie myślałem ale powinien być dobrze przemyślany i dawać szansę nowym graczom którzy dołączą później. 

w tym miejscu przytoczę pomysł Di jeszcze z czasów forum Nsports:

Di napisał:
Jeśli chodzi o punktację, to proponuję taką:
1. 100
2. 70
3. 50
4. 30
5-8. 20
9-12. 10
13-16. 5
17-24. 3
25-32. 1

Uzyskane punkty będą następnie mnożone przez liczbę uczestników (przy czym będzie brany pod uwagę najniższy próg, czyli np. dla 9-12 grających dajemy 9), a dodatkowo - ewentualnie - przez dodatkowych współczynnik, na przykład 1,5 czy 2. Przy 9-12 osobach i współczynniku 1,5 wygląda to tak dla poszczególnych miejsc (w takiej kolejności jak wcześniej):
1350
945
675
405
270
135
67,5
40,5
13,5

Komentarz: Pomysł fajny tylko nie widzę dużych szans na więcej niż 16 osobowy jednorazowy ranbat zatem punktacja mogła by pójść trochę w dół. Propozycje mile widziane

4) Specjalne turnieje

Tutaj można popisać się pomysłowością, ranbaty ranbatami ale ciągłe granie typowego 1on1 może sie w końcu znudzic w związku z czym od czasu do czasu możemy wprowadzić specjalne turnieje przykładowo: ranbat 2on2 z losowo dobranymi parami, bądż też turniej w którym grać można tylko postaciami z wersji Super.

Możemy równie dobrze sobie darować takie zakręcone pomysły ale to już zależy od was

Zapraszam do dyskusji ^^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 12:08:26 wysłana przez Crono »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Super Street Fighter IV Ranbat
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2010, 12:46:06 »
Mi pasi wszystko ;] Punktu o rankingach nawet nie czytałem, bo w sumie miejsce w rankingu mnie zbytnio nie interesuje. Jak wiem że jestem lepszy, to nie potrzebuję do tego żadnego potwierdzenia w tabelce 8)

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2010, 15:00:36 »

-W przypadku rozłączenia, rundę rozgrywamy od początku

Co z paskiem supera w przypadku rozłączenia w drugiej rundzie? Może wystarczy zdać się na bezpośrednio zainteresowanych graczy w kwestii rozwiązania tej sytuacji?


-tylko przegrany ma prawo do zmiany postaci

Ja bym wywrócił wszystko do góry nogami i pozwolił każdemu dowolnie mieszać postaciami - nigdy nie podobało mi się to ograniczenie (chociaż sam gram tylko jedną postacią). Nie liczę jednak na to, że taka rewolucja przejdzie d-:

3) Ranking

Bardzo ważna kwestia, w końcu każdy z nas lubi rywalizacje a ranking tylko zachęca do jak najczęstszej gry, nad sposobem punktacji jeszcze poważnie nie myślałem ale powinien być dobrze przemyślany i dawać szansę nowym graczom którzy dołączą później. 
Zawsze można podzielić ranbaty na sezony i startować od zera co kwartał czy tam ile.

Punktacja dla turniejów o różnej liczbie graczy:

0-3 4-7 8-15 16-...
     4    6     8
     3    5     7
     2    4     6
     1    3     5
          1     3
          1     3
                1
                1


Zauważyć należy, że DE pozwala na wyłonienie 2 najlepszych graczy (a i to tylko w przypadku braku sytuacji papier-nożyce-kamień), coś tam niby mówi o miejscach 3 i 4, dwóch miejscach 5 oraz dwóch miejscach 7 - stąd ta sama liczba punktów na odpowiednich pozycjach.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Slide

  • Gość
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2010, 15:03:03 »
1) Zasady:

punkt A

-Double Elimination
-Single Elimination
-League
-Group stage + Single Elimination
-Group stage + Double Elimination

Komentarz: Ranbaty powinny być rozegrane szybko, sprawnie i przejrzyście w takim wypadku nie widzę rozgrywek w trybie league, bądz też grupy + DE. Single Elimination byłby oczywiście najszybszy ale każdy chciałbym mieć druga szanse dlatego DE to moim zdaniem najlepsza opcja.

Tylko i wyłącznie Double Elimination. Jestem za Single Elimination w przypadku więcej niż 16 osób, ale chyba nam to na chwilę obecną nie grozi.

punkt B

X setów X rund

3 wygrane sety w trybie best of 3

Komentarz: W tej kwestii można dowolnie kombinować, dotychczas graliśmy do 3 wygranych setów w trybie best of 3 (2 wygrane rundy), proponowałbym trzymać się tej tradycji

3 wygrane sety w best of 3 pasuje  8)

punkt C

Game Rules:

-Wszystkie postacie dostępne
-Limit czasu: 99 sekund
-W przypadku rozłączenia, rundę rozgrywamy od początku
-tylko przegrany ma prawo do zmiany postaci
-Losowa Plansza
-Żaden z graczy nie będzie rozstawiony w losowaniu
-bez Handicapów



Komentarz: Myśle że tutaj nie będzie dużo do dyskutowania, trzymamy sie zasad turniejowych, ligowych (CSL), jedyna kwestia która jest warta uwagi to możliwość zmiany postaci, dotychczas graliśmy tak że tylko przegrany z poprzedniej walki ma prawo do zmiany postaci. Moim zdaniem jest to fair bo zawsze daje szanse na comeback, do przedyskutowania.

Osobiście wolałbym żeby można było wybierać tylko 1 postać do ranbatów. Fajnie by było gdyby określało się je przed rozpoczęciem. Może to taka moja opinia przez to, że gram sam 1 postacią. Od razu w rankingu byłoby wyszczególnione jaką postacią kto gra. W każdym bądź razie tak czy siak będzie dobrze.

2) Terminarz

Punkt A

Ilość ranbatów na tydzień : 1

komentarz: Jeden turniej tygodniowo to najoptymalniejsza opcja, wprowadza on pewna range zawodów no i nie wymaga ogromnej ilości czasu spędzonego online. Myślę że jeden regularny turniej w weekendu zadowoli każdego i zapewni wysoką frekwencje

Najlepiej ustalić dokładny dzień w jaki by się odbywały, bo osobiście nie mam konsoli w domu a chciałbym w nich uczestniczyć. Do brata mam ok. 1,5 h drogi dlatego wolałbym mieć zaplanowany dzień z góry, no i jeszcze muszę wziąć pod uwagę jego plany. Dużo pomogłoby gdybym wiedział z góry o której godzinie i w jaki dzień ranbat.

punkt B

Czas i Miejsce: Kanał SFpl/Backdash , weekendy Sobota/Niedziela  20:00-23:00

Komentarz: Bez naszego chata nie było by mowy o żadnych ranbatach wedle tradycji stawiam na stary dobry kanał SFpl, co do godziny weekend póżnym wieczorem zdaje się najlepszym terminem na grę i naprawdę nie zabiera dużo czasu

Ja mam tylko czat SFpl dlatego zostałbym przy nim. Wyślijcie mi zaproszenie do backdasha

3) Ranking

Bardzo ważna kwestia, w końcu każdy z nas lubi rywalizacje a ranking tylko zachęca do jak najczęstszej gry, nad sposobem punktacji jeszcze poważnie nie myślałem ale powinien być dobrze przemyślany i dawać szansę nowym graczom którzy dołączą później. 

w tym miejscu przytoczę pomysł Di jeszcze z czasów forum Nsports:

Di napisał:
Jeśli chodzi o punktację, to proponuję taką:
1. 100
2. 70
3. 50
4. 30
5-8. 20
9-12. 10
13-16. 5
17-24. 3
25-32. 1

Uzyskane punkty będą następnie mnożone przez liczbę uczestników (przy czym będzie brany pod uwagę najniższy próg, czyli np. dla 9-12 grających dajemy 9), a dodatkowo - ewentualnie - przez dodatkowych współczynnik, na przykład 1,5 czy 2. Przy 9-12 osobach i współczynniku 1,5 wygląda to tak dla poszczególnych miejsc (w takiej kolejności jak wcześniej):
1350
945
675
405
270
135
67,5
40,5
13,5

Komentarz: Pomysł fajny tylko nie widzę dużych szans na więcej niż 16 osobowy jednorazowy ranbat zatem punktacja mogła by pójść trochę w dół. Propozycje mile widziane

Trzeba koniecznie dostosować te liczby do naszych warunków.

4) Specjalne turnieje

Tutaj można popisać się pomysłowością, ranbaty ranbatami ale ciągłe granie typowego 1on1 może sie w końcu znudzic w związku z czym od czasu do czasu możemy wprowadzić specjalne turnieje przykładowo: ranbat 2on2 z losowo dobranymi parami, bądż też turniej w którym grać można tylko postaciami z wersji Super.

Możemy równie dobrze sobie darować takie zakręcone pomysły ale to już zależy od was

Zapraszam do dyskusji ^^

2on2 koniecznie musi być!  8)

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2010, 15:15:55 »
Chat tylko i wyłącznie SFpl, nie będziemy spamować przecież  tekkenowcom na backdash-u.
Jak chodzi o wybór postaci, to jestem za tym, żeby tylko przegrany mógł zmieniać ludka.

Crono

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2010, 15:22:53 »

Co z paskiem supera w przypadku rozłączenia w drugiej rundzie? Może wystarczy zdać się na bezpośrednio zainteresowanych graczy w kwestii rozwiązania tej sytuacji?
True, zawsze obstaje przy tym że jesteśmy dorośli i sami możemy się najlepiej dogadać, aczkolwiek w przypadku takiej sytuacji nie da rady odwzorować idealnie paska supera z 1 starcia. Nie zdarza się to tak często ale jakiekolwiek inne rozwiązanie nie wchodzi w grę... oczywiście poza DQ  ::)

Ja bym wywrócił wszystko do góry nogami i pozwolił każdemu dowolnie mieszać postaciami - nigdy nie podobało mi się to ograniczenie (chociaż sam gram tylko jedną postacią). Nie liczę jednak na to, że taka rewolucja przejdzie d-:
Wiedziałem że tutaj będą sprzeczne opinie, myśle że już przed samym startem trzeba będzie zrobić ankiete w tej kwestii aczkolwiek twoja opcja wydaje mi sie bliższa niż ta o które pisał Slide, granie jedną postacią całego cyklu ranbatów w pewien sposób ogranicza danego gracza i to że w 1 ranbacie wział Giefa nie znaczy że po paru tygodniach nie wymasterował on innej postaci która chciałby spróbować swoich sił

Punktacja dla turniejów o różnej liczbie graczy:

0-3 4-7 8-15 16-...
     4    6     8
     3    5     7
     2    4     6
     1    3     5
          1     3
          1     3
                1
                1


Zauważyć należy, że DE pozwala na wyłonienie 2 najlepszych graczy (a i to tylko w przypadku braku sytuacji papier-nożyce-kamień), coś tam niby mówi o miejscach 3 i 4, dwóch miejscach 5 oraz dwóch miejscach 7 - stąd ta sama liczba punktów na odpowiednich pozycjach.

Wyglada o wiele przejrzysciej od pomysłu Di, jedyne do czego mógłbym sie przyczepić to to że 1 miejsce to  w końcu wygrana zatem róznica punktów pomiedzy 1-2-3 a tym bardziej reszt stawki powinna być troszke większa niż 1 punkt

Najlepiej ustalić dokładny dzień w jaki by się odbywały, bo osobiście nie mam konsoli w domu a chciałbym w nich uczestniczyć. Do brata mam ok. 1,5 h drogi dlatego wolałbym mieć zaplanowany dzień z góry, no i jeszcze muszę wziąć pod uwagę jego plany. Dużo pomogłoby gdybym wiedział z góry o której godzinie i w jaki dzień ranbat.

Oczywiscie o ranbatach będziecie informowani z dużym wyprzedzeniem na forum, PW na PSN i mam nadzieje stronce jeśli Di pozwoli :)

Ja mam tylko czat SFpl dlatego zostałbym przy nim. Wyślijcie mi zaproszenie do backdasha

Planowo trzymamy sie SFpl :)
[/quote]

2on2 koniecznie musi być!  8)

Też mam taką nadzieje że pomysł wejdzie w życie   ;)


Osobiście podoba mi sie pomysł podziału ranbatów na cykle. Dobre rozwiazanie dla nowych i na pewno wprowadzi swieżość przy jakimś zastoju który pewnie sie nam kiedyś trafi  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 15:25:34 wysłana przez Crono »

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2010, 16:14:41 »
True, zawsze obstaje przy tym że jesteśmy dorośli i sami możemy się najlepiej dogadać, aczkolwiek w przypadku takiej sytuacji nie da rady odwzorować idealnie paska supera z 1 starcia. Nie zdarza się to tak często ale jakiekolwiek inne rozwiązanie nie wchodzi w grę... oczywiście poza DQ  ::)
Zawsze można powtórzyć całą grę.

Wyglada o wiele przejrzysciej od pomysłu Di, jedyne do czego mógłbym sie przyczepić to to że 1 miejsce to  w końcu wygrana zatem róznica punktów pomiedzy 1-2-3 a tym bardziej reszt stawki powinna być troszke większa niż 1 punkt
Pewnym rozwiązaniem jest przyznanie dodatkowego punktu jeżeli zwycięzca nie odwiedzi drabinki przegranych - tak naprawdę tylko w tym przypadku można mówić o jakiejś dominacji.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Crono

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2010, 11:23:15 »


Panowie co z ranbatami? ostatnimi czasy siedziałem tylko w practice ale w końcu dorwałem super szybkie łącze więc może coś z tego będzie :)

Jak wygląda frekwencja na czacie i połaczenie, sam nie wiem czy dam rade mimo wszystko stoczyć płynne walki z polakami ale poprowadzić zawody jestem chętny jak najbardziej :)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2010, 14:20:59 »
Takie pytanie natury technicznej. Czy Ranbat oznacza coś konkretnego? jakieś źródło odnośnie tego słowa?

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2010, 14:26:46 »
Ranking Battles

Slide

  • Gość
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:41:19 »
Zbliżają się wakacje może pomyślimy o jakiś stałych ranbatach sieciowych?

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:46:32 »
ja jestem jak najbardziej za. ;D Powiedzmy raz w miesiącu ustalić z góry jeden termin weekendowy i zrobić to ciągiem, czyli tak jak wcześniej było. Rozciąganie tego przez kilka dni, czy tygodni nie ma sensu.

Zrobi się punktację i pod koniec roku sięzsumuje.

A przyokazji jak tam z ranbatami lokalnymi offline :) Kris miałjakiś pomysł na to. Mam nadzieję ,że ruszymy z tym również :)

Slide

  • Gość
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:54:38 »
ja jestem jak najbardziej za. ;D Powiedzmy raz w miesiącu ustalić z góry jeden termin weekendowy i zrobić to ciągiem, czyli tak jak wcześniej było. Rozciąganie tego przez kilka dni, czy tygodni nie ma sensu.

Zrobi się punktację i pod koniec roku się zsumuje.

A przyokazji jak tam z ranbatami lokalnymi offline :) Kris miałjakiś pomysł na to. Mam nadzieję ,że ruszymy z tym również :)

W lato na spokojnie przeprowadzi się 2-3 ranbaty z Poznaniu. Co do pomysłów do skończę sesję i zabiorę się z Krisem za ten temat ;]

Crono

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:39:41 »
Dobra nie wiem ile chętnych się zbierze (i czy w ogóle :D) ale zapraszam na I ranbacik w SSFIV

NIEDZIELA 8.08 , GODZINA 21:00 kanał: SFpl

Game Rules:

-Tryb DE/Group Stage + DE (zależne od ilości chętnych)
-Do 2 wygranych setów, w trybie Best of 3 (2 wygrane rudny)
-W wielkim finale wygrany z Loser Bracket musi wygrać dwa razy
-Wszystkie postacie dostępne
-Limit czasu: 99 sekund
-W przypadku rozłączenia, rundę rozgrywamy od początku
-tylko przegrany ma prawo do zmiany postaci
-Losowa Plansza
-Żaden z graczy nie będzie rozstawiony w losowaniu
-bez Handicapów


Nie ma żadnych zapisów, po prostu trzeba się zjawić na kanale. spóźnialscy maja zawsze szanse na dziką kartę, wiec zapraszam wszystkich

p.s z góry przepraszam ale pospamuje wasz też na PSN-ie ;)

DracoPsycho

  • Poznań Dojo
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: DracoPsycho
  • Skąd: Pozna
Odp: Ranbat
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2010, 18:27:06 »
Jeśli dostanę invita do kanału to pewnie się zjawię jako mięcho armatnie ;)