Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 156918 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 15, 2010, 00:15:12 »
No to nie, ja nigdy nie miałem takiego małego laga w bijatykach 3d online jak na swoim samsungu bez trybu gry, jedynie porównywalnie miałem w t3 online na najlepszym połączeniu no i ciutke lepiej w bb i sf4. A na lcd nie narzekam, prawda że mam dodatkowe 2-3 klatki input laga ale tak jak napisałeś zauważalne jest to tylko przy 1 klatkowych jf'ach a ja już się do tego przyzwyczaiłem.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 15, 2010, 14:57:48 »
Na lcd`ikach są lagi w wyświetlaniu? Tak jak czytam was to wydaje się jakby granie w bijatyki to jeden wileki lag. Dla mnie jeżeli domniemany SC5 będzie działał tak jak w T6 to nie będzie krzywdy naprawdę. Ale co ja tam wiem o graniu 'na reakcje'.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2010, 15:02:54 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 15, 2010, 23:16:48 »
No są lagi (chociaż wiele zależy użytego wejścia w TV - najlepiej korzystać z VGA - oraz od konkretnego modelu - niektóre wprowadzają większe inne mniejsze - najlepiej pod tym kątem wypada chyba panasonic). Ludziom dużo korzystającym z JF'ów czy trudnych juggli w tekkena może to przeszkadzać. Z drugiej strony CRT strasznie męczy wzrok i gry wyglądają beznadziejnie na nim więc chyba jednak wolę LCD czy plazmę (nawet na turniejach). No ale ja nie korzystam z trudnych juggli ani JF'ów więc nie jestem obiektywny ^^

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 15, 2010, 23:25:48 »
Z drugiej strony CRT strasznie męczy wzrok i gry wyglądają beznadziejnie na nim więc chyba jednak wolę LCD czy plazmę (nawet na turniejach).
Lol, to się tyczy chyba tylko tekkena 6. Popatrz sobie na sf4, ta gra wygląda pięć razy ładniej na crt niż na lcd, tak samo jak Tekken5: DR.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 16, 2010, 00:05:52 »
Na turniejach nie powinno się grać na LCDkach imo, nie chodzi tu o samo wykonywanie gwarantów czy JFów ale też blokowanie wielu rzeczy. Na EVO 2K9 grali na lagujących LCD i nikt nie blokował 22K Ivy...

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 16, 2010, 00:16:53 »
Z drugiej strony CRT strasznie męczy wzrok i gry wyglądają beznadziejnie na nim więc chyba jednak wolę LCD czy plazmę (nawet na turniejach).
Lol, to się tyczy chyba tylko tekkena 6. Popatrz sobie na sf4, ta gra wygląda pięć razy ładniej na crt niż na lcd, tak samo jak Tekken5: DR.

#1 - Tekken 6 wygląda beznadziejnie i na CRT i na LCD ^^
#2 - Tekken 5 DR może wyglądać lepiej na CRT bo na LCD widać uproszczenia w grafice, która w końcu wywodzi się z czasów PS2
#3 - SF4 wygląda lepiej na LCD


Na turniejach nie powinno się grać na LCDkach imo, nie chodzi tu o samo wykonywanie gwarantów czy JFów ale też blokowanie wielu rzeczy. Na EVO 2K9 grali na lagujących LCD i nikt nie blokował 22K Ivy...

Jak dla mnie bomba xD

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 16, 2010, 00:33:16 »
Wtedy będę spamował FC3K więc niekoniecznie tak fajnie Pepku :P
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 16, 2010, 00:38:15 »
nie wiem mój tekken wygląda przezajebiscie na moim lcd;], technicznie przynajmniej najlepiej ze wszystkich bijatyk nie licząc t6br na arcade;].

no ale wy może gracie w jakąś bete t6 która wygląda beznadziejnie, looz ;bb

A tak w ogóle to wiadomo ze jedna dodatkowa klatka input laga = każda reakcja wolniejsza o jedna klatke, i sa ludzie poważnie podchodzący do bijatyk którzy uważają ze na poważnym turnieju nie powinno byc mowy o dodatkowych 1-2 klatkach input laga bo to wypacza rozgrywkę na najwyższym poziomie.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 16, 2010, 00:49:44 »
No nic pozostaje czekać na następną generację TV i konsol - jak już wszystkie gry będą renderowane natywnie w 1920x1080p to odpadnie lag powodowany skalowaniem. Szkoda tylko że odchodzi się od wejścia VGA i puszczania sygnału bez żadnej obróbki... No ale myślę że za jakiś czas lagi wrócą do normy znanej z CRT...

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 16, 2010, 01:24:10 »
Tekken 6 wygląda okropnie w 720p, przynajmniej w porównaniu do SC4. W oczy rzuca się koszmarny brak AA i słabe tekstury. Technicznie SC4 jest o półkę wyżej. Z kolei animacja postaci w T6 bije na głowę tą z SC4 (przy włączonym motion blurze), która nie zmieniła się od czasów SC2 prawie w ogóle.

Cytuj
Wtedy będę spamował FC3K więc niekoniecznie tak fajnie Pepku:P
No to tym gorzej dla Ciebie, spamowanie lowa o takim beznadziejnym risk/reward ratio to jak gwóźdź do trumny;d coś co zadaje raptem 29dmg z gwarantem a ma -25 na bloku nie jest chyba dobrą opcją do spamowania.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 16, 2010, 08:41:54 »
Gadanie że jakaś gra wygląda słabo przez niską rozdzielczość i słabe tekstury jest na poziomie gadania pc'towców za czasów psx'a i ps2 dla których każda gra wyglądała słabo i brzydko. Rozdzielczość to tylko rozdzielczość to prawie żaden element techniczny grafiki tylko bardziej sposób jej wyświetlania.
Jak dla mnie technicznie grafika w t6 jest lepsza, patrząc na ilość i jakość efektów tak po prostu jest. Ale wiem że sc4 może się bardziej podobać, póki poziom ogólny grafiki i poziom techniczny grafiki są terminami zupełnie różnymi, to nie ma z tym żadnych problemów, ja sam nie wiem co mi się bardziej podoba czy jakościowo wysoki poziom grafiki w sc4 czy technicznie wysoki poziom w t6.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 16, 2010, 10:07:13 »
Gadanie że jakaś gra wygląda słabo przez niską rozdzielczość i słabe tekstury jest na poziomie gadania pc'towców za czasów psx'a i ps2 dla których każda gra wyglądała słabo i brzydko. Rozdzielczość to tylko rozdzielczość to prawie żaden element techniczny grafiki tylko bardziej sposób jej wyświetlania.
Jak dla mnie technicznie grafika w t6 jest lepsza, patrząc na ilość i jakość efektów tak po prostu jest. Ale wiem że sc4 może się bardziej podobać, póki poziom ogólny grafiki i poziom techniczny grafiki są terminami zupełnie różnymi, to nie ma z tym żadnych problemów, ja sam nie wiem co mi się bardziej podoba czy jakościowo wysoki poziom grafiki w sc4 czy technicznie wysoki poziom w t6.

A twoje gadanie przypomina gadanie najbardziej zawziętych fanboy'ów Tekkena i PS3  :)
Co ma oznaczać gadka że tekken jest "technicznie" najbardziej zaawansowany?? Sprawy techniczne to rozdzielczość obrazu, rozdzielczość tekstur, liczba klatek na sekundę, AA, geometryczna złożoność obiektów, fizyka oraz zastosowane efekty. T6 to kompletny fail we wszystkich tych kategoriach poza liczną klatek i efektami. Przy czym efekty też jakieś genialne nie są - jedynie motion blur, animacja i cieniowanie robią jako takie wrażenie, ale w żaden sposób nie są w stanie zmienić "ogólnego" wrażenia. Na jednej planszy jest bardzo dziwnie i nienaturalnie wyglądający "efekt" promieni słonecznych i to w sumie tyle... A wszelakie plansze "mokre" czy z "wodą" to już totalna porażka - odpal sobie DOA 4 i zobacz jak powinna wyglądać woda, odbicia w niej czy dżungla... T6 jest zdecydowanie najgorzej wyglądającą bijatyką ze wszystkich ważnych serii na obecną generację konsol.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 10:09:46 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 16, 2010, 14:11:05 »
Heh no akurat w SC4 też woda nie wygląda zbyt ciekawie;P jak jakaś gęsta ciecz. Dla mnie chyba największą różnicą jest jakość tekstur - w SC większość tekstur bardzo dobrej jakości, zarówno na postaciach jak i arenach (podłoże). Pozatym wszędzie jest m.in. bump/parallax mapping, którego w T6 nie zauważyłem zbytnio.

Mi akurat chodziło o to, że tekken wygląda brzydko w wysokiej rozdzielczosci (720p, SC4 chodzi w tej samej) bo cały czas grałem w niego na CRTku. Jak odpaliłem w 720 to wszystko było znacznie ostrzejsze ale tak poszarpanych krawędzi na PS3 jeszcze nie widziałem, a tekstury wołały o pomstę do nieba - na CRT tak to się w oczy nie rzucało.

Fajnie jakby SC5 miał taki efekt motion bluru jak T6. Wg mnie to sprawia, że animacja staje się niesamowicie realistyczna (ale podobno na turniejach sie blur wyłącza?)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 14:25:03 wysłana przez Ring »

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 16, 2010, 14:17:26 »
Skoro jak gdy ostatnio sobie kupiłem lcd`ika to się napaliłem że wreszcie obejrze sobie Tekkena w HD i powiem wam że sie mocno się rozczarowałem, i żade rokminy techniczno jakościowe mojego wrażenia nie zatrą :D


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 16, 2010, 16:13:23 »
Heh no akurat w SC4 też woda nie wygląda zbyt ciekawie;P jak jakaś gęsta ciecz. Dla mnie chyba największą różnicą jest jakość tekstur - w SC większość tekstur bardzo dobrej jakości, zarówno na postaciach jak i arenach (podłoże). Pozatym wszędzie jest m.in. bump/parallax mapping, którego w T6 nie zauważyłem zbytnio.

Mi akurat chodziło o to, że tekken wygląda brzydko w wysokiej rozdzielczosci (720p, SC4 chodzi w tej samej) bo cały czas grałem w niego na CRTku. Jak odpaliłem w 720 to wszystko było znacznie ostrzejsze ale tak poszarpanych krawędzi na PS3 jeszcze nie widziałem, a tekstury wołały o pomstę do nieba - na CRT tak to się w oczy nie rzucało.

W sumie to T6 nie chodzi w 720p tylko w 576p co w połączeniu z brakiem AA daje najbardziej poszarpane krawędzie w historii PS3  :-X Jak dla (oprócz wspomnianych przez Ciebie rzeczy) najbardziej dającą po oczach rzeczą są twarze i włosy - w porównaniu z ładnymi i szczegółowymi twarzami z innych bijatyk (szczególnie z SC IV i SF4) to jakaś katastrofa. Do tego na włosach i szczegółach twarzy jeszcze bardziej rzucają się w oczy poszarpane krawędzie...