Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 156909 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 05, 2010, 16:27:36 »


Byłem zagubiony. Miałem problem z odnalezieniem sensu egzystencji w tej szarej, miejskiej codzienności.
Jednak odkąd zacząłem grać Amy, moje życie zmieniło się nie do poznania. Zyskałem wielu przyjaciół, a dziewczyna do mnie wróciła. Moje życie nabrało nowych barw. Wykrzyknąłem: "Znów umiem grać w Calibura!". Dziękuję Ci, Amy, za to, że jesteś...

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 05, 2010, 16:49:50 »
Amy - when you see it, you will shit brix.

Dzieki za granie Di, było śmiesznie ;]

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:20:04 »
Amy - when you see it, you will shit brix.
Obejrzałem kilka walk Thugisha. Ja naprawdę błądziłem, próbując swoich sił jakimiś siostrami czy jaszczurką... :-X

Dzieki za granie Di, było śmiesznie ;]
A kiedy my ostatni raz nie popłakaliśmy się ze śmiechu podczas grania?

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:16:47 »
Obejrzałem kilka walk Thugisha. Ja naprawdę błądziłem, próbując swoich sił jakimiś siostrami czy jaszczurką... :-X

Daj linka do tych walk ^^

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:27:55 »

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:30:12 »
Nie gram już za wiele w SC4, ale mała rada dla Snake'a, szukającego postaci - NIE GRAJ TIRĄ!!! Mimo że jest chyba najciekawsza w prowadzeniu ze wszystkich postaci, to wygrać nią jest niestety sztuką(chodzi mi o granie na wysokim poziomie). Po sparach i turniejowych grach z takimi asami Calibura jak Di, Matt, Ring czy Cziz, stwierdzam że grając nią można jedynie osiwieć z bezsilności - co też mi się przydarzyło! :-[ Serio, fun character, that's all. Weź sobie lepiej wybierz Amy lub Ivy.

Rzekł caliburowy noobek. :D


PS. Siemasz Bolgan, grasz w Tekkena? Pozdro, ziom!

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:47:02 »
Zmienił zdanie po Cannes, a dokładnie po tym xD http://www.youtube.com/watch?v=vLOzaeagFNw
boski komentator!! XDDD

Tokis, Ty weź nie mów jaki cienki jesteś bo mi głupio hehe :P
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 06, 2010, 15:01:02 »
Asenka rządzi jeśli chodzi o komentowanie walk, ale komentuje tylko w FR więc wiele osób nic nie zrozumiało z tego co mówił. Chociaż nie trudno się domyślić ;]

@Tokis - argh, my eyes! Wkładanie Ivy do jednego zdania razem z Amy to bluźnierstwo. Ivy to najbardziej rozbudowana postać w grze i jedna z najcięższych w prowadzeniu, żeby nią dobrze grać, trzeba włożyć w nią znacznie więcej pracy niż w jakąkolwiek inną postać. A Amy nadaje się nieźle do demotywatora z jej zdjęciem na poniżej napis: SKILL - requires none. To samo tyczy się Hilde =P

@Di, fajna walka. Woahhzz trochę źle podszedł do tego match-up'u. Amy jest lepszą postacia w walce na bliskim dystansie więc grając Ivy praktycznie tylko w SW sam sobie wbił gwódź do trumny. Thugish z Malekiem już przegrał na Evo i w Cannes.

@Bolgan, jeśli to czytasz, dodaj Kvalstera na PSN (ID: Kvalsternacka), wrócił do SC4 i chce zagrać z Tobą mirrory Voldem.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:37:44 »
Podoba mi się kiedy ivy player pisze jaką trudną wymagającą i wcale nie taką mocną postacią jest ivy ;]. Tym bardziej wtedy gdy ta postać bardzo dobrze sobie radzi bądź radziła (i to zaskakująco szybko) na turniejach czy tu czy we francji czy usa;]. Trudna postać to taka która ma bardzo trudne podstawowe akcje, bez których niczego nie ugrasz (akurat w calibie takich postaci nie ma). A Ivy mozna spokojnie grać mając wszystko poukładane bez wykorzystywania tych śmiesznych zgliczowanych przejść do postaw, one nie są jej do niczego potrzebne żeby wygrywać z kimkolwiek (prócz hilde). Jakoś yoshi playerzy nie piszą że grają najtrudniejszą postacią w grze bo ma ona najtrudniejszego jf'a;b.
To już setska jest trudniejsza, chociaż nie jest trudna, to trzeba się nauczyć tych wszystkich timingów nawet w najprostszych standardowych combosach a nawet jak się nauczysz to i tak co jakiś czas coś ci tam nie wyjdzie i tracisz dmg;f. A Ivy co ma, pare postaw, combosy które można robić za każdym razem, i super trudny rzut który można wykręcać w 2 sekundy ; ddd.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:45:25 »
Nie gram już za wiele w SC4, ale mała rada dla Snake'a, szukającego postaci - NIE GRAJ TIRĄ!!! Mimo że jest chyba najciekawsza w prowadzeniu ze wszystkich postaci, to wygrać nią jest niestety sztuką(chodzi mi o granie na wysokim poziomie). Po sparach i turniejowych grach z takimi asami Calibura jak Di, Matt, Ring czy Cziz, stwierdzam że grając nią można jedynie osiwieć z bezsilności - co też mi się przydarzyło! :-[ Serio, fun character, that's all. Weź sobie lepiej wybierz Amy lub Ivy.

#1 - Nie stawiam się bynajmniej obok Ring'a czy Di, ale czuje się niedoceniony - ja też twoją Tirę zbiłem w swoim czasie 8) W sumie to chyba dobitniej świadczy o pewnych słabościach tej postaci, bo z Di czy Ringiem można przegrać bez względu na wybraną postać  :D Z drugiej strony coś nią przykapić też można jak się zna trochę Ivy (Lisaros który zna mój styl gry i przyzwyczajenia nieraz mi trochę trudności nią sprawił ;))
#2 - Nie polecam Amy (wszyscy będą Snake'a nienawidzili) ani Ivy (za trzeba trochę czasu poświęcić by się w postawach nie gubić itp., zresztą nie jest nawet w topach) - zdecydowanie lepiej niech weźmie Kilik'a czy Voldo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 16:51:59 wysłana przez PePe »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:47:58 »
Kiedyś (do SCII) grałem cervantesem zawsze, myślałem nawet ostatnio żeby sobie kupić tego SC, jak stoi teraz cervantes? To jedyna postać która mi się podobała zawsze w tej serii, da radę coś nim ugrać? Jak prezentuje się na tier liście?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:50:38 »
Kiedyś (do SCII) grałem cervantesem zawsze, myślałem nawet ostatnio żeby sobie kupić tego SC, jak stoi teraz cervantes? To jedyna postać która mi się podobała zawsze w tej serii, da radę coś nim ugrać? Jak prezentuje się na tier liście?

Cervantes wbrew pozorom jest całkiem niezły trzeba tylko nie ulegać pokusie grania na "najfajniejsze ciosy" - większość ciosów które w walce z noob'ami dają prosty, szybki i przyjemny DMG w walce z lepszymi przeciwnikami się nie sprawdza. Z tego powodu wiele osób niesłusznie uważa, że Cerv jest słaby, tymczasem trzeba po prostu używać trochę słabszych za to bezpieczniejszych ciosów i można nim sporo ugrać :-) Zresztą w ostatniej tier liście był w high-mid razem chociażby z Ivy.

Cheese - nie wszystko sprowadza się do manual'a - Ivy trzeba dużo kombinować jak zagrać efektywnie, przechodzenie między postawami nie jest zbyt wygodne, a w jednej siedzieć nie można bo asortyment zbyt ograniczony jest i przeciwnik może łatwo przewidzieć co zrobi zaraz Ivy... A taką Hildą czy Amy się gra tylko na jeden sposób bo nie warto nic nimi kombinować...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 17:26:44 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:01:08 »
Cheese, tutaj nie chodzi o manualne rzeczy, ale ogólnie o rozbudowanie i fakt, że Ivy to tak naprawdę 3 oddzielne postacie w jednej, i każda ma jakieś ograniczenie. Co za tym idzie, jesteś zmuszony nauczyć się grać trzema postaciami na raz, karać trzema postaciami (każda postawa ma inne ciosy do karania), zapamiętać frame date trzech postaci na raz. Poza tym są te przejścia miedzy postawami, i trzeba je umiejętnie zmieniać i planować wszystko jeszcze na długo przed zrobieniem kombosa, żeby np w zależnosci od sytuacji skończyć w postawie, która ma lepszy wake'up lub  cios, który sciągnie z techrolla. To samo z frametrapami i techtrapami, po każdym ciosie można przechodzić do innej postawy, liczba kombinacji jest przeogromna. Ta postać na serio jest niesamowicie rozbudowana i ten fakt tez sprawia, że wiele osób nie do końca rozumie jak działa Ivy. Zapewniam, że ogarnięcie tego wszystkiego jest znacznie bardziej czasochłonne niż nauczenie się combosów Setsuki. Ja do dziś czuje, że nie wyciągam z Ivy 100%.

Ja byłem chyba pierwszą osobą, która wygrała w Europie turniej przy pomocy Ivy. W USA jest tylko dwóch dobrych graczy Ivy, dlatego tak nikt na tą postać nie jest ograny. We Francji Ivy nie bodajże wygrała żadnego większego turnieju. Tam jest dużo graczy Ivy, i oni znają ją nieźle w przeciwienstwie do USA, gdzie jest Linkrkc i Woahhzz tylko.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:03:27 »
oj tam się nie znacie nic, najtrudniejsza jest Mina bo ma najgorszego ub, tak trudne dżasty że nawet nie dali ich w grze i co najgorsze już się nie śmieje przy tauncie :P
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:33:01 »
http://www.youtube.com/watch?v=0M9faJ9Ig0Y

LOL

Albo mi się zdaję albo "pro" granie Amy sprowadza się do kapienia na lowy, mix-up'y itp. rodem z on-line'owych potyczek z mitsu na ranked'ach :D
Trochę szkoda tej drugiej walki, Woahhzz totalnie się tam pogubił, pewnie z nerwów... Swoją drogą Thungish na ma na serio imponujący refleks...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 17:43:33 wysłana przez PePe »