Autor Wątek: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna  (Przeczytany 6982 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« dnia: Czerwiec 03, 2011, 20:08:46 »
Co sądzicie o stworzeniu promocyjnej strony nadchodzącego SC5 dla PL?

W 2008 przy okazji premiery SCIV postanowiliśmy spróbować czegoś podobnego - dużej strony z masą informacji, bazą graczy, mediami itp, niestety nie wypaliło. Tym razem można by było pokusić się o stworzenie czegoś podobnego ale na mniejszą skalę - w stylu oficjalnej strony służącej głównie do promocji i skupiającej się jedynie na tej jednej grze.

Co dokładnie widzielibyście na takiej stronie? Z góry uprzedzam, że nie warto bawić się w HTML itp tylko zrobić wszystko we flashu, jest łatwiej i efektowniej. Dla zainteresowanych historią SCPL, tekst jeszcze z poprzedniej wersji strony ;)

Cytuj
Strona Soul Calibur Poland powstała w kwietniu 2007 roku, kiedy scena Soul Calibura 3 w naszym kraju praktycznie nie istniała, nie licząc turnieju, który końcem owego miesiąca odbył się w Poznaniu. Choć był to trudny okres i zainteresowanie stroną było niskie (i nie miało zamiaru wzrastać), nie poddaliśmy się. Początkowo SCPL skupiało się na forum, traktując stronę – a właściwie portal – po macoszemu. Teraz, tuż przed premierą Soul Calibura 4, postanowiliśmy zrezygnować z portalu i dajemy Wam do dyspozycji nowoczesną stronę z bogatą bazą informacji na temat serii Soul Calibur czy mapę z danymi kontaktowymi, które możecie sami podawać. Z czasem strona będzie aktualizowana i dodawane będą kolejne artykuły bądź media.

Nasz kanał na Youtube, założony 28 czerwca 2008, jest największym archiwum filmów z serii Soul Calibur na YT i cały czas powiększa się.

Mamy nadzieję, że nasza strona pośrednio przejmie pałeczkę po wspaniałym Tribute i będzie zrzeszało wszystkich fanów serii SC w naszym kraju, budując w rodzinnej atmosferze silną scenę.

/Di & Ring, 27.07.2008

Szczególne podziękowania w prowadzeniu oraz tworzeniu strony i forum należą się Anie, KatiBu oraz Aerosowi.

Dziękujemy również osobom, które udostępniły nam swoje teksty. Pod każdym z nich znajduje się stosowna adnotacja.


Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2011, 22:38:37 »
Na temat oprawy nie będę się wypowiadał, bo znasz się na tym dużo lepiej niż ja. Jeśli chodzi o zawartość, to proponuję następujące elementy:

- informacje o stronie (tekst z nutką nostalgii w odniesieniu do poprzednich części - mogę przygotować)
- zakotwiczony na stronie głównej najnowszy zwiastun SCV
- linki (m.in. na oficjalną stronę i Twittery Daishiego oraz FilthieRicha)
- przycisk "Lubię To" profilu SoulCalibur na Facebooku
- podstawowe informacje o grze
- dział z polskimi produkcjami wideo z poprzednich części (obowiązkowo trylogia "Legend", filmy Serka oraz Twój film z SC3)

Gdy sklepy internetowe zaczną przyjmować pre-ordery na grę, można będzie się z nimi ugadać i za reklamę co nieco załatwić :). Oczywiście pod warunkiem, że strona będzie wysoko w wyszukiwarkach.


Jeśli chodzi o soulcalibur.xt.pl, to mamy problem, bo wygląda na to, że adres e-mail na który była rejestrowana został usunięty... Nie masz już konta na dhost?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 22:41:29 wysłana przez Di »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 23:19:17 »
Mam, mam ;) ale usunąłem wszystkie pliki żeby zwolnić bazę danych na której musiałem przetestować parę rzeczy. Chyba będzie można jeszcze zrobić przekierowanie z poziomu przeglądarki.

Dzięki za wskazówki. Wiem, że na 100% będzie problem z przyciskiem "lubię to" profilu na FB, to jest jakiś niesamowitcie skomplikowany proces z tego co widziałem, ale jeszcze nie mówię, że się nie uda. Najwyżej się da zwykły odnośnik do tego profilu.

Co do oprawy to mam pomysł, żeby zrobić stronę w formie książki z "ręcznie" przewijanymi stronami. To będzie dość oryginalne i wyróżniające się wg mnie.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2011, 23:24:38 »
Hm, a masz może gdzieś screeny ze starej strony? Warto byłoby pokazać to, co kiedyś przygotowałeś :).

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2011, 23:46:10 »
Ja osobiście odradzam flash'a... Nie działa na większości komórek, tabletów, iPad'ów, iPhone'ów itp. Do tego większość internautów ma z nim bardzo złe skojarzenia (strony które się ładują po pół minuty, mają denne muzyczki, źle się skalują i mają tragiczny content - mało tekstu, obrazki w low-res itp.). Nie mówie żeby to pisać od razu w czystym HTML'u, ale jeśli ma to być czymś wiecej niż irytującą popierdółką to flash chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem :D

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2011, 00:00:35 »
Ja się już dawno przerzuciłem na samego flasha, bo moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej wygodny niż zwykły html/css głównie dlatego, że nie trzeba go optymalizować w zależności od przeglądarki. Poza tym ma ogromne możliwości graficzne a na tym mi najbardziej zależy.  Komórki itp używają flash lite'a a sam program ma podgląd jak strona wyglada w FL więc z tym nie będzie problemu.

A już to co się znajduje na samej stronie to zależy od nas ;)

Hm, a masz może gdzieś screeny ze starej strony? Warto byłoby pokazać to, co kiedyś przygotowałeś :).

Ja tą stronę chyba nawet jeszcze gdzieś mam na dysku. Ale nie było tam raczej nic ciekawego poza logiem, która przygotowała Kati i menu z wodą xD

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:18:06 »
Ok, skoro Di nie ma nic przeciwko żeby już teraz to zaprezentować :

Tak to na razie wygląda: SOUL CALIBUR 5 (wersja testowa)

Wizja była taka:



W skrócie: drewniane biurko/stół, rozsypane kartki, miecz oraz książka z napisem SC5 (jak w trailerze) w której znajdzie się cała zawartość strony. Strony można przerzucać na trzy sposoby: przeciągając myszką, klikając w róg kartki (na dole i na górze) lub na " > " w prawym dolnym rogu (" < " do przewijania w lewo jeszcze nie ma). Video na stronie głównej się wycisza przy interakcji z książką.

Jakieś sugestie/opinie/wskazówki? ;) Fajnie by było jakby się znalazł ktoś kto siedzi na słabym kompie żeby sprawdził czy strona się tnie. Niestety w przypadku flasha jest podobnie jak z grami, na jednych kompach chodzi płynniutko a na innych jest niemalże pokaz slajdów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 10:22:28 wysłana przez Ring »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:41:03 »
No ja siedzę na netbooku i jest ok :).

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:57:28 »
No to ok, chociaż netbooki też nie muszą być słabe :P

Jak będziesz miał trochę wolnego czasu i chęci, to możesz napisać ten tekst "z nutką nostalgii", w tych rzeczach jesteś lepszy ode mnie xD

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2011, 11:36:30 »
Fajne Ringu, chciałem wyrwać kartkę ale się nie da, dałoby się to załatwić xD?

Można by było dodać płynne wyciszenie tego clipu do 0 albo do czegoś co jest blisko 0 przy zabawach z książką, bo teraz dźwięk się urywa i to tak jakoś jest ble. Jak kończy się zabawy z książką to clip dalej gra ale muzyka nie wraca. W sumie to nie problem bo można by było dodać jakiś motyw ze starszego calibura który by ciągle cichutko grał, a w razie puszczenia trailera by się wyciszał. Przy zabawie z książką kawałek by wracał a trailer mógłby nawet się zatrzymywać lub wyłączać.

Dałoby radę dodać perspektywę dla tej pierwszej strony w książce?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 11:38:47 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2011, 12:17:26 »
Ja mam słabego kompa i mi się tnie : ( (Sempron 1,8GHz, 1GB Ram)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2011, 12:22:12 »
O widzisz. Też tak na starym kompie miałem wlasnie (Athlon XP 1,7GHz, 1GB RAM XD czyli w sumie podobnie)ale z racji tego, że plik robie w 1920x1080 to grafika nie straci na jakości zbytnio po ustawieniu quality na low we flashu a płynność powinna się zwiekszyc.

Fajne Ringu, chciałem wyrwać kartkę ale się nie da, dałoby się to załatwić xD?

Można by było dodać płynne wyciszenie tego clipu do 0 albo do czegoś co jest blisko 0 przy zabawach z książką, bo teraz dźwięk się urywa i to tak jakoś jest ble. Jak kończy się zabawy z książką to clip dalej gra ale muzyka nie wraca. W sumie to nie problem bo można by było dodać jakiś motyw ze starszego calibura który by ciągle cichutko grał, a w razie puszczenia trailera by się wyciszał. Przy zabawie z książką kawałek by wracał a trailer mógłby nawet się zatrzymywać lub wyłączać.

Dałoby radę dodać perspektywę dla tej pierwszej strony w książce?

Wyrywanie da się włączyć dla wybranych stron. Na razie tego nie używam ale myślałem czy np nie dać paru stron reklamowych (o ile będzie taka potrzeba) w środku książki, które będzie można sobie wyrwać :p

Z tym video playerem mam problem. Nie wychodzi mi komunikowanie się oddzielnych plików między sobą, jedyne co mi się udało to wyciszenie przy interakcji z książką. Generalnie nie wiem jeszcze jak zrobić tą stronę główną. Myślałem m.in nad music playerem i innym rodzaju otwierania plików video - w oddzielnej (i sporo większej) ramce, która pojawiała by się na środku strony a tło przyciemnione. Ten wbudowany mógłby zostać ale może do jakiegoś innego typu video... np jakiś filmik związany ze stroną, reklama itp, coś krótkiego. Do trailerów raczej się nie nadaje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 12:23:55 wysłana przez Ring »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2011, 14:27:47 »
Ja mam słabego kompa i mi się tnie : ( (Sempron 1,8GHz, 1GB Ram)

same here

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2011, 15:25:01 »
Zmieniłem quality na low, możecie sprawdzić teraz (tylko wyczyśćcie cache'a) Jeśli nic sie nie zmieni to już dużo zrobić nie można raczej prócz okrojenia strony z części efektów.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SCV - nieoficjalna polska strona promocyjna
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2011, 19:07:37 »
Dobra, poczyniłem kolejne zmiany:

- funkcja odtwarzacza video na stronie głównej dalej nie jest rozwiązana ale tym razem zrobiłem z niego music player'a
- pod odtwarzaczem znajdują się linki (12345 itp), nr 1 przywołuje główny odtwarzacz video strony, pauzuje też muzykę
- naprawiłem strony w ksiazce
- jedna ze stron to reklama 8WR, którą można sobie wyrwac ;)

dalej jest parę bugów ale wydaje mi się, że zmiany idą w dobrą strone