Autor Wątek: [T6] Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami  (Przeczytany 140587 razy)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 26, 2010, 23:10:16 »
Tutaj się nie zgodzą, pantoflem to był przy grubej. Teraz jest na prawdę cool

Pantoflarzem się nie stajesz przy jakiejś dziewczynie... pantoflarzem się rodzisz. A to że aktualna nim nie dyryguje to już inna sprawa :P

Sway

  • [Warszawa]
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • DF, (CH+Clean hit+rage) ;p
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 27, 2010, 00:07:15 »

A Sway jest zajęty byciem pantoflarzem, a nie tekkenowcem. :P

Lukasz, nie wiem jak mam to rozumiec...   ???

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 27, 2010, 00:23:48 »
Ja nie wiem, gram w tego T6 gram i gram i gram (poza ostatnim miechem - choroby i takie tam ; ) i ciagle nie moge sie dopatrzec radnmowosci. Dla mnie wszystko jest jasne i przejrzyste, nawet jak gram pokemon vs pokemon (hi Cambion; ). Nawet jak gralem pierwszy raz z DiPanda w T6 i troszke sie gubilem na odleglosciach - dalej dla mnie wszystko jasne. Dokladnie wiem kiedy popelnie blad, ze 5ty raz postac ktora upadla kolo sciany rolnie mi sie w prawo i wiem, ze nie wejdzie moje df+3 i tak je robie i takie tam rzeczy. Gdzie ta randmonowosc? Poprostu jest ZNACZNIE wiecej walki w zwarciu, w T5 / DR tego nie bylo. Moze dlatego dluzsze granie w T6 wymaga wiecej sily psychicznej, bo jest 2 x wiecej intensywnosci.

Takze u skosnych - no ogladalem te gry z eliminacji crasha gdzie kazuya zniszczyl wszystkich - i byla tam tez Alisa o xywce Chanel. Przeciez gra tego kolesia (tą alisa) to byla poezja, tak czytal gre, tak sie ruszal, ustawial, pokowal, ze jak ktos mi powie o jakiejs randomowoci, to chyba nie rozumie tej czesci tekkena - pokazcie mi tamtych grach jakis moment randomowsci.

Tyle!

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 27, 2010, 00:54:40 »

A Sway jest zajęty byciem pantoflarzem, a nie tekkenowcem. :P

Lukasz, nie wiem jak mam to rozumiec...   ???

To było gwoli sprawdzenia czy Swayman zagląda na forum ;).
Jak widać - zagląda :P
Tylko szkoda że pisze posta dopiero wtedy gdy chodzi o niego a nie żeby podzielić się jakimś nowym fajnym setupem, jugglem, tym jak to zbił mnie 30-1, czy innym ciekawym spostrzeżeniem... nie no żartuje, prosy nie rozmawiają o takich rzeczach bo wtedy każdy przejrzy ich taktykę i styl gry 8)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 27, 2010, 00:56:07 »
Koreanczycy dzieki swojemu nadludzkiemu movementowi potrafia wybackdashowac bardzo wiele, przez co nie walcza tak czesto w zwarciu i gra jest bardzo przyjemna dla oka. Oczywiscie nie ma tu mowy o randomowosci. Coz, gdyby nie bylo chocby nutki losowosci to zadna gra na swiecie nie bylaby emocjonujaca, a w starciu z najlepszymi nie mielibysmy zadnych szans, przez co gra by sie szybko znudzila. Gorzej gdy jakies randomowe sytuacje zdarzaja sie dosyc czesto (co w T6 dzieje sie niestety za czesto). Jednakze nie mozna mowic o tym ze random decyduje o calej grze. Jesli ktos ma skilla to potrafi niwelowac ryzyko takich sytuacji.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 27, 2010, 01:07:53 »
Przez to że jest więcej walki w zwarciu, gdy przeciwnik napiera starasz się walnąć jakiegoś crusha, dół-puncha, janowego hopkicka i inne takie. Raz wejdzie, a raz nie i widze to również dość często u koreańców (oczywiście niewspółmiernie mniej niż np. w Polsce). Gdy oglądałem walki w DR tam u najlepszych wszystko było pod idealną kontrolą (np. walki Knee czy Shou). Najwięcej walk jakie oglądam w T6 są to walki Narak Hofa i to jaki freestyle on odwala czasem tym Mardukiem to jest poezja, graczem jest świetnym (obeznie moim ulubionym, bo Tissuemona jakoś mało widze na necie), ale czasem ostro potrafi przyfarcić.

Takiego randomu u Marduka potrafie znaleźć sporo, a największy to już trafianie WS_VTS+3 po tym jak przeciwnik techrolluje, a my robimy mu prostacką zgadywanke z podbiegnięciem i przejsciem do postawy, raz trafia a raz wiffuje, a jak już wybijemy to mamy kolejny random - czy juggl siądzie czy nie :(. Wolałbym mieć jasną sytuacje i wiedzieć np. że po danej akcji coś nie siedzi nigdy a nie że siedzi fifty-fifty. Podobnie jest z WS+4. W DR też nie było idealnie ale tam przynajmniej wiedziałem że juggl siądzie albo nie. 8)

Żeby nie było, ja bardzo lubię tę grę tak jak każdego kolejnego Tekkena, ale ponarzekać też uwielbiam.  :P
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 01:17:32 wysłana przez Cambion »

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 27, 2010, 03:01:54 »
Ja nie wiem, gram w tego T6 gram i gram i gram (poza ostatnim miechem - choroby i takie tam ; ) i ciagle nie moge sie dopatrzec radnmowosci. Dla mnie wszystko jest jasne i przejrzyste, nawet jak gram pokemon vs pokemon (hi Cambion; ). Nawet jak gralem pierwszy raz z DiPanda w T6 i troszke sie gubilem na odleglosciach - dalej dla mnie wszystko jasne. Dokladnie wiem kiedy popelnie blad, ze 5ty raz postac ktora upadla kolo sciany rolnie mi sie w prawo i wiem, ze nie wejdzie moje df+3 i tak je robie i takie tam rzeczy. Gdzie ta randmonowosc? Poprostu jest ZNACZNIE wiecej walki w zwarciu, w T5 / DR tego nie bylo. Moze dlatego dluzsze granie w T6 wymaga wiecej sily psychicznej, bo jest 2 x wiecej intensywnosci.

BO TEKKEN ZAWSZE BYŁ GRĄ BŁĘDÓW, WYGRYWA TEN CO MNIEJ ICH POPEŁNIA.

Kurcze, bardzo mądrze mówisz i oczywiście uważam że w 80% jest to prawda. Di bardzo często łapie mnie na braku wyczucia odległości i przyzwyczajeniu do starej pandy. Jednak każda reguła ma swój wyjątek. Przykładowo d/b+4 Pandy i sam jej hitbox. Do myślenia daje kiedy robię 3+4 bryanem z średniej odległości, cios animacyjnie ją przenika i Kuba karze mi to na wiffie df2,1 ;-/ Tak samo jak z WS3 marduka, schyliłem się przed tym pod ścianą ze 100 razy, 90 weszło 10 wiffneło pomimo że cios animacyjnie przeniknął postać.

Tak samo jak na turnieju w "budce z hotdogami" sway zrobił na kucającego Robsona pod ścianą ws4 fanga... co się stało, noga go przeniknęła (ale to za T5). O to mi chodzi że system kraszy w pewnych sytuacjach sam buduje w grze randomowość.

P.S. Kuba, nie myśl że przemawia przeze mnie zazdrość albo coś, bardzo Cie lubię ale kurcze ;-P Wszyscy jesteśmy na tyle słabi że tłuczesz nas tym śmietnikowym stylem :-) Sam dobrze wiesz "niemoc budzi przemoc" :-P

A tak racja, Panda to top. Przepraszam.

Przeprosiny przyjęte. Słaba jest jak używasz df2,1 jako poka
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 03:14:03 wysłana przez SoTrombalski »

Obi

  • Gość
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 16, 2010, 00:20:59 »
ale zawsze jest tak,że komuś się coś  nie podoba bo jest za słaby ... jak ktoś wygrywa (szeroka interpretacja) to raczej nie ma problemów z niczym w T6br ... zgadzam się z Solem w dużym stopniu ...  a co do Rankingów to również zgłaszam się, aby tym się zająć ... i najlepiej chyba nie patrzeć wstecz . tylko od kolejnych turniejów rozpocząć ten ranking ....
i zapowiadam, że będzie kolejna część MAT(turniej który odbył się w lesznie) tylko nie jest pewne w jakim mieście dlatego nie podaję szczegółowych info...

Ps. jak będzie turniej to zagram Wang'iem :P



Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 16, 2010, 11:29:18 »
Może trzeba zagrać słabszą postacią, żeby poznać jej randomowość.

Gdy gram Alisą, wszystko wchodzi jak się patrzy, nie ma większych bugów, ciosy mają takie właściwości, jakie mieć powinny.
Gdy gram Yoshem, muszę liczyć na farta, i to nie jest śmieszne.
(np. zwykle po 2,2 w max odległości u/f+3 crushuje... spróbujmy... łeee, bad luck, lecę do juggla, punch mnie strącił)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 22, 2010, 22:59:26 »
Zajman, co z tym tematem?

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 24, 2010, 14:01:02 »
Może trzeba zagrać słabszą postacią, żeby poznać jej randomowość.

Gdy gram Alisą, wszystko wchodzi jak się patrzy, nie ma większych bugów, ciosy mają takie właściwości, jakie mieć powinny.
Gdy gram Yoshem, muszę liczyć na farta, i to nie jest śmieszne.
(np. zwykle po 2,2 w max odległości u/f+3 crushuje... spróbujmy... łeee, bad luck, lecę do juggla, punch mnie strącił)
To w takim razie nie grasz Alisą xD O błędach można się zorientować dopiero jak daną postacią trochę się pogra, a nie nauczy dżugli i paru trapów czy tech troli...

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:30:23 »
Ludzie ! Nie mogę po prostu uwierzyć dla jakiej ilości ludzi znalezienie się na "liście" jest sprawą życia i śmierci.
Zacznę może od tego, że po przeczytaniu postów i listy już sam nie wiem, czy jest to lista NAJLEPSZYCH graczy w Polsce, czy może lista LUDZI GRAJĄCYCH W TEKKENA w naszym kraju.
Sprawa z listą najlepszych graczy imo jest dosyć ciężka, ponieważ, zależy jakie kryteria bierzemy pod uwagę mówiąc o najlepszym graczu ? Jest to gracz który zajmuje wysokie miejsce w turnieju ? - A co jak np. a gorszy dzień, jest lekko podpity, boli go zą uniemożliwiając mu focus i przegrywa w fazie eliminacyjnej, to co ? Nie zostanie wpisany na listę ? Jednakże, normalnie jak ma dobry dzień to tnie przeciwników całkiem ładnie.
Kolejna sprawa, jeśli już ranking odbywał by się na takiej zasadzie, to nie można sobie pozwolić, aby każdy turniej był rankingowym, bo AoT to zupełnie inna sprawa niż Turniej w Empiku. Te pomniejsze turnieje (jak Empik) gdzie nie przyjedzie przynajmniej 10 ogarniętych graczy, nie ma nawet co brać pod uwagę, bo dlaczego dostać plusy ma koleś, który wygrał z jakimiś przypadkowymi przechodniami i miał to szczęście że był tam jedyny ogarnięty. Bez sensu.
Uważam, że Frizen i Zajman jeśli się zadeklarowali, że to zrobią to można im to powierzyć. Pomysł jest bardzo fajny tylko wymaga całkiem dużo roboty, ogarnięcia i zaangażowania. Poza tym, nie ma co brać pod uwagę starych turów. To już było. Niech się liczą turnieje te, które będą od momentu kiedy Ranking zacznie sprawnie funkcjonować, to jest po ustaleniu kryteriów i punktacji (gdyż uważam, że system punktowy jest najlepszy ) mimo, to sądzę, że coś jeszcze trzeba oprócz miejsc na turnieju, gdyż weśmy pod uwagę takiego Frizena. Bo nawet gdyby nie udawało by mu się zajmować wysokich miejsc w turniejach to spokojnie mógłbym powiedzieć, że jest dobrym graczem i wystarczyła by mi do tego informacja że potrafi wavedasha na padzie. Sam fakt, że wie co to wavedash i potrafi go wykorzystać jest już wyznacznikiem tego, że ma pojęcie o grze nawet jeśli przeciwnicy są mocniejsi.
Wracając do sprawy wypowiedzi w tym temacie.
Po prostu zostałem zniszczony wypowiedziami typu " Gram Paulem, dopiszcie mnie" itd, czy też te Komandosa " A mi się udało wygrać z tym, tym tym i tym  i pragnę na tej podstawie być w rankingu ". Waszym tokiem myślenia to ja mógłbym powiedzieć :
" Generalnie to tak na początku grałem Kazuyą na necie no i mam 297 - 64, później się przerzuciłem na Boba i mam 635 - 87, w międzyczasie poćwiczyłem też Paulem i zostałem na necie z wynikiem 140 - 55" co by oznaczało, że mam pojęcie o tej grze, bo ćwicząc sobie nową postacią, po dniu byłem w stanie osiągać wyniki z +/-  75% przewagą wygranych, grając na 3 - 4 kreskach bo na tyle stać mój internet. I co ? Mają mnie na podstawie takiego argumentu dopisać do listy, dokładnie do 3 postaci ? Bez sensu.
Tylko i wyłącznie takie coś da się skonstruować będąc obecnym na turnieju. Jest ich coraz więcej, w różnych miastach więc każdy prędzej czy później trafi na miejsce blisko siebie i będzie mógł wpaść aby scena go oceniła i tyle.
Kończąc, posty typu " dopiszcie mnie bo gram tym" czy coś takiego, bądź też wyliczanki z kim się nie wygrało albo kłótnie o to kto jest przed kim na liście (sic!) czyt. Komandos i Velurian o olgotke skwituje jednym prostym zdaniem - Drodzy państwo, trochę skromności.
Bierzcie przykład z LEPSZYCH tj. dlaczego Gajda, Nevan, Sway i inni nie piszą w tym temacie zbyt często, a często się o nich wspomina jako o tych najlepszych ? Bo imo oni srają na to czy będą na jakiejś liście czy nie. Chcą po prostu grać i wygrywać, a nie być wpisywanymi na jakieś listy.
Ja tam nigdy na turnieju nie byłem, ale może kiedyś się wybiorę, jednak nie chciałbym być wpisanym na żadną listę, a wbić się na tur i pozamiatać tych wszystkich "rankingowców z wyboru" ;) To byłoby ciekawe ;). Może kiedyś, jak Bozia pozwoli.

Dziękuję za uwagę

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:49:03 »
wystarczyła by mi do tego informacja że potrafi wavedasha na padzie. Sam fakt, że wie co to wavedash i potrafi go wykorzystać jest już wyznacznikiem tego, że ma pojęcie o grze nawet jeśli przeciwnicy są mocniejsi.
Mistrz.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:52:44 »
Od kilku dni, tempem żółwia zajmuję się rankingiem. W czwartek trzeba będzie zrobić ankietę w której wy zadecydujecie o paru szczegółach.


Cytuj
bo AoT to zupełnie inna sprawa niż Turniej w Empiku. Te pomniejsze turnieje (jak Empik) gdzie nie przyjedzie przynajmniej 10 ogarniętych graczy


Pomniejsze turnieje ?! Przecież tam było niewiele osób mniej niż na aot, a dużo więcej niż na każdym innym turnieju w T6. Pierwsza 8mka to byli bardzo ogarnięci zawodnicy. Tak jak pisałem dajmy szanse wszystkim, nie faworyzujmy ludzi na zasadzie że jak nie będzie kogoś dobrego to turniej bez znaczenia. Już to opisywałem, ranking jest po to aby podliczać punkty za udział w turniejach, nie za udział w "obsadzonych" turniejach. Jeżeli w ustrzykach górnych ktoś zrobi turniej na 50 osób i wygra osoba która nie umie dżugli to co z tego ? Ważne że było tyle osób żeby turniej do rankingu podliczyć. Tak się buduje scenę moi drodzy. Nie na zasadzie faworyzowania dobrych, znanych czy doświadczonych graczy(oni i tak mają przywileje takie jak np. rozstawienie w grupach).  Oczywiście turniej będzie mógł zyskać rangę main event(czy jak tam to nazwiemy) jeżeli będzie powyżej np. 100 osób(czyli minimum razy 2), punkty wtedy będą liczone podwójnie. Poza tym słabo obsadzone turnieje wliczane do rankingu to świetny target dla trophy hunterów. Nikt ci nie broni wybrać się na taki pomniejszy turniej do Empiku, wygrać, zgarnąć nagrody i punkty do rankingu. Przypominam o problemie Leszno vs empik gdzie obydwa turnieje miały swoje plusy i minusy i ciężko, z punktu widzenia doświadczonego organizatora wybrać który był lepszy.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:53:14 »
A żeś się napiął ziom xD
To adekwatnie do twojego posta:
Dopiszcie mnie do operatora kumy i Dj'a bo udało mi się kiedyś wygrać z BB xD