Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 489022 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 23, 2012, 15:57:27 »
na które matchupy szykować counter-picka. ;]
lol scrub
Racja. Jak ktoś dla czystej przyjemności wygrywania co chwila wybiera jakieś "top tiery srery, counter picki" - to scrubem go nazwę, ale tylko dlatego że nie ma w Polce grania zarobkowego. W przeciwnym wypadku szukanie easy win jest uzasadnione, ale jak bardzo zubaża zabawę. Z 39 postaci można by było wywalić połowę - tyle się ich spotyka.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 23, 2012, 22:08:58 »
Lol scrubs.

Nie no, spoko Wilku, nie musisz się martwić że kiedykolwiek Cię scounter-pickuję. :) No chyba że będzie to stylin'-anty-counterpick w postaci Bisona.

Wtf, co to ma w ogóle do rzeczy, że granie w Polsce nie jest zarobkowe? Ja nie gram w gry dla pieniędzy (nawet jeśli byłoby z tym tak dobrze jak w usa, to traktowałbym to głównie jako miły bonus), z tego powodu ma mi na tym mniej zależeć, czy co? No wtf.

Lol @ random people calling top players scrubs.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 23, 2012, 23:31:07 »
Lol scrubs.
True dat.

Wtf, co to ma w ogóle do rzeczy, że granie w Polsce nie jest zarobkowe?
Jak widać dla niektórych liczy się tylko wygrana, a dla innych tylko kasa d-;

Ja nie gram w gry dla pieniędzy (nawet jeśli byłoby z tym tak dobrze jak w usa, to traktowałbym to głównie jako miły bonus), z tego powodu ma mi na tym mniej zależeć, czy co? No wtf.
I dlatego wygląda to tak jak wygląda - mało kto jest tak naprawdę hungry i jest gotowy zrobić wszystko (w ramach gry, oczywiście) by wygrać. Scruby charakteryzuje m.in. wymyślanie własnych sztucznych reguł jak "lame counterpicks", "character loyalty bonus", "at least I didn't get perfected", "throws are unfair", "low tier bonus", "but, but... he taunted me <ragequit>", "tier whore namecalling". Skąd wiem? Teoria, praktyka...

Lol @ random people calling top players scrubs.
Why so serious? Why so salty? Nie no - rozumiem: scrubskie myślenie ogniem do gołej ziemi wypalać to szczytny cel, zazdroszczę wiary w powodzenie tej misji d-;
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 23, 2012, 23:51:16 »
Kolejny dział, w którym stałem się randomem :paperbag:

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 24, 2012, 08:01:33 »
Snake całe szczęście się różnimy, to na plus bo już jest jakaś akcja i nie wieje nudą. Z tonu wypowiedzi wnioskuję że trochę inne wartości sobie cenimy. Zazwyczaj jak przychodzi do dyskusji na temat, kto jest w grupie A, kto w B, a kto tam jeszcze dalej,  uczestniczysz w niej starając się udowodnić wyższość tej "top" postaci nad resztą. Masz rację, może tak jest. Tu dochodzi ta nasza odmienność myślenia, gdzie u mnie podział jest inny - na dobrego i słabego operatora. Ty twierdzisz żeby wygrać z postacią B łatwiej było by wybrać postać  A, a ja że nawet i D sobie poradzi jak wie co robić. Teraz dochodzi definicja scruba, która dla mnie oznacza tegoż właśnie operatora, co to przegrywając zmienia postać twierdząc że teraz da sobie radę i łatwiej mu przyjdzie wygrana, lub gra taką a nie inna bo rzesza znawców uznała że jest to postać którą najłatwiej jest wygrać. Gdyby tak było to niedopuszczalne były by sytuacje gdzie taki operator A przegrywa z B, C, itd.

Pierwszy scenariusz - przegram z Bisonem, dziewczyna przestaje mnie kochać, rodzice się mnie wyrzekną, ludzie wyśmiewają, tracę pracę i kończę pod mostem... koniec świata
Drugi gdzie wygrywam - mam już nie jedną ale kilka dziewczyn, rodzice i ludzie są ze mnie dumni, po co mi praca skoro laur z liścia bobkowego mą skroń zdobi, świat jest mój.

eeeee chyba tak nie jest, to przecież tylko zwykła gra, czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, no chyba że tutaj też mamy inne zdanie.

Chcesz łatwo zarobić - podtrzymuję co napisałem, musisz brać taką postać którą łatwo jest operować, gdzie nie trzeba się martwić o jakiś jeden lub dwa małe błędy rzutujące na dalszą rozgrywkę, counter-pick mocno wskazany.
Chcesz wygrać - nie musisz się martwić którą postacią, musisz tylko dobrze rozegrać grę, a zarobek już sam z czasem przyjdzie ale obarczony o wiele większym wysiłkiem.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2315 dnia: Luty 24, 2012, 10:20:45 »
Ale mimo to podziały tierów nie są spowodowane jakimś widzimisię, ale konkretami w postaci faktów, że jedna postać w określonych sytuacjach ma łatwiej/lepiej niż inna. I na tym chyba polegają tier listy, recht? W sytuacji, w której, powiedzmy, po SRK na blok jedną postacią ukarzesz łatwo za 400dmg, a drugą się namęczysz za 150, albo 200 oraz gdy ten schemat ma przełożenie na całość lub chociaż większość rozgrywki, to chyba nie można powiedzieć, że te postaci są na równym poziomie, że to ujmę po Cheesowemu, siły.

Innymi słowy czasem nawet najlepszy kierowca (operator) nie wygra wyścigu, w którym będzie jechał Maluchem przeciwko Subaru Imprezie WRC.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2316 dnia: Luty 24, 2012, 11:36:49 »
Cytuj
Gdyby tak było to niedopuszczalne były by sytuacje gdzie taki operator A przegrywa z B, C, itd.
:psyduck:

Przecież wiadomo, że do zależności pomiędzy samymi postaciami dochodzi jeszcze aspekt ludzki, czyli to jak kto potrafi daną postacią operować + jak zna postać przeciwnika + ogólne umiejętności potrzebne do gry. Counter-pickowanie ma zwiększać szanse na wygraną, a nie ją gwarantować. Przecież gdyby tak było to w taką grę nie byłoby sensu grać, bo cała gra i wszystkie mind-game'y kończyłyby na ekranie wyboru postaci (a nie zaczynały się tam, jak to zwykle bywa).
Cytuj
eeeee chyba tak nie jest, to przecież tylko zwykła gra, czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, no chyba że tutaj też mamy inne zdanie.
Odsyłam do posta Szostaka, a dokładniej do jego trzeciej części. ;]

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2317 dnia: Luty 24, 2012, 12:06:27 »
Co tu się wyprawia? ;o

Jeszcze jeden argument na obronę counterpicka - jak chcesz counterpickować to musisz znać w jakimś sensownym stopniu kolejną postać/postacie -> włożyłeś w to czas -> zdobyłeś skilla -> masz więcej postaci do wyboru -> masz więcej opcji -> zasługujesz na szacunek. Nie twoja wina, że ktoś gra tylko Giefem, bo ma fajne majty.

Granie low tierami, albo zasłanianie się character loyalty to strasznie wygodne podejście. Wygram to respekt, bo byłem underdogiem, przegram to nic się nie stało, bo przecież matchup zjebany, albo skubaniec counterpickował - świnia.

Jak ktoś gra nie zakładając, że celem nadrzędnym jest zwycięstwo to nie mamy chyba tu o czym rozmawiać. Grą można się cieszyć na wiele sposób, nawet nie wychodząc z treningu, ale w momencie, w którym odpalasz versusa i mówisz,  że wszystko jest ok jak przegrasz, bo counterpick, bo matchup, bo miałem reada, ale zjebałem input, to coś jest nie halo.

PS. Nie mówię, że nie można wygrywać wszystkiego jedną postacią. Większość osób w końcu rzadko counterpickuje, bo się po prostu czują wygodniej ze swoim mainem, a złe matchupy mają zwyczajnie dużo lepiej obczajone. Niekoniecznie granie tylko jedną postacią to akt scrubiozy - może to być świadomy wybór i wiara w swoje umiejętności.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 12:11:49 wysłana przez Gargooletz »

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2318 dnia: Luty 24, 2012, 13:29:18 »
Mądra wypowiedź, zgadzam się w 100%.


p.s. Akt scrubiozy :D

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2319 dnia: Luty 24, 2012, 14:27:14 »
Hmmm, wczoraj gralem z szostakiem (btw, dlaczego ukrywasz sie pod bandera jankesow?) i pierwsze 15 walk wygral, grajac Ryu. Napisalem na chacie, zeby wzial kogos  innego, bo wieje nuda takie manto runda w runde. I gdy zaczelismy brac randomy, to udalo mi sie wygrac pare razy, wiec pod slowami Wilka podpisac sie nie moge..

Cytuj
twierdzisz żeby wygrać z postacią B łatwiej było by wybrać postać  A, a ja że nawet i D sobie poradzi jak wie co robić. Teraz dochodzi definicja scruba, która dla mnie oznacza tegoż właśnie operatora, co to przegrywając zmienia postać twierdząc że teraz da sobie radę i łatwiej mu przyjdzie wygrana, lub gra taką a nie inna bo rzesza znawców uznała że jest to postać którą najłatwiej jest wygrać. Gdyby tak było to niedopuszczalne były by sytuacje gdzie taki operator A przegrywa z B, C, itd.
Marek Boom

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2320 dnia: Luty 24, 2012, 14:37:47 »
Ale to akurat nie ma nic do rzeczy w kontekście tego o czym pisał Wilku, bo w waszych walkach nie chodziło o matchupy, tylko o umiejętność grania randomowymi postaciami przez Szostaka w stosunku do postaci którymi gra. :F

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2321 dnia: Luty 24, 2012, 16:20:44 »
Cytuj
Przecież wiadomo, że do zależności pomiędzy samymi postaciami dochodzi jeszcze aspekt ludzki, czyli to jak kto potrafi daną postacią operować + jak zna postać przeciwnika + ogólne umiejętności potrzebne do gry.
Tylko o to mi cały czas chodzi.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

CalopS

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: CalopS-PL
  • Skąd: B�dzin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2322 dnia: Luty 25, 2012, 15:36:26 »
Odnosnie pucharkow gdzies mi sie przewinelo ze jesli zaczne robic range C i potem zrobie patcha na AE to ranga nie zostaje prawda to?
>> Don't Hate Player's, Hate The Game <<

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2323 dnia: Luty 25, 2012, 15:40:37 »
Ta. AE to inna gra, więc rankingi się zerują.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2324 dnia: Luty 25, 2012, 16:38:10 »
Ok, ja jeszcze raz w sprawie alternatywnych ubran dla zawodnikow.

W PSN jest m.in.
Ultra Complete Alternate Costume Pack (Game Pack) za 65 pylonow (z 17.05.2011). To osmy komplet Ultra Alternate strojow  dla wszystkich fighterow, ale nie zawiera strojow Super Alternate Costume
Napisane jednak jest, ze Pack kompatybilny jest tylko ze Super Street Fighter IV.

Drugi Pack to Super CompleteAlternate Costume Pack (z 28.07.2010), tez za 65 pylonow. To niby rowniez komplet strojow dla kazdego fajtera, ktore wczesniej wypuszczone byly w packach po 14pln, ale i tu jest info, ze kompatybilne tylko ze SSFIV.

I jest tez paczka z maja 2009 o nazwie - Complete Alternate Costume Pack (Game Pack) za 47 pylonow, ktora zawiera 25 alternatywnych strojow dla kazdego zawodnika. - i info, ze moze byc uzyte rowniez z SSFIV.

Wiec sie pytam:
Czy wszystkie te paczki podejda pod Arcade Edition`?
Czy wszystkie te 3 paczki maja rozne stroje? tzn w kazdej paczce jeden stroj na leb?
Jesli tak, to troche crash, ze trzeba wyskoczyc niemal z dwoch dyn, zeby miec ciekawsze stroje...
Ktora pake poelcacie zakupic?;)
Marek Boom