Autor Wątek: [MvC3] Kim grasz?  (Przeczytany 38188 razy)

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 28, 2011, 21:50:23 »
I'm the master of Taskmaster! xDD

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 30, 2011, 04:36:23 »
Jak tam panowie, kim gracie w ultimatea ? Zauważyłem dziwną presję nowych postaci, każda drużyna na necie ma przynajmniej jednego nowego fightera w składzie ;p Osobiście z nowych postaci testuje jedynie Stridera, Ghoast ridera i Strangea. Ze starej ekipy najlepiej mi się gra Avengersami w układzie Iron/Thor/Cap oraz moim ukochanym duetem Doom/Dormammu. Kapitan jest boski w tej części, szkoda tylko że mu zabrali xfactor loopa z shield slash, był klimatyczniejszy niz ten nowyz L charging star;] Weskerem jeszcze nie grałem, jedna z najnudniejszych postaci wanilli jest jeszcze nudniejsza (good bye gun loops ;/) w tej części i o dziwo lepsza dzięki high damegeowi.(nie przyglądam się na razie czy z okularami czy bez ale boli i tak ;].. Chyba najbardziej popularna obecnie postać online, szczególnie z Vergilem/Novą w drużynie. W obecnej fazie z tych postaci układam main team :


Dormammu/Spencer/Strange/Ghost Rider/Strider/Doom/Cap

Wszystkie postacie są imo zajebiste ;p Spencerem próbowałem mainowo grać już w wanilli, jednak dopiero w umvc3 poczuł wiatr w żaglach (900k corner bnb i takie tam ) Początkowo grałem Ghost(b)/Spencer(b)/Strange(b) ale z czasem wyszło że Strange jest średnim Anchorem. Łatwo go zabić, ma mega karalne normale ze słabymi hitboxami, jedyną opcją jest wtedy cancelowanie i.palma na końcu stringa w teleoport co i tak nie zawsze pomaga (bo ludzie i tak próbują karać jego stringi w szym pomaga im "marvel  auto aiming na teleport crossupy" [all rights reserved]. Bradygames radzi aby "kupować nim czas" jednak na Vergila czy Weskera średnio się to udaje. Na szczęście książka daje radę (lvl 1 hyper), mozna ją xfactorować w niezłego bnb. Ponadto na plus niesamowite asysty (ajj of amagato ;) ) Zacząłem więc próbować tworzyć drużynę razem Doomem, bałem się że mi się przejadł po wanilli, nic bardziej mylnego, to dalej moja ulubiona postać (pistolecik spam ftw);] Ostatecznie zaraziłem się legendą niesamowitego duetu Strider/Doom  z mvc2 i teraz jestem uzależniony :D. Strider jest po prostu mega master mindem, dla tej postaci gram w tą grę ;p  Ostatecznie po sprawdzeniu wszystkich wariantów prezentuje się to tak :

1.[Strange(b)/Spencer(b)/Dormammu(a)] - Strider(g) - DrDoom(a) - Tak mniej więcej będzie się prezentował mój główny team, przepychanki na poincie, ciężko wybrać jedną postać, mimo wszystko największą masakrę robi Dormammu, najbardziej lubię grać Spencerem, Strange po testach najlepiej sprawdza się na poincie, mimo to daje wierzę w jego potencjał na anchorze.

2.Ghost rider(b) - Spencer(b) -[ Dormammu(a)/Strange(b)] - drużyna Ghost ridera, postaci z uniwersum Marvela, do której mam ogromny sentyment, przy okazji drużyna dwóch ognistych głów i/lub Strangea na anchorze . Flame heads w duecie prezentują się całkiem okazale,  multi hitting dark hole + j.S Ridera robi swoje, łatwo confirmowalne combosy z tego wychodzą, zasięg full screen. Jeżeli chodzi o damage, zwykłe solo bnb Ghost ridera bierze miękka pytą koło 650k. Jego b+h to niesamowity, wielozadaniowy normal który ma +4 na bloku, pozwalając bezpiecznie kończyć stringi z j.s+dark hole przy okazji nabijając chip damage. Dodatkowym zastosowaniem są właściwości AA oraz juggle extender (przykład combo zaczynającego się od lowa który ma zasięg full screen:  cr.h xx qcb+l, Strange/Dormammu asist , b+h, DP+m, dash, h~h xx qcb+l, spencer assist, b+h, h~qcb+1, qcf+1 xx qcf+atk+atk = całkiem prosty schemat jak robić kombosy Blazem z asystami. Oczywiście wspaniale jest komuś zasadzić lvl3 hyper i dopiero po nim całą akcję :P

3. Iron(a)-Thor(b)-Cap(a)

Dla mnie od zawsze złota trójka avengersów, pomyśleć że kiedyś byli low tier teamem  LOL. Jak teraz nimi operuję to stwierdzam że warto było nimi grac w wanilli, teraz mogę wykorzystać avengersowe buffy które, powiedzmy to sobie, są masakryczne. Cap jest imo bogiem tej gry, ma absolutnie wszystko co potrzebuje kompletna postać w umvc3, damage, otg, comba po throwach, łatwo confirmowalne comba, backflip do crossupów z asystami, klatki niewidzialności na superach i hyperach (i to jakie !) niezły dmg z lvl3, łatwe przedłużanie komb przy użyciu xfc. Thor dalej jest czołgiem, tle tylko że jego najlepszy cios (j.reverseDP+m) teraz przechodzi przez projectile. Co do Tonego to mam mieszane uczucia, niby dostal buffy ale przy ostatnich odkryciach w wanilli (cr.h safe combo startee, niesamowita przewaga po TK j.unibeam itd), wydaje się być słabszy(brak double jumpa, airdash osłabiony), choć za mało nim grałem jeszcze.

Się rozpisałem :) Idę spać, jutro kontynuuję  przeprowadzkę na nowe mieszkanie, a od poniedziałku nowa praca :) Czas na granie jednak będę miał, do zobaczenia online ;)

« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 04:42:39 wysłana przez ZajmaN »

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 30, 2011, 13:40:05 »
Ryu/Hawkeye/GRider

GRider/Wesker/Akuma

te teamy testuję w tym momencie. GRider jest tak zajebisty ze za wszelką cenę muszę mieć go w teamie :D

Hawkeye też fajna postać zonująca. To jest postać, która dobrze łączy sie chyba z każdą inną.


Niestety po fali euforii po kilku miechach zawiesiłem gre w vanille i mam teraz spore braki dostając bęcki.
Zwłaszcza, że  porzuciłem stare teamy, ale powoli jakoś idzie do przodu :)


rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 30, 2011, 21:51:38 »
Po ponad tygodniowym graniu w UMvC3 postanowiłem rzucić Wolverine'a. Doszedłem do wniosku, że za bardzo na nim polegam i wiele razy przegrywam przez próbę zachowania Logana przy życiu.
Prawdopodobnie wezmę się za Zero. Jeżeli chodzi o postaci, którymi zamierzam grać to mam na oku kilka: Akuma, Taskmaster, Deadpool, Hawkeye, Storm, C.Viper.

Od jutra zaczynam testy. :)


manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 30, 2011, 22:01:23 »
Ja aktualnie gram kilkoma teamami:

1. Ghost Rider, Nemesis, Iron Fist - Obie asysty pod GRidera są naprawdę dobre. Iron Fist daje wall bounce a Nemesis ground bounce, przez co Griderem mozna spokojnie wyciągnąć 700k dmg.
2. Frank West, Deadpool, Super Skrull - Nie wiem czy ten team coś może zdziałać ale fanie mi się nim gra. Nabicie lvl 4 po jednym combie u franka daje niezłą przewagę :)
3. Iron Fist, GRider, Dormmamu - kolejny testing :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 22:06:54 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 01, 2011, 14:06:37 »
Nemesis to śmiech na sali, zaczynam zastanawiać się nad stworzeniem teamu z tym panem

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:38:08 »
Dobra, dwa teamy na razie mam.

Czerwona Wanilia: Taskmaster (α), Akuma (β), Wesker (β)
Nadal działa. Task ma mniejszą dowolność przy confirmowaniu jakichś "losowych" Spidey Swingów i normali w combosy, nie wspominając o combowaniu po asyście Akumy. Oprócz tego nie zabijam już samym chip damagem ze strzał. Co nie zmienia faktu, że swój główny team buduję na Taskmasterze, choć jak zwykle nie mam pojęcia co oprócz niego.
No i Dark Wesker, więc nikt większość część osób się już ze mnie nie śmieje, że trzymam go na ostatnim miejscu.

Day 1 team: Hawkeye (γ), Vergil (γ), Spencer (β)
Hawkeye i Vergil działają wspaniale, nieważne który jest na ekranie, a który asystuje - spam, spam, spam i jeszcze raz mixupy. Spencer pojawił się w teamie celowo, ale niestety nie działa jak chciałem, więc jest po prostu generic anchorem. Chętnie rozwinę ten team jako alcik.

Jeszcze średnio czuję nowe postaci i zupełnie nie czuję większości asyst, muszę pograć jakimiś totalnymi random teamami i mieć nadzieję, że odkryję coś ciekawego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 23:41:38 wysłana przez Kot »
smh tbh fam

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 07, 2011, 12:28:52 »
Przyszedł mi pomysł na asystę - Nemesis. Ma dużo HP więc jest fajny, leżą mi jego narzędzie i ma zajebiste DHC z Taskmasterem tak fullscreen jak i w rogu, tylko jego asysty są tak na oko niedojebane, strasznie w nich brakuje jakiegoś armora. Nauczę się jakiegoś BnB i przetestuję dziś na online.

Zawsze mogę też nauczyć się grać F.Westem, ale każdy i jego matka już używa Shopping Carta.
smh tbh fam

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:58:02 »
Im dłużej gram w tą grę tym bardziej mi się podoba ;]  Wczoraj grałem głównie DMC teamem (Vergil/Dante/Trish) i było świetnie, dziś się biorę za największe pokemony,  Rocket i Firebrand :D Main teamu dalej nie mam, choć ten z poprzedniej części daje radę i prawdopodobnie przy nim zostanę. Sam Vergil wydaje mi się teraz top 3, dopóki jednak nie będę miał nowego bradyguida i nie poznam dokładnie frame daty to takie stwierdzenia są mocno randomowe ;] Wiem na pewno że Strange topem nie jest ;p Nova też raczej nie, chociaż sama postać ma zajebista movelistę (bardzo mnie ciekawi ile ma air.S na bloku i wszystkie centurion rushe ). Frank west wyrasta na niezłego bad assa, są już sposoby z hardtagami żeby za jedno kombo naładował sobie lvl.4. Imo wspomniany wcześniej firebrand ma szansa przejąć fotel zajmowany przez Logana w Vanilli. Równie irytująca postać z równie długimi, mocnymi i nabijającymi paski kombami, przywołanie mini kolegi, berserker charge mode. Różnica między nimi jest tylko taka że firebrand dodatkowo ma skrzydła( w sensie że jest niezły w powietrzu) i pluje ogniem, dwie rzeczy których brakowało Loganowi. Sam weapon-X dalej dobry, Pr rog nim wygrywa NEC 12, nawet Rifi dalej nim nieźle miesza, nie raz mam problemy żeby go zatrzymać :D

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:17:01 »
Firebrand chyba jednak ma sporo mniej hp i dmg niż Wolvi, hm? Czuję, że go to może trochę ograniczać (chociaż pamiętajmy o takiej Ammy).

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:24:15 »
Akuma też wiele HP nie ma (choć DMG masakryczny), to samo Strider który nie licząc swoich mega lvl 3 też zadaje biedniutki DMG, ginie od jednego komba i takie tam ;p Wiadomo że z  vanilliowym Wolverinem jest jak z brazylijskim Ronaldo- There's only one :D Mimo wszystko jeden z moich sparing partnerów gra od day 1 Firebrandem i kurewsko mnie irytuje ta postać, mała, lata, ciężko to złapać, jak cię sama dojedzie to wali to swoje 40 hitowe kombo z jakimś śmisznym slidem i ground bouncem (nie wspominając o 3x relaunch) zakończone resetem albo otg hyperem z DHC do Novy, w efekcie większość moich point characterów ginie po takiej akcji a gość hard taguje znowu do FB i here we go again zabawa w złap gołębia k**wa :D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 15:27:29 wysłana przez ZajmaN »

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:37:12 »
Rocket Racoon, Vergil, Doom... Przynajmniej na razie.

Może później Hałkaj,Vergil,Jakaś kotwica (...Wesk?)

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:28:16 »
Taskmaster, Wolverine, Spencer - chyba już ostateczny main team. :)

EDIT: Wolvie, Felicia, Akuma też wygladaja ciekawie :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 15:43:42 wysłana przez rifi28 »

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 19, 2011, 14:06:10 »
Wesker/Doom/Dormammu - pograłem nimi parę dni, zostają jako main team na one more year ;)

Thor/Dante/Vergil- heavy metal team- dwa dupne miecze+młotek :) Dante fajnie przedłuża kombosy zakończone superem Thora, Vergil wyjątkowo dobrze spisuje się na anchorze.

Vergil714

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vergil714
  • Skąd: Katowice
Odp: [MvC3] Kim grasz?
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 31, 2011, 00:03:29 »
Team A Vergil/Nova/Ghost Rider.
Vergil ze swoim kombosem+ Hyper Dimension ,no i wreście ogarnołem sprawe ze stałymi round tripami ,teraz mogę się ruszać Vergilem ,jak chce ze stale ładującym się round tripem.

Nova bardzo ładnie ta postać mi się przypodobała swoimi jugglującymi ciosami i krzykami typu "You like that!!" czy "Eat this!!" ,ale bez zboczeń. Hyper combosy od Novy są świetne w powietrzu ,przy udanym ustawieniu przeciwnika ,może samym hyperem zebrać 80% Hp Thora (Thor jest najwytrzymalszą postacią w grze). Javelin też możę być irytujący dla przeciwnika.

Ghost Rider w rankedach niekiedy staje się ostatnim ratunkiem ,kiedy powyższa dwójka pada on może coś zdziałać ,a nawet wygrać. Traktuje go ,jaka range chara ,jego łańcuch ma bardzo duży zasięg ,a jak sięgnie przeciwnika nim (jeżeli nie zblokuje) ,jego 24 hitowe kombo ode mnie ,może zabrać dużo HP (Phoenixa zabija ,a reście zabiera 50%-68% HP). Jest najwytrzymalszy w teamie ,ale za to najwolniejszy.

Team B Vergil/Dante/Ghost Rider
Vergil ma zmienioną asyste ,ale wszystko ,jest ,jak wyżej.

Dante, nim to lamię ,zwykle go biore tylko ,dla jego Milion Dolars ,wczasie kombosa Vergila ,jego skill ze strzelaniem do ziemi i wybijaniem w powietrze ,jest bardzo stylowe ,ale trzeba się nagimnatykować ,by utrzymąć przeciwnika w aerial combo (prawie zawsze mi uciekają) i zawsze jestem traktowany Punishmentem ,co boli..

Ghost Rider Jak wyżej w teamie A