Autor Wątek: Co zmienić?  (Przeczytany 4441 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Co zmienić?
« dnia: Listopad 18, 2011, 09:13:54 »
Jak wiecie newsy nie pojawiają się na stronie głównej już od dawna. Na dodatek nowa zawartość na podstronach nie pojawia się tam. Tymczasem wczoraj minęły dwa lata od założenia Backdasha.

Pytanie: co zmienić? Jednym z rozwiązań jest przekierowanie adresu http://backdash.pl na forum, zarchiwizowanie dotychczasowej zawartości i np. pisanie newsów na naszym Facebookowym fanpage'u (kilka zdań + link do źródła) - to rozwiązanie pewnie znajdzie zarówno przeciwników jak i zwolenników, ale ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - pozwoli na szybki dostęp do informacji, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Liczę na Wasze sugestie.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2011, 10:13:45 »
Zmieniłbym koncepcję strony z portalu informacyjnego na punkt zbiorczy polskiego competitive console gaming community. Zwyczajnie, zamiast pisać o tym i tatym zająć się tylko turniejami i tematyką okołoturniejową: tutoriale do postaci, teksty na ten sam temat, realcje z turów, poradniki, regulaminy, ważne informacje, etc.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2011, 12:23:12 »
Czyli czym dokładnie Twój pomysł różni się od tego, co jest teraz? Bo ja nie widzę żadnej różnicy :f

Di ma chyba dobry pomysł. I tak jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć o postaci to raczej przeczyta przyklejony poradnik na forum niż sekcję na stronie, a FB sprawia, że strony internetowe nie są potrzebne do publikowania newsów w ogóle.
smh tbh fam

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2011, 12:33:44 »
No ja gdy zaczynalem swoja przygode z Tekkenem to korzystalem przede wszystkim z materialow na BD. No ale zakladam, ze takich osob nie ma zbyt wiele obecnie. Przy premierze wiekszych pozycji pewnie ruch bedzie wiekszy. Co do zmian to zastanowilbym sie nad pozycja HiKrusha, ale trzeba by wtedy wziac sie ostro do pracy i duzo pisach o tych wydarzeniach i probowac dotrzec do jak najiwekszej ilosci innych mediow konsolowych. Formula informacyjna chyba nie ma sensu przy tak malym odbiorze.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2011, 12:37:40 »
Tym się różni, że potencjalnemu początkującemu graczowi turniejowemu niekoniecznie będzie się chciało przekopywać forum w poszukiwaniu czegoś, niezależnie od czyjejkolwiek opinii na temat tego, jak łatwo coś znaleźć jeżeli się tylko poszuka. Tymczasem jeżeli po wejściu na backdash.pl zobaczy u góry zakładkę "Turnieje", która po najechaniu na nią kursorem rozwinie się w "Poradnik początkującego turniejowicza", "Nadchodzące", "Relacje" i "Stream", czy coś podobnego, to taka forma może się dla niego okazać przystępniejsza. Do tego dorzucić jeszcze "Jak grać, żeby wygrać turniej", pod którym kryłyby się tutoriale do danych postaci, naturalnie z odnośnikami do stosownych tematów na forum i newbie powinien być wniebowzięty.

To jest naturalnie tylko cząstka mojej wizji na temat strony głównej i to tylko moja wizja, ostateczna decyzja należy do Di.

Jeżeli jednak miałoby to przejść, to mogę się dołożyć do powstania powyższego i pisać relacje z turów, na których będę, a ostatnio bywam.

Za moim pomysłem przemawia również fakt, że pod coś takiego strona główna BD ma już solidną podbudowę i zasadniczo nie trzeba by się było wiele natrudzić. Gdzieniegdzie odkurzyć, coś dołożyć, czemuś zmienić nazwę i przemodelować zawartość i voila.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 12:46:33 »
Zagranicznych stron informacyjnych jest kilka i wszyscy je znają. Tam ludzie czytają newsy, a potem wrzucają linki na forum, więc nie ma sensu, by BD był polskim odpowiednikiem SRK czy Eventhubs. Osobiście podoba mi się pomysł HiKrusha, chociaż w tej sprawie powinny wypowiedzieć się osoby, które angażują się w administrację BD.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2011, 00:26:21 »
przede wszystkim pozycjonowanie strony - BD nie da sie znalezc szukajac info o scenie bijatyk w Polsce - wszystko trafia do Honmaru i pewnie jakas czesc osob tak jak ja patrzy na dzial danej gry i po prostu uznaje ze w Polsce gra sie tylko w Tekkena
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2011, 16:28:35 »
Pomysł HiKrusha wydaje się ciekawy, ale uważam, że wymagałby stworzenia strony od nowa.

Są jeszcze inne opcje, ale czekam na Wasze pomysły.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2011, 17:41:19 »
Skoro tak uważasz, to pewnie masz racje, ale mimo wszystko przy wszelkiego rodzaju przeróbkach, czy upgradeach uwzględniłbym tą opcję. Chodzi o to, żeby ludzie po wejściu od razu widzieli, że scena tej strony polskiego e-sportu nie dość, że istnieje, to jeszcze prężnie się rozwija. Sam ten rok przyniósł milion turniejów, a to jeszcze nie koniec. Mnie by to zajawiło do grania.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2011, 18:00:03 »
Jakieś ważniejsze newsy moim zdaniem powinny się pojawiać, a stworzenie jakichś poradnikczków itp. o których pisze Hajkrasz jest świetnym pomysłem. Generalnie według mnie powinna być jakaś strona startowa gdzie ktoś początkujący znajdze zredagowane ważniejsze informacje o grze i turniejach w różne bijatyki nie tylko tekkenowe

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2011, 19:45:06 »
No zgadza się, we wszystko, w co się aktualnie gra, choćby to były czteroosobowe turnieje dwa razy do roku. Jeszcze dorzucić "Zloty", bo to co innego.

Informacji bym nie wrzucał, w każdym razie nie takich stricte informacyjnych. Bo po ciul? Szczerze się przyznajcie, ilu z Was wchodzi na backdash.pl w poszukiwaniu niusów ze świata gier i konsol. No właśnie. Dlatego olałbym to, a skupił się na niusach ze świata polskiej i nie tylko polskiej sceny oraz graczy. Jak K' zrobi filmik, to spoko, why not, ale combo od Guc11ego wystarczyłoby wcisnąć pod zakładkę combo movies, jeżeli takowa byłaby aktualizowana regularnie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2011, 13:00:56 »
Rzygam FB. Rozbudujcie po prostu to co już macie i tyle. Hikrush ma dobre pomysły, dla mnie trochę aż za bardzo noob friendly, ale faktycznie niektórych trzeba za rączkę prowadzić. Osobiście w ramach czasu czytam newsy, ale tak jak niektórzy już wspomnieli, te związane z turniejami są najciekawsze, w mojej opinii powinny być bardziej rozbudowane.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Co zmienić?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2011, 13:33:46 »
mody globalne z dziwnymi racjami nie powinni włazic w działy 2D

xDDDDD

\to moj pomysł na poprawe forum
i uwazam ze jest genialny w swojej prostocie