Autor Wątek: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST  (Przeczytany 8740 razy)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« dnia: Styczeń 08, 2012, 16:01:23 »
Nowa tier lista z eventhubs, lepszy szablon, wrzuciłem też swoją tier listę :



                               SUPERIOR GRAND MASTER TiER LIST :

Eventhubs :

A+
Dr. Doom, Spencer, Wesker, Zero
A
Akuma, C. Viper, Dante, Dormammu, Frank West, Hawkeye, Magneto, Phoenix, Strider, Taskmaster, Vergil, Wolverine
B+
Amaterasu, Captain America, Deadpool, Felicia, Morrigan, Nova, Sentinel, Spider-Man, Storm, Super-Skrull, Trish, X-23
B
Chris Redfield, Dr. Strange, Firebrand, Haggar, Hulk, Jill, MODOK, Nemesis, Rocket Raccoon, Ryu, Viewtiful Joe
C+
Arthur, Iron Man, She-Hulk, Thor
C
Chun-Li, Ghost Rider, Iron Fist, Shuma-Gorath, Tron Bonne
D
Hsien-Ko, Phoenix Wright


SRK:


S Tier = C.Viper, Dante, Dorm, Strider, Wesker (Alllllberrrrt), Zero

A+ Tier = Doom, Firebrand, Magneto, Vergil,

A Tier = Akuma, Ammy, Felicia, Hawkeye, Nova, Phoenix, Spencer, Taxmaster, Trish, Wolverine,

B Tier = Captain America, Chris, Deadpool, Dr.Strange, Frank West, Hulk, Jill, MODOK, Morrigan, Nemesis, Rocket Raccoon, Ryu, Sentinel, Spider Man, Storm, Super Skrull, Thor, V.Joe, X-23

C Tier = Arthur, Chun Li, Ghost Rider, Haggar, Hsien Ko, Iron Fist, Iron Man, Phoenix Wright, She Hulk, Shuma, Tron,


ZAJMAN spin off vol.1

A+
Spencer, Wesker, Zero
A
Akuma, C. Viper, Dante, Dr. Doom, Dormammu, Hawkeye, Magneto, Phoenix, Strider, Taskmaster, Vergil, Wolverine
B+
Amaterasu, Captain America, Deadpool, Felicia, Morrigan, Nova, Rocket Raccoon,  Spider-Man, Storm, Super-Skrull, Trish, X-23
B
Chris Redfield, Dr. Strange, Firebrand, Frank West, Haggar, Hulk, Iron Man, Jill, MODOK, Nemesis, Ryu, Sentinel, Viewtiful Joe
C+
Arthur, Chun-Li, She-Hulk, Shuma-Gorath,
C
Ghost Rider, Hsien-Ko, Iron Fist, Thor, Tron Bonne
D
Phoenix Wright
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2012, 15:58:47 wysłana przez ZajmaN »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:13:16 »
Top tier: Vergil, Wesker, Doom (Zero?)
Everyone else tier: everyone else.
Moje pięści krwawią śmiercią!

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:32:05 »
Zero jak najbardziej jest topem, ale dałbym go raczej do A+ niż do S, bo z powodu małej ilości staminy schodzi na jedno combo.

Osobiście nie zgadzam się z tą tier listą i sądzę, że kilka postaci jest za nisko i kilka za wysoko.
1. Dante - świetna postać, ale na pewno nie jest S tierem. Moim zdaniem jest to solidny A tier.
2. Amaterasu -  hmm, bardziej B+ mi tu pasuje.
3. Iron Fist - zdecydowanie B tier.
4. Wolvie, kochany Wolvie przecież ty jesteś A+!!!
5. Firebrand - loooooooll, B+.
6. Spencer - A+.
7. Taskmaster - zdecydowanie za nisko, powinien stać zaraz za Akumą.
8. Strider - no bez przesady, najwyżej A tier. Dobra asysta (vajra) i lvl 3, ale bez x factora to raczej niezbyt srogi dmg.

Co do reszty postaci prawie się zgadzam, pozamieniałbym tylko kolejność. Swoja drogą nie wydaje mi się żeby było tyle C tierów w tej grze. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 16:33:50 wysłana przez rifi28 »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:55:41 »
A właśnie - przy obecnym stanie technologii Strider przynależy do assist tier. Samodzielnie może być w A, A+ to już naciąganie.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:56:14 »
Vergil ma trochę problemów. Mała ilość hp nie ma aż takiego znaczenia imo w tej grze, większą bolączką jest brak możliwości whiff cancelingu w normalnym trybie. Z drugiej strony gdyby Vergil cały czas był taki jaki jest w devil triggerze (nie licząc większego damage'u i regeneracji życia), to nie dałoby się z nim grać.

Zero był już wśród topów w vanilli, po prostu był za mało używany bo jednak trzeba w niego włożyć trochę pracy. Teraz jest praktycznie taki sam, a w niektórych aspektach nawet lepszy, podczas gdy większość tamtej czołówki osłabili (Wolverine, Phoenix, Dante, Magneto). Jak dla mnie zdecydowanie S tier.

Postacie które dałbym jedną kategorię wyżej to Iron Man, Cap, Frank West, Spencer. Za to o jeden w dół zrzuciłbym Firebranda i Dantego.

Strider to już w ogóle nie mam pojęcia, co robi w górnej części tier listy. :F

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2012, 17:01:50 »
Strider to już w ogóle nie mam pojęcia, co robi w górnej części tier listy. :F

Na "górną część" to on w pełni zasługuje. Ma już parę sytuacyjnych combosów, które kroją w okolicach 600 (lol...), mixupy świetne, unblocki całkiem całkiem, DHC w obie strony (z żałosnym dmg, ale zawsze). Nie zasługuje na top, ale w górze jeszcze jest.
Moje pięści krwawią śmiercią!

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2012, 17:50:26 »
Morrigan jedno niżej bo to gimmick :x
Deadpool tez biorąc pod uwage reszte tier listy
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:14:40 »
Deadpool dobrze, ale Franka dałbym wyżej.
smh tbh fam

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:24:08 »
Dla mnie strider ma predyspozycje do S tiera. Jego komback potencial jest ogromny, na poziomie akumy i dormammu z poprzedniej części (pomijam finiks). Komba kroją mało ale nadrabia movesetem, który idealnie się przydaje na 3 slocie. Teleporty, double jumpy, full screenowe ciosy, mega spamik prezentami, komba po wszystkich rzutach (ta postać w znacznym stopniu bazuje na resetach), jedyne w swoim rodzaju lvl 3 hypery. Ja osobiście w ogóle nie odczuwam małego dmg. Ponadto gość ma szeroki wachlarz crossupów które może inicjować sam ze swoimi projectilami.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:44:17 »
Dobra, nie jestem w sumie pewien, czemu Viper tak wysoko, ale kompletnie nie znam tej postaci. Stridera dałbym do A - comeback potential może i duży, ale jednak mało HP i przy odrobinie cierpliwości naprawdę łatwo go przeczytać - ok, LVL3 XF i Uroborous to niemal gwarantowany kill, ale sporo postaci ma narzędzia przeciwko niemu. Taskmaster dobrze, Hawkeye A+, Frank A, między B i C wydaje mi się, że można trochę postaci pozmieniać, ale ciężko mi prawdę mówiąc powiedzieć, które dokładnie. Zgadzam się, że Vergil powinien się zamienić z Dante.
smh tbh fam

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:10:09 »
Viper jest tak wysoko bo ma na tyle duży potencjał by być tak wysoko, jedyny problem jest taki że jak na razie jedna osoba potrafi ją na tyle opanować, ale ta jedna osoba wystarczy.

Nie znam się na tej grze bo grałem w nią dopiero godzinę, ale jeżeli J.W. i inni top playerzy twierdzą że na ten moment Zero ma predyspozycje do bycia absolutnym topem to imo coś w tym musi być:P. Czas will tell.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:16:01 »
Viper jest tak wysoko bo ma na tyle duży potencjał by być tak wysoko, jedyny problem jest taki że jak na razie jedna osoba potrafi ją na tyle opanować, ale ta jedna osoba wystarczy.

Tzn. ja jestem autentycznie ciekaw, w czym ten potencjał leży. Bo że Marlin umie wyciągnąć Viper mega-combosy wszyscy wiedzą, ale Combofiend też wyciąga mnóstwo ze Spencera, a nikt go topem nie nazywa (choć może w Ultimate faktycznie powinien być A+).
smh tbh fam

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:30:30 »
Combosy są akurat u viper jej najłatwiejszą rzeczą i na prawdę wielu graczy je potrafi.

Spencer nie jest w S może dlatego bo nie ma unblocka, nie ma też takich możliwości w mixupach, tylu klatek niewidzialności, combowalnego "alpha countera" czy spejsingu. Nie wiem, nie gram spencerem i może się mylę, mówię tylko na podstawie tego co widziałem.

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2012, 11:04:54 »
JWonggg Justin Wong
People want to know my top 5 in #UMvC3 in no order... Zero/wesker/spencer/wolverine/dorm

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: ULTIMATE MARVEL VS CAPCOM 3 - BACKDASH's TIER LIST
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2012, 15:05:15 »
Eventhubs list, znacznie lepsza od SRKowej :

A+
Dr. Doom, Spencer, Wesker, Zero
A
Akuma, C. Viper, Dante, Dormammu, Frank West, Hawkeye, Magneto, Phoenix, Strider, Taskmaster, Vergil, Wolverine
B+
Amaterasu, Captain America, Deadpool, Felicia, Morrigan, Nova, Sentinel, Spider-Man, Storm, Super-Skrull, Trish, X-23
B
Chris Redfield, Dr. Strange, Firebrand, Haggar, Hulk, Jill, MODOK, Nemesis, Rocket Raccoon, Ryu, Viewtiful Joe
C+
Arthur, Iron Man, She-Hulk, Thor
C
Chun-Li, Ghost Rider, Iron Fist, Shuma-Gorath, Tron Bonne
D
Hsien-Ko, Phoenix Wright

Standardowo nie podoba mi się pozycja iron mana i Dooma, pierwszy za nisko, drugi za wysoko. Lista jest jednak dużo lepiej zrobiona i faktycznie oddaje m.in. tiery w tej grze. Spencer topem jak najbardziej, bnb na poziomie 900 k z jednym hiperem. (poszłą edyta pierwszego posta).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2012, 15:17:12 wysłana przez ZajmaN »